Grafik Ayarları [SORUN]

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Grafik Ayarları [SORUN]

Mesaj gönderen TOLGA »

Selamın aleyküm,

Değerli arkadaşlarım, büyüklerim tecrübeli bireylerime bir sorum olacaktır. Launcher'i başlattıktan sonra açılan sunucu seçme bölümünde Ayarlar butonuna tıkladıktan sonra oyundaki performans artışını sağlaması için bütün efektleri Düşük Detay ve Düşük Lineer olarak ayarlıyor sonra kaydediyorum ancak bir problem var ki oyuna girdiğimde eski haline yani yüksek grafiklere dönmüş oluyor.
Bu sorunu nasıl halledebilirim, büyüklerimden ve tecrübeli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Grafik Ayarları [SORUN]

Mesaj gönderen berkan587 »

TOLGA yazdı:Selamın aleyküm,

Değerli arkadaşlarım, büyüklerim tecrübeli bireylerime bir sorum olacaktır. Launcher'i başlattıktan sonra açılan sunucu seçme bölümünde Ayarlar butonuna tıkladıktan sonra oyundaki performans artışını sağlaması için bütün efektleri Düşük Detay ve Düşük Lineer olarak ayarlıyor sonra kaydediyorum ancak bir problem var ki oyuna girdiğimde eski haline yani yüksek grafiklere dönmüş oluyor.
Bu sorunu nasıl halledebilirim, büyüklerimden ve tecrübeli arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.
Büyük ihtimalle oyunu pencere modunda oynamaya çalışırken pref_launch adlı dosyayı Salt okunur olarak işaretlemişsindir.Oyun dosyaları içinde base > pref_launch klasöründeki tick'i kaldırırsan sorunun çözülmüş olacaktır.

Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Ayarları düşürdüm bu seferde pencere görünümü kayboldu, pencereye nasıl alıyorduk bir kısaca anlatır mısın kardeşim?
Resim
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen berkan587 »

TOLGA yazdı:Ayarları düşürdüm bu seferde pencere görünümü kayboldu, pencereye nasıl alıyorduk bir kısaca anlatır mısın kardeşim?
pref_launch dosyasına gir fullscreen kısmını 0 yap kaydet daha sonra tekrardan salt okunura tick koyup onayla.Oyunu açtığında sorunun çözülmüş olacaktır.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

Eyvallah kardeşim, çok sağ ol sayende her şeyi hallettim.
Resim