İKV neden öldü?Buyrun içeri.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
CARMENTA
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Dönüşüm

Re: İKV neden öldü?Buyrun içeri.

Mesaj gönderen CARMENTA »

Dostum yanlış anlama normalde üşenmem böyle okumaya ancak okumak istedim ama okumadım.Sebebi aynı eleştirilerin artık kalıplaşarak tekrar tekrar farklı kişiler tarafından yazılıp çizilmesi yani ezberledim artık. Doğrusu üzüldüm bu kadar emek verip yazmışsın ama bazı şeyler ne yazık ki değişmiyor değişemiyor.
Resim
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Klan: Lodos
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

Dediklerine katılıyorum. Yeraltı gelince çarımı 49 lwl yaptım.Sonra sığınak mığınak geldi heralde. Ejder asa üretmek gerekiyordu. Millet Hidrojen felan satıyordu 20m'ye.Hidrojenin ne olduğunu bile bilmiyordum.maden zannediyordum. O aralar oyunu bıraktım ve 1-2 sene girmedim. kardeşim ejder uretmıs nasıl urettı bılmıyorum. Çt kutu felan almış. Ejderı uretınce sıgınak mıgrat girmeye basladım. İtemleri tamamladım. Fakat çt işin içine girince yeniden oyuna ara verdim. Çünkü onun içinde kıyamet asa gerekıyordu. Sonra tekrar basladım. Kıyamet asa malzemelerı ucuzlamıstı ve bende kıyamet asa urettım. Ardından tılsım meselesı cıktı Para kasarak tılsımı urettım ve ct'ye gırmeye basladım .Şimdi çarım full. Ama oyunda suan hızlıca bır buyucu kasacaksan ya çevren olacak ya da akçe alıp satarak para kasacaksın para ıle kıyamet asa uretıp m1 felan alıcaksın. Diğer turlu pasa yaratık kesıp maden toplaman lazım.
Reyiz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Reyiz »

Sonuçta imkansız diye birşey yok ama dediğim gibi saatlerce bunu yapman lazım.dediğim gibi plussuz olduğunu varsayalım şu andaki haliyle bile.saatte 500 bin kasılıyor dediğim gibi,hesaplayalım.

12 saf altın:Tanesi ben bırakmadan önce 1m idi.12m=24 saat.
12 yeşil elmas:Bu çöp bunu saymayalım.hadi 100 bin diyelim 1.2 m=2 saat
12 Sinek Mantarı:tane 500 binden 6m=12 saat.
12 Alex:Zamanında 3-4 m idi 1 mi gördü ben bırakmadan önce 500 bin idi,6 mden=12 saatte bu.
8 4 yapraklı yonca:4m tanesi,32 m toplam=64 saat.
10 Hidrojen:20 m'den 200 m=400 saat.Belkide en zor kısmı hidrojen kısmı.
10 Niobyum:Yeteri kadar sığınak atarsan zaten düşüyordu bu çöp.
10 klorotoksin:500 binden 5 m=10 saat.

Kadim hidra örümcek vs onları yaptığını varsayalım,hadi 2.leri almadın,bi tane daha 49 kastın görev yaptın.3 gün minimum 49 yapması, bi 4-5 günde eğer şansın yaverse diğer görevler sürüyor 1 hafta.yani 7x24=168 saat.

Toplayalım:692 saat.24 SAAT BOYUNCA FULL oynadığını varsayarsak 29 gün ediyor.24 saat oynama diye birşey olmadığına göre 12 saat oynadığınızı varsayalım,ki 12 saat bile çok ama kendinizi yırttınız diyelimki,58 gün.Yani bütün gününüzü kıyamet asa üretmeye adarsanız 2 ayda yapıyorsunuz.Oyunu çok oynayan biri yani 5-6 saat oynayan biri 4 ayda falan yapıyor ki bu piyasa düşmeden önce.Piyasa uçukken imkansızdı.Plus aldınız diyelim gene en iyi ihtimalle 2 ayda yapıyorsunuz.Günde 1-2 saat girip kafa dağıtmak isteyen birisine göre zaten imkansız.Onu geçtim sadece kıyamet asa ile bitmiyor.Takılarınızın tam olmasını istiyorlar,ki buda en kötü 1-2 ay sürse,sizin zaten çemberli maceranız en erken 6-7 ayda başlıyor.Kusura bakmayında çevresi olmayan yardım edilmeyen kimse böyle kötü grafikli kötü oynanışlı bir oyuna 6-7 ayını heba etmez.Halbuki dediğim gibi günlük ödül olarak sığınağı bitirdinmi 3m günlük para ödülü tarzı bir sistem gelseydi nasıl olurdu söyleyeyim:263 m toplam tutar ediyor 3 e bölersek 87 gün.Yani günde sadece yarım saat sığınağa girip çıkan biri bile 3 ayda altına kıyamet çekebilirdi ki bu mantıklı olurdu.Oyunun ekonomisi alt üst olmuş durumda 2-3 yıldır dediğim gibi.Ki bu olay örneğin sığınağa 3 m migrat bitirmeye 5 m çemberliye 7 m falan tarzı birşey olsaydı çok rahat 1 ayda insanlar asasını yapıp gidebilirlerdi ama hikaye işte :(
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Reyiz yazdı:
DuMaNisTT yazdı:Başınız Sağolsun Tanıdığınız Mıydı ?
3. maddenin 2. kanıtı arkadaşta bu :D Zannediyosunuz ki laf çarpınca adam olunuyor büyük insan oluyoruz acaba şu oyun kapanınca nereye göç edip o oyunu bitireceksiniz merak konusu :D Hadi beyler siz gidip akçe çekin sivas kangal falan alın o keser sizi
:geek:

Ölmuüşle Olmuşa Çare Yoktur Ne Yapma Çabasındasınız ? Yönetimin Biplemediği Oyun Bu Bak Sunucu listesi kapanıo oyun açılmıo vs vs sorunları var oyunumuza sahip çıkalım ayaklarını önceden çok yaptık biz ama değmedi :)
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Reyiz yazdı:Sonuçta imkansız diye birşey yok ama dediğim gibi saatlerce bunu yapman lazım.dediğim gibi plussuz olduğunu varsayalım şu andaki haliyle bile.saatte 500 bin kasılıyor dediğim gibi,hesaplayalım.

12 saf altın:Tanesi ben bırakmadan önce 1m idi.12m=24 saat.
12 yeşil elmas:Bu çöp bunu saymayalım.hadi 100 bin diyelim 1.2 m=2 saat
12 Sinek Mantarı:tane 500 binden 6m=12 saat.
12 Alex:Zamanında 3-4 m idi 1 mi gördü ben bırakmadan önce 500 bin idi,6 mden=12 saatte bu.
8 4 yapraklı yonca:4m tanesi,32 m toplam=64 saat.
10 Hidrojen:20 m'den 200 m=400 saat.Belkide en zor kısmı hidrojen kısmı.
10 Niobyum:Yeteri kadar sığınak atarsan zaten düşüyordu bu çöp.
10 klorotoksin:500 binden 5 m=10 saat.

Kadim hidra örümcek vs onları yaptığını varsayalım,hadi 2.leri almadın,bi tane daha 49 kastın görev yaptın.3 gün minimum 49 yapması, bi 4-5 günde eğer şansın yaverse diğer görevler sürüyor 1 hafta.yani 7x24=168 saat.

Toplayalım:692 saat.24 SAAT BOYUNCA FULL oynadığını varsayarsak 29 gün ediyor.24 saat oynama diye birşey olmadığına göre 12 saat oynadığınızı varsayalım,ki 12 saat bile çok ama kendinizi yırttınız diyelimki,58 gün.Yani bütün gününüzü kıyamet asa üretmeye adarsanız 2 ayda yapıyorsunuz.Oyunu çok oynayan biri yani 5-6 saat oynayan biri 4 ayda falan yapıyor ki bu piyasa düşmeden önce.Piyasa uçukken imkansızdı.Plus aldınız diyelim gene en iyi ihtimalle 2 ayda yapıyorsunuz.Günde 1-2 saat girip kafa dağıtmak isteyen birisine göre zaten imkansız.Onu geçtim sadece kıyamet asa ile bitmiyor.Takılarınızın tam olmasını istiyorlar,ki buda en kötü 1-2 ay sürse,sizin zaten çemberli maceranız en erken 6-7 ayda başlıyor.Kusura bakmayında çevresi olmayan yardım edilmeyen kimse böyle kötü grafikli kötü oynanışlı bir oyuna 6-7 ayını heba etmez.Halbuki dediğim gibi günlük ödül olarak sığınağı bitirdinmi 3m günlük para ödülü tarzı bir sistem gelseydi nasıl olurdu söyleyeyim:263 m toplam tutar ediyor 3 e bölersek 87 gün.Yani günde sadece yarım saat sığınağa girip çıkan biri bile 3 ayda altına kıyamet çekebilirdi ki bu mantıklı olurdu.Oyunun ekonomisi alt üst olmuş durumda 2-3 yıldır dediğim gibi.Ki bu olay örneğin sığınağa 3 m migrat bitirmeye 5 m çemberliye 7 m falan tarzı birşey olsaydı çok rahat 1 ayda insanlar asasını yapıp gidebilirlerdi ama hikaye işte :(

bu kafayla prof olursun kardeş sen bak buraya yazıyorum :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
ReaLMADRID
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ReaLMADRID »

U dan sonrasını okumadım ama haklısın.
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

Kardeş haklısın eskiden zordu.Fakat şuan hıdrojen 2.5m Eskiye göre piyasa rahatladı şimdi üretimler daha ucuz. Sen Hasarını bana soler mısın ? Buyucunun kini
Kullanıcı avatarı
TeqiLa
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Meran
Lonca: ENDLESS DREAM

Mesaj gönderen TeqiLa »

Okumadım ama bence haklısın :twisted: :twisted:
Reyiz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Reyiz »

vahdet yazdı:Kardeş haklısın eskiden zordu.Fakat şuan hıdrojen 2.5m Eskiye göre piyasa rahatladı şimdi üretimler daha ucuz. Sen Hasarını bana soler mısın ? Buyucunun kini
Hatırlamıyorum full nucleus + parlak ejderle ne kadar oluyorsa o şekilde bırakmıştım zamanında.O kısmı önemli değil oyun kendini tekrar ediyor kıyamet asa çeksen altına milyon defa çemberli döneceksin sıkıntı orda.Şu anda 100 bine üretsen kıyamet asayı gene bir zevki kalmadı.Tekrar ettiği takdirde zevk veren tek şey pvp'dir oda oyunda bitti eskiden em'ler full dolu olurdu aşırı eğlenceliydi şimdi em ticaret için girilen bir mekan oldu :D
Kullanıcı avatarı
alifurkanyalcin
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Fıerce

Mesaj gönderen alifurkanyalcin »

hepsini okudum, dediklerinde haklısın bence..betadan beridir bu camia dayım bu mükemmel oyun bu senaryoyu hakketmedi..
Xali
alifurkanyalcin
speeder

O gemi gelecek..

Resim