Kullanıcı Sözleşmesindeki Gizemli Madde

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Blocked
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Kullanıcı Sözleşmesindeki Gizemli Madde

Mesaj gönderen Blocked »

Oyundaki bir çok insan,

Kullanıcı sözleşmesinde yer aldığı söylenen " Oyun hatasını kendi lehine kullanmaktan dolayı " süresiz Ban cezası alıyor.

Merak ettim , kullanıcı sözleşmesini açtım. Tek tek okudum. Hangi maddeye istinaden böyle bir ceza veriliyor anlamadım. Konu açayım dedim. Medenice , herhangi bir tartışma yaşanmadan fikirlerinizi yazabilir misiniz? Sizce hangi Maddenin hangi cümlesi bu tanımı karşılar? Kullanıcı sözleşmesinden alıntılayarak belirtir misiniz? Aşağıya kullanıcı sözleşmesinin linkini de bırakıyorum :)

http://www.istanbuloyun.com/TermsOfUse.aspx
Kullanıcı avatarı
pegasusejder2
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Re: Kullanıcı Sözleşmesindeki Gizemli Madde

Mesaj gönderen pegasusejder2 »

Oyun da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı kalmayacak şekilde sitelerimize ait bütün içerik, materyaller, dokümanlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, ürünler, yazılımlar, güncellemeler, yamalar ve servisler, ilgili antlaşmalarla ve fikir / sanat eserleri kanunları ile yasal olarak korunmaktadır. Oyunun ve Oyunun sunulduğu web sitelerinin kodlarına erişmeye çalışanlar veya herhangi bir şekilde bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal edenler bunun sorumluluğu üstlenirler ve hiçbir kısıtlama olmadan işbu Sözleşmenin kabul edildiği(Oyunun indirildiği/Oyunun denendiği/Oyuna üye olunduğu/Oyunun satın alındığı) tarihte yürürlükte olan Internet, veri aktarımı, e-posta ve gizlilik ile ilgili tüm yasa ve ikincil düzenelemelere uymayı taahhüt ederler.

Oyun'un, web sitelerinin ve bunların içeriğindeki tüm materyallerin burada belirtilen Kullanım Koşulları'na aykırı kullanılması durumunda TTNET'in, web sitelerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz. Üyeliğin sona ermesi halinde, Sözleşmenin sizin tarafınızdan ihlali halindeki yükümlülüklerinize ek olarak TTNET'e ait Sitelerimizden elde etmiş olduğunuz ve lisansını satın aldığınız veya almadığınız tüm materyalleri ve uygulamaları kayıtlarınızdan yok etmekle mükellefsiniz. Sitelerimizi ve Oyunu kullanma hakkınızı ve bu amaçla size verilmiş şifreleri veya size tanınmış herhangi bir başka hakkı başkalarına devredemezsiniz.
Blocked
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Blocked »

pegasusejder2 yazdı: 18 Eyl 2019 11:23 Oyun da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı kalmayacak şekilde sitelerimize ait bütün içerik, materyaller, dokümanlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, ürünler, yazılımlar, güncellemeler, yamalar ve servisler, ilgili antlaşmalarla ve fikir / sanat eserleri kanunları ile yasal olarak korunmaktadır. Oyunun ve Oyunun sunulduğu web sitelerinin kodlarına erişmeye çalışanlar veya herhangi bir şekilde bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal edenler bunun sorumluluğu üstlenirler ve hiçbir kısıtlama olmadan işbu Sözleşmenin kabul edildiği(Oyunun indirildiği/Oyunun denendiği/Oyuna üye olunduğu/Oyunun satın alındığı) tarihte yürürlükte olan Internet, veri aktarımı, e-posta ve gizlilik ile ilgili tüm yasa ve ikincil düzenelemelere uymayı taahhüt ederler.

Oyun'un, web sitelerinin ve bunların içeriğindeki tüm materyallerin burada belirtilen Kullanım Koşulları'na aykırı kullanılması durumunda TTNET'in, web sitelerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz. Üyeliğin sona ermesi halinde, Sözleşmenin sizin tarafınızdan ihlali halindeki yükümlülüklerinize ek olarak TTNET'e ait Sitelerimizden elde etmiş olduğunuz ve lisansını satın aldığınız veya almadığınız tüm materyalleri ve uygulamaları kayıtlarınızdan yok etmekle mükellefsiniz. Sitelerimizi ve Oyunu kullanma hakkınızı ve bu amaçla size verilmiş şifreleri veya size tanınmış herhangi bir başka hakkı başkalarına devredemezsiniz.
Efendim öncelikle cevabınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi cümle cümle inceleyelim.
1 - Oyun da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı kalmayacak şekilde sitelerimize ait bütün içerik, materyaller, dokümanlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, ürünler, yazılımlar, güncellemeler, yamalar ve servisler, ilgili antlaşmalarla ve fikir / sanat eserleri kanunları ile yasal olarak korunmaktadır.
Bu madde her türlü ticari içeriğin vazgeçilmez maddesidir. Her türlü içerik , metaryal tabii ki yasal olarak TT 'a aittir. Burada herkes hemfikir.
2 - Oyunun ve Oyunun sunulduğu web sitelerinin kodlarına erişmeye çalışanlar veya herhangi bir şekilde bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal edenler bunun sorumluluğu üstlenirler ve hiçbir kısıtlama olmadan işbu Sözleşmenin kabul edildiği(Oyunun indirildiği/Oyunun denendiği/Oyuna üye olunduğu/Oyunun satın alındığı) tarihte yürürlükte olan Internet, veri aktarımı, e-posta ve gizlilik ile ilgili tüm yasa ve ikincil düzenelemelere uymayı taahhüt ederler.
Bu maddenin ilk kısmında oyunun sunulduğu web sitesine erişmeye çalışanlardan bahsediyor. Burası bizi ilgilendirmiyor. Herhangi bir açık aramadık. Herhangi bir koda erişmedik.

Devamında herhangi bir şekilde bu sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal edenler diyor. Benim merak ettiğim kısım zaten böyle bir hüküm olup olmaması. Yani " oyun hatasını kendi lehine kullanan kullanıcı süresiz Ban yer " minvalinde bir hüküm var mı yok mu kullanıcı sözleşmesinde onu merak ediyorum. Bu cümleden de böyle bir hüküm çıkmaz diye düşünüyorum. Tersini düşünüyorsanız fikrinizi belirtiniz lütfen.
Oyunun, web sitelerinin ve bunların içeriğindeki tüm materyallerin burada belirtilen Kullanım Koşulları'na aykırı kullanılması durumunda TTNET'in, web sitelerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz.
Şimdi geldik buraya. Burada belirtilen Kullanım Koşullarına aykırı deniyor. Tekrar vurgulamak istiyorum , herhangi bir aykırılık yok. Tamamen kurallar çerçevesinde , gece saat 1'de kasıtlı olarak alışveriş yapmak kurallara aykırı bir durum değil. Kullanıcı Sözleşmesinde aksi bir durum belirtiliyorsa o maddeyi yazarsanız sevinirim.
Üyeliğin sona ermesi halinde, Sözleşmenin sizin tarafınızdan ihlali halindeki yükümlülüklerinize ek olarak TTNET'e ait Sitelerimizden elde etmiş olduğunuz ve lisansını satın aldığınız veya almadığınız tüm materyalleri ve uygulamaları kayıtlarınızdan yok etmekle mükellefsiniz. Sitelerimizi ve Oyunu kullanma hakkınızı ve bu amaçla size verilmiş şifreleri veya size tanınmış herhangi bir başka hakkı başkalarına devredemezsiniz.
Burası da zaten mevzu ile alakasız.

Şimdi tekrar soruyorum. " Oyun hatasını kendi lehine kullanan oyuncular süresiz ban yer " maddesi nerede ? Direkt maddeyi istemiyorum. Bu anlama gelecek cümle hangisi?
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: R U S
İletişim:

Mesaj gönderen Ttaymmm »

İndirme, deneme, satın alma ve/veya Oyun'a abone olmak, size; bireysel, münhasır olmayan, devredilmeyen ve ticari olmayan bir kullanım lisansı verir. Oyun ve uygulamaların telif hakkı kanunlarınca korunduğunu ve fikri mülkiyetinin TTNET'e ait olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu bağlamda, herhangi bir şekilde Oyunu ve uygulamaları çoğaltmamayı, alt-lisans vermemeyi, ticari olarak kullanmamayı, Oyunun, uygulamaların ya da materyalin türevlerini oluşturmamayı kabul ve taahhüt ediyorsunuz.
Tam olarak bu madde dolayısıyla oyun hatası veya değil gözetilmeksizin ceza alınması çok normal çünkü bu düpedüz materyal kopyalamaya girer.
Blocked
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Blocked »

Ttaymmm yazdı: 18 Eyl 2019 23:08 İndirme, deneme, satın alma ve/veya Oyun'a abone olmak, size; bireysel, münhasır olmayan, devredilmeyen ve ticari olmayan bir kullanım lisansı verir. Oyun ve uygulamaların telif hakkı kanunlarınca korunduğunu ve fikri mülkiyetinin TTNET'e ait olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu bağlamda, herhangi bir şekilde Oyunu ve uygulamaları çoğaltmamayı, alt-lisans vermemeyi, ticari olarak kullanmamayı, Oyunun, uygulamaların ya da materyalin türevlerini oluşturmamayı kabul ve taahhüt ediyorsunuz.
Tam olarak bu madde dolayısıyla oyun hatası veya değil gözetilmeksizin ceza alınması çok normal çünkü bu düpedüz materyal kopyalamaya girer.
Peki şunu sorayım , hadi bu maddede bahsedilen şey , oyunun geri sarması sonucu kopyalanan metaryaller olsun. Peki metaryalden önce bahsedilen ve aynı cümlede geçen" Oyunun türevlerini oluşturmamayı kabul eder " kısmı ne demek ?

Burada bahsedilen şey " Oyunun veya içindeki herhangi bir şeyin , başka ticari amaçla kullanılan herhangi bir şeyde kullanılmamasını taahhüt etmiyor mu? Çünkü cümlenin tamamını okuyunca o anlam çıkıyor.

Eğer öyleyse kastı olmayan adamların da banlanması gerekir. Atıyorum bir insanın geri sarmadan vs hiç haberi yoksa ve cumartesi gecesi alışveriş yaptıysa , metaryali kopyalandıysa bu maddeye aykırı olduğu için direkt Ban mı yemesi gerekecek? Burada kasti veya yanlışlıkla diye ayırmamış. "Yanlışlıkla oyunun veya metaryalin türevini oluşturursa sorun yok " tarzında bir açıklama yok. Çünkü bahsedilen şey ticari amaçla , bunları kullanarak yeni bir şey yapmamak.
Kullanıcı avatarı
0LIVERA
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Sancak
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen 0LIVERA »

güzel güzel gelişme var bilinmeyen bir şey yazayım karakteri kopyadan banlanan biri savcılık aracılığı ile dava açsın karakterini açıp dava konusunu kapatıyorlar.

evet bahsettiğin gibi bu tipte bir ceza kurallar'da yok zaten neyi kuralına göre yapıyorlar ki?

konuyu daha'da çok açıp çoğu kafanın anlamayacağı ama evrensel bakıldığın'da ne kadar mantık dışı bir oyun kuralları olduğuna bakalım.

karaköye giriş boss kaçırmak serbesttir açık dünya oyunun'da bunlar normal şeylerdir zorluklar olmalı...

(oyuncu tepkisi oyuncu azalması sonrası) boss kaçırmak yasaktır cezası 7-15-30-999 olarak gider.

bu en basiti gözle görülürü bunun gibi tonlarca şey var.

kimse sizi kopya yaptınız diye banlayamaz oyun açığını lehinize kullanmanız anlık bir şeydir.

böyle bir açıktan haberleri var'sa oyunun ve bunu durduramıyor engel olamıyorlar ise bu onların sorunudur sizin değil.

kopye ilk çıktı diyelim dün kopya olayı patladı ve herkes kopyaya başladı diyelim yapılacak şeyler hemen sunucuları kapamak mümkün ise geri sarmak ve bunu lehine çevirenlere uyarı cezası vermektir 30 gün gibi ama idam cezası gibi 999 verilemez.

eğer oyun bunu kapatmıyor veya kapatamıyor ise bu onların sorunu sizin değil ben burada kopyayı savunmuyorum ben kopya olduğu için oyunu bırakan biriyim girmeyeli aylar oldu.

aynı durum kp için'de geçerli bi yasak dediler bi değil dediler kafalarına göre anlık ve değişik değişik cezalar verdiler.

ve burayı iyi okuyun ve haklarınızı iyi bilin.

oyun açığını lehine kullanmak demek kopya yapmak demek olduğu kadar buglu hakir vb. şeyleri kesmek'te demektir.

kopya yapmak ile buglu kesim arasın'da gram fark yoktur 2'side oyun açığını lehine kullanmaktır.
Sorun Kim Olduğunda Değil Yaptıkların Seni Diğerlerinden Ayırır.
Kullanıcı avatarı
zxcvzxcv
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen zxcvzxcv »

0LIVERA yazdı: 18 Eyl 2019 23:53 güzel güzel gelişme var bilinmeyen bir şey yazayım karakteri kopyadan banlanan biri savcılık aracılığı ile dava açsın karakterini açıp dava konusunu kapatıyorlar.

evet bahsettiğin gibi bu tipte bir ceza kurallar'da yok zaten neyi kuralına göre yapıyorlar ki?

konuyu daha'da çok açıp çoğu kafanın anlamayacağı ama evrensel bakıldığın'da ne kadar mantık dışı bir oyun kuralları olduğuna bakalım.

karaköye giriş boss kaçırmak serbesttir açık dünya oyunun'da bunlar normal şeylerdir zorluklar olmalı...

(oyuncu tepkisi oyuncu azalması sonrası) boss kaçırmak yasaktır cezası 7-15-30-999 olarak gider.

bu en basiti gözle görülürü bunun gibi tonlarca şey var.

kimse sizi kopya yaptınız diye banlayamaz oyun açığını lehinize kullanmanız anlık bir şeydir.

böyle bir açıktan haberleri var'sa oyunun ve bunu durduramıyor engel olamıyorlar ise bu onların sorunudur sizin değil.

kopye ilk çıktı diyelim dün kopya olayı patladı ve herkes kopyaya başladı diyelim yapılacak şeyler hemen sunucuları kapamak mümkün ise geri sarmak ve bunu lehine çevirenlere uyarı cezası vermektir 30 gün gibi ama idam cezası gibi 999 verilemez.

eğer oyun bunu kapatmıyor veya kapatamıyor ise bu onların sorunu sizin değil ben burada kopyayı savunmuyorum ben kopya olduğu için oyunu bırakan biriyim girmeyeli aylar oldu.

aynı durum kp için'de geçerli bi yasak dediler bi değil dediler kafalarına göre anlık ve değişik değişik cezalar verdiler.

ve burayı iyi okuyun ve haklarınızı iyi bilin.

oyun açığını lehine kullanmak demek kopya yapmak demek olduğu kadar buglu hakir vb. şeyleri kesmek'te demektir.

kopya yapmak ile buglu kesim arasın'da gram fark yoktur 2'side oyun açığını lehine kullanmaktır.
Yıllardır aynı şeyleri söylüyorum fakat yoruldum.
Söylediklerine de aynen katılıyorum.
POLADERUC
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen POLADERUC »

0LIVERA yazdı: 18 Eyl 2019 23:53 güzel güzel gelişme var bilinmeyen bir şey yazayım karakteri kopyadan banlanan biri savcılık aracılığı ile dava açsın karakterini açıp dava konusunu kapatıyorlar.

Bilgi için teşekkürler, peki bunu 5-6 ay sonra yapsam aynı sonucu alır mıyım? süre bakımından sıkıntı olur mu?
Blocked
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Blocked »

POLADERUC yazdı: 19 Eyl 2019 01:24

Bilgi için teşekkürler, peki bunu 5-6 ay sonra yapsam aynı sonucu alır mıyım? süre bakımından sıkıntı olur mu?
Bence boşver , savcılıkla falan uğraşmaya değmez. Kendileri kaybediyorlar. Oyuncu kitlesini uzaklaştırdılar. Vaktini daha güzel şeylere harca :D
Kullanıcı avatarı
therose
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen therose »

Sözleşmelerde yazan maddeleri boş ver ve elini vicdanına koy. Kopya yaparak benim aylarca düşürmeye veya çıkartmaya çalıştığım materyallere sahip oluyorsun. Hata bile olsa o hatayı gidermek senin elindeyken sen benim veya onca insanın hakkına girmiş olmuyor musun? Bide hak arar gibi burada konu açıyor olmanız "Üzücü".

Ayrıca bir arkadaş neyi kuralına göre yapıyorlar demiş.
Her kural yazılı değildir ve adaletine inanmadığın yerde neden bulunuyorsun ? "Gülünç"

Her şeye bir cevabınız illa ki vardır fakat gerçekler tamamen bundan ibaret.