Gaffar Bey Kimdir?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Re: Gaffar Bey Kimdir?

Mesaj gönderen Retaliation »

fakman2 yazdı:
XxxChesTeRxxX yazdı:Benim aklımı karıştıran asıl sorun İstihbarat Subayı'nın Çemberlitaş'ta ne işinin olması. İstihbarat Subayı bizden Gaffar'ı öldürmemizi istiyor ama İstihbarat Subayı'da Çemberlitaşta. Gaffar Bey'in İstihbarat Subayı'nın kendisini öldürmesini istediğini bilse onu Çemberlitaş'ta barındırmazdı. Sonuç olarak şöyle bir sonuç çıkıyor İstihbarat Subayı ile Gaffar Bey arasında birşeyler varki onu Çemberlitaşta tutuyor. Peki İ.Subayı'na giden ruhtaşı neden Erg Odası ve Stuart Efendi'nin olduğu yerdede Çemberlitaşın başka bir yerinde değil? Peki neden İstihbarat Subayının odasına Ruhtaşı ile ulaşabiliyoruz buda garip bir sorun.
Ruh taşlarının yerlerini sorgulamanın mantıklı olmayacağını düşünüyorum. Bence telefonun arkasında İ. Subayı değil başka birisi var o onu öldür diyor ama o da onu koruyor falan olmaz ki diyelim Gaffar Bey Subayı koruyor Subay neden kendi ölümünü mümkün hale getirmek istesin. Ben hala Subay'ın Çemberlitaş'ta bulunduğuna inanmıyorum yani o bölgede olması oranın Çemberlitaş'ta olduğu anlamına gelmez. Yanına giden herhangi bir kapı falan yok alayı ruh taşı.
Telefondaki kişinin Selami Kelaynak olduğunu biliyorum.Telefonla konuştuğunuzda şöyle bir şey yazıyor "Alo Ben Selami"
Resim
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Selami Kelaynak aslında Yozgat Bozok Üniversitesi Bankacılık Bölümü mezunudur. Kendisinin Yozgat gibi büyük bir şehirde kaybolması sonucu ortalık karışmış ve bu karışıklık sırasında İstanbul da Kuklacı Meteor bölgesinden Batıya doğru hareket ederek Selamiyi aramaya başlamıştır. Kuklacı giderde ben gidemez miyim? diyen Gaffar Reis de Meteor'un güney doğusuna doğru ilerlemiş İstihbarat komutanı da onu takip ederek o yolda devam etmiştir. Teşkilatın başı boş kaldığını gören Agah Efendi tahta geçmiş ve 3. Meşrutiyet'i ilan etmiştir. Selami Kelaynak Yozgat'tan bir gemiye binip İstanbul'a demir atmıştır. Ama ilk Kuklacı'ya uğramış oradan da yanına aldığı 70-80 fare adamla beraber Eminönü'ne demir atmıştır. Kendisi Şarapçı'nın fıçılarını gemiye yükletirken J.Ali tarafından yakalanmış ama serbest kalmıştır. En son Hamit Pehlivan'nın kahvehanesinde Aktar Şevket Yusuf Ağabey Hamit Pehlivan ve Selami okey oynarken görüşmüştür. 101 okey oynayıp bahse girdiği Şarapları alarak meteora geçmiş ve Bab-ı Ali muhafızlarıyla eğlenmiş Elifle takılmış ardından tekrar geleceğini söyleyip adaya geçerek gemiye atladığı gibi doğru Fransa'nın Marsilya kentine gitmiştir. Hatta giderken yaşanan sahne yeşilçama konu olmuştur. Taşın altında bırakılan not her şeyi açıklıyordu. Gemiyi de biliyorsunuz zaten Dev komodo yolunda

Selami Kelaynak ın hikayesi Yeşilçam'a konu olmuştur. Tıkla izle.

Kod: Tümünü seç

https://youtu.be/kmdkkDmbvJo

[youtube]http://youtu.be/kmdkkDmbvJo[/youtube]
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt »

DuMaNisTT yazdı:Selami Kelaynak aslında Yozgat Bozok Üniversitesi Bankacılık Bölümü mezunudur. Kendisinin Yozgat gibi büyük bir şehirde kaybolması sonucu ortalık karışmış ve bu karışıklık sırasında İstanbul da Kuklacı Meteor bölgesinden Batıya doğru hareket ederek Selamiyi aramaya başlamıştır. Kuklacı giderde ben gidemez miyim? diyen Gaffar Reis de Meteor'un güney doğusuna doğru ilerlemiş İstihbarat komutanı da onu takip ederek o yolda devam etmiştir. Teşkilatın başı boş kaldığını gören Agah Efendi tahta geçmiş ve 3. Meşrutiyet'i ilan etmiştir. Selami Kelaynak Yozgat'tan bir gemiye binip İstanbul'a demir atmıştır. Ama ilk Kuklacı'ya uğramış oradan da yanına aldığı 70-80 fare adamla beraber Eminönü'ne demir atmıştır. Kendisi Şarapçı'nın fıçılarını gemiye yükletirken J.Ali tarafından yakalanmış ama serbest kalmıştır. En son Hamit Pehlivan'nın kahvehanesinde Aktar Şevket Yusuf Ağabey Hamit Pehlivan ve Selami okey oynarken görüşmüştür. 101 okey oynayıp bahse girdiği Şarapları alarak meteora geçmiş ve Bab-ı Ali muhafızlarıyla eğlenmiş Elifle takılmış ardından tekrar geleceğini söyleyip adaya geçerek gemiye atladığı gibi doğru Fransa'nın Marsilya kentine gitmiştir. Hatta giderken yaşanan sahne yeşilçama konu olmuştur. Taşın altında bırakılan not her şeyi açıklıyordu. Gemiyi de biliyorsunuz zaten Dev komodo yolunda

Selami Kelaynak ın hikayesi Yeşilçam'a konu olmuştur. Tıkla izle.

https://youtu.be/kmdkkDmbvJo

[youtube]http://youtu.be/kmdkkDmbvJo[/youtube]
nedense senin iletileri okumak gelmiyor içimden ya ne yozgatmış arkadaş madem gaffarla hemşehriler niye öldürttürüyorlar birbirlerini :?
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

sana bir önerim var ! -Okuma .
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt »

DuMaNisTT yazdı:sana bir önerim var ! -Okuma .
Dikkate alacağım. :)
Kullanıcı avatarı
Frozzright
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: <Akıncı Beyleri>

Mesaj gönderen Frozzright »

Gaffar bey iyi ise neden " Barış istiyorsan savaşa hazır ol ! " diyor :) .

Etkinlik Değil Eklenti İstiyoruz!
[/b]
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Adami öldurmeye gitmissin ne desin?
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

fakman2 yazdı:
TOLGARDA yazdı:Orayı kimin yönettiğini bilmediğimiz için hiçbir ruh taşını kullanamıyoruz bahsettiğim taşlar ırklardakiler değil onlar eskimiş ama örümcekler ve akreplerin orada bir yol var orası bir ruh taşına çıkıyor bu ruh taşının tepesinde "Arz Lodos Teaser" ın 42. (emin değilim) saniyesinde ki fotoğrafta ki yaratığın tacı var. Bu taştan bölgede 4 tane var iki arz iki Lodos tarafında bir tanesi de maden ocağından trene geçiş yaparken bulunan delillerin orada dikkatli incelerseniz fark edersiniz ne demek istediğimi kaldırılmasaydı foruma atmıştım fotoğraflarını.
Bahsedilen ruh taşı bu fakat tacı net çıkmamış fotoğrafta
Resim
Bu konu daha önce GYWYNBLEIDD tarafından anlatılmış araştırırken buldum;viewtopic.php?f=46&t=112257