Oyun bitmis

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: Oyun bitmis

Mesaj gönderen istanbulunsesi »

Esadullah yazdı:Durum ikiye bölündü ve iki soru var şuan!

1. İKV'de yeni denetmenlerin alınması,
2. Ve yeni Sobee oyunu!

Sizce bunlar geliştirmenin izleri mi yoksa birer oyun mu?!
Bence denetmenlerin alınması geliştirmeyle alakalı değil. Ancak yeni oyununda İKV'nin geliştirilmeyeceği anlamına gelmiyor. (Belki ikv den ayrılıp yeni oyuna geçenlerin yerine yeni denetmenler alınıyordur, belki de dediğin gibi geliştirme olduğundan yükü azaltacak bir hamledir.)

Ancak benim açımdan şu bir gerçek; yeni çıkan oyun, ikv nin gelişmesine engel değil. Ayrıca İKV'yi kullanarak yeni oyun için maddi kazanç elde edildi görüşünede karşıyım. TT bünyesi altında dev bir proje atılcaksa bunu başka bir oyun üzerinden yapmazlar. Eğer TT herhangi bir destekte bulunmayıp sadece isim hakkı için olayın içindeyse Sobee ye yazık...

Düşüncelerim bunlar...
Kullanıcı avatarı
EYUNAL
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen EYUNAL »

Arkadaşlar neden bu kadar geniş düşünüyorsunuz ki ?
Evet yönetim yeni bir şeyler yapabiliyor fakat 3 yıllarını yeni bir oyun geliştirerek harcamayı tercih ettiler.Bu oyuna kolay kolay bakacaklarını pek sanmıyorum.Yeni oyun açık betaya çıkması ile beraber İKV'nin fişi çekilir diye düşünüyorum.
Zula'da olduğu gibi burada ki yetkiliyi yeni oyuna aktarmaları çokta zor olmayacaktır.Zula'ya bakarsanız ekibin yarısından çoğu İKV de görev yapmış ve İKV oyuncusundan oluşuyor.Bu oyunda da hali hazırda destek ekibi ile yola devam edilecektir.
Başta aklımda acaba profesyonel bir destek ekibi mi kurulacak diye düşünmüştüm fakat yine aynı sistem gidecek gibi.Yani geç yanıt gelirse falan bizler gönüllü ekibiz zamanımız olmamış olabilir tarzında bahanelere de hazır olalım çünkü yeni denetmenler alınacak
EklentiPaketi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen EklentiPaketi »

Yorukefe yazdı:@mukosito Her şeyin farkındalar. Hatalarını anladılar. Bu yüzden E-spor tabanlı yaptılar zaten. Böylece oyuna olan ilginin artmasını sağladılar.
Mevlüt dinç oyun sektörünün sinemayı aştığını söylüyordu. Ve özellikle ülkemizde millet en çok parayımikro ödemelere, oyun içi alışverişlere harcıyo. Knight ta itemiçin şahin satanları duyar ürperirdik çocukken :D
Takip ettiğim kadariyla ülkemizde de gerek devlet, maddi desteği ile gerekse bireysel ya da özel kurumlar baya atılım yapıyo şu ara.
Mmog ile kemik kitleyi korumak, e spor yüzüyle hem daha çok insana hitap etmek hem gelir kapısı açmak baya akıllıca bir iş gibi görünüyor.
Bize yeniden şarkılar söylet sobe! istanbulda yağmur bar bu gecee :D
mukosito
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen mukosito »

Her şeyin hayırlısı olsun. Ama bu adamlar kafalarının estiği gibi davranıp her biri yeni bir işe girişip, adam akıllı tek ve güçlü bir proje üretemedikçe bir yerden sonra çarkın dönmeyeceğini tekrar görecekler, üzgünüm.
mukosito
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen mukosito »

Ne acıdır ki bir cevap verilecek kadar da hatırımız yok anlaşılan. İKV için gönüllü görev yapan arkadaşları tenzih ederim.
Sözlerimin yerini bulduğunu düşünmek istiyorum ama belki de forum sitesine bile giriş yapılmadı onlar tarafından.
Açıklama yapmak bu kadar zor olmamalı. Ayrıca bu yazdıklarım yeni oyun gelecek İKV bitecek tarzında düşüncelerle yazılmış değil asla. Bu sadece bahane gibi bir şey oldu benim için. Ne zamandır yazmak istiyordum kısmet bugüneymiş.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Selamlar,

Mevlüt Dinç'in açıklamalarına itaben şunları belirtmek isterim,

1. Oyunu bıraktım diyor, oyunu bırakmış birinin oyun içerisinde yapılacak olan eklenti ve geliştirmelerden haberi olmaz ki!
2. Yeni oyun hakkında sadece yöneticilere destek olmamızı, onları yanlız bırakmamızı belirtmiş,

İKV dünyası bitti, İKV kapanıyor vb. gibi konulara girmek çok yanlış derim. İşi ehlinden öğrenmek varken, ondan bundan öğrenmek hatadır.

Bekleyelim, görelim neler olacak!
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Gönüllü yönetici alarak bu işi ilerletemezler. Siz hiç duydunuz mu bir firmaya para vermeden işçi alındığını. Yni keklenecek adam arıyorlar. Maaşlı programcı alsaydılar ikv bugün daha farklı yerlerde olabilirdi.
Kullanıcı avatarı
resp0nse
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Rulers Of World

Mesaj gönderen resp0nse »

MaHKuMII yazdı:Gönüllü yönetici alarak bu işi ilerletemezler. Siz hiç duydunuz mu bir firmaya para vermeden işçi alındığını. Yni keklenecek adam arıyorlar. Maaşlı programcı alsaydılar ikv bugün daha farklı yerlerde olabilirdi.
İKV ye alınacak denetmenlere Sobee tarafından aylık plus paket hediye ediliyor(Görev Süresince)
GM kadrosuda yetkileri var ancak ücret almıyorlar.Yönetici yetkileri var sadece.
Oyundan para kazanan tek kadro DEV kadrosudur.
Kullanıcı avatarı
EYUNAL
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen EYUNAL »

MaHKuMII yazdı:Gönüllü yönetici alarak bu işi ilerletemezler. Siz hiç duydunuz mu bir firmaya para vermeden işçi alındığını. Yni keklenecek adam arıyorlar. Maaşlı programcı alsaydılar ikv bugün daha farklı yerlerde olabilirdi.
Oyunu kodlayan insan yani geliştirici ekip para alıyor fakat forumda modluk yapan destek kısmına bakan arkadaşlar para almıyor fakat oyun içi çeşitli ödüller alıyor fakat iş gönüllülük olup birde sabit ip için para ücret veriyor birde.Konuya geri dönecek olursam destek takımında ki adam para almadığı için günlük diğer işlerine daha çok vakit alıyor ve maillerde gecikme oluyor sebep sorunca ''gönüllü '' diyor işte sistem buradan sonra çatlamaya başlıyor.Destek takımı ücretli olmalı ve profesyonel olmalı