İstanbul'un Mezarına - Bölüm 2

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
firaridadas
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Voice of Voiceless

Re: İstanbul'un Mezarına - Bölüm 2

Mesaj gönderen firaridadas »

Devamı nerde hocam :) saygısızlık olarak alma çok beğendiğimden ve devamını beklediğimden söylüyorum.
Kullanıcı avatarı
Baskent06
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Baskent06 »

Keşke art arda gelse de bir çırpıda okusak :D Ellerine sağlık devamını bekliyorum
Kullanıcı avatarı
mstfmrt
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos

Mesaj gönderen mstfmrt »

Okudum sonunda valla okudum güzelmiş. Okumanın güzel olduğunu İKV'nin tarihçesinin hepsini aynı saat içerisinde anladım diğerlerini de bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Lonca: Hicret

Mesaj gönderen GWYNBLEIDD »

Merhabalar. Öncelikle ellerine sağlık Mert, güzel tespitler ortaya koymuşsun. Ancak bir kaç noktada emin olamadım. Birincisi, Galata köprüsünde meydana gelen patlamada Perihan Hanım ve bir lodos klanı lideri hayatını kaybetmişti diye hatırlıyorum. Patlamanın sorumlusunun İstihbarat Komutanı olabileceği ihtimali de mantıklı geliyor.
İkincisi, kissless'in boss olmadığını düşünüyorum. Çünkü oyun içerisinde geçen metinlerde kissless kültü diye bir kavram var. Kült bildiğim kadarıyla inanç demek, o yüzden bir boss ismi olması bana mantıksız geldi.
Bir diğer konu ise Tangriss. Tangriss bir bölge veya şehir değildir. Aksine bir şehre açılan kapıdır. Ruh taşı gibi düşünün. Nasıl ki ruh taşları ile etkileşime geçince başka bir mekana ışınlanıyorsak Tangriss geçiti ile de gezgin şehir veyahut kutsal kaya isimli bir bölgeye ışınlanabiliriz.
Bunların haricinde akrep tılsımı mevzusu var bir de. Akrep tılsımının labırenti akrep ve örümceklerden koruduğunu izah etmişsin. Bu durumda akrepler ve örümcekler eskilerin, dolayısıyla tılsım muhafızlarının da düşmanı oluyor otomatikmen. Zihin kontrolü de mantıklı geldi. Bu yazıyı okumadan önce de kurgu hikayemde buna benzer bir teori atmıştım ortaya. Çünkü kissless kültü denince aklımıza saklı ırkların ve istihbarat komutanının suratındaki kissless dövmesi geliyor. Bu dövmenin de bir çeşit hipnoz büyüsü olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
GastroMagic
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Lodos
Lonca: Never Say Never

Mesaj gönderen GastroMagic »

Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Ellerine sağlık. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen HollyShit »

GWYNBLEIDD yazdı:..
Aslında Meran Görev metinlerinde Kisless'in kim olduğundan, ne olduğundan açıkça bahsedildiğini düşünüyorum :) . Çoktan bulmuş olduğunu düşünüyordum açıkçası. Bu sorunla şaşırttın beni Mustafa :) .

Ayriyeten köprüde patlayan bomba Fareadam Klanı ve Eminönü tarafından imzalanıyor. Tarihçe'de bahsediliyor bu konudan. Topal'ın Khaos görev metninde de;

"Daha önce hiç görmediğim birisiyle tanışmıştım. Suikasti yapmam için epeyce para verdi. Yüzünde tuhaf şekiller vardı." gibi bir şey söylüyor (tam metni yazamıyorum malum :).) .

Orada bir hata ya da eksiklik yok yani.

1 2 güne fırsatını bulabilirsem son konuyu paylaşıp, bir süre ara vereceğim araştırma konularına.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı

O sırada tarihçeyi inceleme nezaketinde bulunmamıştım. Galata saldırısı konusunda yanılmışım.

Ancak diğer konuda halen daha sana katılmıyorum Mert. :) Bir kere, ortada Kisless diye bir varlık veya varlığın olduğunu kanıtlayan bir şeyler yokken Kisless'in kim olduğundan olduğundan nasıl emin olabiliriz? Elimizde sadece, suratında kisless dövmesi bulunan komutan ve saklı ırklar, bir de kisless kültü kelimesi geçen bir görev metnimiz var. Yeni güncelleme gelene kadar bu fikrimi değiştireceğimi sanmıyorum. Kisless bence bir boss değil, bir oluşum :)
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı

Ayrıca meran görev metinlerinde sadece 3 kraliçeden bahsediliyor. Onlar da Ssemress, İsriss ve Usthrahss. Tarhass yıkımından bahsedilirken Kisless ile ilgili hiç bir bilgiye rastlanmıyor.

Seninle benzer düşüncelerimiz var, ancak bir noktadan sonra ayrılıyor :)
Kullanıcı avatarı
Sora
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Sora »

GWYNBLEIDD yazdı:Ayrıca meran görev metinlerinde sadece 3 kraliçeden bahsediliyor. Onlar da Ssemress, İsriss ve Usthrahss. Tarhass yıkımından bahsedilirken Kisless ile ilgili hiç bir bilgiye rastlanmıyor.

Buldum buldum buldum. Ssemres, isriss ve usthrahss üçü bir araya gelip elele tutuşup ''Kissles, kissles'' dediğinde iyilerin dostu kötülerin düşmanı Kissless geliyor olabilirmi ?
Konularım

İstanbul Kıyamet Vakti - Hikaye Özet Konusu

Ne Diyor Bu Domuz? - İnceleme

Oyun Görevleri ve Hikaye Özeti (1'den 49'a) - İKV

Yarın ufuk, grimsi pembe olur belki... Pembemsi griden iyidir her şekilde.
Kullanıcı avatarı
firaridadas
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: Voice of Voiceless

Mesaj gönderen firaridadas »

Sora yazdı:
GWYNBLEIDD yazdı:Ayrıca meran görev metinlerinde sadece 3 kraliçeden bahsediliyor. Onlar da Ssemress, İsriss ve Usthrahss. Tarhass yıkımından bahsedilirken Kisless ile ilgili hiç bir bilgiye rastlanmıyor.

Buldum buldum buldum. Ssemres, isriss ve usthrahss üçü bir araya gelip elele tutuşup ''Kissles, kissles'' dediğinde iyilerin dostu kötülerin düşmanı Kissless geliyor olabilirmi ?
İyilerin düşmanı kötülerin dostu olmasın :D