Şu oyunu artık geliştirin de geri dönelim

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları

Re: Şu oyunu artık geliştirin de geri dönelim

Mesaj gönderen HollyShit »

Bbim yazdı:1-)Atarlanma.

2-)Al 3 boyutlu olmadı ama idare et işte

Oyuna eklenecek okçu sınıfı için tasarlanmıştır.Adobe Preimere Effects ve Cs 6 kullandım.Bu kadar basit işte yenilik.

Resim

3-) Kod yazarım tabiki buyur:

<scpirt><utf=30><YENİLİK<utf=30>

mobilsorun'ada bir ara komut veririz neyse şu kadar basitti yenilik şunu bile yapamadılar şu yazdığım kodu getirseler iş tamam.

Neyse forum trollerden geçilmiyor bu arada aga
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Atörlönmö bö bör.

Neyse canım ya hadi sen kumunda oynamaya devam et sıkıntı yok. Hatta şu an oyunu bırakırsan çok mutlu olurum 1 tane trollden daha kurtulmuş oluruz. Yok yenilik falan oyun bu kadar tılsımını üreten çıksın. En başta da sen çık lütfen buralara fazlasın sen Disney Pixar'a falan git bu Adobe çalışmalarınla falan.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
EYUNAL
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen EYUNAL »

Bbim yazdı:1-)Atarlanma.

2-)Al 3 boyutlu olmadı ama idare et işte

Oyuna eklenecek okçu sınıfı için tasarlanmıştır.Adobe Preimere Effects ve Cs 6 kullandım.Bu kadar basit işte yenilik.

Resim

3-) Kod yazarım tabiki buyur:

<scpirt><utf=30><YENİLİK<utf=30>

mobilsorun'ada bir ara komut veririz neyse şu kadar basitti yenilik şunu bile yapamadılar şu yazdığım kodu getirseler iş tamam.

Neyse forum trollerden geçilmiyor bu arada aga
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seni TTnet'in başına çekmek lazım artık siyah beyaz oyunlarda akarız :ugeek:
Kullanıcı avatarı
bidakka
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen bidakka »

HollyShit yazdı:
Bizler (sen hariç) yani ikv oyuncuları, sadece oyuncu değil aynı zamanda bu muhteşem oyunun müşterisiyiz.
İKV ise bir oyunun yanı sıra bir şirketin ürünüdür.
Her geçen gün yeni bir oyunun piyasaya sürüldüğü bu devasa pazarda AR-GE dediğimiz araştırma GELİŞTİRME kısmını yapmazsan ya da bu işi uzun aralıklarla yaparsan diğer rakiplerinin gerisine düşersin.
Piyasa MMO oyunlarla dolu.İKV yi onlardan ayıran özellik ise %100 Türk yapımı olmasıy.
Oyunun bir kitlesi var fakat her geçen gün azalıyor sebebi ise geliştirme olmaması.

Sen yazdıklarında müşterinin, ürünü geliştirebilecek kapasitesinin olmadığından bahsetmişsin bu işin zor bir şey olduğuna vurgu yapmışsın. Bir nevi haklısın 3DMAX ve c++ zor olabilir, DEV'ler yapsa bile Actor kaldırmaya da bilir ancak bu ürün benim paramı alıp, benim isteklerimi karşılamıyorsa ben o ürüne bir daha asla para vermem,eleştiririm ve desteğimi keserim. Yani şirkete gidip "siz yapamıyorsanız ben yapayım." demem bu işi yapan diğer ürünleri satın alırım.Çünkü verdiğim paranın karşılığını istiyorumdur ve bunu istemek benim hakkım sen dahil hiç kimse bu hakkı sorgulayamaz.
Sosyal mecralarda kendi ekmek kapısı ile ilgilenmeyip diğer oyunlar ile pek bir ilgili alakalı developerı savunman ise cabası.

İKV bir açık dünya oyunu istendiği kadar geliştirilebilir yani sonu sadece "artık geliştirmeyelim" demek olur.

Eklemek istiyorum klavyesi güzel.
İKV camiası çok vefalıdır.

ve niceleri...

Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

bidakka yazdı:...
Verdiğin parayı İKV'ye bağış olarak sunmadığını, karşılığında silah yükseltme ya da farklı market ürünleri aldığının farkındasın dimi? Zorla satılan bir şey yok burada.

İKV tamamen hikayesine bağlı bir oyun. Bu yüzden hangi güncellemenin geleceğini, hangi genişleme paketinin sunulacağını bilebiliyorsunuz. Diğer oyunlarda ise bu durum farklı. İlk hikayenin devamı getirilmez, olan hikayelerin üstüne tekrar hikaye yazılır ve paket sunulur.

İKV çok eski bir motora sahip. Bu yüzden geliştirilmesi sorunlu oluyor. Diğer firmalar gibi yüksek bütçeler ayırmıyor firma. Bu arada bu olanlardan Sobee ekibini suçlamak gerçekten çok anlamsız. Etkinliklerde bile alt ibarelerde "TTNET haber vermeksizin..." gibi şeyler belirtiliyor. Bu yüzden bizim topa tutmamız gereken kişiler TTNET yetkilileri. Bence artık biraz uyanmanızın vakti geldi.

K2, NTTGame, Nfinity Game ve diğer firmalar oyunlarını para kazanmak için yapar. Yerdeki çöpü bile parayla satmaya çalışır böyle bir kâr kuruluşu sorunu var ortada. Knight Online'da PK'ya girebilmeniz için Patos Gloves'tan tutun en dandik scroll'una kadar almanız gerekir. Şimdi NTTGame, Knight Online'ın TR Distürbütörlüğünü yapıyor ve bizde Türkler K2'yi satın aldı diye övünüyoruz. Ne NTTGame ne de Riot Games güncellemeleri kendisi sunuyor. Onların yaptığı tek şey sunucuları düzenleyip yeni gelen paketleri Türkçe'ye çevirip sunuculara eklemek. Riot TR her gün yeni karakter sokuyor oyuna demeyin yani.

Biraz uyanık olun, sektörü takip edin ne döndüğünü anlarsınız. Sanal oyun pazarında bilmediğiniz ve bilmediğiniz gibi iddiaya tutuştuğunuz çok şey var.
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

@Hollyshit arkadaşımız çok güzel konuşmuş. Üstüne laf söylenilmez .
Kullanıcı avatarı
mobilsorun
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen mobilsorun »

Bunları okuyacağıma gider iki kod yazarım.
Bir ay doğar ilk ak$amdan geceden ..
Resim
Yolun ardına bakmadık yorulmadık ..
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Bbim yazdı:...
Troll olan sensin. Bana gereksiz diyorsun da senin ne kadar gerekli olduğunu anket olarak foruma sunabiliriz. Ha bu arada gereksiz yazını okumadım aklında olsun hadi görüşürüz.
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Bbim yazdı:...
Benimle boy ölçüşmeyi bırakırsan bir gün sende saygın bir insan olacaksın eminim.

http://www.sonsuz.us/node/troll_nedir_internet_trolleri

Bu arada benim eski konularım seni ilgilendirmiyor. Öğrenmek isteyen TTNET'i arayıp Sobee ve İKV hakkında destek alabilir. Ben bunu zamanında yapmamıştım ve öfkeyle kalkıp zararla oturmuştum. Sizde bir arayıp sorun.

İKV'nin gelişiminde Sobee değil, TTNET ve Mevlüt Dinç sorumludur.

İlla bir şeyi öğrenmek isteyen varsa PM atıp öğrenebilir hadi keyifli forumlar.
Kullanıcı avatarı
Kabile
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Meran
Klan: Lodos
Lonca: Kabile
İletişim:

Mesaj gönderen Kabile »

yenilik gelmesine az kaldı sabredin azD
Dünyada En Büyük kabadayılık EFENDİLİKTİR .
AHMET ÖZ
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆TETİKÇİ ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

ÖLÜM
Ne Zaman ?
Nerde ?
Nasıl ?
Kullanıcı avatarı
AFRASiYAB
Sui Generis
Sui Generis

Mesaj gönderen AFRASiYAB »

Konu tartışmaya döndüğü için kilitlenmiştir. Benzeri konular açarak veya mevcut konularda tartışmanın devam ettirilmesi halinde, tartışmaya dahil olan kişilerin hesaplarına/yan hesaplarına cezai işlem uygulanacaktır. Lütfen bu tür tartışma ortamları oluşturmayınız, başkalarının konusunu amacı dışına çıkararak konunun moderasyona uğramasına neden olmayınız.

İletişim/Destek Formu | Hızlı Destek | Etkinlik Takvimi
Forum Kanalındaki Faydalı Konular

Ayın Etkinlik Ödülüne Sen Karar Ver!
İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kilitli