ESKİ İKV ...

Tılsım sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
aytit
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: ESKİ İKV ...

Mesaj gönderen aytit »

Sanırım oyuna mayıs 2008 de başlamıştım. 39 level zamanı. Bir arkadaşım tavsiye etti ve oyunu öğretti.
İlk çarım Halas adında bir kadın büyücüydü. İkinci çarım Aytit'ti. Halas'ı 30 level Aytit'i de 27 level yapmıştım. Sonra çarlarım soyulunca silip bir daha açtım. Bu sefer Halas'ı 22 yapıp oyunu bıraktım. 1,5 sene falan hiç oynamadım. Oyuna tekrar başladığımda 49 level gelmişti. 22 level büyüden başka hiçbir şeyim yoktu. Param ise sadece 780 bindi.
Erkek olmama rağmen erkek çarım yoktu. Tekrar Aytit diye erkek büyücü ve Travelin diye savaşçı açtım. Tabi o zamanlar acemi olduğum için 49 olmak kolay olmadı. 49 olduğum zaman salak gibi ilk olarak Ecel üretmekle işe başlamıştım. Tabi o zamanlar acemiyim. İlk defa düzenli maden çekmeye başlamıştım. Daha önce sadece 2 kere tesadüfen yoldan geçerken şelit çekmiştim o kadar. 2010'u 2011'e bağlayan yılbaşı akşamıydı. Saat akşam 6-7 de bir ametist madenin başına oturdum. Gece 1'e kadar çekmeme rağmen hiçbir şey çıkmadı. Hatta bir ara tam madeni çekecekken fare bozuldu. Yanımdan biri geçti ve çekti. Ne tesadüf ki adama sibiryalı çıkmış. Ağlayarak oyunu kapadım ve gene birkaç ay oyuna ara verdim. 8nci sınıftaydım. Sbs'de o sene 495 puan yaptım. Gönül rahatlığı ile ve yepyeni umutlarla tekrar oyuna başladım. Sanırım daha ikinci ya da üçüncü gün sibiryalı çekmeyi başarmıştım. Her gün bol bol saf krom çekiyordum. Derken akik çekmeye de başladım. Ama menekşe bir türlü çıkmak bilmiyordu. Yazın sonunda 2 kadim hariç birkaç bütün ecel malzemesi tamamdı. Lise başlayınca artık oyuna giremez oldum. Plus hiç alamıyordum. Ama sanırım 2012 bahar aylarındaydı. Biraz oyuna girmeye başlamıştım. Ne plus ım ne de arttırıcım vardı. Ancak elime geçen parayla biraz akçe yükleyip iksir alıp sattıktan sonra nihayet eceli de bastım. Boşu boşuna üretmiştim. Çünkü birkaç ay sonra çt paketi gelecekti. Onca emek boşunaydı. 2012 yazında tekrar oyuna başladım. Bu sefer Ejder için paçaları sıvadım. Menekşe gene kabusum olmuştu. İlk menekşem 600-700 elmastan sonra çıktı. Ondan sonra birden bire menekşe patlaması yaşadım. Ejder asayı da o yaz bitirdim. Aslında oyunda kıyamet asanın olduğunu biliyordum. Ancak komik bir şekilde çt reçetelerinin satılabildiğini bilmiyordum. Önce bölgeden reçete düşürülüyor, sonra üretiliyor sanıyordum. Yaklaşık iki ay bu cehaletle maden çektim. Ejder bitmek üzereyken gerçeği öğrendim ama ejdere bu kadar yaklaşmışken elimdeki malzemeleri satıp kıyamet asaya başlayamazdım. Çünkü çok hevesliydim ilk ejderim için. Ve ejder bitti. Daha sonra ilk kez kenan atmaya başladım ama başarılı olamadım. Tekrar oyunu bıraktım. 10'nuncu sınıfın ilk döneminin sonlarında tekrar oyuna başladım. 1 aylık arttırıcı alıp eö de maden çekmeye başladım. hafta içi sadece 2 saat hafta sonları birkaç saat oynamama rağmen gene performansım iyiydi. Ancak tam olarak 1 ay oynamadım. Hatırladığım kadarıyla 2-3 hafta oynamıştım ve kıyamet asa'nın yüzde 60 kadarı bitmişti. 10'nuncu sınıf yazında tekrar oyuna başladım. Tekrar arttırıcı aldım. Sanırım 1 hafta gibi bir sürede kıyamet asayı tamamlamıştım. Bu arada artık Aytit'i bırakmıştım. Onun yerine Albusxdumbledore adında bir büyücü açmıştım. Kıyamet'i ona ürettim. Daha sonra diğer kıyamet itemler için kolları sıvadım. 1-2 ay gibi bir sürede kıyamet ceket, zırh ve pantolon ürettim. Ardından tekrar arttırcı alıp maden çekmeye başladım ama aklımda kesin bir şey yoktu. Çektiğim saf altın ve menekşeleri birkaç günde bir satıyordum. Ama ay sonunda 100 küsür saf altın birikmişti. Sanırım hol bölgesi o zamanlar yeni gelmişti. O yüzden y2 ye karar vermiştim. Ancak büyük bir terslik oldu. Ben o güne kadar saf altınları hep 1,5 m'den hesaplamıştım. Ama maalesef şansım yaver gitmemişti. Tane 1 m den saf altınları zar zor sattım. 400 küsür m nakit param olmuştu. Y2 malzemelerini almaya başladım ancak param yetmiyordu. Çok kazık fiyatlara satılıyordu malzemeler. Daha sonra sinirlenip malzemeleri geri sattım. Hatta zarar bile etmiştim. Oyunu gene bıraktım. 11nci sınıfın ilk dönemi tekrar oyuna ara ara girmeye başladım. Tam o sıralarda çok büyük bir salaklık daha yaptım. Şifama Mevlana asa ürettim. Şifacı ile hole girip xenotim kasarım diye düşündüm ama gene başarısız oldum. Yaklaşık 200m yi boşu boşuna asaya harcamıştım. 170m küsür kalmıştı. Oyunu gene bırakmıştım. 12nci sınıfta da tekrar oynayıp y2 yi bitirdim. Üzerimde trans item olmadığı için y2 işe yaramıyordu. İşte o zaman y2 yi m1 ile takasladım ve çt atmaya başladım. Sadece birkaç kere çt ye girdim ve başarısız olunca tekrar oyunu bıraktım.
Artık çok nadir oyuna girip çıkıyorum. Bu yaz tekrar başlamayı düşünüyorum ancak oyunun bu terk edilmiş sefil hali çok üzüyor. Bu oyun kadar beni başka hiçbir oyun etkilemedi şu ana kadar. O arkadaşım oyunu bırakalı yıllar oldu ama ben hala bırakamadım. Bambaşka bir havası ve atmosferi var. Lütfen artık bir şeyler yapın oyun için. Ne biliyim mesela 59 level yapın. Bu boş saçma bölgeleri bırakın artık.
Türk ve Türkçülük düşmanlarını ezeceğiz.(K.Atatürk)