Seo Analizi Rezaleti

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
GaReZ
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Cccülkümüz Turanccc

Seo Analizi Rezaleti

Mesaj gönderen GaReZ »

Merhaba Sevgili Forum Kullanıcıları ve Yetkilileri;

Google da Seo Analizinde http://www.istanbuloyun.com adlı oyun sitemizin hiç iç açıcı tablosu olucağını düşünmüyordum %72 ile gerçekten rezil bi tablo editörler moderatörler kalksın çalışsın ayıp !!! emeklerimizi verdiğimiz paraları cebinize koyup yatmayın !!!!

Ayrı Bir Rezillikte http://www.forum.istanbuloyun.com adlı oyunumuzun forum sitesininde tablosu çok daha kötü %68 lerde hani işinizi yapmıcaksanız işi bırakın gerçekten hiç birşey yapmıyorsunuz ayıptır ya utanmanızda yok pişkin pişkin o koltuklarda oturuyorsunuz inin aşşağı işini yapıcak insanlar otursun oraya terbiyesizlik yapmayın bukadarda olmaz.
ArmınVanBuuren [Bıçak Sırtı Kılıç ^]
ArminVanBuuren [Transformatör Asa ^]
BoNzaiBiziBoZayi [Ruh Döven Asa ^]

xxONURBEYxx

Kullanıcı avatarı
Ekvator
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: Seo Analizi Rezaleti

Mesaj gönderen Ekvator »

Seo = Search engine optimization ( Arama motoru optimizasyonu )

Seo , seo araçları ile ilişkilendirilemez sonuçlandırılamaz. Sanırım bu sonuca, wmaraci.com sitesinden ulaşmışsın :) Seo araçları; sitenin açılış hızı, backlinkler, html/css düzeni, pagerank gibi kavramlar üzerinden hesaplama yapmaktadır ve bu sonuçlar ile google'ın algoritması arasında dünyalar kadar fark vardır.

Seo'cuların ilk amacı kelime bazlı çalışmaktır. Her seo'cunun farklı yöntemi vardır. Algoritmalar sürekli değişmektedir. En son google; penguen ve panda güncellemelerinini getirmişti :) Bu sitedeki mod veya adminlerin bilgi alanı oyun üzerine yani seo veya kullandıkları bu phpbb forum scripti konusunda pek bilgileri doğal olarak olmayabilir :)

"En iyi Türkçe online oyun" ve türevleri ile seo çalışması yapmış olsalardı oyuncu sayısını çok rahat bir şekilde arttırabilirlerdi mesela...

ÖNCELİKLİ İŞ, OYUNUN ADAM AKILLI BİR RAYA OTURTULMASI. SEO MEO BUNLAR TEFERRUAT...
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

SEO sistemi yada türkçe olara AMO'nun İKV ile bağlantısı yoktur..

Şöyle bir şey var SEO'nun amacı hangi sitenin Google'da çok tıklandığını ve ne kadar hit olduğunu göstermek içindir..

İKV'nin şu an ki çevrimiçi kullanıcısını düşünürsek bence skorlar gayet yüksek, sen kendi düşünceni abartıyorsun hepsi bu..

Hiçbir firma "WPM, Ex-Pack ve Sistem analizatörleri hariç" SEO'ya önem vermez, çünkü değerleri %100 olarak yansıtmaz..

SEO olaylarına fazla takılmamanı tavsiye ederim..
Ekvator yazdı:Seo = Search engine optimization ( Arama motoru optimizasyonu )

Seo , seo araçları ile ilişkilendirilemez sonuçlandırılamaz. Sanırım bu sonuca, wmaraci.com sitesinden ulaşmışsın :) Seo araçları; sitenin açılış hızı, backlinkler, html/css düzeni, pagerank gibi kavramlar üzerinden hesaplama yapmaktadır ve bu sonuçlar ile google'ın algoritması arasında dünyalar kadar fark vardır.

Seo'cuların ilk amacı kelime bazlı çalışmaktır. Her seo'cunun farklı yöntemi vardır. Algoritmalar sürekli değişmektedir. En son google; penguen ve panda güncellemelerinini getirmişti :) Bu sitedeki mod veya adminlerin bilgi alanı oyun üzerine yani seo veya kullandıkları bu phpbb forum scripti konusunda pek bilgileri doğal olarak olmayabilir :)

"En iyi Türkçe online oyun" ve türevleri ile seo çalışması yapmış olsalardı oyuncu sayısını çok rahat bir şekilde arttırabilirlerdi mesela...

ÖNCELİKLİ İŞ, OYUNUN ADAM AKILLI BİR RAYA OTURTULMASI. SEO MEO BUNLAR TEFERRUAT...

Ayrıca yanlış bilgiler eklemişsin mesajına..

SEO'da sitelerin açılış hızları baz alınmaz çünkü her sistemin kendi sunucusuna göre bir sistem hızı vardır.. Google kendi sistemine göre yaptığı için her site 0.001 saniyede açılır bu da hesaplamayı mümkün kılmaz..
Ben 8 mbps kullanıyorum sen 16 mbps..
Senin benden 2 kat hızlı girmen sitenin açılış hızını belirlemez web tabanlı yada vBulletin tabanlı bir çok sistemde hız sabittir..
HTML ve PageRank düzenlemeleri de kişinin site kodlamasına göre değişiyor.. Bu aslında daha çok iki binayı farklı şekilde boyamak gibi bir şey..

Optimizasyon sürecine ilişkin aşamaların bazıları şunlar olabilir:

Statik IP
W3C geçerlemesi
LSI tekniği ile eşdeğer içerikli kelimelerin içeriğe yansıtılması
Sayfalara uygun başlıklar seçilmesi (Title)
robots.txt dosyasının kullanımı
Meta etiketlerin kullanımı
İçeriğin özgün olması (başka sitelerden kopyalanmamış olması)
Site-içi dolaşımının düzenlenmesi
Sitenin içeriği ile alakalı başka sitelerden bağlantı toplanması
Sitenin seçilen anahtar kelimelerinin site içeriğindeki yoğunluğunun belirlenmesi
Arama motororu örümceklerinin siteyi daha hızlı taraması için site haritası oluşturmak
İlgili anahtar kelimeleri kalın veya italik gibi özellikler kullanarak önplana çıkarmak
Tablo düzeni ile tasarlanmamış, CSS tabanlı sitelerin oluşturulması
Bir sayfadaki link sayısının 100'ün altında tutulması
Sitedeki tüm metinlerin site geneli ile uyumlu olması
404 sayfalarının çalışan bir sayfaya yönlendirilmesi.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
Ekvator
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Ekvator »

HollyShit yazdı:SEO sistemi yada türkçe olara AMO'nun İKV ile bağlantısı yoktur..

Şöyle bir şey var SEO'nun amacı hangi sitenin Google'da çok tıklandığını ve ne kadar hit olduğunu göstermek içindir..

İKV'nin şu an ki çevrimiçi kullanıcısını düşünürsek bence skorlar gayet yüksek, sen kendi düşünceni abartıyorsun hepsi bu..

Hiçbir firma "WPM, Ex-Pack ve Sistem analizatörleri hariç" SEO'ya önem vermez, çünkü değerleri %100 olarak yansıtmaz..

SEO'da sitelerin açılış hızları baz alınmaz çünkü her sistemin kendi sunucusuna göre bir sistem hızı vardır.. Google kendi sistemine göre yaptığı için her site 0.001 saniyede açılır bu da hesaplamayı mümkün kılmaz..
Senin benden 2 kat hızlı girmen sitenin açılış hızını belirlemez web tabanlı yada vBulletin tabanlı bir çok sistemde hız sabittir..
HTML ve PageRank düzenlemeleri de kişinin site kodlamasına göre değişiyor.. Bu aslında daha çok iki binayı farklı şekilde boyamak gibi bir şey..

Statik IP
W3C geçerlemesi
Sitenin seçilen anahtar kelimelerinin site içeriğindeki yoğunluğunun belirlenmesi
Arama motororu örümceklerinin siteyi daha hızlı taraması için site haritası oluşturmak
İlgili anahtar kelimeleri kalın veya italik gibi özellikler kullanarak önplana çıkarmak
:) Öncelikle SEO'nun ne olduğunu öğren ondan sonra "iddaa, webmater forumu, hosting, film izle, oyun, gibi ve onlarca aranma kitlesine sahip kelimelerde ilk sayfaya ilk sıralara çıkan birine ders vermeye çalış :)

Dereceye girdiğim bir kaç referans, hosting.com.tr ve iyinet.com sponsorluğunda
burada 1.lik :) http://forum.iyinet.com/iyinet-seo-yari ... clari.html ve bir kaç benzeri yarışmada en fazla 3.lük :)

r10.net sitesinde en az 5 seo yarışmasında en düşük derecem yine 3.lük
Şu an devam eden bir yarışma http://www.r10.net/seo-yarismasi/119720 ... dullu.html 54 kişi arasında 2. yim 1. ise en yakın arkadaşlarımdan 3. yine en yakın dostum.

Javascript dosyaları büyük boyutlu resimler hatalı kodlar/uzantılar/linkler/bağlantılar google bot'un sitede gezinmesini zorlaştırır. Senin benim onun bağlantısı şöye seninki hızlı benimki yavaş bunları geçecen sitenin hızına en iyi google'ın kendisine ait webmaster araçlarında bulunan pagespeed aracı ile bakabilirsin. http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ google bot ne görüyorsa sitenin hızı o'dur senin benim bağlantımın önemi yok :)

Hiçbir firma seo'ya önem vermezmişmiş :) Seo'nun amacı hangi sitenin google'da tıklandığını ne kadar hit olduğunu göstermekmişmiş falan fistan :D Pagerank sitenin kodlamasına göre değişiyormuşmuş :D Ne seo ne pagerank ne de webmaster'lığın W'siyle alakan yok :D Google'a "seo" yazıp 2 dakikalık bir araştırma ile wikipedia'dan kopyala yapıştır yapmışsın :) Bunlar böyle 2 dakikalık araştırmayla öğrenilecek işler değil :) Hiç bir seo'cu kendi taktiğini bir başkasına söylemez programlı veya manuel her seo'cunun değişik taktiği vardır bu yüzden seo'yu öğrenmek anlamak o kadar kolay değildir. Ben seo'yu öğrenmek istiyorum diyorsan R10.NET'in kurucusu radmin'nin bir kaç makalesi mevcut onları oku derim :)

r10.net üyeliğin yoksa özel mesajla bana ulaş sana davetiye göndereyim bu paylaşımı orada da yap :D

Türkiye'nin ilk webmaster sitesi iyinet.com'da 2008 2012 yılları arasında moderatör ve teknik görevli mevkilerinde yer aldım :) Neredeyse kurmadığım kullanmadığım web yazılımı yok denecek kadar azdır
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Ekvator yazdı:
HollyShit yazdı:SEO sistemi yada türkçe olara AMO'nun İKV ile bağlantısı yoktur..

Statik IP
W3C geçerlemesi
:) Öncelikle SEO'nun ne olduğunu öğren ondan sonra "iddaa, webmater forumu, hosting, film izle, oyun, gibi ve onlarca aranma kitlesine sahip kelimelerde ilk sayfaya ilk sıralara çıkan birine ders vermeye çalış :)

Dereceye girdiğim bir kaç referans, hosting.com.tr ve iyinet.com sponsorluğunda
burada 1.lik :) http://forum.iyinet.com/iyinet-seo-yari ... clari.html ve bir kaç benzeri yarışmada en fazla 3.lük :)

r10.net sitesinde en az 5 seo yarışmasında en düşük derecem yine 3.lük
Şu an devam eden bir yarışma http://www.r10.net/seo-yarismasi/119720 ... dullu.html 54 kişi arasında 2. yim 1. ise en yakın arkadaşlarımdan 3. yine en yakın dostum.

Javascript dosyaları büyük boyutlu resimler hatalı kodlar/uzantılar/linkler/bağlantılar google bot'un sitede gezinmesini zorlaştırır. Senin benim onun bağlantısı şöye seninki hızlı benimki yavaş bunları geçecen sitenin hızına en iyi google'ın kendisine ait webmaster araçlarında bulunan pagespeed aracı ile bakabilirsin. http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ google bot ne görüyorsa sitenin hızı o'dur senin benim bağlantımın önemi yok :)

Hiçbir firma seo'ya önem vermezmişmiş :) Seo'nun amacı hangi sitenin google'da tıklandığını ne kadar hit olduğunu göstermekmişmiş falan fistan :D Pagerank sitenin kodlamasına göre değişiyormuşmuş :D Ne seo ne pagerank ne de webmaster'lığın W'siyle alakan yok :D Google'a "seo" yazıp 2 dakikalık bir araştırma ile wikipedia'dan kopyala yapıştır yapmışsın :) Bunlar böyle 2 dakikalık araştırmayla öğrenilecek işler değil :) Hiç bir seo'cu kendi taktiğini bir başkasına söylemez programlı veya manuel her seo'cunun değişik taktiği vardır bu yüzden seo'yu öğrenmek anlamak o kadar kolay değildir. Ben seo'yu öğrenmek istiyorum diyorsan R10.NET'in kurucusu radmin'nin bir kaç makalesi mevcut onları oku derim :)

r10.net üyeliğin yoksa özel mesajla bana ulaş sana davetiye göndereyim bu paylaşımı orada da yap :D

Türkiye'nin ilk webmaster sitesi iyinet.com'da 2008 2012 yılları arasında moderatör ve teknik görevli mevkilerinde yer aldım :) Neredeyse kurmadığım kullanmadığım web yazılımı yok denecek kadar azdır
WoHT.com Tüm zamanların RPS birincisi ve SEO 1.si.. Ve sistemlerimiz sürekli yurtdışı IP'lerine açık yani anlayacağınız şekilde Türkiye'den bağlanan kullanıcılar sitede Host kapalı uyarısı almakta ve SEO'da zirveyi korumakta..

Twitter hesabımda da görebileceğiniz gibi WoHT adlı site tüm zamanların en popüler Web Hacking & Security sitesi olmakta ve SEO nede WebSSP olarak sıralama umrumuzda değil.. Ayriyetten alt tablamada yine peşimizden gelenler de SEO sıralamasına önem vermez çünkü önemli olan sıralam değil, içeriğin güncelliği ve bilgi doluluğu..

Emin olun 1 2 sene sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız..
Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
Ekvator
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Ekvator »

HollyShit yazdı:WoHT.com Tüm zamanların RPS birincisi ve SEO 1.si.. Ve sistemlerimiz sürekli yurtdışı IP'lerine açık yani anlayacağınız şekilde Türkiye'den bağlanan kullanıcılar sitede Host kapalı uyarısı almakta ve SEO'da zirveyi korumakta..

Twitter hesabımda da görebileceğiniz gibi WoHT adlı site tüm zamanların en popüler Web Hacking & Security sitesi olmakta ve SEO nede WebSSP olarak sıralama umrumuzda değil.. Ayriyetten alt tablamada yine peşimizden gelenler de SEO sıralamasına önem vermez çünkü önemli olan sıralam değil, içeriğin güncelliği ve bilgi doluluğu..

Emin olun 1 2 sene sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız..
Saygılarımla..[/color][/b]
Sen yazdıkça, seni muhatap alsam mı almasam mı yazsam mı yazmasam mı diye düşünüyorum tereddüt ediyorum :)

Konuyla ne alakası var bilmiyorum bildiğin bir dalı az buçuk bilgin dahilinde olan WoHT.com ne sitesiyse bilmiyorum ilk defa görüyorum ne halt olduğunu da anlamadım :) Seni kırmadım siteye gireyim dedim domain for sale yani satılık diyor :D Türkiye'den kapalı demişsin sadece yurtdışı iplere açık demişsin, Amerika, İngiltere, Almanya, Japonya, Çin, Hindistan, İran, Güney Afrika, Rusya gibi ülkelerin ip adreslerinden girerek baktım yine domain satılık diyor. Ve hala seo'nun ne olduğunu bilmediğin halde seo birincisi diyorsun :D Dünya çapında en iyi seo'cu yetiştiren ve çıkaran webmaster sitesi http://www.webmasterworld.com/ sitesidir.

Host kapalıdır demiyor canım site satılıktır diyor orada :)

Şuan site amdo.com'un elinde ve 2015 yılına kadar uzatılmış. Şimdi seni nasıl ciddiye alayım bilmiyorum ki. "Oyun" kelimesinin aylık aranma hacmi sadece google'da 2 milyon civarındayken seo'yu anlamsız bulman da gerçekten çok anlamsız :)

Dediğim gibi seo'nun ne olduğunu öğren öncelikle ondan sonra yorum yazarsın. Bilmiyorsun böyle sağa sola saptıryorsun benim de zamanımı harcıyorsun.

Neyse uzamasın konu, Seo'nun ne anlama geldiğini nasıl kullanılacağını öğrenmek değil anlamak istiyorsan önerdiğim makaleleri oku.

İyi forumlar...
Kullanıcı avatarı
izdirapgrafik
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Organize İşler
İletişim:

Mesaj gönderen izdirapgrafik »

phpbb yazılımında her zaman seo sıkıntı olmuştur fakat anasayfanın durumu gerçekten iç açıcı değil.
2006-2013
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

3 ay 3 hafta önce güncellenmiş istanbuloyun.com bilgileri aşağıdaki linkle belirtilmiş..

istanbuloyun.com değeri: TL 10,800.00
Yani 10 bin 800 TL..

http://busite.com/www/istanbuloyun.com/