Sadece Oyun!

Eminönü sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
frhtakn32
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Facta Non Verba
İletişim:

Sadece Oyun!

Mesaj gönderen frhtakn32 »

Öncelikle herkese merhaba.2013 yılından bu yana Eminönü sunucusunda oynuyorum.Konuya nasıl girsem bilmiyorum ama neredeyse her gün yaşadığım olaylar yüzünden yazmak istedim bunu.

Tek bir hesabım var içerisinde her sınıftan eşyalarını tamamladığım 3 karakter ve bana yeten birkaç tılsımım var.O yüzden oyuna girdiğim zaman grup bölgeleri ve para kasmaya gerek duymuyorum.Genelde meteor bölgesindeki klan savaşlarında vakit geçiririm.Alışverişim ve grup davetlerim kapalı olur hep yalnız takılmayı seviyorum ama doğal olarak hep etrafımdaki klandaşlarımda yardımlaşıyorum.
Oyunda gerçekten çok uzun kaldığım oluyor eğer savaş kalabalıksa ve güzelse.Savaşlarda ölür dirilirim çok kez karizmam 0 olur, karşı taraf ağır basar falan fark etmez sürekli kalabalık olan tarafa gitmeyi,savaşın içinde kalmayı ve oyunu seviyorum bu bana yetiyor.

Fakat bazı arkadaşlara yetmiyor galiba bu sürekli savaş esnasında laf dalaşı,hakaret,küfürsüz oynayamıyorlar.Onlara göre savaş sadece balyoz sallamak değilmiş.Bu tartışmalar kavgalar öldürdüğün rakibini sinirlendiricek tavırlar, karşısındaki sinirlenince daha çok eğlendiriyormuş.Bu düşüncedeki oyunculara kıl oluyorum anlamıyorum da.Bu tip laf atanlar sinirimi bozuyor bir süre sonra bende cevap veriyorum olay iyice alevleniyor bunu çok sık yaşıyorum.Dışarıdan görenlerse ''E sende laf atıyorsun onun kadar az değilsin'' diyince iyice sinirleniyorum.Kardeşim ben bu noktaya nasıl geldim,beni bu hale getirenin hiç mi suçu yok ? Saçma sapan mantığı olmayan bir yığın lafla durmadan ağız ishali olmuş gibi konuşan, sizi her gördüğünde bunu tekrar yapan sakız gibi yapışan oyunculardan bıktım artık.Neden yapıyorsun diye sorduğumda çoğu cevap vermeden hakaret/küfür etmeye devam ediyor cevap verenlerde oyun bu sadece niye ciddiye alıyorsun derler.1 seviye karakterden olmayacak küfürler eden mi ararsın ufak tefek bir olay için günlerce kafa ağrıtan mı , sadece klan savaşında kaybettikten sonra bölge kanalından ''hırsız'' olmakla itham eden oyunculardan..Yakın zamanda başıma geldi böyle bir olay.

Oyundan soğutmak için ellerinden geleni yapıp , boşver cevap vermiyim dediğimde iyice azıtan azıttıkça da daha da sinir bozucu hale geliyor.
Bir ara bu sebeplerden dolayı oyuna 7-8 ay kadar ara vermiştim,yine bir şekilde dayanamayıp geri döndüğümde 20 dakika sonra bu tiplerden biri yine tünemişti başıma.Bu kin tutan oyuncular gerçekten garip ve bıkmadan usanmadan uğraşıyorlar.Ben hakikaten çoğu zaman unutuyorum,şaşırıyorum biz bu adamla ne zaman tartışmıştık diye.Yine bilmediğim başka bir karakterinden devam ediyor laf ebeliğine tanımıyorum bilmiyorum bile kim olduğunu bana düşmanca davranıyor uzun zaman sonra da olsa sadece klan savaşında sudan sebep bir olay yüzünden.Oyun içerisinde ki sohbet kanalından da iletişim kurmak çok zor oluyor çünkü anlamak istemiyorlar ve hep önyargılı davranışlar var.Bu kavgacı tiplerden artık nefret eder hale geldim,bıktım artık.

Sanal dünyada etik kuralların hükmünün olmadığını İKV'nin oyuncuları dibine kadar yaşatıyor.
Normal yaşantınızda böyle bir olayla karşılaşsanız adını '' zorbalık'' koymanız gerekir ama altı üstü bir oyun ve kimse 1 gram utanmıyor bu yaptıklarından.
TWICE
JuMPeRI
Jacktheripper
[Facta Non Verba]
Kullanıcı avatarı
cezateam06
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: yok
İletişim:

Re: Sadece Oyun!

Mesaj gönderen cezateam06 »

Aynı sorunu yaşıyorum sadece savaşmak için girdiğim oyunda eminönü bölgesinde ya herkesin görevi var ya maden cekiyomm dalma diyenler yada 30 levelemi gücün yetiyo .... diyenler .
Bunun dışında ölenlerin çoğu genelde bölgeden dur şunu bi rezil ediyim kafasıyla ahahahahah ezik lan bu . Arkadaşlar xxx hırsızdır 100 m paramı çaldı 20 level adam yazıyor bunuda :) yiyosa vs gel erkek. Sonra grup toparlayıp kesincede sen kimsin bize şekil yapıyon diyenler ahh ahh bunun üstüne destan yazarım :grinning:
Resim
Kullanıcı avatarı
zeynel55
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Winter Is Coming

Mesaj gönderen zeynel55 »

Eminönü sunucusundaysan ve Lodos isen böyle şeylerle sık karşılaşırsın. Savaş sırasında kesilen taraf olmasına rağmen yüzsüz gibi laf edenleri bende hiç anlayamadım. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Cpdanger
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: kabadayılar

Mesaj gönderen Cpdanger »

Her ne kadar (sanal ortam-oyun) da olsa insan karakterinden ödün vermemeli. Rakibe saygı her zaman olmalı bana göre. Ama çoğunlukla ergenliğe yeni girmiş, kanı kaynayan, üstünlük ve nam peşinde koşan tayfa çoğunlukta olduğu için bunlarla daha uzun süre karşılaşılacak gibi duruyor. Eski oyuncuları, karakterli ve kaliteli rakipleri özlüyorum...
Yakın&uzak
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

frhtakn32 yazdı: 09 Şub 2018 10:01 Öncelikle herkese merhaba.2013 yılından bu yana Eminönü sunucusunda oynuyorum.Konuya nasıl girsem bilmiyorum ama neredeyse her gün yaşadığım olaylar yüzünden yazmak istedim bunu.

Tek bir hesabım var içerisinde her sınıftan eşyalarını tamamladığım 3 karakter ve bana yeten birkaç tılsımım var.O yüzden oyuna girdiğim zaman grup bölgeleri ve para kasmaya gerek duymuyorum.Genelde meteor bölgesindeki klan savaşlarında vakit geçiririm.Alışverişim ve grup davetlerim kapalı olur hep yalnız takılmayı seviyorum ama doğal olarak hep etrafımdaki klandaşlarımda yardımlaşıyorum.
Oyunda gerçekten çok uzun kaldığım oluyor eğer savaş kalabalıksa ve güzelse.Savaşlarda ölür dirilirim çok kez karizmam 0 olur, karşı taraf ağır basar falan fark etmez sürekli kalabalık olan tarafa gitmeyi,savaşın içinde kalmayı ve oyunu seviyorum bu bana yetiyor.

Fakat bazı arkadaşlara yetmiyor galiba bu sürekli savaş esnasında laf dalaşı,hakaret,küfürsüz oynayamıyorlar.Onlara göre savaş sadece balyoz sallamak değilmiş.Bu tartışmalar kavgalar öldürdüğün rakibini sinirlendiricek tavırlar, karşısındaki sinirlenince daha çok eğlendiriyormuş.Bu düşüncedeki oyunculara kıl oluyorum anlamıyorum da.Bu tip laf atanlar sinirimi bozuyor bir süre sonra bende cevap veriyorum olay iyice alevleniyor bunu çok sık yaşıyorum.Dışarıdan görenlerse ''E sende laf atıyorsun onun kadar az değilsin'' diyince iyice sinirleniyorum.Kardeşim ben bu noktaya nasıl geldim,beni bu hale getirenin hiç mi suçu yok ? Saçma sapan mantığı olmayan bir yığın lafla durmadan ağız ishali olmuş gibi konuşan, sizi her gördüğünde bunu tekrar yapan sakız gibi yapışan oyunculardan bıktım artık.Neden yapıyorsun diye sorduğumda çoğu cevap vermeden hakaret/küfür etmeye devam ediyor cevap verenlerde oyun bu sadece niye ciddiye alıyorsun derler.1 seviye karakterden olmayacak küfürler eden mi ararsın ufak tefek bir olay için günlerce kafa ağrıtan mı , sadece klan savaşında kaybettikten sonra bölge kanalından ''hırsız'' olmakla itham eden oyunculardan..Yakın zamanda başıma geldi böyle bir olay.

Oyundan soğutmak için ellerinden geleni yapıp , boşver cevap vermiyim dediğimde iyice azıtan azıttıkça da daha da sinir bozucu hale geliyor.
Bir ara bu sebeplerden dolayı oyuna 7-8 ay kadar ara vermiştim,yine bir şekilde dayanamayıp geri döndüğümde 20 dakika sonra bu tiplerden biri yine tünemişti başıma.Bu kin tutan oyuncular gerçekten garip ve bıkmadan usanmadan uğraşıyorlar.Ben hakikaten çoğu zaman unutuyorum,şaşırıyorum biz bu adamla ne zaman tartışmıştık diye.Yine bilmediğim başka bir karakterinden devam ediyor laf ebeliğine tanımıyorum bilmiyorum bile kim olduğunu bana düşmanca davranıyor uzun zaman sonra da olsa sadece klan savaşında sudan sebep bir olay yüzünden.Oyun içerisinde ki sohbet kanalından da iletişim kurmak çok zor oluyor çünkü anlamak istemiyorlar ve hep önyargılı davranışlar var.Bu kavgacı tiplerden artık nefret eder hale geldim,bıktım artık.

Sanal dünyada etik kuralların hükmünün olmadığını İKV'nin oyuncuları dibine kadar yaşatıyor.
Normal yaşantınızda böyle bir olayla karşılaşsanız adını '' zorbalık'' koymanız gerekir ama altı üstü bir oyun ve kimse 1 gram utanmıyor bu yaptıklarından.
Seni en iyi ben anlıyorum 😊 Bu yazıyı o bahsettiğin kişiler muhtemelen okumayacak okusa hiç bişey anlmayacak. Sen çizgini bozma.
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
ezel
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen ezel »

En önemli olan karşıdakine saygı yok en başta :unamused: sıkıntılarda burdan peydah oluyor.
Ben kendi kendimle aklım karışık..
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Winter Is Coming
İletişim:

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Ya uzun uzun yazmaya gerek yok. Tek bir şarkıyla onları özetliyorum:
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

CHAPPIE yazdı: 11 Şub 2018 04:02 Ya uzun uzun yazmaya gerek yok. Tek bir şarkıyla onları özetliyorum:
Çomarların şarkısını açtın doluşurlar şimdi odaya :grin: :grin:

Sönmez reisin dediği gibi :D :D :D :D :
Resim
Kullanıcı avatarı
SeRRuh
Dev Ana'nın Gözdesi
Dev Ana'nın Gözdesi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Ütopia
İletişim:

Mesaj gönderen SeRRuh »

frhtakn32 yazdı: 09 Şub 2018 10:01 Öncelikle herkese merhaba.2013 yılından bu yana Eminönü sunucusunda oynuyorum.Konuya nasıl girsem bilmiyorum ama neredeyse her gün yaşadığım olaylar yüzünden yazmak istedim bunu.

Yıllardır bu şekilde olmuştur, bazen efendi çizgimizi bozmak durumunda kalıyoruz. Geçen de söylediğim gibi " bazıları hak ediyor,hakkını vereceksin." Sıkma canını vur balyozu al canını, dönüp arkana bakma. ;)
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Merhaba ;

Bir çok dediğine katılıyorum. Adamlar artık öyle bir yere geldi ki 1 tılsım ile oyunun en güçlüsü kendisini sanıyor. Vurma diye yalvaran insanlar yanına biri gelince vurmaya başlıyor. Sonra ben bunu tek görüp kesince niye vurdun diyip küfür etmeye başlıyor. Yani diyeceğim oku. Ne kadar söylediklerine gülüp geçsende dayanamayıp onlar gibi olmaya başlıyorsun zamanla. O yüzden bazen sus yemek uğruna küfür edip içini rahatlatmak en iyisi :)

İyi forumlar.