Yeni bölge tarihi açıklıyorum. Tahmin.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
uzunyillarsonra
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: anatolia

Yeni bölge tarihi açıklıyorum. Tahmin.

Mesaj gönderen uzunyillarsonra »

Gonglar üzerinde saatte hep ay tutulmasının evreleri var. Centrionun oradaki kapıda hep bi ay evreleri var. yarım ay dolunay vs şeklinde ve en sonunda da tam ay tutulması.

Daha önce HollyShit adlı forum üyesi arkadaşımızında araştırmalarını okudum tahmin yürüttüm ikv ekibi subliminal bir mesaj veriyor olabilir belki.
HollyShit yazdı: Büyük Hol, ilginç ve şaşırtıcı derecede simetrik bir yapıya sahip. Bir ayna varmışçasına taşı taşına her yeri bire bir aynı bir yerdi.

Büyük Hol'de neler oluyordu peki??

Büyük Hol tekrar açılınca İsmet Bey ve Handan Hanım profesyonel gruplarıyla birlikte Hol'ün derinliklerine yani Maden Ocaklarına indi.
C.D. Domuz para düşkünü olduğu için bizi hemen buraya yollattı. Amacı para ve ihanetti. İstihbarat Komutan'ı öldükten sonra bile içimizde bir hain bulunmaktaydı.
Olanlar üzerine Hol'e indik ve sonuna kadar gittik.

Burada Gezgin Şehir'in bir kapısı daha vardı. Ama bu kapı bir yere bağlıydı. Tapınağa benzeyen bu yerin en üstünde bir saat vardı.
Bu saat hem bir gezegen saatine hemde bir ay saatine benziyordu.
İki seçenek vardı...

Resim

1) Gezegenler aynı hizaya gelecek ve Kisless uyanacaktı.
2) Ay tutulacak, Dünya kararacak ve kötülük tekrar boy gösterecekti.

Gonglara dikkat edince fark ettim ki o bir Ay saatiydi ve tutulmayı bekliyordu. Peki neden bir Ay saati?
(Ay saatinden kastım burada Ay'ın tutulma evreleri ve zamanları.)

Resim

Bu benzerlik bizim aklımıza iki şeyi getirir.

1) Meran Şehri, gong sesleriyle ayaklanarak Asıl Kıyamet'in başlangıcına hazırlık yapacaklar. Kisless'e baş kaldıracaklar.
2) Bize yardım ediyor gibi gözüküp Kisless'e katılacaklar.

1 numaralı şık bizim için en açık şık. Meranlılara, Gaffar Bey teknolojiyle yardım etmektedir. Çünkü Kisless'i durdurabilecek kişiler Meranlılar olmalıydı. Çünkü Meranlılarda Kisless'in kökeninden
gelmekteydi. En ilginç yanı ise Meranlıların, Buz Büyüleri...

Büyük Hol'de baktığımızda çoğu yerde Buz Tâcı bulunmakta. Meranlıların ve onun soylarının genellikle yapabildiği tek büyü bu buz büyüleriydi.
İfliss, Buz Büyücüsü vs. vs.
Buna dayanarak Kisless'in ve Krallığının buz üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz. (Bunlar Teoremdir.)
Belkide o ateşdi...
Beyaz Meran'ın ölürken bahsettiği kişi gibi.

"Öncelerde dişi ve erkek vardı..
Erkek ateşti, öfkeydi, hırstı...
Dişi suydu, yaşamdı, kıskançlıktı..."

Buradaki dişi İfliss - erkek ise Kisless olabilirdi. Ama acaip bir yanı vardı ki Meranlılar sadece kadın kraliçelere sahipti. Hiçbir erkek orada hüküm sürdürememişti.
Kisless'in isim sentezlemesini yapmak çok zor bir iş. Kütüphanelerde falan çok araştırdım ama Kisless'e ait bir iz bulamadım. Şu ana kadar en yakın ipucu "Şahmeran" oldu ona.

Peki buzdan taçlar neydi? Ne işe yarardı?

Dikkat ettiyseniz hepsi Ruh Taşlarıyla benzeşiyor. Tek farkları Ruh Taşlarının üzerinde birtakım hiyoroglifler ve çivi yazıları.
İşte asıl noktaya şimdi değiniyoruz.!!

"Tangriss" adı verilen Gezgin Şehir adında bahsedildiği gibi sürekli yer değiştiriyor olmalı. Ya da farklı girişleri barındırıyor olmalı...
Bu buzdan taçlar ile ruh taşlarına bakalım.

Resim

Ruh Taşları ;

-Derin Sırları bilinmemektedir.
-Bedeni bir noktadan diğer bir noktaya erg ve büyü sayesinde taşımaktadır.
-Değerli bir taştan oluşmaktadır..

Resim
Buz Sütunları ;

-Belki daha oluşmamış halde.
-Bunlar ruh taşına benzeyen ve onun mineralleriyle eşleşen birtakım yapılar.
-Bunların oluşumundan sonra bazı büyülerle ruh taşı haline getirilip istenildiği yere gidilmesini sağlıyor.

Gezgin Şehir belkide bu anlama geliyordur. Sürekli Ruh Taşı üretimiyle aktif giriş korunuyordur. Belkide asıl giriş başka bir yerdedir ve bu ruh taşları oluşup Kisless'in emrinde kullanılıyordur.

Belkide Kisless bu yaptığı ruh taşları ile İstanbul'un ele geçirilmesini kolaylaştıracak. Yani kolayca bütün orduları İstanbul'a yönlendirebilecek.[/color][/b]
Tam ay tutulması 4 Nisan 2015 te gerçekleşecektir. Bakalım ne olacak.
Kullanıcı avatarı
Arizonaa
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Büyük Selçuklular

Re: Yeni bölge tarihi açıklıyorum. Tahmin.

Mesaj gönderen Arizonaa »

bunu oyun yapımcılarının düşünebileceğini sanmıyorum :)
Arizonaa - Şahüzzaman - TAVAL- Lomanşifa

Bıraktı 31.03.2013
Kullanıcı avatarı
apomario
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: İhtiyarlar Heyeti

Mesaj gönderen apomario »

Arizonaa yazdı:bunu oyun yapımcılarının düşünebileceğini sanmıyorum :)
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

3 Aralık 2016 Diyorum !!! Bunu Bir Köşeye Yazın ***
MaraSalvatrucha
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: MAN

Mesaj gönderen MaraSalvatrucha »

Yeni bölge filan geleceği yok oyun teknolojisi çok gelişti 2014 yılının oyun teknolojisine göre ikv gerek çizimleri görselliği oyun yapısı günümüz oyunlarının çok çok altında vasat bir durumda. İkv de kökten bir değişiklik ve iyileştirme yapmak ise getirisinden çok götürüsü olan bir şey bu nedenle bu oyun ömrünü tamamladı şu an için oyunda kalan yöneticilerin de yaptığı tek şey oyunu canlı tutmaya çalışmak çünki onlarda ne olacağını bilmiyor
Kullanıcı avatarı
apomario
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: İhtiyarlar Heyeti

Mesaj gönderen apomario »

Legenddx yazdı:Eğer 2015'e kadar bi güncelleme olmazsa oyun halkı isyan eder yönetimi dağa kaldırır ben söliyim
Birader 2015 cok bile, bence su aralar isyan gerekli gerci millet forumda eski konulari guncellestirmeye basladi bile
MaraSalvatrucha
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: MAN

Mesaj gönderen MaraSalvatrucha »

MaraSalvatrucha yazdı:Yeni bölge filan geleceği yok oyun teknolojisi çok gelişti 2014 yılının oyun teknolojisine göre ikv gerek çizimleri görselliği oyun yapısı günümüz oyunlarının çok çok altında vasat bir durumda. İkv de kökten bir değişiklik ve iyileştirme yapmak ise getirisinden çok götürüsü olan bir şey bu nedenle bu oyun ömrünü tamamladı şu an için oyunda kalan yöneticilerin de yaptığı tek şey oyunu canlı tutmaya çalışmak çünki onlarda ne olacağını bilmiyor
Anlatmak istediğim oyunun temelden eksiklikleri mevcut bozuk ve artık daha ilerisini kaldırmayacak gibi gözüküyor. Size tavsiyem akçe almayın oyundan gelir edildiği sürece böyle kör topal ölüm oyunuymuş bilmem neymiş günü kurtaracak şeylerle geçiştirirler , taki oyun para basmayı kesene kadar. işte o zaman bir şeyler yapmaya mecburlar.
Kullanıcı avatarı
uzunyillarsonra
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Lonca: anatolia

Mesaj gönderen uzunyillarsonra »

İKV yönetimi yaz tatiline yakın dönemler haricinde pek yeni eklenti yapmamıştır hatam varsa düzeltin DEVASA paket olarak yani. Meteor bölgesi ve Sivri ada 1 ekim 2007 de gelmişti sanırım onun dışında derindeki sır grup bölgeleri hep yaz gelmişti. Büyük holde 25 Aralık 2012 de gelmişti sanırım. Er meydanı da 17 kasım 2008 olması lazım çıkış tarihi. Yani devasa bölgelerin çoğunluğu hep haziran veya mayıs aylarında çıktı. Çünkü büyük bölge büyük masraf demek masraf neyle çıkacak plusla akçeyle en çok oyuncu ne zaman oyuna gelir yazın gelir çünkü okullar tatil yani bir bölge gelirse yine yaza yakın gelecek bu yazdan umudumu kestim artık ağustos gelecek 15 gün sonra yaz bitti yani bütün umudum seneye nisan mayıs ayları zorla bi tılsım ürettim çarlarımı dizdim ve oyunu bıraktım yeni eklentiye göre inşallah gelirde oyunun sonunda ne olacak kuklacı kim çıkacak görürüz.
Kullanıcı avatarı
bloodthirsty
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen bloodthirsty »

2015 nedir ya bunlar çok fazla tarihler şu anda popüler oyunlar 2 3 haftada bir oyuna güncelleme vb. şeyler getirirken ikv yıllar sonra getiriyorsa niye hala oynuyan var bu oyunu merak ediyorum
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Hava durumu tahmini gibi.. :geek:
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr: