İZ BIRAKAN EÖ OYUNCULARI

Eminönü sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
KRaLeX
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: İZ BIRAKAN EÖ OYUNCULARI

Mesaj gönderen KRaLeX »

erto5510 yazdı:2008 yılında,güneşli bir pazar sabahında oyunda olmak için nelerimi vermem...

Al bendende o kadar..
Resim
Resim
Resim
İstanbul Kıyamet Vakti Çözümleme Ekibi
KaraKuLes
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen KaraKuLes »

Herkes burdaymış bitek bizi unuttunuz :)

KaraKuLes * DeviLBuG * EsrefPasaHospitaL :) saygılarla
İnatçı Zehirl.er

[youtube]http://youtu.be/3yT4CvKwkq8[/youtube]
"Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma".
Hz. Muhammed

Resim
vorssanter
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen vorssanter »

GM Abura kişiliğiyle yardımseverliğiyle izbırakan biriydi ve onun gibi isimlerini yazsam saatler alacak yüzlerce kişi...
hayalxgayya
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen hayalxgayya »

Benim için Harmanyurtlu unutulmaz biriydi.çok iyi ve cömert bir abimizdi.
HaYaLxXxGaYYa,,HaYaLxGaYYa,,Süveyda,,Yakut
DESTANBEY
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen DESTANBEY »

Çocukluğumuz lodos kesmekle geçti. ;)

Battleknightx (Sirkots) (yanlış hatırlamıyorsam Onur'du adın) seni fare adamların mekanındaki kripraz madeninde gördüğümde büyük adam olacağını anlamıştım. Mev meteor takım dizmekten bahsediyordun. :D :D :D

Neyse...

Kendimi acındırıp susturmayı 1-2 gün önceden açtırdığım NESLIHAN'a, :D
Eski nicki ile ubisoft, en son hatırladığım nicki ile Mortall (Emin) kardeşime,
Meteor bölgesinin ilk dönemlerinde yardımları için İfyes (Seyfi abi)'e,
ve diğer tanıdıklara selamlar.

Yalgınbey
Kullanıcı avatarı
ryuksel
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: Return OfThe Kings

Mesaj gönderen ryuksel »

Merhaba;

Öncelikle güzel bir çalışma olmus tebrik ederim.

Benım düşüncem

Büyücü; bobmarlyfaruk

Savaşcı; Zeroberto

Şifacı ; EşrefpaşaHospital
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
Rotary
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Rotary »

konfucyusss yazdı:
MBAA yazdı: meteor bölgesi yeni açıldığında Battalgazi ile hiç örs yapmadan 3 defa ws atmıştım.2-1 kazanmıştım. o dönemde defans oyuncusu olarak pek bir rakibim yoktu. elbette birinin kendisini övmesi pek hoş görünmez dışarıdan.

benimde unutmadığım bir oyuncu hikayesi;

FREDY diye beta döneminde bir oyuncu vardı kurt adamları 25 lv da iken silahsız tekme tokat döverdi:)

o dönem savaşçılarının en güçlü isimi idi. çarşı usulu itemlerin ilk çıktığı tarihlerde...

saygılarıma.

MBA
MBA forumda tekrardan görünmen çok güzel... İZ BIRAKAN EMİNÖNÜ oyuncularına senide eklemek gerek.
LODOS yandaşlarına "ASİL LODOSLAR" olarak bir kavram getirdiğin için... hala daha aklımdadır o gün.. o zamanlar bir yönetici olarak değil de daha çok bir oyuncu olarak görünürdün :)

nitekim ki gayri meşru yolları biraz daha açıklamaya devam edelim :) madem ki hasan başlattı bir yerden bizde devam edelim... belirtmek isterim ki bahsi geçen açıkların çoğu kapanmış durumda. ama öncelikle şunu eklemek istiyorum İKV'de hile yoktur diye bir kavram yoktur... ve açıklamak istediğim diğer bir noktada oyun içerisinde beni tanıyanlar az çok bilir... bulmuş olduğum açıkları hiçbir şekilde kimseye söylemem ve bu illegal yollardan elde edilen ganimet para maden vs gibi şeyleri asla kullanmam... ama sadece 1 sefer kullanmıştım bir bayram zamanında bayramlaşan herkese eminönü bayrak altında 1m para dağıtmıştım :)

29 seviye zamanında o dönemin oyuncuları bilir karakter puanlarını kendimiz dağıtıyorduk. güç zeka bünye falan. acaba bunlara + puanlar eklenebilir mi diye düşündüm. nitekim ki uzun uğraşlar sonunda herkes 1 karakter için örn. : 200 puan dağıtıyorsa ben 1 karakter için 400 puan dağıtmaya başladım... 29 seviyede şifacı ile 5000 hasara yakın yaratıklara vurduğumu bilirim...

bono kopyalama zamanını çoğu oyuncu bilir. ve kopyalanan bonolara ait çoğu karakterin bloklandığınıda bilirler... bloklanmayan karakterler mevcutmudur peki ? tabiki evet.... eğer ilk gün herkes gibi direk bonoya basılmışsa kopyalama hemen anlaşılır... anlaşılmıştırda ama eğer değersiz maden materyal olarak yapılırsa kopyalama mesela ısırgan otu mesela civan perçemi mesela kömür :) işte o zaman saman altı su yürüten zenginlerden olursunuz... :)

oyunu geri sardırmalar meşhur idi birzamanlar... bu geri sardırmaların bir kısmı açıklandı. mesela o zamanın değerli madeni olan civan çiçeğinden 1 oyuncu 1 saat içerisinde 40 adet çektiğini kendisine full alman ok ucu takım ürettiğini bilirim... yapılan iş oldukça basit idi. 2 bilgisayar ve 1 kişi ile istediğiniz kadar saf madeni çekebilirdiniz... ama kulaklarınızın çınlaması cabası :)

bir gün oyun içerisinden bir arkadaşım bana bir yama program yolladı... ki o kişide benim gibi yazılımcı idi... programı yükledim madenlerin olduğu yerler alev alev yanmaya başladı uuuuaaahhh ne güzel birşey bu dedim :) hemen kodlarını açtım acaba nasıl olur bunlar dedim araştırdım taraştırdım yan yattım çamura battım amuda kalktım takla attım derken program mantığı ile oyun mantığını çözdüm...

sığnak migrat ilk geldiği günleri hatırlarsınız... hani oyun 3 gün geri sarmıştı :) peki herkesin hatırlayacağı birşey söyleyeyim o zaman... normalde oyun güncellemesi saat sabah 6da oluyordu... ama ne hikmetse sığnak migrat geldiği zaman saat 21:45 te oyun güncellemesi oluyordu... işte bu dönemdede çoğu kişi pastayı topladı :) hatta bildiğim 1 kişinin 1 günde 16 trilyon kastığı milyar demiyorum ha trilyon :)

sonralarında ise bazı yönetici arkadaşlarla gb'lere girdik sırf onlara açık bulmam için :) bütün yaratıkların nasıl duvara sıkıştırılacağını, yaratıkların menzillerinin nasıl kısaltıldığını 10 dakikada nasıl sığnak migrat bitirilebilir gibi.

en kısa sürede para nasıl kasılır, sığnak migrat gibi gb ler ile oyun nasıl geri sarılır vs vs... tabi bu bahsettiğim açıkların hemen hemen hepsini arif halletti :) çünkü bulduğum herşeyi söyledim...

ve illegal olarak uğraşmaya çalışanları yol yordam öğrenmek isteyenleri herzaman vazgeçirmeye çalışmışımdır...

imamın söylediğini yap yaptığını yapma felsefesiyle yaklaşırım herkese...

oyunda iz bırakmak konusunda; oyunda birçok kişiyi tanırım birçok kişi beni tanır, tanımadıklarım tanışamadıklarımda illaki ismimize aşikardır... iz bırakma hususunda ise dikkat ettiğim tek şey şudur;

ismimin geçtiği bir yerde "işe yaramaz, hırsız, dolandırıcı, küfürbaz" gibi birçok ismin adımla anılmasından ziyade, veyahut oyun içerisinde süper oyuncu şifacısı süper gibi kelimelerle anılmak değil...

ismimin geçtiği yerde "iyi adamdı" demeleri için uğraştım... ve iz bırakmak istiyorsanız sadece ve sadece herşeyde karakterinizle öne çıkmanızı tavsiye ederim...

bunların haricinde nitekim bizde insanız sinirlerimize yenik düştüğümüz zamanlar olmadı değil bende küfür etmişimdir küfür ettiğim kişilerden ise defalarca özür dilemişliğim vardır...

yukarıdaki bahsettiğim oyun açıkları bildiğim ama hiçbir zaman kullanmadığım oyun açıklarıdır... kişilerin zamanlarını harcayarak uğraşığ emek edindikleri şeyleri saniyelik uğraşlarla geçme felsefesine hiç yakın değilimdir. yada bir kişi 5 6 saat madende yattı 2 menekşe çekti ben 10 saniyede oynu geri sardırıp 5 menekşe işe işimi halletme pozisyonuna girmem...

sadece oyunun açıkları çok fazla mevcut... hani şuan bile diyorlar ya ikv'de artık açık yok diye :) 2 güzel atasözü bunu açıklar :

- kendini büyük görme padişahım senden büyük allah var
- el elden üstündür...

biraz uzun ve dağınık bir yazı olduğu için ve zamanınızı çaldığım özür dilerim...

herkese iyi oyunlar dilemekten başka birşey gelmez elimden :)

konfüçyüs

Alper abi döktürmüşsün. :)
lllıPEACEılll
specxTR
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: Yok

Mesaj gönderen specxTR »

çemberlitaş yeni geldiginde secastera diye bir şifa gelmişti adamın üstü full derindeki sırdan kalma ama savaşçı ve şifacıları yatırıyordu nerdeyse hep , o adam benm icin bir hatıra oldu artık herkeze sözü vardı carı bu sunucuya aktarınca suna yardım edecegim filen sonra nolsun adamın 1 hafta sonra carı calındı oyunu bıraktı :|
Kullanıcı avatarı
AFRODIZYAK
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Karargah

Mesaj gönderen AFRODIZYAK »

Moğolxçelikxbilek ve Lepetitprince e oylarım :)
xAFRODİZYAKx
cesurbuyucu
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen cesurbuyucu »

oyunu betadan 39 un sonlarina kadar oynamıştım arkadaşlarında dedigi gibi Eminönü ozamanlar bir kasaba herkes birbirini tanıyordu her görevimde yardımcı olunuyodu ozamanlar suanki item cesitliligin yarısı yoktu ama aile ortamı vardı ne mutlu bana ki oyunun en güzel zamanlarını yasamisim Savasci:SAVAŞSANATI-BÜYÜCÜ:Kizilyangin-ŞİFACI:Konfüçyüs-Esrefpasalihospital ve daha niceleri kendinize iyi bakin Allaha emanet olun