Saf aklın eleştirisi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
venomtr
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Re: Saf aklın eleştirisi

Mesaj gönderen venomtr »

Oyunda Loncam Olmasa Hayatta Oyuna Girmem. Oyun İçi Dostluk , Bir Kardeş Bir Abi Niteliğinde ... Bu Samimiyet İKV ' nin Bu Zamana Kadar Oynamasındaki Tek Etkendir.
Rüzgarın artistliği , fırtına başlayana kadardır !

< Anadolu Fırtınaları >
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen AyYildizli »

Benim için çok sayıda sebep var ama bence 2 temel sebep;
1)Oyunun mükemmel senaryosu. Her yerde söylüyorum bu durumu ama cidden öyle. Görevlerin tamamını atlamadan okudum, roman okumaktan farkı yok resmen. Yazan kişinin/kişilerin ellerine sağlık. Devamı umarım gelir çünkü bayağı merak ediyorum. :D
2)Oyunun bizden olması. Türk yapımı olması insanı bir gaza getiriyor. :D Bir de oynanan mekanların tanıdıklığı, atmosferin aşinalığı hatta karakterlerin yakınlığı, isimleri vs. gibi sebepler işte.
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Auril »

WHiTexDeWiL yazdı:Öncelikle herkese selamlar..

2008 de başladığım bu serüveni yaklaşık 2 sene önce bıraktım. Arada foruma göz atarken konuya denk geldim. Bu oyunu bizlere bunca yıl oynatan sebep bence Türk yapımı olması ve kolay arkadaşlık, dostluklar kurabilmemizdir. Diğer oyunlarda bu fazla mümkün olmuyor binlerce harita, koskocaman bölgeler, karmaşık item sistemi ve yetenekler gibi bir çok etken diğer oyunları İkvden ayrı kılıyor ve bizle özdeştiriyor.

Grup bölgeleri ile oyunun akıbeti değişti ve oyuncu kaybına neden oldu. Üstüne bir de tılsım saçmalıkları eklenince beta dönemi ve 39 dönemi oyuncularının çoğu oyunu bıraktı.

Oyunu geliştirmek istediler fakat bu bir çok yanlış güncelleme ile yapıldı. Herkes 39 zamanını mumla arar oldu.
Bir çok önemli yöneticinin, developerın, game masterın oyundan ayrılmasıyla işler daha kötüye gitti. Şimdi insan gerçekten zamanında değer vererek, severek oynadığı bu oyunun bu hale geldiğini gördükçe üzülüyor.

Umarım ileriki zamanlarda bir şeyler değişir de bizden sonraki oyuncu kardeşlerimiz severek, eğlenerek zaman geçirirler. :)

Keyifli forumlar..
oooooo sunucunun hirsizi geldi dagilin beyler :D
Kullanıcı avatarı
yusufcan211
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Dost Kervanı

Mesaj gönderen yusufcan211 »

combatfatigue yazdı:Merhaba.

Aslında Bu Oyuna Bizleri Bağlayan Dostlarımızla Muhabbet ederek eğlenerek zaman geçirmemiz bağımlı Eden.
Yani Demek istediğim Güzel dostluklarımız olmasa idi çoktan terkedilmiş bir kasaba olurdu bu oyun.
Online oyun oynamışlığım çok ama hiç bir oyunda böyle ortam görmüş değilim.
Çok haklısın
Resim

İmza:GWYNBLEIDD
Kullanıcı avatarı
husban
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Kaybedenler Kulübü

Mesaj gönderen husban »

Rahip yazdı:Herkese merhabalar. Yaklaşık iki yıl ikv oynadım ve 1 sene önce bıraktım.Hepimiz bu oyunu seviyoruz.Ben lol, Knight, Metin2 ... aklınıza gelen tüm oyunları oynamıştım ve ikv kadar bağlanıp para harcadigim bir oyun olmamıştır. Peki nedir bizi bu oyuna bizi yiten hiç düşündünüz mu ? Ben 1 haftadır sırf bu soruyu düşünüyorum. Herkesin fikrini yorum olarak yazmasını istiyorum. Lütfen yorum yazmanız çok önemli. Sen bu oyunu neden oynuyosun ? soru bu
Yaklaşık 4 5 yıldır oynuyorum ve acayip derecede bagımlısıyımdır.Para veriyoruz dogru :(
Nedenmi oynuyorum keyifli ve güzel bir zaman geçirmek için vede oyundaki arkadaşlarımla takıldıgım için
Resim
Resim
Resim
Resim

BEN ELİNDEKİLERİNİN DEĞERİNİ KAYBEDİNCE BİLENLERDEN DEĞİL, DEĞER VERDİĞİ İÇİN KAYBEDENLERDENİM...
Kullanıcı avatarı
Rahip
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Henüz Yok

Mesaj gönderen Rahip »

Refresh yazdı:Bu oyunda belli bir yere gelmek için diğer oyunlara nazaran çok az para veriyorsun.
Bu oyunda item ve tılsım olarak senden çok daha düşük seviyede bir oyuncu bile seni kesebiliyor.
Dolayısıyla herkes kendini kral sanıp egosunu kolayca tatmin edebiliyor.
Ve Oyuncular düşünüyor birazcık para yatırsam kolayca çok daha iyi itemlere tılsımlara sahip olabilirim ve para yatırıyor.
Plus alıp oyunun ve muhabbetin daha çok içinde oluyor ki plus paket çok ucuz bir özellik.
Bunun gibi bir çok etken bu oyunun daha çok oynanmasının ve para yatırılmasının nedenidir.
Yeni oyuncuların başlamamasının nedeni ise o apayrı bir hikaye.
Merhaba yorumun için teşekkürler. Ama şuna katılmıyorum bu oyunda bir yerlere gelmek için çok az para yatiriyorsun demişsin. Bir kere plussuzz bir büyücunun item düşürdüğünü görmedim ve bir büyücü cemberlitastan en az 1 yılda fulleniyor. Yalnız oda M1 var ise. Ctye girmeden de M1 yapan biri göster alnından öperim.onun için hem M1 alacaksın reel paraya hem de +2000 fizik üzerine çıkmak için üretim yapılan üretim içinde artırıcı alican. Bana her şeyi de abi ama bu oyun ucuz bir oyun deme. En zevkli güzel de ama ucuz deme abi
2+2=4
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi

Mesaj gönderen Auril »

Ya birak bu oyundan bi halt olmaz forumunda bile post silmeden duramiyorlar biz oyun gelisicek diye bekliyoruz aha hadi bunuda silin hadi
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi

Mesaj gönderen Auril »

Rahip yazdı:
Refresh yazdı:Bu oyunda belli bir yere gelmek için diğer oyunlara nazaran çok az para veriyorsun.
Bu oyunda item ve tılsım olarak senden çok daha düşük seviyede bir oyuncu bile seni kesebiliyor.
Dolayısıyla herkes kendini kral sanıp egosunu kolayca tatmin edebiliyor.
Ve Oyuncular düşünüyor birazcık para yatırsam kolayca çok daha iyi itemlere tılsımlara sahip olabilirim ve para yatırıyor.
Plus alıp oyunun ve muhabbetin daha çok içinde oluyor ki plus paket çok ucuz bir özellik.
Bunun gibi bir çok etken bu oyunun daha çok oynanmasının ve para yatırılmasının nedenidir.
Yeni oyuncuların başlamamasının nedeni ise o apayrı bir hikaye.
ne ucuzu oyuny biraktim her ay oyuna yatirdigim paeayi kenara attim 1 yil sona s4 telefon aldim kendime
Merhaba yorumun için teşekkürler. Ama şuna katılmıyorum bu oyunda bir yerlere gelmek için çok az para yatiriyorsun demişsin. Bir kere plussuzz bir büyücunun item düşürdüğünü görmedim ve bir büyücü cemberlitastan en az 1 yılda fulleniyor. Yalnız oda M1 var ise. Ctye girmeden de M1 yapan biri göster alnından öperim.onun için hem M1 alacaksın reel paraya hem de +2000 fizik üzerine çıkmak için üretim yapılan üretim içinde artırıcı alican. Bana her şeyi de abi ama bu oyun ucuz bir oyun deme. En zevkli güzel de ama ucuz deme abi