Unutulmayan Anılarınız & En Güzel Hatıralarınız

Eminönü sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
FarukGERiLLA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: Unutulmayan Anılarınız & En Güzel Hatıralarınız

Mesaj gönderen FarukGERiLLA »

Neye kırıldın dostum 😊 anlayamadık kırılma sebebini.
"VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR"
Allah u teala askerimizi ve ordumuzu muhafaza ve muzaffer eylesin, nice başarılı fetihler nasib edip, eski ihtişamını bu millete yeniden ihsan etsin.

Saygı ve sevgilerim le GERILLA
Kullanıcı avatarı
Schiller
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Anka
İletişim:

Mesaj gönderen Schiller »

FarukGERiLLA yazdı: 04 Şub 2018 20:25 Neye kırıldın dostum 😊 anlayamadık kırılma sebebini.
unutulmuşuz kardeşim ya :(
FarukGERiLLA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Unutulmamışsın dır dostum. Lakin raflardaki kitaplar tozlanabildiği gibi ayrı kalınan dostlarda bazen ismen unutulabiliyor. Eğer dost ise ufak bir işaret, küçük bir anı ve ufak bir kopya ile zihinlerdeki yerini alır. Evet dediğin gibi bu isim leri yazdık tan sonra unutmuş olduğum birçok isim aklıma geldi. Ve ben de bundan dolayı kendime biraz serzenişte bulun dum.Bu unutmuş olduğum isim lerin anlayışlı olmasını istiyorum. Yakın zaman da isim leri zikredilmesi gereken bir kaç efsaneyi, gönlümüzde ve zihnimizde yeri olan değerli dostları burada zikredeceğim. Serhat kardeşim sana ve bütün dostlara selam olsun. Allah u teala yar ve yardımcınız olsun.

Kalbin de zerre kadar imani olan herkese hakkımız helal olsun.

Mü’min, kardeşinin aynasıdır; ve mü’min mü’minin kardeşidir, onun zarar ve ziyâna uğramasını, helâkını önler, arkasında da onu çevreleyip korur ve ihtiyaçlarını görür. "Ebû Dâvud, Edebü’l Müfred"

Saygı ve sevgilerimi sunarım Ö.FarukÖZTÜRK
Allah u teala askerimizi ve ordumuzu muhafaza ve muzaffer eylesin, nice başarılı fetihler nasib edip, eski ihtişamını bu millete yeniden ihsan etsin.

Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen xANARCHYx »

FarukGERiLLA yazdı: 28 Oca 2018 02:12 Merhaba ikv severler!!! E.ö sunucusunun değerli oyuncuları Saygıdeğer abilerim,Değerli dostlarım ve sevgili kardeşlerim!!!

Sizleri bütün kalbimle en içten duygularımla selam lıyorum. Allah u teala nın Rahmeti Bereketi Mağfireti üzerinize olsun.(amin)
Ben deniz Eminönü oyunculrından GERILLA Uzun bir zaman önce (6 sene) bir takım sebeplerle oyunla ilişkimi kestim. Aranızdan ayrılırken bir açıklama yada veda etme fırsatım olmadı.
Bildiğiniz üzere hayat rüzgarı insan oğlunu bir takım sahillere liman lara sürükler ve bireylerin bir taakım seçimler yapması gerekir. Bizde o seçimlerden birini yaptık Hamdolsun... Mevlam her birerlerinize güzel kapılar açsın, rızası olan seçimleri yapmaya muvaffak klsın.
Bir takım vesilelerin oluşmasıyla ikv oyununa nadiren de olsa girmeye başladım. Gördüğüm kadarıyla çoğu kişi bu alemden uzaklaşmış gibi :( amma velakin ikv; eminönünün:caddeleriyle, bankasıyla, camisiyle, madenleriyle,antrepo,balıkçı, uçak, lodos kalesi,arz sancağıyla ve meteorun: her köşesiyle, Yeraltının:derinlikleriyle, meranın: büyüleyici atmosferiyle, adanın: ufka bakanıyla ve sahil gezintileriyle... yine ikv olmaya devam ediyor. Her bir köşesinden geçerken, tanıdık herbir nici gördüğümüzde içimizde bir takım anılar canlanıyor... Sizlere bir merhaba demek üzere böyle bir konu paylaştım.
Sizleri allah için seviyorum. Hak ve hukuklarınızı helal ediniz.
Tarih bir takım isimleri yazar. ikv dede öyle efsane olan bir tkım isimler var bende o isimleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Burada zikredeceğim her isim ikv de faani olmuş efsane isimlerdir. ikv denilince akla onlar gelir onlar denilince akla ikv gelir :d. Unuttuğum isimler illaki olacaktır lütfen darılmayın bilakis burada bildirim de bulunun ki maksat haasıl olsun
Başlıyorum!!!
Çok kıymetli dostlarım: Raniblack Özgür ve İmmortalangel oyunda ençok sizinle hukukum oldu sizi unutmak mümkün değil. Dostluğumuz Allah ın izniyle ebediyen sürecek.
Saygı değer ve çok kıymetli abilerim GLADİATOR mert abimiz, ENSARBEY yavuz abimiz (şu süleymaniyede kuru fasulye işini bu dünyadayken halledelim :) ) , yerli herkülümüz cbff cengiz abimiz, maden işleri genel müdürü Kobrabeyi-EFSANE yıldırım abimiz, beni unutan saygı değer erhan abimiz Evvab... her biriniz baş taacısınız.
Sevgili dostlarım kardeşlerim: konfüçyus alper oyunda şifacıdan son damlasına kadar istifade eden ve harikalar yaratan mantık uzmanı mucit kardeşim bitanesin. vefalı kardeşim özhan ÖZHANBEY mevlam seni iki cihanda aziz etsin :d
Seviyeli kişilik ve alçak gönüllülük leriyle herkesin saygı ve sevgisini kazanan cegofnur, CHOLERA, acstasarım adam gibi adam sınız. Ayrıca mukavemet, fatihfedai, mavibere, jigy, sizlerin samimiyetin den hiç bir zaman şüphe etmedim, Allah cc. her daim yardımcınız olsun
Oyunun reçete baronları:) değerli üstad Kanserojen ibrahim abimiz ve herkesin sevgi ve saygısını kazanan örnek karakter Realnuhyec sizler oyunun önemli değerlerisiniz.
Oyunun sultanları:Üstün ahlak, yardımsever tavır ve temiz kişilik leriyle; ZüLFiKaR gönlü temiz lisanı temiz merve kardeşimiz, HÜRREM kardeşimiz, çılgınbüyücü, cerenn, edda, timelady, NESLİHAN, Serapq, cesurdilek, paprika, YAĞMUR, GÜLÇEHRE, şifacıyaren, ÇALIKUŞU, cansın, savaiçımerve, ravza, kartaliçe, kivi... gibi isimleri aklıma gelmeyen oyunun nice önemli değerleri.
Oyunun Enleri (çalıntıdan çalıntı ): Nicleri, kişilik ve karakterleriyle Eminönün de Vs, maden, item, görev, oyun stratejisi
konularında yeni oyunculara yardım etme hususlarında eminönünde nam salan oyunun en kıymetli değerlerinden bir kaçını zikredeceğim: Fredy, kelimamagüzelim, sirkots,FKaplan,TURKOOO,seripil,ÇapkınÇocuk,astalaVista, malkomx, İNFİNİTİST, XxXSnaKeRXxX, Bodbaybatle, XHeKİMOĞLux, nightbird, HATTAT, SavaşSANATI,Qarizma, theSaws, alonemaster(o bir efsane :d), GÖKHAN, ogezen, DADAŞORHAN, kızılyangın, AynadakiYalan, ORDU, XXXUSTAXXX, değerli kardeşim şahinhilebaz, JackaL, TEKSİN, RADQN, oyunun fenomeni FeNoMeN Xali, betonali... ve isimleri aklıma gelmeyen nice kıymetli değerler.

Sizler bu oyunun eşsiz ve oyunla özdeşleşmiş karakterlerisiniz. Her birerlerinizi saygı ve sevgilerimle selam lıyorum. allah yaar ve yardımcınız olsun. Kalın sağlıcakla.

Saygı ve sevgilerimle^^GERILLA^^
Böyle yazıları gördükçe duygulanıyorum :) Keşke eski dostlarımız tek tek oyuna geri dönseler eskisi gibi olsak :)
Tılsımlarımı geri verip tekrar çar açık onlarla kasmaya bile razıyım :)

Anarchyx'ten sevgilerle.
FarukGERiLLA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Merhaba ikv severler !

Kısıtlı vakitte yazdığım Mesajımda İsimlerini zikredemediğim; biraz hafızam dan yararlanarak ve bir kaç arkadaşla yaptığım istişare ler sonucun da hatırladığım oyunda yeri ve değeri olan; kimini şahsen,kimini ismen tanıdığım bir kaç değeri daha, mesajda adı geçen arkadaşlara ek olarak zikretmeyi elzem görüyorum. Bu isim ler sizlerin de bildiği isim ler. Lakin oyunla özdeşleşmiş bir takım isim leri zikredip bir kısmını zikretmemek naakıslık olur. Ayrıca şuda varki nekadar uğraşsamda oyunun büyük değerlerinin tam bir listesini çıkaramayacağımı biliyorum. Eksikliklerden dolayı ve nicklerin yazılımındaki hatalardan dolayı anlayışınızı bekliyorum.

Değerli kardeşlerim sertaç Kingdoom ve JeoJeo buralardaysanız irtibata geçelim.

Arif- CaptainATX - zwartan - abura - eski - VATANKANKIRMIZI alper kardeşim altınkalp -GANDALF- SAYGINBEY- xxWHOxx- ASİGÜZEL- SARIYER. GADDARLORD- XXCEZAXX- ATLETİK- HOPDEDİKS-ORDİNARYUS- İKARUS- KILIÇUSTASI- ŞAHİNBEY
pusuu PaPyoNs McÇağlaR BaTTalGaZi sToPnOn İzMİRLİHaSaN inanconger guile StoneBuLL adalı flash XaQuaLandx paranoya schiller kabulumuzrumuz anatsasmusastana hayalxgayya merelyyou Cabo AnTiTeRoR KİNgHaKKı Aloazrail façafaça EşrefPaşaHospitaLL Keserimhaa lalalalala(kaçtane la olduğunu unuttum); desinGByTaZz mrnikotin urukhai demonlord anarchyx pıtpıt molla ... Ayrıca öz kardeşim Zıbartan-ATEŞKRAL ve yeğenim AgresifKRaL müzekki.

Ve her biri çok değerli nice değerler gelip geçti bu alemden. Her bireylerinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum Allah yar ve yardımcınız olsun.

Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Bir zamanlar eminönü de sadece bu isimler vardı klanda bölgede hep bu nickler ne güzel günlerdi sunucumuz sessiz sakin huzurlu ve neşeliydi.
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
KiNgHaKkI
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Kabadayılar

Mesaj gönderen KiNgHaKkI »

FarukGERiLLA yazdı: 17 Şub 2018 22:26 Merhaba ikv severler !

Kısıtlı vakitte yazdığım Mesajımda İsimlerini zikredemediğim; biraz hafızam dan yararlanarak ve bir kaç arkadaşla yaptığım istişare ler sonucun da hatırladığım oyunda yeri ve değeri olan; kimini şahsen,kimini ismen tanıdığım bir kaç değeri daha, mesajda adı geçen arkadaşlara ek olarak zikretmeyi elzem görüyorum. Bu isim ler sizlerin de bildiği isim ler. Lakin oyunla özdeşleşmiş bir takım isim leri zikredip bir kısmını zikretmemek naakıslık olur. Ayrıca şuda varki nekadar uğraşsamda oyunun büyük değerlerinin tam bir listesini çıkaramayacağımı biliyorum. Eksikliklerden dolayı ve nicklerin yazılımındaki hatalardan dolayı anlayışınızı bekliyorum.

Arif- CaptainATX - zwartan - abura - eski - VATANKANKIRMIZI alper kardeşim altınkalp -GANDALF- SAYGINBEY- xxWHOxx- ASİGÜZEL- SARIYER. GADDARLORD- XXCEZAXX- ATLETİK- HOPDEDİKS-ORDİNARYUS- İKARUS- KILIÇUSTASI- ŞAHİNBEY
pusuu PaPyoNs McÇağlaR BaTTalGaZi sToPnOn İzMİRLİHaSaN inanconger guile StoneBuLL adalı flash XaQuaLandx paranoya schiller kabulumuzrumuz anatsasmusastana hayalxgayya merelyyou Cabo AnTiTeRoR KİNgHaKKı Aloazrail façafaça EşrefPaşaHospitaLL Keserimhaa lalalalala(kaçtane la olduğunu unuttum); desinGByTaZz mrnikotin urukhai demonlord anarchyx pıtpıt molla ... Ayrıca öz kardeşim Zıbartan-ATEŞKRAL ve yeğenim AgresifKRaL müzekki.

Ve her biri çok değerli nice değerler gelip geçti bu alemden. Her bireylerinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum Allah yar ve yardımcınız olsun.

Faruk abicim oyunda fazla samimiyetimiz, muhabbetimiz olmadı belki ama, bir kardeşin olarak o güzel gönlünde,hatrında kalabilmek çok mutlu etti beni :) Uzun yıllar gerek samimiyetin, gerek hoş tavırlarınla yazmış olduğun çoğu isim gibi gönüllerde taht kurdun :) Ayrıca benim savaşçıma Latif üretmeme sebep olan 3 kişiden birisin ':) Hafızam beni yanıltmıyorsa öncelikle sen, daha sonra arz klanından Öğretmen ve İSLAMFOREVER'ın elinde henüz silah yükseltme gelmemişken elinizdeki latifin motiflerini incelerdim. Sırf görüntüsü için gidip şahsımca oyunun en güzel tasarımı olduğunu düşündüğüm silahı üretmeme bahane oldunuz ':) Oyunu bilgisayarda açılış sayfasının mynet olması vasıtasıyla tanıdım.Oyuna başladığım zaman okulda mavi önlük giyiyordum, bu yazıyı yazarken KPSS'ye hazırlanan, üniversite son sınıf öğrencisi bir öğretmen olarak yazıyorum :grin:

Oyuna defalarca ara vermiş olsamda seninde bildiğin gibi İKV'nin gönlümüzdeki yeri ayrı.Sohbeti,samimi ortamı her ne kadar eski oyuncuların azalmasıyla eskisi gibi olmasada yinede eskilerden bir yüz görmek bile bağlıyor bizleri :) Lafımı fazla uzatmadan seninde bahsettiğin isimlerin olduğu elimde kalan bir kaç fotoğrafı paylaşmak istedim :) Aslında eski bilgisayarlarımın harddisklerine ulaşabilsem daha nice kareler çıkacak ortaya ama iyi ki zamanında facebook'a fotoğraf yüklemişim ':) Fotoğrafların kalitesi o zamanki kullandığım bilgisayardan dolayı düşük ama idare edersiniz artık ':)

Resim

Resim

Resim

Bu karade de Burak (Extinction) ve Samet (ŞheyTan) abilerimin dışında komutanın hemen yanıbaşında Eski ve Arkadaşları efsununa ismini veren ve yanlış hatırlamıyorsam bir dönem yöneticilik yapmış olan Eski'yi yakalamışım ':)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu da bir ara var olan hatadan dolayı bir zamanlar saçı olan karakterimin kel kalmadan önceki zamanlarından ':)

Resim

Seçtiğim hedefte Nightbird'ün olmasına şaşırmadığım bir kare bu da ':) Papyons ve kendisiyle komutanda çokça karşılaşırdık :)
Resim

Zamanının en güzel zırhlarından biriydi bu da :)
Resim

Resim

Sabah akşam arzların bulunduğu komutan ':)

Resim

Sığınakların gelmesiyle savaşçıyı bir kenara bırakıp büyücüyü oynamaya başladım tabi

Resim

Resim

Ejder asamı üretmemde emeği geçen, yine senin saydığın çoğu isim yine bu karelerde :)

Resim

Gönlü büyük, fedakar Mehmet abimin (Cegofnr) her zamanki gibi katkısı büyük ':)
Resim

Bir şekilde eski bilgisayarımdaki dosyalara ulaşabilsem daha nice kare çıkacak gün yüzüne belki bir gün onlarıda burdan paylaşabilirim ':) İstanbul Kıyamet Vakti'nin bir oyundan fazlası olduğu dönemlerdi.Özlenen günler kısaca :(
KiNgHaKkI XxXMaGeHaKkIXxX ŞiFaCıHaKkI

EMİNÖNÜ

25'ten beri burada ve burada olacak.!!

Dürüst OL !
Kullanıcı avatarı
KiNgHaKkI
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Kabadayılar

Mesaj gönderen KiNgHaKkI »

Ayrıca Halis abi yani jeojeo bayadır yok abi :) Kendisinin 2 bono ve bir kaç eşyası hala bende sanırım 5-6 sene olmuştur ':) Depomda bir yerde hala tutuyorum belki bir gün geri döner diye ':)
KiNgHaKkI XxXMaGeHaKkIXxX ŞiFaCıHaKkI

EMİNÖNÜ

25'ten beri burada ve burada olacak.!!

Dürüst OL !
FarukGERiLLA
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

KiNgHaKkI yazdı: 02 Mar 2018 01:29

Faruk abicim oyunda fazla samimiyetimiz, muhabbetimiz olmadı belki ama, bir kardeşin olarak o güzel gönlünde,hatrında kalabilmek çok mutlu etti beni :) Uzun yıllar gerek samimiyetin, gerek hoş tavırlarınla yazmış olduğun çoğu isim gibi gönüllerde taht kurdun :) Ayrıca benim savaşçıma Latif üretmeme sebep olan 3 kişiden birisin ':) Hafızam beni yanıltmıyorsa öncelikle sen, daha sonra arz klanından Öğretmen ve İSLAMFOREVER'ın elinde henüz silah yükseltme gelmemişken elinizdeki latifin motiflerini incelerdim. Sırf görüntüsü için gidip şahsımca oyunun en güzel tasarımı olduğunu düşündüğüm silahı üretmeme bahane oldunuz ':) Oyunu bilgisayarda açılış sayfasının mynet olması vasıtasıyla tanıdım.Oyuna başladığım zaman okulda mavi önlük giyiyordum, bu yazıyı yazarken KPSS'ye hazırlanan, üniversite son sınıf öğrencisi bir öğretmen olarak yazıyorum :grin:

Oyuna defalarca ara vermiş olsamda seninde bildiğin gibi İKV'nin gönlümüzdeki yeri ayrı.Sohbeti,samimi ortamı her ne kadar eski oyuncuların azalmasıyla eskisi gibi olmasada yinede eskilerden bir yüz görmek bile bağlıyor bizleri :) Lafımı fazla uzatmadan seninde bahsettiğin isimlerin olduğu elimde kalan bir kaç fotoğrafı paylaşmak istedim :) Aslında eski bilgisayarlarımın harddisklerine ulaşabilsem daha nice kareler çıkacak ortaya ama iyi ki zamanında facebook'a fotoğraf yüklemişim ':) Fotoğrafların kalitesi o zamanki kullandığım bilgisayardan dolayı düşük ama idare edersiniz artık ':)

Resim

Resim

Resim

Bu karade de Burak (Extinction) ve Samet (ŞheyTan) abilerimin dışında komutanın hemen yanıbaşında Eski ve Arkadaşları efsununa ismini veren ve yanlış hatırlamıyorsam bir dönem yöneticilik yapmış olan Eski'yi yakalamışım ':)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu da bir ara var olan hatadan dolayı bir zamanlar saçı olan karakterimin kel kalmadan önceki zamanlarından ':)

Resim

Seçtiğim hedefte Nightbird'ün olmasına şaşırmadığım bir kare bu da ':) Papyons ve kendisiyle komutanda çokça karşılaşırdık :)
Resim

Zamanının en güzel zırhlarından biriydi bu da :)
Resim

Resim

Sabah akşam arzların bulunduğu komutan ':)

Resim

Sığınakların gelmesiyle savaşçıyı bir kenara bırakıp büyücüyü oynamaya başladım tabi

Resim

Resim

Ejder asamı üretmemde emeği geçen, yine senin saydığın çoğu isim yine bu karelerde :)

Resim

Gönlü büyük, fedakar Mehmet abimin (Cegofnr) her zamanki gibi katkısı büyük ':)
Resim

Bir şekilde eski bilgisayarımdaki dosyalara ulaşabilsem daha nice kare çıkacak gün yüzüne belki bir gün onlarıda burdan paylaşabilirim ':) İstanbul Kıyamet Vakti'nin bir oyundan fazlası olduğu dönemlerdi.Özlenen günler kısaca :(
Gönlü ve yüreği güzel hakkı kardeşim eline emeğine sağlık çok hoş bir paylaşım oldu. Sayende o günlere tekrardan bir yolculuk yaptım. Her sözüne ayrı ayrı mukabil cevap yazmak isterim lakin vaktim kısıtlı. Nasib olrsa denk gelirsek oyun içerisin de oturur sohbet eder eski günleri yaad ederiz ☺ Mevlam hayırda muvaffak kılıp gönlündeki hayırları nasib etsin. Paylaşımın için teşekkür ederim.

Efendimiz hz. Muhammed s.a.v "kişi sevdiği ile beraberdir ." buyuruyor, allah c.c bizleri hem dünyada hem ahirette sevdiklerimiz ile beraber etsin.

Saygı ve sevgilerimi sunarım

Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Hakkı bunlar resmen tarihi eser 😀 çok değerliler yani bende de çoğu resim silindi gitti 😀 ama eline sağlık okudukça maziye götürdün bizi 😀
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)