Kader Mühürleri (Beyin Fırtınası)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Anka
Klan: Lodos

Kader Mühürleri (Beyin Fırtınası)

Mesaj gönderen Yorukefe »

Öncelikle bu konu altında yönetimi eleştirmek, sobeenin diğer oyunlarıyla karşılaştırmak veya bu oyunlarla karşılaştırmak gibi davranışlarda bulunmayın lütfen.

Bu konu altında resmi sitesinde bulunan içeriklerden anladığımız kadarıyla oyunda bulunan karakter sınıfları, içeriği, konusu ve iddialı oldu e-spor hakkında tahminlerimizi ve fikirlerimizi paylaşalım. Kendi tahminlerimi sunmaya karakter sınıflarından başlıyorum.

Resim
Anladığım kadarıyla resimde de gördüğümüz gibi 5 tip karakter bulunuyor. Soldan sağa sıralayacak olursak;
1)BÜYÜCÜ
Elinde asa benzeri bir cisim var, gözleri yeşil renkte parlıyor ve şapkasının üstünde aya benzer bir cisim var bu büyücü olduğunu belli ediyor.
2)SAVAŞÇI
Sağ elinde kılıç sol elinde kalkanı var buradan belli oluyor zaten.
3)SUİKASTÇI
İki elinde de pala benzeri bir kılıç var ve buradan hızlı olması gerektiğini düşünebiliriz.
4)ŞİFACI
Elinde bir asa var, başında ise boynuzlu bir başlık var buradan da şifacı olduğunu düşünebiliriz.
5)OKÇU
Bunu zaten direkt anlıyoruz. Elinde ok-yay sırtında okluk var.

Neden böyle düşündüğüme gelirsek, e-spor tabanlı oyunlar 5v5'tir. Karşılaşmalarda adil olunması için 5 ayrı sınıf yapmışlar diye düşünüyorum.

Sizde tahminlerinizi yazarsanız oyun açılmadan değişik fikirler elde edebiliriz.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene[/i][/b] Mustafa Kemal Atatürk
TheeWesT
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım

Re: Kader Mühürleri (Beyin Fırtınası)

Mesaj gönderen TheeWesT »

Merhaba,
İKV'den arkadaşlarımla karakter seçmeye başladık bile :) Okçu karakteri hep sevmişimdir. Bu oyunda da okçu olacağım. League of legends gibi 5 kişilik ekibinle bu oyunu oynamak çok eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum. Umarım bir an önce yayınlanır. :)
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

TheeWesT yazdı:Merhaba,
İKV'den arkadaşlarımla karakter seçmeye başladık bile :) Okçu karakteri hep sevmişimdir. Bu oyunda da okçu olacağım. League of legends gibi 5 kişilik ekibinle bu oyunu oynamak çok eğlenceli olacaktır diye düşünüyorum. Umarım bir an önce yayınlanır. :)
Aynen bizde takımımızı kurduk, karakterlerimizi seçtik bekliyoruz.
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

4 kadim dostumla heyecanla bekliyoruz 5.kişiyi bulamadık :)
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
ReaLMADRID
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ReaLMADRID »

Takım kurma olayına girmek için henüz daha erken ama solo Q olarak oynayacağım :D
Kullanıcı avatarı
VotkaSarap
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen VotkaSarap »

Şöyle başlayım öncelikle oyun dünya da e spor özelliği bulunan tek mmorpg. Bunu iyi kullanırsa mükemmel bir oyuncu kitlesi yakalayabilir. Yine güzel bir hikaye yapısı kokusu alıyorum. İkv tıkanma noktasına geldi. Gelen güncellemeler bazı şeyleri değiştirilemez yaptı. Özellikle gelen grup bölgeleri oyunu bir çıkmaza soktu. Bundan ders aldıkları bariz belli ki şunu düşünün oyundaki element eşyalar çöp olmuştu ve bunun geri dönüşünü bile yapamadılar. Oyunu ileri götürmek zorlaştı yani ne getirirsen getir belli bir kesimin bırakmasına ve tüm emeklerin boşa çıkmasına sebep olabilirlerdi. Ayrıca ticaret neredeyse Çt eklentisi ile 0 a ulaştı. Bunu anlayan yönetim hemen tılsım eklentisini öne sürdü ama iş işten geçmişti. Çünkü artık yeni başlayan oyuncunun oyunda ilerlemesi inanılmaz zordu. Başlayan bir oyuncu ise oyunu çözmeye başladığın da bireysel olarak şaheserleri elde edemeyeceğini anladı.

Bu oyunla beraber bu hatalardan umarım bazı dersler çıkarılmıştır ve hikayeye uyarken geleceğe dönük olarak bakılır. Ayrıca mmorpg oyunlarını mobadan ayıran şey tek başına oyunda ilerleyebilmendir. İkv ise grup bölgeleriyle neredeyse bir mobayı andırıyordu her şey takım işine dökülmüştü. Bu grup işine dökülme harcanan saatleri ve akabinde boş çıkan torbaları getirdi. Oyuncu ise daha kısa sürede daha çok bölge girmek istedi ve bu durum bir kaosa dönüştü. Yeni oyuncular tamamen çaresiz bırakıldı. Tamam grup olarak boss kesmek bu oyunun yapısında vardı ama biz grup olarak kadim hidrayı cevriye sultanı kesmeyi seviyorduk. Saatler süren kesimden sonra elimiz boş gönderen gaffarı hiç bir zaman sevemedik. Bir kenanı bir junonu asla ve asla sevemedik.

Oyunda büyük ihtimal er meydanına benzer harita görecez. Bu harita nasıl olur ne ile donatılmıştır bilemeyiz. Ama moba oyunları gibi girip kasacağımız bir şey olmadığını mmorpg yapısından anlamışızdır. Grup bölgelerine benzer yüksek hasarlı ve sağlam gruplar oluşturmak isteyecek oyuncular ve oyunda muazzam bir rekabet ortamı doğacak. Türk Telekom bu işe girdiğine göre LOL gibi Dota gibi turnuvalar düzenleyecek.

İtem yapısını İkv ye benzer bir yapı bekliyorum. Umarım + sistemi getirmezler. Ayrıca her efsunun kesinlikle iş göreceğini umuyorum. Grup bölgeleri kafasından kurtulursa ve yeraltı gibi meteor bölgesi gibi sivri ada gibi bir kafayla devam ederse oyuncu kitlesini katlayacağını tahmin ediyorum.

Dükkan yapısının oyunu pek etkilemeyeceğini umuyorum. İkv bunlar için ilkti ve bazı hatalar yapıldı. Bunda bu hatalardan ders çıkarıp daha güzel bir oyun tadı yaşayacağımızı umuyorum ve umarım tılsımlı ikv daha iyiydi diyip gaffar beye özlem duymayız.
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

KraToSs yazdı:4 kadim dostumla heyecanla bekliyoruz 5.kişiyi bulamadık :)
Aynı şekilde bizimde 1 kişi eksik aslında. MMORPG tecrübesi olan başka arkadaşımız yok şuan. Ayrıca bir kişide yurt dışında 5. kişiyi bulsak bile LAN karşılaşmalarına nasıl katılacağız bilmiyoruz.
ReaLMADRID yazdı:Takım kurma olayına girmek için henüz daha erken ama solo Q olarak oynayacağım :D
MMORPG olduğu için takım bulmak daha kolay olacaktır. Çünkü tecrübe ve düşünsel yeti önemli. :D

@VotkaSarap aynı fikirdeyim karakter gelişimleri her mmorpg de olduğu gibi bireysel olacak. Önemli olan bireyselliğin ön planda olduğu grup uyumu diye düşünüyorum. İtemlerde bi sıkıntı olacağını sanmıyorum. + sistemi gelirse E-spor alanına gelir kanımca. Karşılaşma haritasına gelecek olursak dediğin gibi ermeydanı gibi bir alan olabilir yani tepeyi ele geçirme ve bayrak kapmadan anladığımız kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
VotkaSarap
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen VotkaSarap »

Ayrıca bir düşüncem daha bunu eklemeyi unutmuşum. İKV'de bulunan tılsım sistemi gibi mühür sistemi bizi bekliyor olabilir. Sanki oyunun adı bunu çağırıştırıyor. Bunu Nerull un dediği gibi en kısa zamanda açılacak olan Kapalı Beta da görmüş oluruz.
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

VotkaSarap yazdı:Ayrıca bir düşüncem daha bunu eklemeyi unutmuşum. İKV'de bulunan tılsım sistemi gibi mühür sistemi bizi bekliyor olabilir. Sanki oyunun adı bunu çağırıştırıyor. Bunu Nerull un dediği gibi en kısa zamanda açılacak olan Kapalı Beta da görmüş oluruz.
O da olabilir ama benim bu konudaki şahsi düşüncem karakter sınıflarına ait iconlar oldu yönünde yani KAder Mühürleri derken bu 5 sınıfı kastettiğini düşünüyorum.
ResimResimResimResimResim
Kullanıcı avatarı
kandemir
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Yok

Mesaj gönderen kandemir »

benim düşüncem de LOL tarzı olacağı yönünde ama ikvden biraz esimlenirseler iyi olur bende sınıfımı seçtim her zamanki gibi uzmanlık alanım şifacı gibi bir sınıf seçicem kapalı betaya başvurduk hayırlısı bekliyoruz :D
xKANDEMİRx Qubinxyunanlı xKANDEMİRxII

Since 2007 © BeyazKöşk