sobee nin yeni oyunu çökün :D

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
EYUNAL
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: sobee nin yeni oyunu çökün :D

Mesaj gönderen EYUNAL »

NaudiR yazdı:
Nerull yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Yeni projemiz "Kader Mühürleri" için planladığımız resmi açıklama ve basın duyurusundan önce Merlin'in Kazanı ve sosyal medya üzerinde beklediğimizden biraz erken olarak duyulmuş oldu.

Yaklaşık 3 yıllık bir süre zarfında ekip bu proje üzerinde çalışıyor ve kapalı beta sürecine çok yakınız. Tüm oyun severlerin de bu oyunu severek oynayacağını umuyoruz.

Resmi duyuruyla birlikte İKV için de resmi bir açıklama yapmayı düşünüyorduk. Ancak kafalarda oluşan soru işaretlerini gidermek adına bu konu altına yorum olarak küçük bir bilgilendirme geçelim.

Sobee kısıtlı imkanlara ve küçük bir ekip olmasına rağmen aynı anda birden fazla projeyi yürütmüş bir ekiptir. Hala küçük bir oyun geliştirme ekibi olarak yolumuza devam ediyoruz ve her zaman olduğu gibi İstanbul Kıyamet Vakti oyunumuza destek vermeye devam ediyoruz.

Oyunlarımızda henüz netleşmeyen konular hakkında bilgi vermekten her zaman kaçınmışızdır. Ancak şunu net olarak söyleyebilirim ki; İstanbul Kıyamet Vakti oyunumuz asla sona ermedi ve kapanma durumuna da gelmedi. Neden bu süre zarfında oyunda değişiklik olmadığı ise ayrı bir konunun başlığı. Oyuncularımız için bu sene hayırlı ve güzel şeyler olacağını umuyorum.

Sevgilerimle,
Türk Telekom akıllı davrandı ve İKV gibi para kaynağı olan bir oyunu kapatmadı. Şimdi ise tüm masrafları bu oyunun geliştirilmesi için harcanması gereken paradan karşılayacaklar. İKV oyuncularına hiç bir bilgi verilmedi ve 3 yıl boyunca insanlar aptal yerine konularak sömürüldü. Burada yazmış olduğunuz şeyleri 3 yıl önce de söylüyordunuz ve hala gelişecek umudu ile insanları aptal yerine koyarak, sömürme çalışmalarına devam ediyorsunuz. Tabii "Kader Mühürleri" oyunu açılana kadar ne kadar daha para toplanırsa o kadar iyidir. Her neyse, Mevlüt Dinç'de gerekeni söylemiş zaten. Bu oyunun sonu bellidir.

Resim

Oyun hakkında söyleyeceğim şeyse, bir şeyin arkadasında TT varsa o şeyden uzak durun.
Doğru söze ne denir ki ? Benden 73 lira alıp 40 lira değeri bile olmayan hizmet eden Türk Telekom'dan ne beklenir ?Mecbur olmsam 2dakika daha Türk Telekom hizmetlerini kullanmazdım
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos

Mesaj gönderen resp0nse »

Dünyada sanmıyorum ki bir oyun olsun bu kadar dar haritalı (toplam kapsam olarak) 3 yıl güncelleme gelmemesine rağmen oyuncular tarafından ayakta tutulsun.Hala desteklensin.

NERULL Nihat ustanın da açıklaması için teşekkürler.

Ben de birçok oyun denedim mobasından fps sine mmorpg tarzından her türlüsüne ancak ikv deki o yerli tadı bulamadım.

İ

İnşallah sonumuz Nerull un dediği gibi güzel devam eder de emekler çöp olmaz
2006-2016
İstanbul Kıyamet Vakti Neferi
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

CaptainATX yazdı:
MaHKuMII yazdı:
CaptainATX yazdı:
Adrianalima yazdı:
CaptainATX yazdı:Selamlar,

Sevgili Nerull'un açıklaması yüreklere su serpti. İKV efsanesi kolay kolay bitmez arkadaşlar. Bizler İKV'ye destek oldukça bu efsane daha çok yol alır. Ayrıca yeni proje olması İKV'nin sonu olacak gibi düşüncelere katılmıyorum. Yeni bir proje yapılıyor olması, Sobee Stüdyolarının hala dimdik ayakta olduğunu gösteriyor. Bu da İKV severler için harika bir haber!
İKV ve Kader Müdürleri'nin güzel haberlerini bekliyoruz.

Sağlıcakla kalın...

Ahmet bey nerelerdesin sen İkv oyuncuları sizi çok özledi

Gözüm, kulağım ve kalbim her zaman burada, bende sizleri çok özledim. Herkese sevgiler, saygılar...
valla reyizz niye yalan söyleuek oyyuncularla arkadas gibi olan bir tek sendin. Gel ikv oyna huzuru bul arada da olsa teskılat sunıcusuna takıl yani ne olıcakcki ölmezsin :mrgreen:
Şuan görevde olan takımımızda gayet başarılı, bizler biraz daha hızlı gelişmelerin olduğu bir zamanda görev aldık. Bu nedenle oyuncu ilişkileri çok daha kolaydı. Oyuncular olarak "gönüllü " görev alan ekibe sahip çıkmamız gerek.
İyi de gm olan yönetici olan bizi takmoyor ki onlara sahip çıkalım. Forumda 4 mesaj üst üste attık mı hemen ban, yazıyı silme falan filan yapıyorlar.
Kullanıcı avatarı
Gokkan
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Gokkan »

Anlamadığım bir nokta var. tamam ikv kapatılmasını düşünmüyorsunuz ya da aynı anda 2 projeyi birden yönetebilir sobee diyorsunuz. Sorun şurda. Kader mühürleride İKV de MMORPG oyun türü. Yani bir firma aynı türden 2 oyun demektir. Hiçbir firma oyuncu kitlesini 2 ye bölmek istemez. İKV kapatılmasa bile güncelleme gelmeyip kader mühürlerinin önünün iyice açılması ve oyuncu kitlesinin bölünmemesi hedeflenecektir. Benim görüşüm bu yönde. Daha açık ve net bir açıklama bekliyoruz nerull bey.
Gokkan(latif)
Şifacixgokkan
Cakset
Caksetxşifa(ashab-ı kehf)

IxCaKSeTxI (ejder asa)
Kullanıcı avatarı
EYUNAL
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen EYUNAL »

Gokkan yazdı:Anlamadığım bir nokta var. tamam ikv kapatılmasını düşünmüyorsunuz ya da aynı anda 2 projeyi birden yönetebilir sobee diyorsunuz. Sorun şurda. Kader mühürleride İKV de MMORPG oyun türü. Yani bir firma aynı türden 2 oyun demektir. Hiçbir firma oyuncu kitlesini 2 ye bölmek istemez. İKV kapatılmasa bile güncelleme gelmeyip kader mühürlerinin önünün iyice açılması ve oyuncu kitlesinin bölünmemesi hedeflenecektir. Benim görüşüm bu yönde. Daha açık ve net bir açıklama bekliyoruz nerull bey.
Sonunda benim kafamdan bir oyuncu geldi.İKVye gelecek en ufak bir yenlik Kader Mührünü olumsuz etkileyecektir. İKVye gelecek 2. 3. bir güncelleme yeni oyunu iyice tüketecektir.Bazı arkadaşlar bunu anlamak istemiyor....İKV'nin ya direk fişi çekilir ya da güncelleme desteği kesilip kendi halinde oyunun bitmesini sağlarlar
mukosito
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen mukosito »

Tatmin edici bir açıklama olmadı bence. Biraz daha net ve açık olmak zorunda. İKV kısmı ile alakalı açıklamadan bahsediyorum. Bana başka oyun reklamı yapılmasın. Ben İKV oyuncusuyum ve merak ediyorum, bunca süre ne yaptı bu ekip İKV adına? Ve yapmak için uğraşları var mı? Bana en son oyun içi konuşmamız da Nerull Çemberlitaş eşyaları ile alakalı çalışmamız var diyeli bir buçuk yıl oldu. O yüzden somut bir şey olmadıkça inanmam mümkün değil.
TheeWesT
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen TheeWesT »

Saçma sapan yorumlar yapmayın. Yeni oyunu ikvdeki oyunculara guvenerekmi yaptılar? Oyun çok iddaalı bir proje. Tüm dünyaya tanıtılacak. Şu an ikv oynayan 3-5 bin kişi o oyunu oynamasa ne olur? Yeni oyunun arkasında koskoca türk telekom var. Ikvnin gelişimi yeni oyunu etkilemez bence.
ikvbeta2
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen ikvbeta2 »

TheeWesT yazdı:Saçma sapan yorumlar yapmayın. Yeni oyunu ikvdeki oyunculara guvenerekmi yaptılar? Oyun çok iddaalı bir proje. Tüm dünyaya tanıtılacak. Şu an ikv oynayan 3-5 bin kişi o oyunu oynamasa ne olur? Yeni oyunun arkasında koskoca türk telekom var. Ikvnin gelişimi yeni oyunu etkilemez bence.

Oooo tedashi :D yıl başını bekleyin .. yönetim güzel haberleri olacaktır :D :D :D
kekikserp
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen kekikserp »

ikvbeta2 yazdı:
TheeWesT yazdı:Saçma sapan yorumlar yapmayın. Yeni oyunu ikvdeki oyunculara guvenerekmi yaptılar? Oyun çok iddaalı bir proje. Tüm dünyaya tanıtılacak. Şu an ikv oynayan 3-5 bin kişi o oyunu oynamasa ne olur? Yeni oyunun arkasında koskoca türk telekom var. Ikvnin gelişimi yeni oyunu etkilemez bence.

Oooo tedashi :D yıl başını bekleyin .. yönetim güzel haberleri olacaktır :D :D :D
:D:D:D:.dd.d..aıhadauhdashasohkokrhjmowtm oye tys hg uewrujhdfjndn
Resim
Kullanıcı avatarı
BunudaBanlayin
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Time Of Death

Mesaj gönderen BunudaBanlayin »

CaptainATX yazdı:
Adrianalima yazdı:
CaptainATX yazdı:Selamlar,

Sevgili Nerull'un açıklaması yüreklere su serpti. İKV efsanesi kolay kolay bitmez arkadaşlar. Bizler İKV'ye destek oldukça bu efsane daha çok yol alır. Ayrıca yeni proje olması İKV'nin sonu olacak gibi düşüncelere katılmıyorum. Yeni bir proje yapılıyor olması, Sobee Stüdyolarının hala dimdik ayakta olduğunu gösteriyor. Bu da İKV severler için harika bir haber!
İKV ve Kader Müdürleri'nin güzel haberlerini bekliyoruz.

Sağlıcakla kalın...

Ahmet bey nerelerdesin sen İkv oyuncuları sizi çok özledi

Gözüm, kulağım ve kalbim her zaman burada, bende sizleri çok özledim. Herkese sevgiler, saygılar...
Nâmı değer Kunduz'a (Nocomment-Nihat Atcı) selam olsun !