PlayStore Ödeme Hatası

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

PlayStore Ödeme Hatası

Mesaj gönderen istanbulunsesi »

Merhaba arkadaşlar;

Playstoredan paket alımı yapıyorum (kredi kartı ile). En son ödeme onay mesajına kadar işlemler gerçekleşiyor. Onay mesajını girdikten sonra "Ödeme kanalı ile ilgili bir hata oluştu. Lütfen bilgilerinizi kontrol edip tekrar deneyiniz." hatası veriyor. Genel bir sorun mudur acaba?
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Re: PlayStore Ödeme Hatası

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Bu sorun playstoreden kaynaklanan bir sorun değil. Kredi kartınızın limit yetersizliğinden oluşan bir ödemenin gerçekleşememesindedir. Kredi kartınız genelde eksi(-) olduğunda bu sorun gerçekleşir.kredi kartınızı kontrol edin.
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

MaHKuMII yazdı:Bu sorun playstoreden kaynaklanan bir sorun değil. Kredi kartınızın limit yetersizliğinden oluşan bir ödemenin gerçekleşememesindedir. Kredi kartınız genelde eksi(-) olduğunda bu sorun gerçekleşir.kredi kartınızı kontrol edin.
Yeterli bakiye mevcut...
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Kredi kartınızın tanımlamasında bir hata da olabilir. O da olmasa 2 3 saat sonra tekrar dene o da olmasa playstore ile iletişime geç sana mutlaka yardım ederler.
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

MaHKuMII yazdı:Kredi kartınızın tanımlamasında bir hata da olabilir. O da olmasa 2 3 saat sonra tekrar dene o da olmasa playstore ile iletişime geç sana mutlaka yardım ederler.
Daha önceden alışveriş yaptığım için kredi kartı hatası olması zor. Ama yinede yeniden kredi kartı tanımlayıp denedim ama olmadı :)

Dediğin gibi belli bi sürden sonra tekrar denicem olmazsa yine belirttiğin gibi iletişime geçerim. İlgin için tşekkürler
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Şuanda giriş yapamıyorum "Aradığınız sayfa bulunamıyor." hatası veriyor. Playstore ile alakalı hatalar silsilesi olsa gerek :)
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

istanbulunsesi yazdı:Merhaba arkadaşlar;

Playstoredan paket alımı yapıyorum (kredi kartı ile). En son ödeme onay mesajına kadar işlemler gerçekleşiyor. Onay mesajını girdikten sonra "Ödeme kanalı ile ilgili bir hata oluştu. Lütfen bilgilerinizi kontrol edip tekrar deneyiniz." hatası veriyor. Genel bir sorun mudur acaba?

Farklı tarayıcıdan siteyi açmayı dene yada başka bilgisayardan, bu sorun zaman zaman herkeste yaşanıyordur.
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Vezirx27 yazdı:
istanbulunsesi yazdı:Merhaba arkadaşlar;

Farklı tarayıcıdan siteyi açmayı dene yada başka bilgisayardan, bu sorun zaman zaman herkeste yaşanıyordur.

Denedim şimdi, o da fayda etmedi :) Biraz beklicem artık
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

viewtopic.php?f=46&t=122453&start=10#wrap konudaki;
Burak8154 yazdı:Aynı sorunu nasıl çözdüğümü anlatıyorum ;

Eski kredi kartımı 3pay in sitesinden silip banka kartımı ekledim . Sonra banka kartımı silip yeni kredi kartımı ekledim.(3 pay hesabındaki telefon numaranı ve kart bilgilerini doğru bir şekilde gir yada 3pay dan sanalkart alıp alışverişini onunlada yapabilirsin.) Sonra alışverişimi kredi kartı 3 taksit ile yaptım. 2 tane 6. yıl paketi aldım. Sadece ödeme onayını geç veriyorlar o kadar. Ödeme kanalı hatası sorunu ortadan kalktı. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Arkadaşın yöntemi ile sorunu çözdüm. Teşekkürler :)