Suç duyurusu!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Re: Suç duyurusu!

Mesaj gönderen Herakles »

yumurtakafa yazdı:Valla aynı olay benimde başıma geldi ben hiç uğraşmadım direk oyunu sildim lanet okudum dahada oynamam dedim Allahından bulsun dedim şuanda başka bir online oyun oynuyorum bu lanet oyunu bıraktığım içinde mutluyum 2 3 adam gibi adamdan başka sunucularda kimse yok bi laf vardır çok severim ' herkes potansiyel bir hırsızdır ' sonuçta insanın nefsi var.

Fakat sen en iyisini yapmışsın hakkını ara ki dahada böyle hırsızlıklar yaşanmasın yada yapacaklar yapacakken 2 kere düşünsün diye olay ikvden geçti zaten ikv yi şuan kimse diriltemez yeni oyunlara bakalım.Biraz uzun yazdım ama şu hani bir kişiye samimice dost olduğunu düşünürsün ya ama seni arkandan vurur çok kötü bişey biraz zor geçiyor etkisi Allah sabır versin ne diyim.

Kalın Sağlıcakla İKV halkı başka bir oyunda görüşmek üzere....
Bende oyunu silecektim fakat arkadaşlarımın ısrarı üzerine silmedim, silemedim. Yetkili merceklerden gelecek cevabı beklemekten başka yapabilecek birşeyim yok, teşekkürler.
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
ReaLMADRID
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ReaLMADRID »

Merak ediyorum kardeşim bunu yapan adam hiç yazmadı mı daha sana hiç mi korkmamış yani başşına geleceklerden yiyeceği suçlu hırsız damgasından.
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

ReaLMADRID yazdı: Merak ediyorum kardeşim bunu yapan adam hiç yazmadı mı daha sana hiç mi korkmamış yani başşına geleceklerden yiyeceği suçlu hırsız damgasından.
Kendisine başka bir facebook hesabından şikayet dilekçemi fotoğraflayıp gönderdim. Kendiside bunu gördü ama sanırım bu evrağı sahte sanıyor. Onun için hiçbirşey yazmıyor. Ben oyundayken arkadaşlarıma "ben facebook hesabımı dondurdum" diyor ama gelin görün ki sadece beni engellemiş. Bunun sonucunu 1 ay sonra göreceğiz, bakalım nereye kadar kaçabilecek...
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
VaMoSBieN
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen VaMoSBieN »

Bu oyunda ciddi oyuncuları her zaman sevmişimdir ve saygı duymuşumdur sizin bu hareketiniz bir çok oyuncuya örnek olmalı tebrik ediyorum ve takipteyim zamanında eski forum zamanı bir çok oyuncu reşit olduğu için bu şikayet konuları daha ciddiye alınıyordu şimdilerde reşit sayısı az olduğu için fazla sıkıntılı bir durum olmaktan çıktı malesef... :?
VaMoSxFeNeRR VaMoSBieNIV ııVaMoSBieNıı Zuhurr LegendxVaMoSBieN Cefakarkanarya

Beyaz Köşk
Kullanıcı avatarı
Berika
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Berika »

Kanaatim doğrultusunda takipsizlikle sonuçlanır.

Kullanıcı sözleşmesinde oyundaki eşyaların, karakterlerin mülkiyeti, telif hakkı TTNET'e ait olduğunu ihtiva eden maddelerin varlığı gereğince, Hukuk Mahkemelerinde davanın açılması halinde;

Muhtemelen mevcut davayı kaybedersiniz.

Arabayı verdim, telefonu verdim gibi örnekler belirtilmiş, bunların zaten mülkiyeti sizde olduğu için hakkınıza tecavüz edildiği vakit mutlak suretle yaptırım uygulanır.

Belirtilmesi gereken husus, karşı tarafın casus yazılımlar ile başkasına ait olan bir bilişim sistemine katiyetle izinsiz erişimde bulunmuş olması suça teşkil etmektedir. Görünüşe göre, böyle bir ahval de yok.

Kullanıcı sözleşmesinde de yer aldığı gibi devredilemeyecek olan bir ürün, ticari gayesi veya iktisadi bedeli olmayan bir üründür. İktisadi karşılığı olmayan bir unsurun başkasının eline geçmiş olması - kaldı ki üyelik bilgilerinizi paylaşımda bulunmuş olmanız- herhangi bir suçun oluşumunda kafi görülmemektedir.

Sizin gibi şifre paylaşımında bulunmuş, gizlilik politikasına da uymamış, karakteri çalınanların tamamı bugüne kadar takipsizlik neticesiyle mahkemeden ayrılmışlardır.

Dikkatinizi çekmek istediğim bir diğer mevzu ise, dava kazanılamadığı ya da takipsizlikle neticelendiği hallerde masraflar davacıdan tahsil edilmektedir.

Senelerini alacak bir dava ve hemen de sonuçlanamaz. Bahsettiğin kişi daha önce adli bir olaya karışmamış ise, hiçbir şey olmaz. Velev ki arkadaşınız suçlu görüldü diyelim, beş sene içerisinde hiçbir adli vakaya karışmazsa dava yine düşecektir.

Türkiye'de hukuk sistemi ayaklar altındadır. O yüzden fazla ümitlenmeyin. Tavsiyem; vazgeçiniz. Zira, yük altına gireceğiniz masraflar olacaktır.

Bunları senin ümidini kırmak için anlatmıyorum. Tecrübeye dayanarak ifade ediyorum. Eğer ki, yok arkadaş ben davamdan vazgeçmem diyorsan, pek tabi ki karar senindir.

Bunu yapan adi şahsın hiç mi günahı yok? Tabi ki, var.

Son olarak, kullanıcıların üyelik bilgilerini kimseyle paylaşmaması en doğru olanıdır.

Geçmiş olsun.
Mini Mani Mone Poooo
Kullanıcı avatarı
Kptm1234
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: GazapVeBiz

Mesaj gönderen Kptm1234 »

Gerçeklikte tıkanan bir adalet sistemi sanal alemde ne durumu düşer bilmiyorum :D

+Xnonotimlerin pardon yanlış söyledim xmemotimlerin yok dur sil x timinin yok ne yazıyor lan burada ?
-X anotomisi yazıyor efendim.
+Karar bla bla şahsından alınan x anotomisinin geri verilmesine ....
-Efendim durun X timi yazıyor burada.
+Değilmi bende öyle okumuştum.Karar bla bla kişisinin X timi tarafından mağdur edilmesi sebebi ile...
-Efendim durun X kod adlı bir terör örgütünde üye olan Memo adlı şahıstan bahsediliyor.
+KARAR Memo adlı şahısın...
-Durun efendim Memo değil emo...
+KARAR YETERLİ DELİL BULUNAMADIĞINDAN TİPİ EMO İSMİ MEMO ÖRGÜTÜ X OLAN ŞAHISIN SUÇSUZ BULUNDUĞUNA...

Mutlu son :D
Kalfa Eminönü
Kullanıcı avatarı
empty61
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Evrensel İmha

Mesaj gönderen empty61 »

Sevgili oyuncu arkadaşım. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi birkez daha ileteyim.
Ama senle eğlenmek istiyorum...
M2 element gözlük yazısı aklıma geldikçe de gülüyorum... :)

Resim

Resim

Resim

İnşallah olumlu sonuç alırsın ;)
apidRa
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

empty61 yazdı:Sevgili oyuncu arkadaşım. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi birkez daha ileteyim.

Resim

Resim

Resim

Ulan Emre :D
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
empty61
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Evrensel İmha

Mesaj gönderen empty61 »

Herakles yazdı:
empty61 yazdı:Sevgili oyuncu arkadaşım. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi birkez daha ileteyim.

Resim

Resim

Resim

Ne oldu m2 gözlük :D
apidRa
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
İletişim:

empty61 yazdı:
Herakles yazdı:

Resim

Resim

Resim

Ne oldu m2 gözlük :D
M2 gözlük çalınmamış, yanlışlıkla yazdırdım onu :)
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK