Meranların Tarihi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Hicret

Meranların Tarihi

Mesaj gönderen GWYNBLEIDD »

*Meran şehri'ne düzenlediğiniz ziyaretten sonra Arzuhalci'ye uğrarsınız.*
-İşte beklediğim kişi geldi elinde verilerle.Ver bakalım şunlara.
*Arzuhalci metinleri bir süre inceler.*
-Hmm büyük duvardaki metin şöyle diyor, bu dile çok alıştım, artık çok daha rahat tercüme edebiliyorum.Gerçekten çok yalın bir dil ve kullanımıda çok şaşırtıcı derecede kolay.
"Önce dişi ve erkek vardı birbirini tamamlayan.Erkek göktü,ateşti,güç,hız,heyecan ve hırs erkeğin içindeydi.Kadın topraktı,suydu,yaşam,sabır,sevgi ve kıskançlık kadının içindeydi.Kadın ve erkek suda hayatı oluşturdu.Kadın sonsuz gibi uzun süreler hayatı besledi, olgunlaştırdı.Sonunda yaşam toprağa bastığında, ilk annelerimiz toprak annenin kutlu kızları ve oğulları, soyumuz dünyaya geldi.
Biz toprak anamızın sıcak kucağında yaşadık, çoğaldık.Onun yaşamına dair gizlerini öğrendik.Şifanın ve yaşamın irfanı ömürlerimizi uzattı.Biz hepimiz kardeştik, toprak ananın bize verdikleri hepimizindi.Böylece herşeyin paylaşıldığı ilk krallığımızı Tarhass'ı kurduk.Bunlar insanoğlunun cümleleri içimize sızmadan önceydi.Bu yazı unutulmamak için yazılmıştır.Tam metin Kutsal Kaya'da anlatılmıştır."

-Çok etkileyici ilginç bir topluluk.Devamı var, bu bir çeşit tarihçe.Kendi kendilerini anlatmışlar.Nerede acaba devamı.Cümleye bak.İnsanoğlunun cümleleri.Yani insanoğlu onlarla daha önce de karşılaşmış.
Dehşet verici.Ve bizi bir hastalık üslubu iletanımlamaları ne ayıp değil mi?

*Arzuhalci, manidar bir şekilde gülümser.*
-Diğer resme geçelim.Ha bu arada unutmadan, senin için küçük bir hediyem var.İşte burada.Bu işine yarar sanırsam.
*Arzuhalci size paket halinde hediyesini verdikten sonra konuşmaya başlar.*
-Neyse tercümeye devam edelim.Evet bu bir anıt mezar.Taşta, mezarlıkta yatan ve adı Ustrahss olan kraliçeden bahsediliyor.Tam olarak şunu diyor,
"İlk kraliçemiz Usthrahss toprak ve suyun büyülerini anlayan ilk soydaşımızdı.Kadınlarımızın arasında toprak ve su büyülerinin irfanını anneden kıza geçirme geleneği ilk onun zamanında başladı.Bizler hep Ushtrahss'ın öğütlediği gibi toprak ve su büyüleri ile hastalıkları ve yaraları iyileştirmeyi, ihtiyaç olduğunda erkeklerimizi güçlendirmeyi öğrendik.Uzun çağlar boyunca bu düsturlardan şaşmadık."
-Herhalde binlerce yıl önce olmalı.Toprak ve su büyüleri.Büyüye bakış ve işleyiş şekilleri günümüzden çok farklı.Günümüzde bütün büyüler, kaosa da hizmet ediyor.Ayrıca bu metinde kutsal taş üzerinden gönderme yapılmış.
Ve diğer mezar taşı.Burada yatan kişi Ssemress adında başka bir kraliçe.Metin şöyle:

"Ama İsriss ölmeden hemen önce yanındaki bir kadına buz büyüsünü öğretti.Ve ardından ona dedi ki.Toprak anayı yaralayan ateşi ilk ben buzla tutuşturdum.Şimdi dünya bu ateşten yandı.Toprak ananın yaralarını sar.O kadın gelmiş geçmiş en irfanlı krliçelerimizden Ssemress idi.
Ssemress iyi bir büyücüydü.O felaket günlerinde hayatta kalan az sayıdaki kardeşini topladı.Buz büyüsünü hemen onlarla paylaştı.İlk olarak toprak ananın yanmakta olan göğsünü buzlarla kapladılar.Toprak ana üstünde yaşam, uzun çağlar boyunca uykuda kalacak, toprak yaralarını saracaktı.Bizler Tarhass'ın bir bölümünü yeniden inşaa ettik.Bu sefer ateş ve hava büyülerinden sonsuza dek uzak kalmaya onlardan ancak yıkım geleceğine kani olduk.
Tarhass'ın eski ihtişamına getirilmesi çok uzun zaman aldı.En zor geçen ilk birkaç yüzyılda Ssemress'in irfanı ve sakinliği sayesinde hayatta kalan az sayıdaki kardeşimizden ölümcül yaraları olanlar haricindekilerin büyük bir bölümü kurtuldu.Çok sayıda soydaş yüz yıla yakın süreler yavaş yavaş şifa buldu.Bu zorlu dönemden ötürü Ssemress bugün bile uygarlığımızın gelmiş geçmiş en büyük şifacısı olarak kabul edilir."

-Evet dostum büyük bir felaket olmuş, bu belli ve sürekli Tarhass diye bir şehirden bahsediliyor.Tarhass.. Hatta duvarlarda "Yok olmuş, Tarhass'ın anısına" diye bazı cümleler görmüştüm.Çok ilginç.
Bu şehrin adı ise Sstans.Demekki başka bir yer daha var.Ve devamında gene kutsal kayaya gönderme var.Duvarda yazdıkları cümlelerin hepsi, kutsal kaya isimli bir bölgeye gönderme.O kayada, detaylı birşeyler bulacağımıza eminim.Ama kim bilir nerde bu kaya?
Evet arkadaşım,çok sağol şimdilik.Ara sıra uğra, ben de araştırmalarıma devam edeceğim.
Kullanıcı avatarı
SmokyPAUK
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Ehlim Mürre
İletişim:

Re: Kim Bunları Okudu?

Mesaj gönderen SmokyPAUK »

Hikaye okumayamı geldik oyun oynamaya mı?
Resim
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı

SmokyPAUK yazdı:

Bu oyunu oyun yapan hikayesi zaten, sen oyununu oynamaya devam edebilirsin.
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen xFahrenheitx »

Öncelikle emeğine sağlık, görev metnini çıkarmış yazmışsın.

Oyunda ki görevler hakkında pek araştırma yapmadım ancak forumdan yapan arkadaşların çalışmalarını takip ediyorum.Gerçekten çok hoşuma gidiyor.Tam olarak emin değilim ancak burada dişi ve erkek olarak bahsedilen ırk sanırım meranlar.Tarshass onların kendilerine ait kurduğu krallık.Ancak bu ateş büyüsünü pek anlayamadım.Sanırım bunlara düşman bir krallık daha var.Bu şifreler yavaş yavaş çözülecek anlaşılan.
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı

xFahrenheitx yazdı:Öncelikle emeğine sağlık, görev metnini çıkarmış yazmışsın.

Oyunda ki görevler hakkında pek araştırma yapmadım ancak forumdan yapan arkadaşların çalışmalarını takip ediyorum.Gerçekten çok hoşuma gidiyor.Tam olarak emin değilim ancak burada dişi ve erkek olarak bahsedilen ırk sanırım meranlar.Tarshass onların kendilerine ait kurduğu krallık.Ancak bu ateş büyüsünü pek anlayamadım.Sanırım bunlara düşman bir krallık daha var.Bu şifreler yavaş yavaş çözülecek anlaşılan.

İstanbul, 25 Aralık 1956 yılında meteor felaketi yaşamıştı.Belkide eski Tarhass krallığı zamanındada bir meteor felaketi yaşanmış olabilir.Şu cümlelerden anlayacağınız üzere;
O felaket günlerinde hayatta kalan az sayıdaki kardeşini topladı.Buz büyüsünü hemen onlarla paylaştı.İlk olarak toprak ananın yanmakta olan göğsünü buzlarla kapladılar.Toprak ana üstünde yaşam, uzun çağlar boyunca uykuda kalacak, toprak yaralarını saracaktı
Konuya muhalefet olmayı düşünenler lütfen gereksiz yorumlarını uzak tutsunlar.
Kullanıcı avatarı
Fuerte
Loxosceles Reclusa
Loxosceles Reclusa

Mesaj gönderen Fuerte »

Oyun hikayesine hakim olan zât bir adım öndedir.
Paylaşım için teşekkürler,iyi eğlenceler ;)
Göster
Eldritch
Fuerte
ProtectorDragon

Oğuzcan
CAMBAZOĞLU
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı

:arrow:
Kullanıcı avatarı
KaraXHayalet
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu

Mesaj gönderen KaraXHayalet »

SmokyPAUK yazdı:
Hadi oyun ingilizce olsa anlardımda :mrgreen: yapmayın böyle şeyler :)
Kullanıcı avatarı
Gargoyle35
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Tılsım
Lonca: Deva

Mesaj gönderen Gargoyle35 »

Bu oyunu oyun yapan hikayesi zaten yoksa fareyle oynanan MMORPG mi kaldı 2013 güngöreninde :) ve tabi dostluklar için katlanılıyor bu oyuna :)
Resim
Kullanıcı avatarı
turkneferi
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen turkneferi »

xFahrenheitx yazdı:Öncelikle emeğine sağlık, görev metnini çıkarmış yazmışsın.

:arrow:
Resim