Karaköy'de BOSS'ların kaçırılmasına yönelik ceza

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
peroxide
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: Karaköy'de BOSS'ların kaçırılmasına yönelik ceza

Mesaj gönderen peroxide »

heiseb yazdı: 24 Şub 2018 22:35 herkesin bir oynama türü vardır. nasıl klan savaşlarında f4 çekenlere bir şey yapamazlarken buna da yapamazlar. isteyen istediği gibi oynar. alın size açık dünya
ama kaçırdığın bir nokta var banlıyorlar bunu yapanları.
heiseb
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen heiseb »

peroxide yazdı: 24 Şub 2018 22:46
heiseb yazdı: 24 Şub 2018 22:35 herkesin bir oynama türü vardır. nasıl klan savaşlarında f4 çekenlere bir şey yapamazlarken buna da yapamazlar. isteyen istediği gibi oynar. alın size açık dünya
sadece test sunucusunda banlayabilirler onun dışında hayır yapamazlar. çünkü test sunucusunun amacına aykırı bir olay. yeni yetmelerin bilmediği bir şey söyliyim bunun benzeri yeraltı ilk geldiğinde yapılıyordu. herkes karacinlere kışkırtma atıp slot çalmaya çalışıyordu ya da nara atıp adamın kestiği slota menzil attırıp kendisi kesiyordu. böyle yapa yapa herkes 49 oldu hiç kimse de bana falan yemedi.
Kullanıcı avatarı
Tskxhxugur
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Tskxhxugur »

heiseb yazdı: 24 Şub 2018 22:48
sadece test sunucusunda banlayabilirler onun dışında hayır yapamazlar. çünkü test sunucusunun amacına aykırı bir olay. yeni yetmelerin bilmediği bir şey söyliyim bunun benzeri yeraltı ilk geldiğinde yapılıyordu. herkes karacinlere kışkırtma atıp slot çalmaya çalışıyordu ya da nara atıp adamın kestiği slota menzil attırıp kendisi kesiyordu. böyle yapa yapa herkes 49 oldu hiç kimse de bana falan yemedi.
Kesimi 5 sn süren bir yaratıkla kesimi dakikalar süren ve ciddi taktik/emek isteyen bir bossu kıyasladın ya helal olsun ikna oldum gerçekten.Ban falan gereksiz.Milletin dakikalar/saatler süren emeğini bir nara ile hiç edebilirsiniz ve bu adil/etik bir şey.
heiseb
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen heiseb »

Tskxhxugur yazdı: 24 Şub 2018 22:54
Kesimi 5 sn süren bir yaratıkla kesimi dakikalar süren ve ciddi taktik/emek isteyen bir bossu kıyasladın ya helal olsun ikna oldum gerçekten.Ban falan gereksiz.Milletin dakikalar/saatler süren emeğini bir nara ile hiç edebilirsiniz ve bu adil/etik bir şey.
kıyaslamadım oyunun gerçeklerinden örnek verdim. ikvde her daim zorluk çıkaran insanlar oldu ve olmaya devam edecek. o insanlar oyunu böyle oynamaktan zevk alıyor ve böyle oynayacaklar. burada adil olması ya da etik olması tartışmaya çok açık bir şey ona hiç girmeyeceğim. eğer klan savaşında f4 çekenlere, ticaret açanlara, bölgelere giriş kapılarında bekleyenlere de ceza verilecekse buna da verilirsin sesim çıkmaz ama diğerlerine verilmiyorsa buna da verilemez.
Kullanıcı avatarı
Tskxhxugur
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Tskxhxugur »

heiseb yazdı: 24 Şub 2018 22:59
Tskxhxugur yazdı: 24 Şub 2018 22:54
kıyaslamadım oyunun gerçeklerinden örnek verdim. ikvde her daim zorluk çıkaran insanlar oldu ve olmaya devam edecek. o insanlar oyunu böyle oynamaktan zevk alıyor ve böyle oynayacaklar. burada adil olması ya da etik olması tartışmaya çok açık bir şey ona hiç girmeyeceğim. eğer klan savaşında f4 çekenlere, ticaret açanlara, bölgelere giriş kapılarında bekleyenlere de ceza verilecekse buna da verilirsin sesim çıkmaz ama diğerlerine verilmiyorsa buna da verilemez.
Söylediklerinin çözümleri çok basit aslında.Ticaret açanlardan şikayetçiysen ticareti kapatırsın.Kesilmekten muzdaripsen klandan ayrılırsın ve artık kesilme gibi bir derdin olmaz(ki bu oyunun hikayesinde olan bir şey kesmek kesilmek gayet doğal klana girerken zaten bunu kabul etmişsin demektir ).Bunları engellemek kendi elinde. Bosa nara atıp kaçıran biri için nasıl bir önlem alabilirsin ? Diyebilirsin getirirsin 4-5 tank nara atarlarsa geri çekersin ama sırf bir kişi nara atıp kaçırıyor diye 4-5 tank getirmek saçma ama yapılabilecek son seçenek bu.Aslında mesele herhangi birine direk ceza vermek değil.Yönetimin bu olayı engelleyecek başka yollar bulması lazım.Yoksa biri oyunda olan bir yeteneği kullandı diye ban yemesi bana da saçma geliyor fakat madem bir çözüm yolu bulunmuyor bulunamıyor emeklerin boşa gitmemesi için caydırıcı bir ceza verilmesi lazım.
heiseb
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen heiseb »

Tskxhxugur yazdı: 24 Şub 2018 23:11

Söylediklerinin çözümleri çok basit aslında.Ticaret açanlardan şikayetçiysen ticareti kapatırsın.Kesilmekten muzdaripsen klandan ayrılırsın ve artık kesilme gibi bir derdin olmaz(ki bu oyunun hikayesinde olan bir şey kesmek kesilmek gayet doğal klana girerken zaten bunu kabul etmişsin demektir ).Bunları engellemek kendi elinde. Bosa nara atıp kaçıran biri için nasıl bir önlem alabilirsin ? Diyebilirsin getirirsin 4-5 tank nara atarlarsa geri çekersin ama sırf bir kişi nara atıp kaçırıyor diye 4-5 tank getirmek saçma ama yapılabilecek son seçenek bu.Aslında mesele herhangi birine direk ceza vermek değil.Yönetimin bu olayı engelleyecek başka yollar bulması lazım.Yoksa biri oyunda olan bir yeteneği kullandı diye ban yemesi bana da saçma geliyor fakat madem bir çözüm yolu bulunmuyor bulunamıyor emeklerin boşa gitmemesi için caydırıcı bir ceza verilmesi lazım.
her şeyin çok kolay olmasını istiyorsunuz. biz kuklacıda oyunu böyle oynuyorduk zaten. iflis keserken çok kaçırdılar, kadim keserken çok kaçırdılar. hiçbir zaman da adamların ceza alması gerektiğini düşünmedim. xeno kasarken saatlerce birbirimizi öldürmeye çalıştık. benim için değişen hiçbir şey yok. size kolay gelsin bu yine zamanlarınız herkes yine klansız. arzlar lodoslara girince hiç çekemezsiniz o kaos ortamını herhalde
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

sebebi beta olması. Test sürecinin yavaşlamasına sebep olmaları. Birileri tüm bölgeyi tamamlamalı ki her şey test edilsin. Normalde böyle bir sorun olmayacağı için ilgilenmezler ki buna müdahale etmemeleri gerekir.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Mesaj gönderen Parlementxx »

Az once sürü seklinde dolasan bir grup oranguanteplinin insanlari gruba almak icin ahkam kesiyor diye Tirtilini kacirdim asiri zevkliydi.
Resim
Kullanıcı avatarı
muhammetali395
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Ma B

Mesaj gönderen muhammetali395 »

Ceza için sebeb değil ki slot kaçırmak vs. yasak olsaydı yazarlardı zaten yasak olduğu belirtilmeyen her şey serbesttir .
:flag_tr: MaB:flag_tr:
Gerçekçi ol
imkansızı iste
.

01.05.2009
01.05.2018".
Kullanıcı avatarı
ghoul
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ghoul »

Gereginden fazla ilgi gormus bu konu. Boss kacirmanin tadi ayridir. Musait oldukca yaparim. Normal sunucuda da yapmaya devam edecegim. Yonetici ban mi atacak? Guldurmeyin Allah askina. En fazla gmye aglarlar oda gelip yardim eder size. Daha once yasandi boyle olaylar. Gmnin yardim etmesi ne kadar adil orasi bambaska bir konu zaten. Betayi yavaslatanlarin ceza almasini bende isterim, ama normal sunucuda oyuncularin kicklenmesi hic dogru bir hareket degil.