Suç duyurusu!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Re: Suç duyurusu!

Mesaj gönderen Herakles »

vahdet yazdı:Bir gelişme var mi davada
İnan bu konuda hiçbir fikrim yok. Bu işin ne durumda olduğunu bilmiyorum. Hep "gideceğim" diyorum, aklımdan çıkıyor, unutuveriyorum.
mescan53 yazdı:Bu kadar ugrasicaklarini sanmiyorum, ki mert uretimi internet kafe de yapmis da olabilir. Sonucta bu bir tilsim. Alisveris iki tarafin da onayi ile gerceklesmis. Bu durumda sucun tilsimin gercek sahibinde oldugu dusuncesindeyim.
mescan53 yazdı:Sence hirsizlik. Kimisine gore akilsizlik. Cuzdanindaki parayi bana borc vermis olabilirsin. Bende geri odemeyebilirim. Fakat polise gittigimizde, sen bana borc verdigini, bense asil senin bana borcunu odedigini soylerim. Sonuc olarak yetkili merciiler nasil anlayabilir kimin kime borcu oldugunu.

Bir baska acidan, olaya gelicek olursak,
Tilsimi calinan arkadas, hesabin sifresini diger arkadasla paylasmis. Tilsimlari calan kisi Mert olsun. Suc duyurusu sonucu mertin savci karsisina ciktigini varsayalim, mert dese ki, o tilsimlari ben satin aldim/urettim, sonucta sifresini bildigim hesapti, urettim kullandim ve sonra geri aldim. Mert boyle soylese, yetkililer nasil kanitlayabilir mertin uretmedigini. Sonuc olarak sifreyi mert de biliyor oyle degil mi ?

Kimseue guvenmeyin, yada guvenicekseniz eger, sonunda olabilicekleri goze alin. Kalin saglicakla.
Hiçbir şey bilip bilmeden "Yetkililer nasıl kanıtlayabilir..." tarzında saçma sapan yorumların yapılmamasını önemle rica ediyorum. Yıl 2016 olmuş, sence bu durumu kanıtlayamama gibi bir sıkıntı olur mu? Hakkında suç duyurusunda bulunduğumda o kişinin Adresi, nerede okuduğu vb. alınmıştı. Ha, sen "Bu kadar uğraşacaklarını sanmam" düşüncesinde isen yetkili bir merceğe danışıp bilgi alabilirsin. Nitekim karakterime giren kişi/kişilerin ip adresi tespiti için İKV'ye resmi bir yazı gönderilmiş ve akabinde karakterime girenlerin (belirli bir dönem) ip adresini, ip adresinden de kişisel bilgilerini almış bulunmaktayız...
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
xistanbuluex
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Mahşer

Mesaj gönderen xistanbuluex »

sucu işleyen kişi hırsızlıkdan değil iyi niyeti suistimal etmekden yargılanacak
Kullanıcı avatarı
mescan53
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen mescan53 »

Herakles yazdı:
vahdet yazdı:Bir gelişme var mi davada
İnan bu konuda hiçbir fikrim yok. Bu işin ne durumda olduğunu bilmiyorum. Hep "gideceğim" diyorum, aklımdan çıkıyor, unutuveriyorum.
mescan53 yazdı:Bu kadar ugrasicaklarini sanmiyorum, ki mert uretimi internet kafe de yapmis da olabilir. Sonucta bu bir tilsim. Alisveris iki tarafin da onayi ile gerceklesmis. Bu durumda sucun tilsimin gercek sahibinde oldugu dusuncesindeyim.
mescan53 yazdı:Sence hirsizlik. Kimisine gore akilsizlik. Cuzdanindaki parayi bana borc vermis olabilirsin. Bende geri odemeyebilirim. Fakat polise gittigimizde, sen bana borc verdigini, bense asil senin bana borcunu odedigini soylerim. Sonuc olarak yetkili merciiler nasil anlayabilir kimin kime borcu oldugunu.

Bir baska acidan, olaya gelicek olursak,
Tilsimi calinan arkadas, hesabin sifresini diger arkadasla paylasmis. Tilsimlari calan kisi Mert olsun. Suc duyurusu sonucu mertin savci karsisina ciktigini varsayalim, mert dese ki, o tilsimlari ben satin aldim/urettim, sonucta sifresini bildigim hesapti, urettim kullandim ve sonra geri aldim. Mert boyle soylese, yetkililer nasil kanitlayabilir mertin uretmedigini. Sonuc olarak sifreyi mert de biliyor oyle degil mi ?

Kimseue guvenmeyin, yada guvenicekseniz eger, sonunda olabilicekleri goze alin. Kalin saglicakla.
Hiçbir şey bilip bilmeden "Yetkililer nasıl kanıtlayabilir..." tarzında saçma sapan yorumların yapılmamasını önemle rica ediyorum. Yıl 2016 olmuş, sence bu durumu kanıtlayamama gibi bir sıkıntı olur mu? Hakkında suç duyurusunda bulunduğumda o kişinin Adresi, nerede okuduğu vb. alınmıştı. Ha, sen "Bu kadar uğraşacaklarını sanmam" düşüncesinde isen yetkili bir merceğe danışıp bilgi alabilirsin. Nitekim karakterime giren kişi/kişilerin ip adresi tespiti için İKV'ye resmi bir yazı gönderilmiş ve akabinde karakterime girenlerin (belirli bir dönem) ip adresini, ip adresinden de kişisel bilgilerini almış bulunmaktayız...
Ona buna guvenip sonra ortada kalinca aglamayin. Ve bunu adaleti saglamakla gorevli insanlari mesgul etmek icin kullanmayin. Isiniz gucunuz yok anladik da, sayginiz da mi yok yahu.
BAKTERi * BAKTERI * BAKTERII

Resim
Kullanıcı avatarı
nabuforum
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen nabuforum »

türk ceza kanunu madde 155, güveni kötüye kullanma
Fikirler Cebir Ve Şiddetle, Top Ve Tüfekle Asla Öldürülemez.
Kullanıcı avatarı
zamanvakti
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: -.-

Mesaj gönderen zamanvakti »

Bi gelişme varmı kardeş
Beyazköşk (50) Tuğrabey (Şifacı)
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Mesaj gönderen Herakles »

zamanvakti yazdı:Bi gelişme varmı kardeş
Uzun zamandan beri gidip durumun ne olduğunu sormuyorum. Ikv bir dönem eğlenceli, deli bir oyundu bana göre. Giden gitti artık, yapacak bir şeyde yok. Şikayetim halen duruyor ama ne olduğu, olacağı belirsiz. Geç yanıt verdiğim için de üzgünüm...
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
zamanvakti
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: -.-

Mesaj gönderen zamanvakti »

Herakles yazdı:
zamanvakti yazdı:Bi gelişme varmı kardeş
Uzun zamandan beri gidip durumun ne olduğunu sormuyorum. Ikv bir dönem eğlenceli, deli bir oyundu bana göre. Giden gitti artık, yapacak bir şeyde yok. Şikayetim halen duruyor ama ne olduğu, olacağı belirsiz. Geç yanıt verdiğim için de üzgünüm...
Önemli eğiş hiç sıkma canını
Beyazköşk (50) Tuğrabey (Şifacı)
Kullanıcı avatarı
Brainiac
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Biizn İ Hüda

Mesaj gönderen Brainiac »

Türkiyede adalet mi var ?
Oksijen alıp tiner mi veriyonuz napıyonuz herkesin kafa güzel.
Kullanıcı avatarı
Kabile
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Lonca: Kabile
İletişim:

Mesaj gönderen Kabile »

Brainiac yazdı:Türkiyede adalet mi var ?
Adalet mülkün temelidir
Var tabi olmqzmı ama farklı oluyor sadece :)
Dünyada En Büyük kabadayılık EFENDİLİKTİR .
AHMET ÖZ
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆TETİKÇİ ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

ÖLÜM
Ne Zaman ?
Nerde ?
Nasıl ?
tmertpal5
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen tmertpal5 »

Konu ile ilgili bi ilerleme beklemek anlamsız, adama kendi isteğinle şifreni vermişsin. Eğer adam senden habersiz olarak bilgisayarına soktuğu keylogger tarzı bi program ile çalsayd belki bi gelişme olabilrdi. Tabi bide hırsızın hiç mi suçu yok bakış açısı var. Kimi şifreni vermeseydin der kimi ise emanet etmiş güvenmiş ama adam şerefsizlik yapıp çalmış der ama sanal ortamda iki düşünce tarzıda bakış açısına göre değişceği için gerçek hayattaki hırsızlık gibi somut bir şey söylenemez.(Verilen araba emaneti örnekleri gibi).
Benim düşüncem ise İKV de hırsızlık diye bir şey yoktur. Sadece yöneticilerin tekrar ver tekrar şifrenizi ve değerli eşyalarınızı diğer oyuncularla paylaşmayın uyarısını dinlemeyip, sanal ortamdaki insanlara güvenen saf, naif ve madur insanlar vardır.