Merhaba Arkadaşlar Ben ESKİLERDEN...

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
seagle
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Sentinus
Konum: Seagle-Dbsimsekkdb-FastxSeaGlexDbxI = BURSA / Gemlik...İLGİ ALANLARI = Online

Merhaba Arkadaşlar Ben ESKİLERDEN...

Mesaj gönderen seagle »

Yıllar yılı olmuş betadan beridir. Daha demin baktığım yazım bölümündeki konumun 1. sayfada görmem güzel bir şeydi. :) Zamanında çok eğlenmiştim yazarken: viewtopic.php?f=60&t=47775

Yıllar önce arkadaşımın bir Türk oyunu var demesi üzerine başladığım bir oyun çok ilgimi çekmişti. İndirdim oynadım. Büyücü, savaşçı, şifacı 3 sınıfı da oynadım. En çok ilgimi çeken şifacı olduğu için en son onda kalarak oyunumu sürdürdüm.
Oyunda çok iyi sohbet edebileceğim kardeşlerim, arkadaşlarım, abiler ile tanıştım. Oyuna çok iyi ayak uydurmuştum. Bölgeler üstüne bölgeler ve en son grup bölgeleri çıktı. Sığınak ve migrata çok rahat girebiliyordum. İlk başlarda çok zor olan şeylerdi ama ben çok rahat bir grubu tek başıma ayakta tutabiliyordum ki ilk başlarda çok zordu. Sonra çemberli taş çıktı. Çok iyi sohbetler dönüyordu. Tek şifacı ile giren 2. gruptuk. Kudret iksirlerine acımayan birisiydim tabi o zamana göre düşünürsek çok bonkör birisiydim. :) Tabi şimdi utanmasalar tek başına girip kesecekler zaman değişiyor tabi. Ama bana hiç item düşmedi. :) En azından Mevlana iteminden düşmedi. Sonra oyuna çooook uzun bir ara verip geri döndüm.

Oyunun tek kötü tarafı belli bir düzene göre hareket ediyordu ve bu kötü bir düzendi. Ben o kadar ara vermeme rağmen şifa büyümün fazla olmasından dolayı yine istediğim zaman çemberli taş grubuna girebilirdim ama güçlü ile güçsüz arasında çok fazla fark açıldığını fark ettim. Sığınak ve migrat önlerinin boş olduğunu fark ettim. Oyuna sonradan başlayan kişilerin item kasamadıklarından dolayı grup bölgelerine giremediklerini gördüm. Tabi o grup bölgelerine giremiyenin çemberli taşa girme gibi bir ihtimali bile kalmıyordu. Her ne kadar sırf zevk ve yardım için çok grup soktum. Bırakmayıp hatırlayan varsa bilen bilir. :)

Hatta ilk zamanları hatırlarsanız elimizde bir şaheser olması gerekiyordu. O Ashab-ı Kehf'i yaptığımda ne kdar mutlu olmuştum hatırlamam. :) Şu an elimde hala o vardır ve olmaya devam edecektir. Oyunu yükleyip girmeyi düşünmüyorum ama eski anılarım güzeldi, ama sonradan oyun eski güzelliğini yitirdi.

Diğer bir sorun ise efekt yetersizliği olmuştu. Hiç olmazsa büyücünün yeteneklerinde biraz daha uğraşılmasını isterdim.

Sonra meteorda bir bölge daha açıldı. Madalyon filan geldi. Lonca sistemi gelmişti. Çok kolay bir lonca bulmuştum kendime. Çok iyi bir loncaydı. Başarılı ve güçlüydü. Kurucusu bir ablaydi, gerçekten iyi anlaşmıştık. Şimdi büyük ihtimal atılmışımdır. :)

Oyuna çok fazla önerilerde bulunmuştum ama hiç dikkate alınmadı. Benden sonra hiç dikkate alınan önerim oldu mu merak ediyorum. İlkleri benim söylememe rağmen bu sürekli tekrarlanmıştır. Bazı fikirlerin temelini araştırdığınızda beni bulmanız olasıdır. Eskilerden var mı aranızda betadan kalanlar. :) Hiç sanmıyorum ama sormak istedim.

Peki hiç uygulanan bir fikrim var mı?

Tüm fikirlerimi bu konuda toplamıştım zamanında:
viewtopic.php?f=46&t=105793

İsmim Cengiz'dir. Hatırladığım bir çok isim var ve bir o kadarda unuttuğum. Her birinizle ayrı anım var. Oyun bahane sohbet şahaneydi anlayacağınız. :) O sohbeti bulacak olsam durmam başlardım ama olmayacağını eski bölgelerdeki o samimiyeti bulamayız kolay kolay. O yer altında hidrayı ilk gördüğümde ne kadar çok şaşırdığımı anlatamam. Sırf görmek için büyücü ile gir çık yaparak hidraya gittiğimi biliyorum. Kutup aç alt+ f4. :)

Oyyy o görevleri yaparken özellikle. Dayanışma mükemmeldi ya o hidra görevini yaparken ki.

Ve içimde kalmıştır diğer sunucuları bilmem ama kendi sunucumda büyücüm ile sıkıntıdan bir çevirme oyunu yapayım dedim. Çünkü çok fazla sevmiştim o bölgeyi sürekli orada takılırdım. Gezer dururdum. Sol taraftaki küçü hidrada olurdum genellikle. Çocuklar duymasındaki adam gibi patladı gitti olayına dönmesin ama bir nevi öyle oldu desem yalan söylemiş olmam. Bunu zamanında söylemedim çünkü oyunu oynadığım için dikkat çekmeye çalışıyor konumuna düşerdim. Şimdi oynamıyorum inanmam veya karşı çıkacak olsada fazla önemi olmayacağı için anlatıyorum.

Büyücüm Azat setti zırf. Diğer sunucularda o zamanlar çok popüler olmasına rağmen bizim sunucuda kötü konumundaydı. Bizim sunucu buz kasardı. Herneyse ben küçük hidraya dalıp dalıp döndürdüm. Ayağımda maraton ayakkabılar. Kimse yok dalıyorum koşuyorum, dalıyorum koşuyorum. Bir kaç kişi geldi benden almaya çalıştı. Alamadılar. Ben çevirmeye devam ediyorum. Grup attılar, canı indide indi. Kesemedik ama ertesi gün girdiğimde bir baktım hidrayı çeviriyorlar. Hidrada çarım vardı sürekli bakardım. o güne kadar hiç kimseden görmemiştim öyle birşey. İlk yapanda büyük ihtimal bendim ama kolay kolay böyle olaylar için kesin konuşmam. Ama bir gurur duymuştum. :) Sevinmiştim ama bu taktiği ben buldum demenin bir anlamı yoktu. Geçen günlerde taktik gelişti savaşçılar, kışkırtma derken büyük hidra bile tek grupla kesilmeye başladı. Oysa büyük hidra zamanında öylemi kesilirdi.

En az 4 grup olurdu. İlk bir grup vururdu sonra bir savaçı hidrayı suya çekerdi. Sürekli dalardık, şifacı olarak can basardık. Ama benim çevirdiğim günden sonra böyle kesen görmedim.

Sanırım artık söyleyebilirim. O çevirmeyi bulan kişi bendim. En azından benden önce yapan kimseyi görmedim ki oyunda sabahlayan birisi olarak konuşuyorum. :)

Kim bilir şimdi ne taktikler bulmuşsunuzdur veya aynı taktik devam ediyordur. :) Çok grur duyarım ki o hidranın eski ihtişamı var mı ki oyuncuların gözü önünde. :)

En sevdiğim yer oyunda MERAN olmuştu. İnanır mısınız bilmem ama hala o labirent aklımda.

Dur bir deniyeyim. Kapıdan girdik, düz gittik sola döndük, sağa döndük, geniş koridordaki yılanları kesmeden geçtik. :) CK açıp sola döndük geçtik. sağa döndük tekrar sağa döndük iki tane tavan bombası çıktı arasından geçin yetenek ister. veya ck açıp, büyücüde zamanlama ile kutup açıp, aynı şekilde savaşçının isnini unuttuğum küre çeklindeki yeteneğini açıp geçebiliyorduk. çapraz yoldan devam ediyordu.... Birebir anlatamam ama şu an girsem hatasız geçerim. :)

Neyse kendinize iyi bakın. Dünya'dan kopmayın. :) Bir abiniz, kardeşiniz veya ardaşınızın oyundaki yaşantısını merak edersiniz umudu ile yazdım. :) Arada sizleri ziyaret etmeye çalışırım forumda. Şu an Makine Mühendisliği öğrencisiyim.

Umarım sizi sıkmamışımdır. Kendinize iyi bakın... :)
Ha bu arada kaç yıl geçti hala 700 bin oyuncu yazıyor. Artmadı veya azalmadı mı? O zamanda çok kafamızı kurcalardı. Facebook sayfasında niye yok bu oyuncular diye. Şu an 37bin kişi var. Ha ben TTnet'e gidip kutusu ile alan Playstore üzerinden e-pin alan kişiydim. Evde hala durur 2 kutusu. :)

Oyun olarak en son bırakırken ki gidişatını hiç beğenmedim ondan bıraktım ama. Eski zamanlardaki yaptığı ortam gerçekten güzeldi. Bunun hatırına bu yazıyı yazıyorum.

Neyse kendinize iyi bakın... ;)
.......SeaGle (49 lwl)Büyücü
.......Dbsimsekdb(49 lwl)Savaşçı
.......FastxSeaGlexDbxI(49 lwl)Şifacı(^)AsHaB-ı KeHF)
Resim
*2254*
Kullanıcı avatarı
mobilsorun
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Re: Merhaba Arkadaşlar Ben ESKİLERDEN...

Mesaj gönderen mobilsorun »

Sende iyi bak kendine.
Bir ay doğar ilk ak$amdan geceden ..
Resim
Yolun ardına bakmadık yorulmadık ..
Kullanıcı avatarı
showmaster
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen showmaster »

Yazını baştan sona okudum hep kendini on plana atmssn ve kendini ovmüssun en sevmedigim tip ben ben ben diyen Neyse sende kendine iyi bak
Kullanıcı avatarı
seagle
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Konum: Seagle-Dbsimsekkdb-FastxSeaGlexDbxI = BURSA / Gemlik...İLGİ ALANLARI = Online

Mesaj gönderen seagle »

showmaster yazdı:Yazını baştan sona okudum hep kendini on plana atmssn ve kendini ovmüssun en sevmedigim tip ben ben ben diyen Neyse sende kendine iyi bak
Konu benim oyundaki yaşantımdı ve şu an oyunu oynamadığım için kendimi övmeminde bir sakıncasını göremiyorum. Üstelik yaptiklarimi yazdim neler yaşadığımı yazdım. :)

Okuyup yorumladığınız için saolun...
Resim
*2254*
Saltour
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Saltour »

Ooooo dostum bakalım hatirlayacakmisin beni.

Yillarrrr once hep senle ben takılırdık. Sonra ben Beyazkoskten Sancak a geçtim. Oyunu bırakalı çok uzun süre oldu bir foruma bakayım dedim konunu gördüm. Seni gördüğüme çok sevindim :D

Yıkım Bodyxyıkım Saltour Mohikcans bunlar köşkteki karakterlerimdi

Catashrop Compton Mumyaninlaneti bunlarda Sancakta ki

Umarım hatırlarsın beni. Az beraber sığınağa girmeye uğraşmadık :D
Kullanıcı avatarı
seagle
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen seagle »

Saltour yazdı:Ooooo dostum bakalım hatirlayacakmisin beni.

Yillarrrr once hep senle ben takılırdık. Sonra ben Beyazkoskten Sancak a geçtim. Oyunu bırakalı çok uzun süre oldu bir foruma bakayım dedim konunu gördüm. Seni gördüğüme çok sevindim :D

:)

Body'lerden bir kaç kişi daha vardı tanıdığım. :) Eski IKV özellikle klan savaşları ile mükemmeldi. Sonra çok kötüleşti. :) Ama sizleri ve muhabbetlerinizi kolay kolay unutmam. :)
Resim
*2254*
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Companions

Mesaj gönderen Dawnguard »

seagle yazdı:

Body'lerden bir kaç kişi daha vardı tanıdığım. :) Eski IKV özellikle klan savaşları ile mükemmeldi. Sonra çok kötüleşti. :) Ama sizleri ve muhabbetlerinizi kolay kolay unutmam. :)
(hatırlamadı)
Resim
Kullanıcı avatarı
seagle
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi

Mesaj gönderen seagle »

Dawnguard yazdı:
seagle yazdı:

(hatırlamadı)
Oyunda çok fazla isim değişikliği oldu ve çok fazla tanıdığım insan vardı oyunda. Yıkım bunlardan birisi. Yanlış olmasın ama seni büyücü olarak hatırlıyorum. 2 hatırladığım bady daha var ama onlar savaşçıydı. :) Karışıtırmış da olabilirim. Ama 100 kişi varsa 1, 2 eskilerden kalan var sanırım oyunda.
Resim
*2254*
Saltour
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Saltour »

seagle yazdı:
Dawnguard yazdı:
seagle yazdı:

(hatırlamadı)
Oyunda çok fazla isim değişikliği oldu ve çok fazla tanıdığım insan vardı oyunda. Yıkım bunlardan birisi. Yanlış olmasın ama seni büyücü olarak hatırlıyorum. 2 hatırladığım bady daha var ama onlar savaşçıydı. :) Karışıtırmış da olabilirim. Ama 100 kişi varsa 1, 2 eskilerden kalan var sanırım oyunda.
Bodyx loncasini 39 level zamanında 3 kişi olarak kurmuştuk. Ümit ile ben başkan dik. Sonra ben sunucu değiştirdim.