Suç duyurusu!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
xistanbuluex
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Mahşer

Re: Suç duyurusu!

Mesaj gönderen xistanbuluex »

senin vermen olumsuz değil o ayriyeten iyi niyeti suistimal etmekdende ceza alcak :D
Kullanıcı avatarı
SikayetVar
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Mevsim Olmayan Mekanlar
İletişim:

Mesaj gönderen SikayetVar »

Dava sonuca vardığında daha güzel hissedeceksin biliyorum. Hırsızlığı yapan arkadaşın peşinden ağlayarak koşuyor olacak.
Kıyamet Günlüğüm için görsele tıklayın.
Resim
Kullanıcı avatarı
Barbarosxhizir
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Meran
Lonca: Vuslatt

Mesaj gönderen Barbarosxhizir »

Bencede iyi yapmışsın sonuç ne olursa olsun sen üstüne düşeni yaptın.
Resim
Resim
Resim
Resim
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

Bir gelişme var mi davada
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Lonca: A. H. H
İletişim:

Mesaj gönderen MaHKuMII »

vahdet yazdı:Bir gelişme var mi davada
Artık Bilişim suçlarından dolayı bu tür hırsızlıklar meydana geldiği zaman gerekli işlemler yapılıyor.Hatta Maddi ve manevi Tazminat davaları bile açılabiliyor.
Kullanıcı avatarı
ADS1940
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen ADS1940 »

Bilisim suclarina vermen gerekir ki 18 t Parami bile calsalar mahkemeye gitmem ben o ayri bir usengeclik
Parlementxi
Geri Dondum!

viewtopic.php?f=59&t=134891
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

ADS1940 yazdı:Bilisim suclarina vermen gerekir ki 18 t Parami bile calsalar mahkemeye gitmem ben o ayri bir usengeclik
Neden 18t
Kullanıcı avatarı
mescan53
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen mescan53 »

Sence hirsizlik. Kimisine gore akilsizlik. Cuzdanindaki parayi bana borc vermis olabilirsin. Bende geri odemeyebilirim. Fakat polise gittigimizde, sen bana borc verdigini, bense asil senin bana borcunu odedigini soylerim. Sonuc olarak yetkili merciiler nasil anlayabilir kimin kime borcu oldugunu.

Bir baska acidan, olaya gelicek olursak,
Tilsimi calinan arkadas, hesabin sifresini diger arkadasla paylasmis. Tilsimlari calan kisi Mert olsun. Suc duyurusu sonucu mertin savci karsisina ciktigini varsayalim, mert dese ki, o tilsimlari ben satin aldim/urettim, sonucta sifresini bildigim hesapti, urettim kullandim ve sonra geri aldim. Mert boyle soylese, yetkililer nasil kanitlayabilir mertin uretmedigini. Sonuc olarak sifreyi mert de biliyor oyle degil mi ?

Kimseue guvenmeyin, yada guvenicekseniz eger, sonunda olabilicekleri goze alin. Kalin saglicakla.
BAKTERi * BAKTERI * BAKTERII

Resim
EddardStark
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen EddardStark »

mescan53 yazdı:Sence hirsizlik. Kimisine gore akilsizlik. Cuzdanindaki parayi bana borc vermis olabilirsin. Bende geri odemeyebilirim. Fakat polise gittigimizde, sen bana borc verdigini, bense asil senin bana borcunu odedigini soylerim. Sonuc olarak yetkili merciiler nasil anlayabilir kimin kime borcu oldugunu.

Tilsimi calinan arkadas, hesabin sifresini diger arkadasla paylasmis. Tilsimlari calan kisi Mert olsun. Suc duyurusu sonucu mertin savci karsisina ciktigini varsayalim, mert dese ki, o tilsimlari ben satin aldim/urettim, sonucta sifresini bildigim hesapti, urettim kullandim ve sonra geri aldim. Mert boyle soylese, yetkililer nasil kanitlayabilir mertin uretmedigini. Sonuc olarak sifreyi mert de biliyor oyle degil mi ?

Kimseue guvenmeyin, yada guvenicekseniz eger, sonunda olabilicekleri goze alin. Kalin saglicakla.
Yetkililer şöyle bilebilir;
Misal üretilen tılsımlardan biri meteorit 1 olsun. Bu meteorit 1 tılsımı hangi karakterde üretilmiş? üreten şahısın ıp numarası nedir ? Sonuçlar Mert dediğin kişiyi gösteriyor ve diğer arkadaş malzemeleri verdiğini iddia ediyor olsun.
Meteorit 1 üretmeden önceki alışveriş kayıtları incelendiğinde malzemelerin Kasakarakterbir isimli karakterden verildiği ve karşılığında hiç para ödenmediği görülüyor diyelim. Bu durumda Mert yalan söylüyor diğer iddiayı ortaya atan ise haklı bulunmuştur. Dava kapanır Mert cezasını özür dileyerek affettirmeye çalışsa da böyle bir durumda ortada hırsızlık var ise affedilmesi mümkün değildir.
Kullanıcı avatarı
mescan53
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen mescan53 »

EddardStark yazdı:
mescan53 yazdı:Sence hirsizlik. Kimisine gore akilsizlik. Cuzdanindaki parayi bana borc vermis olabilirsin. Bende geri odemeyebilirim. Fakat polise gittigimizde, sen bana borc verdigini, bense asil senin bana borcunu odedigini soylerim. Sonuc olarak yetkili merciiler nasil anlayabilir kimin kime borcu oldugunu.

Yetkililer şöyle bilebilir;
Misal üretilen tılsımlardan biri meteorit 1 olsun. Bu meteorit 1 tılsımı hangi karakterde üretilmiş? üreten şahısın ıp numarası nedir ? Sonuçlar Mert dediğin kişiyi gösteriyor ve diğer arkadaş malzemeleri verdiğini iddia ediyor olsun.
Meteorit 1 üretmeden önceki alışveriş kayıtları incelendiğinde malzemelerin Kasakarakterbir isimli karakterden verildiği ve karşılığında hiç para ödenmediği görülüyor diyelim. Bu durumda Mert yalan söylüyor diğer iddiayı ortaya atan ise haklı bulunmuştur. Dava kapanır Mert cezasını özür dileyerek affettirmeye çalışsa da böyle bir durumda ortada hırsızlık var ise affedilmesi mümkün değildir.

Bu kadar ugrasicaklarini sanmiyorum, ki mert uretimi internet kafe de yapmis da olabilir. Sonucta bu bir tilsim. Alisveris iki tarafin da onayi ile gerceklesmis. Bu durumda sucun tilsimin gercek sahibinde oldugu dusuncesindeyim.
BAKTERi * BAKTERI * BAKTERII

Resim