TTNET kota.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: R U S
İletişim:

TTNET kota.

Mesaj gönderen Ttaymmm »

Merhaba konuyu bilgi almak için açtığımı öncelikle belirteyim.

Ttnet birşey çıkarmış adı tam aklımda değil akıllı kullanım alanı gibi birşeydi sanırsam. İnternetim sınırsızdır. Fakat ttneti aradığımda 100 gb yi aşınca internetim 8 megabitten 3 megabite düşüyormuş. 2 gün önce sanırım 3 megabite düşmüş internetimin hızı. Bunun gibisinden birşeyler söylediler telefonda. Böyle bir durumla karşılaşan varmı. Oyunda 15 dk da bir bağlantım kesiliyor tekrar girerkende karakteriniz kaydediliyor yazıyor. Destek ekibi oyundan düştüğümde giriş yapmaya çalışırken aslında karakterim daha düşmemiş oluyormuş. Ben düşürdüğüm için bu yazı karşıma çıkıyormuş ilk defa bugün karşılaştım bu olayla . Ayrıca bu olaydan sonra oyun içerisinde aşırı lag sorunu olmaya başladı tıklıyorum 2 sn sonra istediğim yere gidiyor. Başında böyle bir sorun gelen varmı veya benimle aynı internet aketini kullanıp bana yardımcı olacak bi arkadaş ? Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
uzunyillarsonra
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: anatolia

Re: TTNET kota.

Mesaj gönderen uzunyillarsonra »

Ttaymmm yazdı:Merhaba konuyu bilgi almak için açtığımı öncelikle belirteyim.

Ttnet birşey çıkarmış adı tam aklımda değil akıllı kullanım alanı gibi birşeydi sanırsam. İnternetim sınırsızdır. Fakat ttneti aradığımda 100 gb yi aşınca internetim 8 megabitten 3 megabite düşüyormuş. 2 gün önce sanırım 3 megabite düşmüş internetimin hızı. Bunun gibisinden birşeyler söylediler telefonda. Böyle bir durumla karşılaşan varmı. Oyunda 15 dk da bir bağlantım kesiliyor tekrar girerkende karakteriniz kaydediliyor yazıyor. Destek ekibi oyundan düştüğümde giriş yapmaya çalışırken aslında karakterim daha düşmemiş oluyormuş. Ben düşürdüğüm için bu yazı karşıma çıkıyormuş ilk defa bugün karşılaştım bu olayla . Ayrıca bu olaydan sonra oyun içerisinde aşırı lag sorunu olmaya başladı tıklıyorum 2 sn sonra istediğim yere gidiyor. Başında böyle bir sorun gelen varmı veya benimle aynı internet aketini kullanıp bana yardımcı olacak bi arkadaş ? Şimdiden teşekkürler.

bunu adı "Adil kullanım kotası " o var evet herkeste sana özgü bir olay değil ama oyundan düşmen onla alakalı değildir çünkü benimde şuan hızım8 den 3 e düştü gayet sorunsuz saatlerce düşmeden oynuyorum arkada youtubedan şarkı falanda çalıyor sendeki sorun başka bir olay.
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Mesaj gönderen Ttaymmm »

Peki neden bağlantı kesilebilir bir fikrin var mı ? Çünkü oldukça sık kesiliyor.
Kullanıcı avatarı
uzunyillarsonra
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: anatolia

Mesaj gönderen uzunyillarsonra »

Ttaymmm yazdı:Peki neden bağlantı kesilebilir bir fikrin var mı ? Çünkü oldukça sık kesiliyor.

Arkaplanda güncelleme yapan programlar vs varsa belki ondan olabilir.

Mesela işlemci fanı. Tozlanma yaparsa yeterli soğutma sağlayamaz. İşlemci daha çok ısınır görevini tam olarak yerine getiremez, donmalar kasmalar olur.

Mesela ekran kartı fanı. Tozlanma yapar, ekran kartı tam olarak soğumaz, oyunlarda kasmalar- donmalar meydana gelir.

Mesela kasanın arka fanı yanda olanlarıda var ( egsoz fan ) toz kapar, içerideki sıcak havayı dışarı atamaz, sıcak hava içeride birikir ve az da olsa diğer parçaları etkileyip performans kaybı yaşatır.

Mesela harddisk. kasa içi sıcaklığı artarsa harddiskte ısınır, performans kaybı yaşatır..
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Mesaj gönderen Ttaymmm »

Teşekkürler kasayı 1 aydır temizlemiyorum bir bakaym.
Kullanıcı avatarı
azade
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: Anadolu Nefesi

Mesaj gönderen azade »

Modeme senden baska biri giriyorsa telefondan falan hiz kaybı olacaktır hız azalinca dusmeler sıklasıyor malesef.
Bende akkye yaklastım bakalım nolacak
Yenikayra->AnyOneStopMe
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ARZLODOS »

Ttaymmm yazdı:Peki neden bağlantı kesilebilir bir fikrin var mı ? Çünkü oldukça sık kesiliyor.

Ödenmmeiş faturan varsa sık sık düşürmece yaparlar. kesinti 2 sınıftan 3 sınıfa geçiyor.
Yani sana dandik ip atması yapıyorlar.

Sistem yapıyor.
Arasan boyle bişi soylemezler ama internetteki forumları bir gezzen binlerce var sık sık düşüyorum neden cogununda bir ödenmyen bir faturası oluyor benim aklaıma bu geliyor.

İp atamasını sınıflandırması belki vardır.
A R Z L O D O S
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
İletişim:

Mesaj gönderen Ttaymmm »

Kasayı bilgisayarım çalışır durumdayken açtım 2 fanda dönmüyordu. Anakart epey bir ısınmış . 2 saattir kesintisiz oynuyorum şimdilik bir problem yok teşekkürler cevap gönderen arkadaşlara.
Kullanıcı avatarı
ARZLODOS
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ARZLODOS »

Ttaymmm yazdı:Kasayı bilgisayarım çalışır durumdayken açtım 2 fanda dönmüyordu. Anakart epey bir ısınmış . 2 saattir kesintisiz oynuyorum şimdilik bir problem yok teşekkürler cevap gönderen arkadaşlara.
İlginç geldi TTNETi aramıısn kota düşmüş felan dedin çıka çıka fanlarmı sorun oldu. Fanlar dönmüyorsa aşırı sıcaktan oyunda kasmalar olur o kasmalarda oyunda aşırı zorlama olur.

Demekki senin internetin kopmuyor aşırı ısınmadan oyunda zorluk cekiyon.
A R Z L O D O S
xLuCaGox
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Tılsım
Lonca: Nemesis

Mesaj gönderen xLuCaGox »

Bahsi geçen şey 'Adil Kullanım Kotası'

Sınırsız internet sağlayıcılarının sana yüksek hızda; tüm ayda hizmet vermesi beklenemez tabi. Adil kullanım kotasını doldurduğunda uyarı geliyor eğer TTNet kullanıcısı isen bu böyle; diğerleri ile ilgili bir bilgim yok. Bu arada hızın normalde kaçtı? Yani eğer hızın normalde denilen hıza çıkmıyorsa hızda hiçbir değişim olmayacaktır. Düşüş sadece ilk hızı tam verimle kullanabilenler için.

Bağlantı kesilmesi gibi durumda hızının düşmesi ile ilgili değil, İKV Launcher'i hiçbir şekilde 3 megabit hız için düşmez. Telefon interneti ile bağlanılıp bile gayet ideal şekilde oynanıyor. Sorun farklı.

İyi günler.

xLuCaGox | LLAMA | dRopheaLing | Smegma | PaRCHeR | PaRCHeRII | Incisura | Lucago | DrKojiro | SauViGNoN
since 2007
Tılsım - Anka - Eminönü
İKV 2020 Mani Birinciliği*