IKV 29 LEVEL HAKKINDA İÇERİ BUYRUN

İKV dışındaki konularla ilgili paylaşımlarınız
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: IKV 29 LEVEL HAKKINDA İÇERİ BUYRUN

Mesaj gönderen NeWTRoBLe » 14 Eyl 2018 14:19

Assassin3868 yazdı:
14 Eyl 2018 10:56
NeWTRoBLe yazdı:
14 Eyl 2018 09:02
Assassin3868 yazdı:
14 Eyl 2018 03:49
Hacı gökyüzü nasıl bir detay gösterecek merak ediyorum gece olduğunda siyahlık yıldızlar vs mesela ikvde gece olduğunda gokyuzu mavi sende o detayı gosterebilcekmisin atıyorum gece olduğunda sokaklarda lamba ne hoş olur degilmi ?
Şuan oynadığımız İKV de hava dinamik olarak değişiyormuki bunu sordun?

Evet degisiyor oyun saati var dikkat edersen yildiz falan çıkıyor aksam hicmi dikkat etmedin ?
Hiç farketmedim vallaha çoğu zaman sabahtan akşama kadar oyundayım ama bakıcam gerçekten oluyormu
NeWTRouBLe
Jantanah

Kullanıcı avatarı
codemaster1302
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen codemaster1302 » 14 Eyl 2018 15:23

Merhaba,

Çalışmalarım devam etmektedir.Oyundaki hava değişimlerini de göz önünde bulunduracağım.Assassin3868,NeWTRoBLe önerileriniz için teşekkür ederim.Vakit ayırıp bu denli detaylı bir öneri çalışmasına imza atan diltemiz'e ayrıyetten teşekkür etmek gerekiyor.Unutmayın ki sizlerin desteği ve fikirleriyle bu proje şekillenip koca bir çınar haline gelecek.

İyi Forumlar Dilerim.
Legendary Game Developer
Geliştirici Bloğu: http://www.dirilisoyun.com/

Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini

Mesaj gönderen berkan587 » 14 Eyl 2018 16:07

Emeğine sağlık diyorum öncelikle Türkiye'nin son zamanlarda yazılım konusunda ilerlemesi beni çok sevindiriyor fakat hayalinde böyle bir proje yapmak varsa hedeflerini daha yüksek tutup projeyi biraz tamamladıktan sonra insanlarla paylaşman daha iyi olurdu.Grafik olarak çağımıza biraz daha uygun kaplamalar,ışıklandırmalar,gölgelendirme beklerdim.Bunları yapman durumunda Steam Greenlight üzerinden destek alıp oyuna farklı boyutlar kazandırabilirsin.Şu anki durumda oyunu, pastanın çok küçük bir dilimine sunmuş olacaksın.

Kullanıcı avatarı
Thedifferince
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Thedifferince » 14 Eyl 2018 23:45

UTeaser'da yaptığın bölümü oyun motoruna aktarıp mı çekiceksin nasıl olacak?

İnşallah karaköy teaser i gibi 5dk lık videonun 4,5 dk sı bi adamın konuşmasıyla ve bi farenin fotoğrafıyla gerçekleşmez
Resim

mertalass2
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen mertalass2 » 15 Eyl 2018 00:29

Göndermiş olduğunuz tasarım fotoğraflarını incelerken birşey farkettim.

Şu Fotoğrafta kullandığınız iki bina da "Yüreğim Loncası Official" isimli youtube kanalının aylar önce paylaştığı tasarım videosundaki binalarla tıpatıp aynı.

( Sizin paylaştığınız görsel )
.
Resim
.
.
( "Yüreğim Loncası Official" kanalının paylaştığı videodan kareler )
.
Resim
.
Resim
.
.
Tasarımlarınızı kendi emeğinizle yaptığınızı sanırdım, bu beni üzdü açıkçası.
12. Sayfadaki yazınızda da "Lütfen forumda diğer yapılan tasarım ve projelerle karıştırmayınız ki bu proje tamamen profesyonel bir projedir." demişsiniz, profesyonel olup olmadığınızı buradaki arkadaşlar karar versin.

Teşekkürler.

ismailaslan
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen ismailaslan » 15 Eyl 2018 01:14

mertalass2 yazdı:
15 Eyl 2018 00:29
Göndermiş olduğunuz tasarım fotoğraflarını incelerken birşey farkettim.

Şu Fotoğrafta kullandığınız iki bina da "Yüreğim Loncası Official" isimli youtube kanalının aylar önce paylaştığı tasarım videosundaki binalarla tıpatıp aynı.

( Sizin paylaştığınız görsel )
.
Resim
.
.
( "Yüreğim Loncası Official" kanalının paylaştığı videodan kareler )
.
Resim
.
Resim
.
.
Tasarımlarınızı kendi emeğinizle yaptığınızı sanırdım, bu beni üzdü açıkçası.
12. Sayfadaki yazınızda da "Lütfen forumda diğer yapılan tasarım ve projelerle karıştırmayınız ki bu proje tamamen profesyonel bir projedir." demişsiniz, profesyonel olup olmadığınızı buradaki arkadaşlar karar versin.

Teşekkürler.

Dikkatin Taktire Şayan Lakin Olayın Nasıl Olduğunu Bilmeden Böyle Yaklaşmanın Yanlış Olduğunu Düşünüyorum ..
queTTa[53] Redkidd[50] Hypex[40] Kurufasulyepilav[49]

Hay'Red

Resim

Kullanıcı avatarı
codemaster1302
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen codemaster1302 » 15 Eyl 2018 01:28

Merhaba,

berkan587 fikir ve önerilerin için teşekkür ederim,oyun motoruna entegre ettikten sonra bahsettiğin olayları gerçekleştireceğim gölgelendirme,ışıklandırma ve normal mapping işlemlerini.Sevgiler.

Thedifferince yorumun için teşekkür ederim.Tamamıyla gameplay içeren bir teaser yayınlayacağım.Onun dışında konuşan bir fare yayınlamak teaserın maliyetini arttırır hocam hiç gerek yok :)

mertalass2 yorumun için çok teşekkür ederim akşam akşam sayenizde iyi güldüm eksik olmayın :) Şuan gözümde GTA şifrelerini 15 temmuz darbe şifreleri zanneden haber muhabiri gibisiniz :) Peki size bir soru yöneltmek istiyorum.Dediğin bu devasa mükemmel youtube kanalı "Yüreğim Loncası Official" bunları aylar önce yayınlamış çok doğru fakat bu bina modellerinin bende ne işleri var bunu hiç düşündünüz mü yada araştırmayı kafanızdan geçirdinizmi ? Bu modeller internetteki 3D model sitelerinde bulunur ve kullanımı ücretsizdir yani isteyen istediği şekilde kullanır.Bir sorun bakalım devasa mükemmel youtube kanalı Yüreğim Loncası Official'a o nasıl temin etmiş bu modeli :) Evet o direk ücretsiz olarak temin edip projesinde kullanmış.Ama ben bu modeli projemde kullanmak için tam tamına 3 saatimi harcadım öyle istediğiniz gibi alıp direk koyamıyorsunuz.Bu işle ilgilenen profesyoneller bilir ki modellerin polygon sayıları vardır.Yüksek polygon sayılı modelleri direk projenizde kullanamazsınız optimizasyon işlemleri uygulamanız gerekir.Bir model için 3 saat uğraşıp özelleştiriyorsam bırakın da bir zahmet kullanayım.

Bir başka konu daha var ki bu videoyu yayınlayan arkadaşımız bana özel mesaj yoluyla forumdan ulaştı ve kendisi projeme katkıda bulunmak yardım etmek istediğini söyledi.Ben seve seve kabul edip,onunla tanışıp ekip halinde çalışmak istediğimi söyledim ama kendisinden geri dönüş alamadım.Sağolsun varolsun yardım etmek istemesi bile yeterli.

Sevgili dostum sen uyuyup 3 4 tane rüyada dolaşırken ben sabah 5 lere kadar bu proje için çalışıyorum bilenler bilir.Ben tutup da gecemi gündüzümü bu projeye veriyorsam kusura bakma da bu tamamen benim emeğim ve de tamamen profesyonel bir projedir.Sen bu proje için bana bir ücret mi ödedin bir bedel mi ödedin de kalkıp bu şekilde hesap sorup bir de üstüne benim profesyonelliğimi sorguluyorsun ? Sevmek zorunda değilsin,zoruna da gidebilir ki bence baya gidiyor ama saygı duymak zorundasın.Dediğimi tekrar hatırlayalım : "Lütfen forumda diğer yapılan tasarım ve projelerle karıştırmayınız ki bu proje tamamen profesyonel bir projedir." Görünüşe göre tam iyi okuyamamışsın ki karıştırıp buraya marifetmiş gibi yazmışsın.Senin gibi çok kişi var bu tarz mesajlar atan hepsinin ortak amacı KARALAMAK.100 kişi destek olmak için mesaj atıyorsan 10 u karalamak ve vazgeçirmek için mesaj atıyor.Ama tekrar ve son kez söylüyorum bu projeyi K A R A L A Y A M A Y A C A K S I N I Z.
Legendary Game Developer
Geliştirici Bloğu: http://www.dirilisoyun.com/

Kullanıcı avatarı
MXneo
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen MXneo » 15 Eyl 2018 11:16

codemaster1302 yazdı:
15 Eyl 2018 01:28
Merhaba,

berkan587 fikir ve önerilerin için teşekkür ederim,oyun motoruna entegre ettikten sonra bahsettiğin olayları gerçekleştireceğim gölgelendirme,ışıklandırma ve normal mapping işlemlerini.Sevgiler.

Thedifferince yorumun için teşekkür ederim.Tamamıyla gameplay içeren bir teaser yayınlayacağım.Onun dışında konuşan bir fare yayınlamak teaserın maliyetini arttırır hocam hiç gerek yok :)

mertalass2 yorumun için çok teşekkür ederim akşam akşam sayenizde iyi güldüm eksik olmayın :) Şuan gözümde GTA şifrelerini 15 temmuz darbe şifreleri zanneden haber muhabiri gibisiniz :) Peki size bir soru yöneltmek istiyorum.Dediğin bu devasa mükemmel youtube kanalı "Yüreğim Loncası Official" bunları aylar önce yayınlamış çok doğru fakat bu bina modellerinin bende ne işleri var bunu hiç düşündünüz mü yada araştırmayı kafanızdan geçirdinizmi ? Bu modeller internetteki 3D model sitelerinde bulunur ve kullanımı ücretsizdir yani isteyen istediği şekilde kullanır.Bir sorun bakalım devasa mükemmel youtube kanalı Yüreğim Loncası Official'a o nasıl temin etmiş bu modeli :) Evet o direk ücretsiz olarak temin edip projesinde kullanmış.Ama ben bu modeli projemde kullanmak için tam tamına 3 saatimi harcadım öyle istediğiniz gibi alıp direk koyamıyorsunuz.Bu işle ilgilenen profesyoneller bilir ki modellerin polygon sayıları vardır.Yüksek polygon sayılı modelleri direk projenizde kullanamazsınız optimizasyon işlemleri uygulamanız gerekir.Bir model için 3 saat uğraşıp özelleştiriyorsam bırakın da bir zahmet kullanayım.

Bir başka konu daha var ki bu videoyu yayınlayan arkadaşımız bana özel mesaj yoluyla forumdan ulaştı ve kendisi projeme katkıda bulunmak yardım etmek istediğini söyledi.Ben seve seve kabul edip,onunla tanışıp ekip halinde çalışmak istediğimi söyledim ama kendisinden geri dönüş alamadım.Sağolsun varolsun yardım etmek istemesi bile yeterli.

Sevgili dostum sen uyuyup 3 4 tane rüyada dolaşırken ben sabah 5 lere kadar bu proje için çalışıyorum bilenler bilir.Ben tutup da gecemi gündüzümü bu projeye veriyorsam kusura bakma da bu tamamen benim emeğim ve de tamamen profesyonel bir projedir.Sen bu proje için bana bir ücret mi ödedin bir bedel mi ödedin de kalkıp bu şekilde hesap sorup bir de üstüne benim profesyonelliğimi sorguluyorsun ? Sevmek zorunda değilsin,zoruna da gidebilir ki bence baya gidiyor ama saygı duymak zorundasın.Dediğimi tekrar hatırlayalım : "Lütfen forumda diğer yapılan tasarım ve projelerle karıştırmayınız ki bu proje tamamen profesyonel bir projedir." Görünüşe göre tam iyi okuyamamışsın ki karıştırıp buraya marifetmiş gibi yazmışsın.Senin gibi çok kişi var bu tarz mesajlar atan hepsinin ortak amacı KARALAMAK.100 kişi destek olmak için mesaj atıyorsan 10 u karalamak ve vazgeçirmek için mesaj atıyor.Ama tekrar ve son kez söylüyorum bu projeyi K A R A L A Y A M A Y A C A K S I N I Z.
Sevgili codemaster1302 Arkadaşımızın Ağzının Payını İyi Vermişsin Sonuna Kadar Yanındayız. Bu Tip Karalamalara Daima Yılmadan Dik Durup Şaheser Projene Devam Edeceğini Biliyoruz Başarılarının Devamını Dilerim. Takipteyim. :relaxed:
*BeyaZKöşK*/f Matrixneo-> /f LorDxVoLDeMoRT
*AnKa*/f Kalpgözü
*Meran*/f Alayınaxmxneoo
Resim
Mazi'yi Düşünürken Akıttığınız Gözyaşı, Acı Çekerken Sizin Mutlu Olduğunuzdur.

Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen NeWTRoBLe » 15 Eyl 2018 11:21

codemaster1302 yazdı:
15 Eyl 2018 01:28
Merhaba,

Takma bunun gibileri gidip tırtıl kessinler.
NeWTRouBLe
Jantanah

YigidoSivasli
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen YigidoSivasli » 15 Eyl 2018 11:24

Sorun bende mi yoksa yüklenen resimlerde mi; son atılan resimler açılmıyor da.
Bu arada gizli takipteyim. Emeğiniz ile dikilecek ağacın ilk meyvelerini almak için sabırsızlanıyorum 😊

“Konu Dışı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir