Tılsım Gün. hakkında eleştiri için herkes buraya lütfen.

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Re: Tılsım Gün. hakkında eleştiri için herkes buraya lütfen.

Mesaj gönderen Herakles »

Evet,2 yıl oldu biz halen aynı patchta oynuyoruz. Yeminle oyuna neredeyse sohbet amaçlı ve ws için giriyorum. Ara sıra güvenli odaya gidip Xenotim kastıktan sonra tekrar sohbete ve ws ye başlıyorum. Bunun dışında şu oyunda yapabileceğim bir şey kalmadı. Eee biz ne yapalım? Her açtığımız konuya "gerek duyulduğunda üst yetkililer tarafından duyuru yapılır" tarzında hazır cevaplar almaktan bıktık. Hiç bir üst yetkili " [GM] - [DEV] " gelip şu açtığımız konulara cevap dahi vermiş değil. Bir zamanlar çok severek oynadığım İKV şuan yok!
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

Anlamıyorum ki ikv deki oyuncuların mantığını bazıları bu fiyatları uygun görüyorlar :)
BB 2 reçetesi 100m , 3 reçetesi 300m olsun yine alamayacak yığınla insan olur ..

20 saat uyumadan xenotim kasacağımı bilsem yine kabullenmem bu fiyatlerı akıl işi değil..Ama boş verin zaten oyuncular kabullenmiş kendi haklarını aramaktan aciz bir oyuncu kitlesinin sonu bu olur anca..2 sene sonraki güncellemede başka bir şey çıkar bu sefer reçete parasını 2t yaparlar , 5t yaparlar ve oyuncular günde kaç saat online olsam bunun parasını çıkarabilirim hesabını yaparlar..Ayrıca Alışveriş'e max olarak 200m 500 bin lira giriyor ve karaktere 1t para max yerleştirilebiliyor..M1 ve Y2 satmak isteyen adam sağlıklı alışveriş yapamıyor.Yöneticiler bu oyuna değer vermiş olsaydılar m1 ve y2 maliyetinin minimum 500m tutacağını bildikleri halde alışverişe koyulan max paranın değerini arttırıp karaktere bulunan max para miktarını arttırmış olurlardı şimdiye kadar....bir reçeteye 900m para koymayı biliyorlar ama alışveriş ve karaktere koyulan max para değerini değiştirmeyi akıl edemiyorlar sanırım...
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
xxsazobalixx
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: ÜSTADLAR

Mesaj gönderen xxsazobalixx »

Bir süre ara vermiştim oyuna ve giderken bu bahsettiğiniz tılsımların reçetelerini görmüştüm, kendi kendime dükkan da artık oyun parası satılır demiştim. Yanıldım Sobee Studios böyle birşeyi halen neden yapmadı ?

Tılsım ile sağlam olacak bir karakter yok ortada.
Öncelikle oyuncu karakterini kendisi yaratmalıdır.
Karakter özellikleri sınıflara standart olarak levele göre geliyor. Bu yanlış bir uygulama.
Peki şuan oyunun en iyi itemi olarak çemberlitaş grup bölgesinin itemleri biliniyor.
Öyleyse ben 2 savaşçı karakteri komple bıçak sırtı set ile donattım, karakter dirençleri vs... şartlar eşit. 2 savaşçıda birbirine farklı vuracaktır peki neye göre farklı vuruyorlar ? Kim kazanacak ? Şans bile değil bana mantıklı açıklamasını yapamaz oyun yapımcıları.
Sen bana zırhımı, defansımı, dirençlerimi, saldırımı, ..... vs. bu özelliklerimi ekstradan arttırabileceğim imkan sağlamalısın sobee. Ben karakterimi sürekli olarak geliştirebilmeliyim. Karakterim 1 yıl önce tüm şaheser itemlerine sahip oldu diyelim, bir arkadaş oyunda yeni karakter açıyor arkadaş çevresi var 1 ayda şaheser itemlerini tamamlıyor. Ben bu karakter ile aynı güce sahip olamam mantıksız bu. Ben 1 yılımı vermişim, diğer arkadaş 1 ayını vermiş.
Tılsım, item, yetenek kombinasyonu demeyin bana, yönetim ekibinin düzenlediği turnuvalarda ki yasaklar; defansif dövüşme yasaktı daha yeni serbest oldu, gazapsız girmek yasak(karşılaşma uzun sürüyorsa 2 dk dan sonra ekstradan 1000 zarar ver oyunculara, 4 dk dan sonra 3000 zarar yap bunu) yardımcı karakter kullanmak yasak.Eklediğiniz maliyeti fazla olan tılsımlar yardımcı üzerine 3. kademesine sahip olabilmek için 3 100 000 klan parasına sahip olmamız gerekenler di sanırsam bu kadar masraf edecem turnuvada yardımcımı kullanamıyorum. Güldüm bu cümleyi yazarken gülerek bitiriyorum. :D
XSAZOBALİX
xxSAZOBALİxx
ÜSTADIAZAM
XÜSTADX

Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme.
Kullanıcı avatarı
Xxxreallovexxx
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: We are the best

Mesaj gönderen Xxxreallovexxx »

Günde Sadece 3 4 saat maden çekerek 50m Kazanılabildiğini bilmiyor iseniz Yönetimin Suçu Ne evet doğru fiyatlar yüksek ama Hedef' in olacak oyuna günlük fix 4 saat ayırsan tüm tılsımlara sahip olursun sadece 4 ayda Ticaret ve madenle 4 tane 3.kademe tılsım ve 5.si yolda.Ticaret büyük kar getirir unutmayalım para yapmak konusunda sıkıntın var ise bunu genel' e yormamalısınız.6 günde tek başıma 41 xenotim düşürmüşüm tanesini 5m den satsan 205m para yapar bak para kazanmak zor değilmiş.Sadece Doğru zamanda doğru şeyi yapmayı bilceksin.bu yorum'uma bir çok eleştiri olcak.ama sadece şunu düşünün 6 gün 205m para bunu kendinde yapabilirsen üretimlerin zor olmayacağını anlayabilirsiniz.
NOT:Kişisel Görüşümdür.Eleştiri yaparken Uslublarımıza dikkat Edelim.Keyifli Forumlar...
Özümüz Var Özden Öte Sözümüz Var Sözden Öte Ötelerin ÖTesinde Gözümüz var Gözden Öte !!!
Resim
Resim
Resim
xHeDeFTuRaNx
xHeDeFTuRaNxIII
SKİLLFUL
xKRALİÇEx
xKRALİÇExII
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Xxxreallovexxx yazdı:Günde Sadece 3 4 saat maden çekerek 50m Kazanılabildiğini bilmiyor iseniz Yönetimin Suçu Ne evet doğru fiyatlar yüksek ama Hedef' in olacak oyuna günlük fix 4 saat ayırsan tüm tılsımlara sahip olursun sadece 4 ayda Ticaret ve madenle 4 tane 3.kademe tılsım ve 5.si yolda.Ticaret büyük kar getirir unutmayalım para yapmak konusunda sıkıntın var ise bunu genel' e yormamalısınız.6 günde tek başıma 41 xenotim düşürmüşüm tanesini 5m den satsan 205m para yapar bak para kazanmak zor değilmiş.Sadece Doğru zamanda doğru şeyi yapmayı bilceksin.bu yorum'uma bir çok eleştiri olcak.ama sadece şunu düşünün 6 gün 205m para bunu kendinde yapabilirsen üretimlerin zor olmayacağını anlayabilirsiniz.
NOT:Kişisel Görüşümdür.Eleştiri yaparken Uslublarımıza dikkat Edelim.Keyifli Forumlar...
Çemberli taş geldikten 5 ay sonra( kesin hatırlamıyorum) yaklaşık 1 ay içerisinde 4t paraya ulaştım büyük hol çıkmadan önce.Çok emek verdim o parayı elde etmek için ama bakıldığı zaman 1 ay..Sonra hiç umursamadan bunu harcadım(bu 4t paranın hiç bir kısmını tılsımlara harcamadım sürekli çt itemlerini üretiyordum) şu an hesaplarımda 40 m para anca bulunur.Anlayacağınız oyun içerisinde para kasma kavramını iyi biliyorum.Yukarıda örnekleri sıralamışsınız.Az önce tam 4 saat holde xenotim kastım , 1 adet xenotim aldım sadece 5m para sizin hesabınıza göre.Kaldı ki herkes bizim gibi oyun kurdu mu ? Yeni başlayanlar ne yapacak ? Şu an ki sistem şöyle oyuna yeni başlayanlar için : Günde 12 saatinizi ayıramıyorsanız bu oyunu oynamayın boşuna kendinizi yormayın( şayet ayırabiliyorsanız bile 1 sene içinde anca kendinizi toparlarsınız oyunda bir yere ulaşırsınız). Bir online oyunun stratejisi bumu olması gerekiyor ? Online oyun dediğin öncelikle yeni başlayan oyunculara güzel ayrıcalıklar tanımaktır en azından buradaki gibi saçma sapan zorluklar karşısında çaresiz bırakmamaktır , zaten bağımlı olan insanın önüne reçete parasını 5t bile koysan sesini çıkartmaz ama oyuna yeni başlayan bunlar üşütmüş mü diye tereddüte girer ve derhal o oyunu terk eder..İyi oyunlar diliyorum.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
MiracKoc
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Loncasız

Mesaj gönderen MiracKoc »

Şu oyunu 6 yıldır oynuyorum ve hala bişey anladığım yok çok saçma saçma şeyler yapıyorsunuz. Bir tılsımın olsa bişey demeyecem Reçetesini 900m 500m ye satıyorsunuz nerde adalet var bunun . Millet Bi yerlerini yırtıyor. Bişeyler yapmak için siz iyice oyunun içine ediyorsunuz . Böyle Yapmaya Devam Edin Oyuncularini kaybedeceksiniz ve kaybediyorsunuzda *
Eskiden oyun oynardik simdi yaptigimiz emekleri calan veletlerin pesinden kosuyoruz Bu Hic adil degil

IxSARAPCI
ISARAPCi
LocRosseII
Spywarexsifa
Kullanıcı avatarı
byalone38
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Yalnız Krallık

Mesaj gönderen byalone38 »

Şuan m1 yada y2 nin oyun fiyatı aşağı yukarı 400m kadar peki ya alışverişte koyulan max. para ne kadar ? 200m bu nedir ya karşındaki adama güveneceksin yada güveneceksin bunun başka çıkar yolu yok zekii yöneticiler 500 700m lik tılsımları yaparken hiç düşünmediler mi acaba bunları bu millet nasıl alacak nasıl satacak diye gerizekalılık üst seviyelerde hatta +++ basmışlar !
Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

byalone38 yazdı:Şuan m1 yada y2 nin oyun fiyatı aşağı yukarı 400m kadar peki ya alışverişte koyulan max. para ne kadar ? 200m bu nedir ya karşındaki adama güveneceksin yada güveneceksin bunun başka çıkar yolu yok zekii yöneticiler 500 700m lik tılsımları yaparken hiç düşünmediler mi acaba bunları bu millet nasıl alacak nasıl satacak diye gerizekalılık üst seviyelerde hatta +++ basmışlar !
Bende aylardan yıllardan beri bu konuya çok sinirleniyorum ama sizin yaptığınız büyük hakaret oldu biraz :)

Alışveriş para sorunu , Max para sorunu , İşportacıya eşya satma sorunu , Alışveriş max eşya koyma sınırı , Kasa ve çanta büyüklüğü sorunu bunları bir an önce düzeltmeleri gerekiyor hem de bir an önce ...

Yahu başka online oyunlarda sadece Çanta bizim oyunun kasası + çantası büyüklüğünde hatta daha fazla ..Yine aynı oyundan örnek vereyim Çanta ve Kasaların slot sayılarını toplarsam bizim oyunun kasa çanta toplamının neredeyse 3 - 3,5 katı bunları nasıl göremiyoruz , yazık günah ya her gün sinirleniyorum bu olaya ...
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
byalone38
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Yalnız Krallık

Mesaj gönderen byalone38 »

LinkiNParkK yazdı:
byalone38 yazdı:Şuan m1 yada y2 nin oyun fiyatı aşağı yukarı 400m kadar peki ya alışverişte koyulan max. para ne kadar ? 200m bu nedir ya karşındaki adama güveneceksin yada güveneceksin bunun başka çıkar yolu yok zekii yöneticiler 500 700m lik tılsımları yaparken hiç düşünmediler mi acaba bunları bu millet nasıl alacak nasıl satacak diye gerizekalılık üst seviyelerde hatta +++ basmışlar !
Bende aylardan yıllardan beri bu konuya çok sinirleniyorum ama sizin yaptığınız büyük hakaret oldu biraz :)

Alışveriş para sorunu , Max para sorunu , İşportacıya eşya satma sorunu , Alışveriş max eşya koyma sınırı , Kasa ve çanta büyüklüğü sorunu bunları bir an önce düzeltmeleri gerekiyor hem de bir an önce ...

Yahu başka online oyunlarda sadece Çanta bizim oyunun kasası + çantası büyüklüğünde hatta daha fazla ..Yine aynı oyundan örnek vereyim Çanta ve Kasaların slot sayılarını toplarsam bizim oyunun kasa çanta toplamının neredeyse 3 - 3,5 katı bunları nasıl göremiyoruz , yazık günah ya her gün sinirleniyorum bu olaya ...
Bence bu söylediklerim az bile..Ama senin bu söylediklerine de katılıyorum.
Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
muhalif
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen muhalif »

siz hala bu oyundan bir şey bekleyecek kadar saf mısınız? öyleyseniz daha canınız çok sıkılacak! bu oyun bitmiş, tencere kazıntısıyla saçma etkinlik ve utanmadan yenilik adını verdikleri düzenlemelerle para sömürmeye çalışıyorlar , bu ortada, bunu görmeyip oyuna bir kuruş kazandıran çocuklardır suçlu! Plus dahil hiçbirşey almayacaksın, yada sen eşşek olduktan sonra semer vuran elbet bulunur ;) hadi sağlıcakla...