Kıyamet Rehberleri !

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
BeSGiDeRiM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Sentinus
Konum: İstanbul Gaziosmanpaşa'da Veri Tabanı Programcılığı okuyor.

Kıyamet Rehberleri !

Mesaj gönderen BeSGiDeRiM »

Yaklaşık 1 Sene önce...
Eminönü Bölgesinin sisli ve dar sokaklarında gezerken, sanki birileri bize kıyametten sağ kurtulan Neferlerin çaresiz ve ümitsiz olduğunu fısıldıyordu.
Teşkilat'ın ne olduğundan, kimlerden oluştuğundan, düşmanlarının kim olduğundan, Saklı Türlerin tehlikelerinden, ve en önemlisi de Kıyamet sonrası yaşamdan haberi olmayan, yıkım ve kaosun ardında bir topluluk düşünülemezdi.
Aynı ırk arasındaki büyük savaştan, sokaktaki tehlikelerden, ve gizli tılsımlardan haberi olmayan bir topluluk.
Evet. Birilerinin buna dur demesi gerekiyordu.
Kim mi ?

KIYAMET REHBERLERİ !
(Vİdeoyu 720P-HD İzleyiniz)
[youtube]http://youtu.be/m3TaghIaEQQ[/youtube]

08.02.2012 Tarihinde katıldım Rehber Ekibine. Açıkçası Rehber kavramını tanımadan önce Rehberlik Kavramı bana göre sadece Ceket ve Tag'dı. Fakat bu ortama girince anladım asıl niyetin gerçekten yardımseverlik olduğunu, Burada önemsiz olanın Ceket ve Tag olduğunu.Yeri geldi "rehber oldu, konuşması değişti" denildi, yeri geldi "Yükselmeye çalışıyor" denildi. Yeri geldi "forumda post kasmaya çalışıyor" denildi. Ben yine de hedefimden şaşmadım. Sadece yeni neferlere yardım etmekte aradım rehberliği. Gerçek hayatta kuramadığım arkadaşlıkları, bu oyunda kurdum."Taviz" denen şeyin bu oyunda olmadığına şahit oldum. Bizim zamanımızda Rehber yoktu, bir yaratığı nasıl keseceğimizi bile 5 veyahut 10 defa ölerek çözüyorduk.
Şunu anladım ki bu zamanki İKV Oyuncusu çok şanslı...

Videoda bazı görsellerini kullandığım "JouRney-Umut Aybek" Kardeşime teşekkür ediyorum.

Mert FURKAN
CaNHaVLi

Kullanıcı avatarı
JouRney
Tepegöz Avcısı
Tepegöz Avcısı

Re: Kıyamet Rehberleri !

Mesaj gönderen JouRney »

Video hazırlama konusunda her geçen gün kendini daha da geliştirdiğini gözlemliyorum Furkan.

Harika bir tanıtım videosu hazırlamışsın. Rehber Takımı'nı birazcık daha ön plana çıkartabilirdin. Yazmış olduğun senaryo, kullandığın müzik gerçekten çok güzel. İlerleyen zamanlarda daha da güzellerini hazırlayacağından eminim.

Eline, emeğine sağlık..
2009-2013
Kullanıcı avatarı
BeSGiDeRiM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Teşekkür ederim kardeşim. Merdivendeki her adımda, biraz daha gelişiyoruz :)

Mert FURKAN
CaNHaVLi

Kullanıcı avatarı
BeSGiDeRiM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

:arrow: :arrow:

Mert FURKAN
CaNHaVLi

Kullanıcı avatarı
sshinobi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen sshinobi »

Rehberlerin tam olarak ne yaptıklarını anlayabilmiş değilim. Şimdiye kadar da bir rehberin başkasına yardım ettiğine tanık olmadım. Mevkinin gereksizliği yetmezmiş gibi hazırladıkları amatör videolarla kendini gaza getiren çocukların görev başına getirilmesi durumu daha da kötüleştiriyor.
Kullanıcı avatarı
sshinobi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Buraya yazdığım bir mesaj vardı silindi sanırım. Çizgilerimizi öğrenmiş olduk, yetkililere teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
uLtrAsLaN95
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Osmanlı İmparatorluğu

Mesaj gönderen uLtrAsLaN95 »

Beğenmedim
Gerçekleri Tarih yazar,Tarihide Galatasaray !
Kullanıcı avatarı
Beyefendi
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen Beyefendi »

Video ile alakalı ve forumda ne yazarsın ne çizersin üzerine fikir beyan etmiyeceğim.Forumda karşılıklı saygı sevgi çerçevesini aşmayan hertürlü paylaşıma saygım var.Saygı sevgi çerçevesinde nasıl yeralmak istiyorsa herkes, istediği çizgide düşüncesini belirtmedede özgürdür..

Ben daha çok rehber takımı ile alakalı düşüncelerimi belirtmek istiyorum.Rehber takımı kuruluş amacına hiçbir zaman erişmedi.Bu çalışma sisteminde ve bu hiyerarşik düzende amacına ulaşabilmesi mümkünde görünmüyor.Oyunun içinde bulunupta oyun rekabetinden feragat edip oyunculara yardımcı olmayı hergün ama hergün yerine getirebilmek zaten mantık olarakta mümkün değil.Rehber takımı şuan yönetimin alt kadrolarına dahil edilme potansiyeli olanların bulunduğu ön seçilmiş oyuncular grubudur.Bu çizginin dışında hareket edebilmesi ve istenildiği gibi oyunseverlere yardımcı olabilmesi olası görülmemektedir.Uzun bir süre bölge ve klandan rehber tağı görmedim bile.Varmı oyun içinde sürekli yardımda bulunupta rehberlere model olmuş bir rehber arkadaşımız ? Önce bunu sorgulamak gerekir.Rehber takımı adının tez kaldırılıp hangi işlevdeyse o ada sahip olmalıdır.Bir oluşum işlevinden farklı bir konumdaysa içini doldurmadığı ismi derhal terkedip neyi ifade ediyorsa artık onu tanımlaycak bir isme sahip olmalıdır.Türk dilinin çorbaya dönmesinin en büyük sebeblerinden biride bu isim anlam bütünlüğüne sahip çıkmayışımızdan dolayıdır.
Beyefendi

Bir konuda yazacak bir tek cümlem olsa utanır onu kendime saklarım.
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen xFahrenheitx »

Beyefendi yazdı:Video ile alakalı ve forumda ne yazarsın ne çizersin üzerine fikir beyan etmiyeceğim.Forumda karşılıklı saygı sevgi çerçevesini aşmayan hertürlü paylaşıma saygım var.Saygı sevgi çerçevesinde nasıl yeralmak istiyorsa herkes, istediği çizgide düşüncesini belirtmedede özgürdür..

Ben daha çok rehber takımı ile alakalı düşüncelerimi belirtmek istiyorum.Rehber takımı kuruluş amacına hiçbir zaman erişmedi.Bu çalışma sisteminde ve bu hiyerarşik düzende amacına ulaşabilmesi mümkünde görünmüyor.Oyunun içinde bulunupta oyun rekabetinden feragat edip oyunculara yardımcı olmayı hergün ama hergün yerine getirebilmek zaten mantık olarakta mümkün değil.Rehber takımı şuan yönetimin alt kadrolarına dahil edilme potansiyeli olanların bulunduğu ön seçilmiş oyuncular grubudur.Bu çizginin dışında hareket edebilmesi ve istenildiği gibi oyunseverlere yardımcı olabilmesi olası görülmemektedir.Uzun bir süre bölge ve klandan rehber tağı görmedim bile.Varmı oyun içinde sürekli yardımda bulunupta rehberlere model olmuş bir rehber arkadaşımız ? Önce bunu sorgulamak gerekir.Rehber takımı adının tez kaldırılıp hangi işlevdeyse o ada sahip olmalıdır.Bir oluşum işlevinden farklı bir konumdaysa içini doldurmadığı ismi derhal terkedip neyi ifade ediyorsa artık onu tanımlaycak bir isme sahip olmalıdır.Türk dilinin çorbaya dönmesinin en büyük sebeblerinden biride bu isim anlam bütünlüğüne sahip çıkmayışımızdan dolayıdır.
Selamlar;

Arkadaşlar bu takıma öyle yüzeysel bakıp gereksiz, işlevsiz, amaçsız vs... gibi sıfatlar yakıştırabilirsiniz.Bu çok normal çünkü ekibin içinde olanları bilmiyorsunuz.Bunu kimseyi aşağılamak ya da büyüklük taslamak için söylemiyorum, söylemem de.Rehber Ekibin asıl görevi 1-16 seviye arası oyuna yeni başlayan oyunculara oyun hakkında temel bilgiler verip onların oyuna kolayca adapte olmalarını sağlamaktır.Klan ve bölge kanalında REHBER tagli birini görmediğinizden bahsetmişsiniz.Yukarıdaki satırdada belirttiğim gibi bizlerin görevi yeni başlayanlara yardım etmek olduğu için klana pek mesaj bırakmıyoruz.Zaten bıraktığımızdada gözünü eleştiri hırsı bürümüş arkadaşlardan şahsımıza ya da ailemize karşı hakaretler geliyor.TAG im kapalı iken konuştuğum bir insan 5 dk sonra TAG imi açınca bana küfür edebiliyor.Bu yüzden Klana mesaj bırakmamayı tercih ediyorum ve çoğu ekip arkadaşımda ediyordur.Ara sıra bölgeye bırakabiliyoruz onuda siz genelde Eminönü dışında olduğunuz için görmüyor olabilirsiniz.Ayrıca her sunucuda sadece 1 Rehber yok.Bizler de sizler gibi birer oyuncuyuz ve insanız.Her dakika her saniye bilgisayar başında değiliz.Kimi eğitimi dolayısıyla giremiyor oyuna kimi işi kimi ailevi nedenleri dolayısıyla.Bu görevi hakkı ile yerine getiren birini gösterin demişsiniz.Şu an DENETMEN, FORUM EKİBİ, Hatta GM lerin bile bir zamanlar Rehber olduklarını biliyor muydunuz?Eğer onlar bu görevi layıkıyla yerine getirmese nasıl yükselebilirlerdi?Yakın zamanda sanırım yeniden Rehber alımları olacak.Rehber alımlarının olduğu dönem ile alımların bittiği dönem arasındaki forum konularını dikkatlice takip etmenizi öneririm.Şuan bizlere kin duyan insanlar sütten çıkmış ak kaşığa dönüyorlar ne hikmetse.
Bizlerin tek istediği sadece biraz saygı ve hoşgörü o kadar...

Bu arada adaş (Mert) video çok güzel olmuş kardeşim, ellerine sağlık.

Her şeye rağmen İKV!
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
sshinobi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Eski koşullarda rehberlere ihtiyaç duyulması ve böyle bir kadronun açılması mantıklı bulunabilirdi fakat şimdi oyuna yeni başlayan kişi sayısı yanlış büyüme stratejilerinden dolayı çok az. Herkes yapması gerekenleri biliyor ve rehbere ihtiyaç duymuyorlar. Hiçbir rehber ben insanlara yardımcı oluyorum benim sayemde düşük levelliler oyuna adapte oluyor diye kendini kandırmasın ve kaptırmasın.
Kilitli