Oyun bitmis

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
aaasd
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Oyun bitmis

Mesaj gönderen aaasd »

berkan587 yazdı:Arkadaşlar yapmayın lütfen her oyun sonsuza kadar piyasa da kalacak diye birşey yok.Oyun tam 9 sene dimdik ayakta kaldı fakat çağın gerisinde kaldığı için de geliştiriciler oyuncuları üzmeyecek bir adım atıp yeni bir oyun geliştirdiler.Daha çok oyuncu ile,daha gelişmiş bir oyun olan Kader Mühürleri oyununda buluşmak dileğiyle,İstanbul Kıyamet Vakti'nin yeri her zaman başka olacaktır.
kardeşim gelişmiş oyun diyosun gördüğüm akdarıyla piyasada aynı tip 10 larca oyun var ve yaş ortalamaları ortada ikv ile kıyaslamak ikvye büyük haksızlık olur

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız...
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 »

resp0nse yazdı:
berkan587 yazdı:Arkadaşlar yapmayın lütfen her oyun sonsuza kadar piyasa da kalacak diye birşey yok.Oyun tam 9 sene dimdik ayakta kaldı fakat çağın gerisinde kaldığı için de geliştiriciler oyuncuları üzmeyecek bir adım atıp yeni bir oyun geliştirdiler.Daha çok oyuncu ile,daha gelişmiş bir oyun olan Kader Mühürleri oyununda buluşmak dileğiyle,İstanbul Kıyamet Vakti'nin yeri her zaman başka olacaktır.

9 senenin aradaki duraklama dönemlerini sayarsak net 4 senesini yatarak geçirilmesini de unutmamak lazım ?
Oyun geliştirmeyecek diye söylenseydi sence oyuncu kalır mıydı?Yeni oyun yapmaları için gelir elde etmeleri gerekiyordu,bunun için herşeyi açık açık söyleyemediler.Grafikleri ve oynanışı daha iyi olan ve Türkiye'deki çoğu MMORPG oyun sevenlerin başlayacağı bir oyun olacak.İstanbul Kıyamet Vaktine yapacakları her yatırım sadece oyunu oynayan oyuncular için olacaktı,oyuna yeni başlayan kaç kişi sayabiliriz?Oysa şuan geliştirdikleri oyun tüm oyuncular için yapıldı.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Lonca: Rulers Of World

Mesaj gönderen resp0nse »

berkan587 yazdı:
resp0nse yazdı:

9 senenin aradaki duraklama dönemlerini sayarsak net 4 senesini yatarak geçirilmesini de unutmamak lazım ?
Oyun geliştirmeyecek diye söylenseydi sence oyuncu kalır mıydı?Yeni oyun yapmaları için gelir elde etmeleri gerekiyordu,bunun için herşeyi açık açık söyleyemediler.Grafikleri ve oynanışı daha iyi olan ve Türkiye'deki çoğu MMORPG oyun sevenlerin başlayacağı bir oyun olacak.İstanbul Kıyamet Vaktine yapacakları her yatırım sadece oyunu oynayan oyuncular için olacaktı,oyuna yeni başlayan kaç kişi sayabiliriz?Oysa şuan geliştirdikleri oyun tüm oyuncular için yapıldı.
he sen şunu diyosun arkadaşım bizi enayi yerine koydular cebimizden parayı da tıkır tıkır aldılar (Güncelleme Gelecek Umutlarıyla) diyosun

Evet aynen öyle kesinlikle...

Olabilir verdik paraları ancak bundan sonraki Sobee Projelerinde en azından ben olmucam.Bir kere sütten ağzı yanan diye laf var ya 1 kere yedirdiler bizi bu yöntemi bi daha yemez hayvan terli ...
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 »

resp0nse yazdı:
berkan587 yazdı:
resp0nse yazdı:

he sen şunu diyosun arkadaşım bizi enayi yerine koydular cebimizden parayı da tıkır tıkır aldılar (Güncelleme Gelecek Umutlarıyla) diyosun

Evet aynen öyle kesinlikle...
Senden paranı zorla almıyorlar,bende bu oyunu yaklaşık olarak 7 senedir oynuyorum.Fakat oyun motoru malesef yeni gelecek bölgeleri desteklemiyordu.Son gelen Büyük Hol bölgesi bunun bir kanıtıydı.Büyük hol bölgesinde zaman geçirdiysen çok sık olarak oyunun hata verdiğine şahit olmuşsundur.Ayrıca geliştirici ekipteki çoğu kişinin ekipten ayrılması Sobee ekibinin yeni bir oyuna başlamasına sebeb oldu.
Resim
Resim
kekikserp
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen kekikserp »

Şu oyunda adam gibi örgütlenemedik ki , o kadar dedik bu oyuna yatırım yapmayın her hangi bir güncelleme gelmeyecek. Oturdukları yerden şu şahıslara yeni bir sömürü kapısı için gelir sağladınız. Yeni proje dedikleri lacivert'te de oyuncuları bir tavuk gibi yolacaklar.
Resim
TheeWesT
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen TheeWesT »

Carwes yazdı:Peki sen oyunu geliştirmek,bir adım ileriye taşımak için ne yaptın ? Tek yaptığınız şikayet etmek.
Developerler ne zamandır fake hesaplardan yazıyor?
mukosito
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen mukosito »

Konuyu polemiğe çevirmeye gerek yok. Herkesin duygu ve düşüncesine sonsuz saygı duyuyorum. Elbette bir oyun ebedi olarak kalmayacak, elbette bir gün sonlanacak. Sıkıntı bu oyunun oyuncuya uzun süredir değer vermeyişiyle sona doğru gitmesi. Onca insan hangi oyunda bu kadar süredir bekletilmiş bir taş bile oyuna monte edilmeden? Hangi oyuncu kitlesi her akşam formalite icabı düzenlenen etkinliklere katlanarak sürdürmüş oyun serüvenini? Bu iş bu kadar saygısızca bitişe gitmemeliydi. Demek istediğim mevzu budur.
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen Yorukefe »

Yeni Oyun ve İKV'yi karşılaştıran/eleştiren arkadaşlar okusun lütfen.

Oyunu kapatacaklarını sanmıyorum ve elbet güncelleme gelecektir fakat ne zaman gelir bilinmez. Şunu söyleyebilirim ki İKV çağın gerisinde kaldı (kendi fikrim). Günümüzde bir çok oyun e-spor etkinlikleri düzenliyor ki bu da oyuncuların ilgisini çeken bir unsur.

Bildiğim kadarıyla e-spor tabanlı hiç bir MMORPG oyunu yok. Bu nedenle yapımcılar "
dünyada bir ilke imza atarak E-SPOR'a uygun bir MMORPG" yapmış. Bu Türkiye açısından büyük bir başarı. Çünkü gerekli reklam yatırımları yapılırsa dünya pazarına açılabilir.

Sonu İKV gibi olacak diyen arkadaşlar olmuş. Fakat dünyada bir ilk olan oyunun İKV ile aynı kaderi paylaşması imkansız hele ki dünya çapında tanınırsa. Tabii ki tanıtmak için kesenin ağzını açmaları gerekli.

Bunları Profesyonel E-spor Oyuncusu olarak söylüyorum. Eğer uyum sağlayabilirsem Kader Mühürleri'nde de e-spor hayatıma devam etmek isterim.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene[/i][/b] Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
KraToSs
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen KraToSs »

İkv'nin bittiğini aylar öncesinden söylemiştik yeni güncelleme bile bu oyunu kurtarmayacağını benimle aynı düşüncede olan Responseye saygılar :) yahu telekomun ana binasına gittim İstanbulda oturuyorum Ssk'nın orda kadın bile söyledi herhangi bir güncelleme yok :) vaybe yazık oldu beta 29 tepegöz hatırası eldivenim durur alman ok setim durur heygidi ikv hey
Herhangi bir düşünce,konuya,fikiri sindirmeye çalışan,silen, özgürlük sunmayan ikv yönetimi yüzünden pek yorum atasım gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
ADS1940
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen ADS1940 »

Yarin tum parami bi yetenekli kardesimle ws atarak bilerek kaybedicem bu oyunda benim icin bitmistir
Parlementxi
Geri Dondum!

viewtopic.php?f=59&t=134891