★ İKV GENEL BAKIŞ ★

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: <LIL>

★ İKV GENEL BAKIŞ ★

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Merhaba arkadaşlar.

İKV hakkında bazı düşüncelerimi fikirlerimi yazmak istiyorum. Biliyorum bir anlamı bir faydı olmucak bunun gibi çok konu açıldı ama olsun yönetim belki görür ve artık gelişim çalışmalarına başlar

1) Oyunda tek başına başlayalıp hiç birşey bilmeden bişeyler yapılabilirmi ?
=) Bunu kendi görüşlerim olarak imkansız kıldım yapılsa bile para harcamak ve aşırı zaman harcamak gerekir birilerinden illaki yalvar yakar bir yerlere götürmesi için uğraşılması lazım . Adam oyuna başlıyor karakterini kasıyor bi şekilde 49 olmaya başarıyor şimdi şunlara açıklık getirelim. 49 level oldu kendi çabalarıyla hadi tamam görevleride yaptı diyelim bir çoğu zor ama yaptı diyelim. Bu adam kenana migrata girerken illaki birilerinden yardım alması lazım ama bir oyun gereği karakter her levelde kendince bişeyler yapıp yaratıklara baş etmesi lazım , oyun öyle bir hal aldıkı adam bir şekilde üstünü ful yücelen veyada ful azat dizdi ne kenana girip bişey yapabilir nede migrata girip bişey yapabilir bu şekilde oyunu bırakan çok . Grup bölgesi saçmalığı artık son verilmesi lazım diğcem iş işten geçti ne yaparlarsa yapsınlar düzeni bozdular bir kere toparlanması imkansız ben İKV gibi bir oyunun bu hallere gelmesini çok üzülüyorum. neyse 2 konuya gelelim .

2) İtemli itemsiz eşyalar karakter özellikleri vb.
=) Bu her oyun için geçerlidir ki karakteri item yaparak güçlendiriliyor , birde karaktere özgü tamamıyla oyuncunun kendi yöntemleriyle değişik karaktere değişik özellikler verilmesidir İkvde olan şeylere bakılınca Zeka güç v.b eskiden veriliyordu ve gayette güzeldi şimdi her karakter aynı 49 olunca bitti diğer çarlardan hiç bir farkı kalmıyor ne kendine özgü bir yetenkleri nede başka bişey. İtem konusuna gelince Oyunlarda itemsiz eşyalar bile kullanılması lazımdır. fakat biraz ikvde itemsiz eşyaları itemli eşyalar dahil bir işe yaramaz oldu. Çemberli taş itemlerini söylemiyorum bile her karakter birbirinin kopyası savaşçı vsleri başlayıp aynı anda ölüyorlar büyücüler şansa kritik atarsa pcsi kasıp büyü bozamazsa ölüyor . Kendine özgü itemler olması şart böyle oyunda gerçekten kimin ne kadar güçlü olduğu belli olur . Kısa kısa kesmek istiyorum her konuya açıklık getirmek için.

3) leveller hakkında.
=) 49 leveller geldiğinde oyunda güzel bir haraketlenme vardı tamam buraya kadar normal özel güçlü silahlar olarak ecel latif ashab ejder tamam bunları bir şekilde yapıp güçlü olunuyordu . Şimdi önemli olaya denk gelelim karakterler 49 oldu şaheser silahlar üretildi sonra silah güçlendirme geldi bakın karakterler hala 49 level devam ediyoruz herkes parlattı güçlü olim diye sonra sığınak migrat geldi takılar zırhlar alında karakterler hala 49 çok geçmeden çemberli taş geldi herkes üstünü dizdi çok güçlendiler canlar aynı level hala 49 herkes yeni level beklerken Tılsımlar geldi karakteri öyle bir hale soktu ki şuanki durumda büyücü defansım bir savaşçıdan tek vuruşta ölebiliyor ofansif savaşçıdan bi sert bir normal vuruş. büyücüler teslaya vuruyor 10 kişi varsa hepsi ölüyor şifacılar zehir atıyor bozamazlarsa alayı yerde böyle böyle saçmalıklar sürüyor .. başka konuyla devam edelim .

4) oyundaki şuan ki amaç nedir.
=) Şuan ki amaç nedir evet karakterler ful şekilde herkes para kasmanın peşinde amaç güçlenmek mi sizde daha fazla ne kadar güçlenilebilir. Oyunun doğası tamamıyla değişmiş bir şekilde artık güçlenmek vs atmak devri bitti herkes para kasıp 10 15 tılsım yapıp bölgeden klandan hava atma peşinde rütbeleri maraşel yapıp geçip bir köşeye tılsım yansıtıp dururlar . Yani nerde o eski er meydanları savaşçı hani nerde o eski örstesi kalabalık hani nerde o eski doyumsuz klan savaşları. bunları anlatıyorum kimseyi suçlamıyorum aynı şekilde bende böyleyim tamamıyla oyunun amacı değişmiş bir şekilde oynamaya devam ediyoruz.

5) Oyun neden çok eleştirilmeye başladı derseniz.
=) artık oyunun gelişmesi bir yana grafil olaylarına çözüm gelmesi lazım. Teklonoji o kadar ilerlediki film gibi oyunlar çıktı ikv 2007de aynı 2015dede aynı w a s d kullanımı daha haraketli daha kullanışlı şeyler gelmesi lazım grafikler baştan asağıda değişmesi lazım en basit internet üzerinden oynana oyunlarda bile daha iyi grafik var . Bunları yazdım biliyorum hiç bir şekiled faydası olmucak , artık bu oyundan sıkıldım bırakmak istiyorum hala seviyorum . Ama gün geçtikce yapıcak bişey bulamıyorum karakter dize dize bi hal oldum sonu nolcak acaba diyip sözlerime son veriyorum...

Takipte kalın doğru yanlış eleştirilerinize her zaman saygım var . İyi oyunlar iyi forumlar .
Kullanıcı avatarı
zxcvzxcv
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları

Re: ★ İKV GENEL BAKIŞ ★

Mesaj gönderen zxcvzxcv »

Son iki konuyu okuyamadım. Renk seçiminden olsa gerek, keşke açık renk yazaydın :D
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Okuyanlar sıkılmasın diye renkli değişik yapmak istedim :))

İyi forumlar
Kullanıcı avatarı
ghost
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Lonca: zeyda

Mesaj gönderen ghost »

Konuların hakkında yorum yapamam.

Fakat wsda tuşlarının diğer oyunlarda ne kadar iyi olduğunu biliyoruz.

Kac Mouse gitti bu zamana kadar . Hele büyücü isen c.taşta :)
menteş
menteşIII
menteşII
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

İkv her haliyle güzel bence. Şuan da güzel.

1. Maddeye katılıyorum. 49 olduktan sonra bölgelere gitmek ve üstünü dizmek büyücü için çok zor.
Fakat şifacı ve tankın işi kolay. Büyücü için katılıyorum.
Eğer büyücü olsam ve oyuna yeni başlasam. Bir kaç gün sonra bırakırdım. Çok zor çünkü. Adamın iflahi kesiliyor.
4. Madde için oyunda üstünü fulleyenler için amaç klan savaşı ve ws.
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

1. Maddeye katılıyorum. 49 olduktan sonra bölgelere gitmek ve üstünü dizmek büyücü için çok zor.
Fakat şifacı ve tankın işi kolay. Büyücü için katılıyorum.
Eğer büyücü olsam ve oyuna yeni başlasam. Bir kaç gün sonra bırakırdım. Çok zor çünkü. Adamın iflahi kesiliyor.
4. Madde için oyunda üstünü fulleyenler için amaç klan savaşı ve ws.
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Tank oynamayı bilmediği sürece hiç bir şekilde alınmıcaktır. en ufak hatasında yüzüne vurulup gruptan çıkarlar ben çok savaşçı dizdim bazen kasmadan dolayı korteks bozamıyorum hemen köpürüyor millet :)
ws klan savaşı ,evet ful olunca onlar yapılması gerekli fakat oyun tamamıyla değişti bir türlü insanlar tılsımlara doyamıyor :) oldukça olsun diyorlar .

Örnek= Hol bölgesi Arz ve Lodos olarak adlandırılacak bir bölge fakat kimse bize karışmasın derdinde öyle bir bölge olsaydı yer altı - mısır çarşısı gibi olurdu , biri birine bi dalıyor sabahtan akşama kadar onların konuşmalarını dinliyoruz yok geldin sen bana vurdun ben sana vurdum yav mantık tamamıyla bitmiş sen Lodossun o Arz :) Tamam dostluklar olur her zaman birilerini öldürmek olmaz ama adam seni öldürüyorsa eğer yanına alıp birini sende onu kesiceksn , oyunun tadı böyle çıkar ,

İyi forumlar :)