Oyun bitmis

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
EYUNAL
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: Oyun bitmis

Mesaj gönderen EYUNAL »

Yorukefe yazdı:Yeni Oyun ve İKV'yi karşılaştıran/eleştiren arkadaşlar okusun lütfen.

Oyunu kapatacaklarını sanmıyorum ve elbet güncelleme gelecektir fakat ne zaman gelir bilinmez. Şunu söyleyebilirim ki İKV çağın gerisinde kaldı (kendi fikrim). Günümüzde bir çok oyun e-spor etkinlikleri düzenliyor ki bu da oyuncuların ilgisini çeken bir unsur.

Bildiğim kadarıyla e-spor tabanlı hiç bir MMORPG oyunu yok. Bu nedenle yapımcılar "
dünyada bir ilke imza atarak E-SPOR'a uygun bir MMORPG" yapmış. Bu Türkiye açısından büyük bir başarı. Çünkü gerekli reklam yatırımları yapılırsa dünya pazarına açılabilir.

Sonu İKV gibi olacak diyen arkadaşlar olmuş. Fakat dünyada bir ilk olan oyunun İKV ile aynı kaderi paylaşması imkansız hele ki dünya çapında tanınırsa. Tabii ki tanıtmak için kesenin ağzını açmaları gerekli.

Bunları Profesyonel E-spor Oyuncusu olarak söylüyorum. Eğer uyum sağlayabilirsem Kader Mühürleri'nde de e-spor hayatıma devam etmek isterim.
Konuyu tartışmaya çekmek istemem ama İCF de Dünyanın ilk 11x11 online oyunuydu sınıfının tekiydi ee ne oldu ?
mukosito
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen mukosito »

En kralını da yapsalar aynı ekip bir yerden sonra yine hüsran çünkü bizim kıymetimizi yine bilmeyecekler. Önce yaptığın oyunlara sahip çıkacaksın, reklamını yapacaksın, oyuncusuna değer vereceksin. Sonrasında zaten biz oyuncular gerekli olanları yaparız misliyle hem de. Daha senin yaptığın ilk projede bu kadar insan sinir küpüne döndüyse ve emeklerinin karşılıksız kaldığını düşünüyorsa sorun sen de güzel kardeşim ve sen bu kadar adama sırtını çevirip gidersen eğer ben senin yapacağın hiçbir oyunu oynamam.
mukosito
İskele Babası
İskele Babası

Basit olarak düşünelim, hangi oyun forum sitesinde bu kadar saattir oyun hakkında bu sorunlar konuşulurken bir geliştirici açıklama yapmaz? Bakın kaç saattir aktif bu konu biri çıkıp geliyor mu? Nerede o 20 kişi? Ben Nerull'u gördüm sadece o da yıllar önce. Yapmayın arkadaşlar lütfen siz birer müşterisiniz ve bu oyunlar sizin için var, sizin fikirleriniz her zaman önemli unutmayın.
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Rulers Of World

Mesaj gönderen resp0nse »

EYUNAL yazdı:
Yorukefe yazdı:Yeni Oyun ve İKV'yi karşılaştıran/eleştiren arkadaşlar okusun lütfen.

Oyunu kapatacaklarını sanmıyorum ve elbet güncelleme gelecektir fakat ne zaman gelir bilinmez. Şunu söyleyebilirim ki İKV çağın gerisinde kaldı (kendi fikrim). Günümüzde bir çok oyun e-spor etkinlikleri düzenliyor ki bu da oyuncuların ilgisini çeken bir unsur.

Bildiğim kadarıyla e-spor tabanlı hiç bir MMORPG oyunu yok. Bu nedenle yapımcılar "
dünyada bir ilke imza atarak E-SPOR'a uygun bir MMORPG" yapmış. Bu Türkiye açısından büyük bir başarı. Çünkü gerekli reklam yatırımları yapılırsa dünya pazarına açılabilir.

Sonu İKV gibi olacak diyen arkadaşlar olmuş. Fakat dünyada bir ilk olan oyunun İKV ile aynı kaderi paylaşması imkansız hele ki dünya çapında tanınırsa. Tabii ki tanıtmak için kesenin ağzını açmaları gerekli.

Bunları Profesyonel E-spor Oyuncusu olarak söylüyorum. Eğer uyum sağlayabilirsem Kader Mühürleri'nde de e-spor hayatıma devam etmek isterim.
Konuyu tartışmaya çekmek istemem ama İCF de Dünyanın ilk 11x11 online oyunuydu sınıfının tekiydi ee ne oldu ?
+1 ICF de ilk 11x11 Online Futbol oyunu idi dünyada şu anda oyun pert
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen Yorukefe »

EYUNAL yazdı:

Tartışma olarak değil de fikir değerlendirmesi olarak düşünelim. Sobee yaptığı oyunların reklamını yapmıyor. dediğin gibi dünyanın ilk 11x11 oyunu dediler ama kesenin ağzını açıp reklam yapmadılar. Üstelik oyun yerine oyunculardan gelecek paraları ön planda tuttular ve sonucunda her iki oyununda sonunu getirdiler.

Bu nedenle bir çıkış yakalamak için E-spor tabanlı bir oyun yapmayı tercih etmişler diye tahmin ediyorum. ikv ve icf gibi bu oyunda da parayı ön planda tutarlarsa bu oyunda biter.

Eğer reklam yapıp dış pazara açılırlarsa dünya çapında oyuncu kitlesi çekebilir. Sonuçta dünyada ilk olan bir şeyi herkes denemek isteyecektir.

Bir diğer konu olan E-spor a gelirsek çağımızın en büyük yatırım sektörlerinden biri ve meslek dalı olmuş durumda. Bu sebeple bile kesin tutulacaktır diyebilirim.

Biz bile E-spor ibaresini görünce hemen kaydımızı yaptık. Diğer E-spor kulüpleri de bu oyun için kadrolarını oluşturacaklardır.

Ayrıca Zula'nın E-spor alanındaki etkinliklerine bakarsan daha iyi anlayabilirsin.

Her türlü fikir değerlendirmesine açığım.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene[/i][/b] Mustafa Kemal Atatürk
mukosito
İskele Babası
İskele Babası

Dediğin gibi zaten artık E-Spor gibi farklı bir kitleye hitap etmek zorundalar. Çünkü MMORPG tarafı her şeyin farkında diye düşünüyorum. :) Ben E-Spor tarzı oyunları sevmeyen biri olarak bu yerli oyunu MMORPG modunda oynayabilirdim fakat ekip buysa her şey aynı olacağı için ben yokum. Umarım yaptıkları hataları o oyunda da tekrarlamazlar sizler için keyifli olur. Son iletimi göndermiş bulunuyorum, hayırlı geceler.
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

@mukosito Her şeyin farkındalar. Hatalarını anladılar. Bu yüzden E-spor tabanlı yaptılar zaten. Böylece oyuna olan ilginin artmasını sağladılar.
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen istanbulunsesi »

aaasd yazdı:çoğu arkadaş yeni oyundaki kariyerini planlamaya baslamıs bile ilk onlıne oyunum ikv idi sonuda o olucak ikv ile olan duygusal bağım yeni başlangıçlara izin vermiyor :(

Oyunu kapatacaklarını sanmıyorum ve elbet güncelleme gelecektir fakat ne zaman gelir bilinmez.
Yeni oyun ve ikv ile ilgili düşüncelerim. İnancım ve beklentim bu yönde :)
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Durum ikiye bölündü ve iki soru var şuan!

1. İKV'de yeni denetmenlerin alınması,
2. Ve yeni Sobee oyunu!

Sizce bunlar geliştirmenin izleri mi yoksa birer oyun mu?!
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
Güçlü Kardeşler Meclisi Loncası
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Esadullah yazdı:Durum ikiye bölündü ve iki soru var şuan!

1. İKV'de yeni denetmenlerin alınması,
2. Ve yeni Sobee oyunu!

Sizce bunlar geliştirmenin izleri mi yoksa birer oyun mu?!
İkv ye yeni denetmen alımları, yeni oyuna yetkili aktarımı için yapılmış olabilir.