FPS hakkında Sıkıntılarım var.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
yusufcan211
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Dost Kervanı

Re: FPS hakkında Sıkıntılarım var.

Mesaj gönderen yusufcan211 »

çözümünü de yazarsan belki aynı sıkıntı yaşayan arkadaşlarda vardır
Resim

İmza:GWYNBLEIDD
Kullanıcı avatarı
samedsedir06
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos
Lonca: Angaralıyız.. Gardaşş.

Mesaj gönderen samedsedir06 »

samedsedir06 yazdı: 19 May 2015 18:40 İi günler benım fps hakkında SIkıntılarım var bazen 70 lerde bazen 16larda fps düşüşü yaşıyorum.
dususu yasıyorum derken 16 fps olunca oyun cok donuyor oynanmıyor ve uzun zaaman öyle oluyor.

laptop özellikleri bayag bayag iyi

win 8,1
gtx850m
4 ekran kartı
16gb ram

lenovo Y50 70 serisi

sorunun sebebini bilen arkadaşlar lutfen yardımcı olabılır mı

Resim
Çaki
Bakma qq
Resim
♫♥♪ IISaMeDSeDiRII ♫♥♪
Akıllı OL Belediye'ye Rüsvet Verip Evini Yıktırırım.
.....................♫♥♪ IISaMeDSeDiRII ♫♥♪.......................
directx12
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen directx12 »

Arkadaş F9 tuşuyla FPS kilidini kaldırmış :)) FPS kilidini kaldırmadan sen 60 FPS'in üzerine çıkamazsın.Ve sorun işletim sisteminde arkadaşlar.Oyun Directx 9.0c sürümüyle uyumlu çalışıyor. Directx 10.0 hariç sonraki sürümlerde ani fps düşüklükleri yaşamanız normal.Geliştiriciler de oyun motorunun kullandığı directx'i kafalarına göre güncelleyemedikleri için,çünkü oyun motoru Directx kütüphanesini kullanır,bu problemlerle karşılaşmaktayız.Çözüm yok yani bilgisayarı resetlediğinizde çözülüyor sadece.
Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen yavuzlarbey »

samedsedir06 yazdı: 19 May 2015 18:40 İi günler benım fps hakkında SIkıntılarım var bazen 70 lerde bazen 16larda fps düşüşü yaşıyorum.
dususu yasıyorum derken 16 fps olunca oyun cok donuyor oynanmıyor ve uzun zaaman öyle oluyor.

win 8,1
gtx850m
4 ekran kartı
16gb ram

lenovo Y50 70 serisi

Resim
yavuzlarbey yazdı: 29 Nis 2018 20:45 sana çözümü söyleyeyim bende yaşıyorum, win 8.1 kullanıyorum aldığım normal fps değeri 64, ekran kartına güncelleme gelince 32 oluyor, aynı anda windows update de gelirse 16 oluyor fps. Sadece w. Update yada sadece ekran kartına güncelleme gelince fps değer yarıya düşüyor 32de sabitleniyor. Bu güncellemeleri yaptıktan sonra pc reset atman gerek kapatıp açman aynı işlevi görmez. herkesin uyguladığı çözüm bu herkes genelde güncellemeri otomatik alıyor ve reset atınca degisiklikleri uygulamis oluyor. ikv ile alakali degil windows ile alakali sorun. sadece ikv de daha belirgin hissediyorsun.
Kullanıcı avatarı
0LIVERA
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen 0LIVERA »

win 8 ve üstü sonrası windows özelliği olan hızlı başlat aktif ise bir süre sonra malesef böyle şeyler yaşanıyor.

zamanında çok uğraşıp kesin çözüme varmayı başardım.

pil ve güç yönetiminden hızlı başlat özelliğini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın

fps sorununuz çözülecektir.

yaşadığınız windows'tan kaynaklıdır yoksa en iyi ekran kartınızda olsa fps 16'da takılacaktır.
Sorun Kim Olduğunda Değil Yaptıkların Seni Diğerlerinden Ayırır.
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

Bu sorunun Nvidia ile alakası yok. Geliştirici firmanın AMD ve Nvidia ile iletişime geçip benim böyle bir oyunu var. Lütfen Dizüstü bilgisayar sürücülerin profiline ekleyin demesi gerekiyor. Bağlantıda açıtğımda konudaki söylenenleri yaparak nvidai denetim masasından oyunun ''İstanbul.exe'' dosyasını tanıtacaksın.
viewtopic.php?f=138&t=151385
Hızlı resimden dolayı resimler silinmiş. Ama metinleri okuyarak yapabileceğinden eminim.
Ayriyeten güncel olmayan sürücüleri kullanmayın. Eski kafalı Windows 7 kur geçer, eski sürücü kur düzelir, reset at geçer gibi boş yorum atanları hiç ciddiye almayın.

Ayriyeten oyunun bazı optimizasyon sorunları var. Bu ekibin çözebilecek tecrübesi olduğunu da sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen yavuzlarbey »

KarakuleGFB yazdı: 25 Oca 2019 22:44 Bu sorunun Nvidia ile alakası yok. Geliştirici firmanın AMD ve Nvidia ile iletişime geçip benim böyle bir oyunu var. Lütfen Dizüstü bilgisayar sürücülerin profiline ekleyin demesi gerekiyor. Bağlantıda açıtğımda konudaki söylenenleri yaparak nvidai denetim masasından oyunun ''İstanbul.exe'' dosyasını tanıtacaksın.
Hızlı resimden dolayı resimler silinmiş. Ama metinleri okuyarak yapabileceğinden eminim.
Ayriyeten güncel olmayan sürücüleri kullanmayın. Eski kafalı Windows 7 kur geçer, eski sürücü kur düzelir, reset at geçer gibi boş yorum atanları hiç ciddiye almayın.

Ayriyeten oyunun bazı optimizasyon sorunları var. Bu ekibin çözebilecek tecrübesi olduğunu da sanmıyorum.
nasıl alakası yok ya bu drıver guncellemelerı gelıcne her oyunda drop yasıyorum ıkv de sadece bu cok belırgın
directx12
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen directx12 »

KarakuleGFB yazdı: 25 Oca 2019 22:44 Bu sorunun Nvidia ile alakası yok. Geliştirici firmanın AMD ve Nvidia ile iletişime geçip benim böyle bir oyunu var. Lütfen Dizüstü bilgisayar sürücülerin profiline ekleyin demesi gerekiyor. Bağlantıda açıtğımda konudaki söylenenleri yaparak nvidai denetim masasından oyunun ''İstanbul.exe'' dosyasını tanıtacaksın.

Windows 7 de böyle bir problem yaşamıyorum Windows 10 da yaşıyordum.Windows 10 da bu problemi yaşarken bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyordu bence boş yapan sensin.İnsanların yorumlarına saygı duymayı öğren.
Kullanıcı avatarı
kenjooo
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Lonca: T N T

Mesaj gönderen kenjooo »

win 8,1
gtx850m
4 ekran kartı
16gb ram

lenovo Y50 70 serisi

Resim
https://www.youtube.com/watch?v=tYpfbsELFGk buna bak bide
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

kenjooo yazdı: 26 Oca 2019 23:45

win 8,1
gtx850m
4 ekran kartı
16gb ram

lenovo Y50 70 serisi

Resim
https://www.youtube.com/watch?v=tYpfbsELFGk buna bak bide
O fps kraliçe keserken 40'a düser
Anti hetero