Suç duyurusu!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Suç duyurusu!

Mesaj gönderen Herakles »

Merhaba arkadaşlar.

Oyun içerisinde en samimi olduğum kişi oyundaki tılsımlarımı, eşyalarımı çalarak ortadan kaybolmuştur. Facebook üzerinden beni engellemiş, telefonlarıma cevap vermemiştir. Bende bu durumda bu kişiyi ilgili merceklere şikayet ettim. Bundan sonrasını kendi düşünsün artık...

Resim

Resim

Resim
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
mobilsorun
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Re: Suç duyurusu!

Mesaj gönderen mobilsorun »

Kendi isteğinle verdiğini belirtiyorsun değil mi ? Ne yapabilirler ki ?
Bir ay doğar ilk ak$amdan geceden ..
Resim
Yolun ardına bakmadık yorulmadık ..
Kullanıcı avatarı
VoLKaNNuRi
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: New World Order

Mesaj gönderen VoLKaNNuRi »

mobilsorun yazdı:Kendi isteğinle verdiğini belirtiyorsun değil mi ? Ne yapabilirler ki ?
Şöyle düşün; Çok samimi bir arkadaşın ufak bir işim var diyip senden arabanı istiyor. Yakın arkadaşın olduğu için arabanı ona veriyosun. O da arabayı alıp kayıplara karışıyor(oturduğu evden taşınıyor, telefon numarasını değiştiriyor vb.). Sen karakola gidip şikayetçi olduğunda orda ki polis memuru; "kendi elinle arabanı vermişsin biz birşey yapamayız". Gibi bir cevap verir mi sence?
Başkalarıyla şifresini paylaşarak bir hata yapmış ona eyvallah ama ortada bir HIRSIZLIK var ve Savcılığa şikayet ederek doğru bir iş yapmış.

Konuyu açan arkadaş, Umarım çalınanları geri alırsın, boş yorumlara aldırış etme en iyisini yapmışsın...
Reyiz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Reyiz »

mobilsorun yazdı:Kendi isteğinle verdiğini belirtiyorsun değil mi ? Ne yapabilirler ki ?
Kendi isteği ile vermesi,hırsızlık yapmadığı anlamına gelmiyor.Büyük ihtimalle eşyalarını iade edeceklerdir.Örneğin arkadaşına arabanın anahtarını veriyorsun bir işi olduğu için oda arabanı çalıyor bu suç olmadığını mı gösterir? Ayrıca bir oyun için en yakın arkadaşının eşyalarını çalan zihniyetide kınıyorum.
Reyiz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Reyiz »

VoLKaNNuRi yazdı:
Şöyle düşün; Çok samimi bir arkadaşın ufak bir işim var diyip senden arabanı istiyor. Yakın arkadaşın olduğu için arabanı ona veriyosun. O da arabayı alıp kayıplara karışıyor(oturduğu evden taşınıyor, telefon numarasını değiştiriyor vb.). Sen karakola gidip şikayetçi olduğunda orda ki polis memuru; "kendi elinle arabanı vermişsin biz birşey yapamayız". Gibi bir cevap verir mi sence?
Başkalarıyla şifresini paylaşarak bir hata yapmış ona eyvallah ama ortada bir HIRSIZLIK var ve Savcılığa şikayet ederek doğru bir iş yapmış.

Konuyu açan arkadaş, Umarım çalınanları geri alırsın, boş yorumlara aldırış etme en iyisini yapmışsın...
aynı şeyi yazmışız :D :D
Kullanıcı avatarı
mobilsorun
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen mobilsorun »

Son model lüks bir araba ile gıçı gırık iki üç tılsımı karşılaştırdınız ya helal olsun size.
Bir ay doğar ilk ak$amdan geceden ..
Resim
Yolun ardına bakmadık yorulmadık ..
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Mesaj gönderen Herakles »

VoLKaNNuRi yazdı:Konuyu açan arkadaş, Umarım çalınanları geri alırsın, boş yorumlara aldırış etme en iyisini yapmışsın...
Umarım, teşekkürler.
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
YaunGO
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen YaunGO »

kendini bu kadar küçük düşürücü bir olayla karşı karşıya getirmek kötü olmuş , verdiğiniz örnekler çok ama çok saçma , oyunda olan bir hırsızlıktan hiçbirşey çıkmaz kendi istediğinle vermissin , oyunda sana ait olan bir itemin gerçek sahibi hiçbir zaman yoktur. çıkıp savcıya ne diyeceksin savcı bey ben oyun oyun oynuyordum benim eşyalarımı çaldı şikayetciyim ama şifremi ben kendim verdim.. çok küçük düşürücü bir olay ...
Kullanıcı avatarı
kordugum
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen kordugum »

İşte öyle herkese kanka derseniz olacağı bu,buraya yazmamışsın tılsımlarıda büyük ihtimal beraber ürettiniz,senin mantıkta şu olmuş çalan adamdan çalarım.Eğer tılsımları beraber üretmediyseniz bende bir şey bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
baraElohim
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Kutsal Yol

Mesaj gönderen baraElohim »

Oyun içerisinde bir eşya olması ve kendi isteğiyle vermiş olması suçun unsurlarında bir farklılık yaratmaz. İkinci fıkrayı özellikle okumanızı tavsiye ederim. Tılsım bir enerji değil diyenler olacaktır. Burada 'enerji de taşınır mal sayılır' ifadesi daraltıcı değil genişleticidir.

TCK 142/1: Zilyedinin rızası olmadan başkasına ait taşınır bir malı, kendisine veya başkasına bir yarar sağlamak maksadıyla bulunduğu yerden alan kimseye bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası verilir.
TCK 142/2: Ekonomik bir değer taşıyan her türlü enerji de, taşınır mal sayılır.

Ancak kendi isteğiyle vermiş olması sebebiyle ceza indirimine gidilebilir.

TCK 146/1: Hırsızlık suçunun, malın geçici bir süre kullanılıp zilyedine iade edilmek üzere işlenmesi hâlinde, şikâyet üzerine, verilecek ceza yarı oranına kadar indirilir. Ancak malın suç işlemek için kullanılmış olması hâlinde bu hüküm uygulanmaz.
D