Değerli Yönetim ve Eminönü Oyuncuları

Eminönü sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Sonkraliniz
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Değerli Yönetim ve Eminönü Oyuncuları

Mesaj gönderen Sonkraliniz »

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle konuya girmeden önce kendimi tanıtmak istiyorum tabii ki, bu vesileyle forumdaki ilk konumuda açmış oluyorum.
Yıllar önce oynamış olduğum İstanbul kiyamet vakti oyununun,seneler sonra Youtube'da bir videosu ile içimdeki o eski buruklukları bir kenara bırakıp büyük bir heyecanla oyuna tekrar başladım.Aslında içimdeki en büyük heyecan İstanbul Kıyamet Vakti oynamak değildi bu oyunu güzel yapan o eski arkadaşlık ve dost ortamlarıydı.Oyun programını büyük bir heyecanla yükleyip daha sonra büyük bir şoka uğradım.Gelen sunucu ekranına baktığımda eminönü hariç tüm sunucuların boş olduğunu gördüm.Daha sonra hemen bir paket çekip,karakterimi oluşturdum.Agah bey başlangıç noktası,bana tüm anılarımı yaşattı adeta.Oyunda karakterimi kasarken gerçek anlamda çok zorlandım,çünkü yardım eden insan sayısı bir elin parmağı kadar azdı.Eski ortamları ve muhabbetleri beklerken,bir şokuda burda yaşadım.Eskiden insanlar birbirine yardım etmek için sıraya girer,bibirleriyle yarışırlardı.Birinin görevi olsa,tüm sunucu toplanıp görevi yapardık.Amma velakin, şuan oyunun geldiği noktaya bakıyorum ki birbirini dolandırmaya çalışmaya yüs tutmuş,tek derdi item olan başkalarını küçük görev,en ufak bir hatada kendi karşındakini aşağılayan sen eziksin diyen,egosu tavan yapmış insanlarla dolmuş.Aslında burada yönetimede seslenmek istiyorum,burada sizlerinde suçu var.İnsanları bu hale gelmesinde İKV yönetimidindeki arkadaşlara sesleniyorum;

Harika efsunlarıyla insanları büyüleyen eşyalar,
Yapılması inanılmaz zor olan grup görevleri,
Çok zor çıkan madenler,
Eklemiş oldugunuz tılsım sistemi.
Gözlemlerim tamamen bu 4 maddeden bu durumda olundugunu gösteriyor.İnsanlar artık,bir eşyaya kısa bir sürede ulaşmak için sadece kendi çıkarlarını gözetmiş durumda.
Hemen bu konuyla ilgili olarak bir örnek vermek istiyorum;
Maden toplayan bir savaşçı,yapmış oldugunuz inanılmaz efsunlu eşyaların büyüsüne kapılmış ametist toplamaktadır.Görevi olan yeni bir oyuncunun bölge sohbetinden yardım çağrısını görmektedir.Ametist toplayan savaşçı,eğer göreve giderse 25m'lik maden kaybedeceği korkusuyla ve hayal ettiği silaha sahip olmak isteme arzusuyla bunun önemsiz olduğuna kanaat getirmektedir.
İşte bu durumdaki savaşçı arkadaşımızı bu duruma sokan tamamen İKV yönetimidir.Yeni başlayan arkadaşlar,eğer oyunda zengin ve nüfuz sahibi bir arkadaşı yoksa kendini koskoca bir boşlukta gibi hissediyor.Çünkü yapılmış olan sistem,yeni başlayan oyuncuyu sadece yanlızlığa itiyor.Dolayısıyla yeni başlayan oyuncu sürekli yerinde sektirdiği için,bir süre sonra sonra adapte olamayıp oyununuzu siliyor.
İyi insanlar yokmu hiç,tabiki var.Onlar bu oyunu keyifli kılan etmenler ama onlarınde tek başına ellerinden hiçbirşey gelmiyor.Çünkü oyun sistemi, bir görevi yapabilmek için 6kişilik bir grubun 5'inin full eşyalarla donatılmış olmasını gerektirmekte.Biz o insanlara ulaşmak istesekde,o insanlar bizleri bir kağıt parçası gibi buruşturup,tecrübesiz oldugumuzu ve itemlerinizin görevler için yetersiz olduğunu söylerek bir köşeye atıyorlar.
Neden İKV Yönetimi bu görev sisteminin aşırı zor olduğunu ve insanların yapamadığını anlamamakta ısrar ediyor?
Neden İKV Yönetimi harika efsunlu eşyalarının istedikleri materyaller dolayısıyla yeni başlayan oyuncuları yanlızlığa ittiğini farketmiyor?
Eski bir İKV Oyuncusu,
Alayınaxtheoden-Theoden Meran/Merandan arkadaşlarımız halen buradaysa hepsine selam olsun.
Eminönünde eski arkadaş dostlarımız halen oynuyor ise hepsiyle tekrar sohbet etmek isterim.Eminönü sunucusu"Sonkraliniz]
Kullanıcı avatarı
cepni
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Değerli Yönetim ve Eminönü Oyuncuları

Mesaj gönderen cepni »

Yazını okurken senin yaşadıklarını hissettim
Göster
AltınvuruŞ
ULUBİLGİN
HARAÇ
SOLKAPALI
Kullanıcı avatarı
jiyan
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Değerli Yönetim ve Eminönü Oyuncuları

Mesaj gönderen jiyan »

Yazını okudum ve haklı olduğunu düşünüyorum. yeni oynayan oyuncuları buraya bağlayacak pek fazla bir şey olmadığı için fazla tutunamayacaklarını düşünüyorum ama bizim gibi eskiden bu oyunu oynayanlar geri geliyor ve bizde çok fazla tutunamadığımız için kısa bir süre sonra terk ediyoruz burayı.
Jiyan
RoBiNJiYaN
JiYaNRoBiN