[OKO Taktikleri] Şifacı-Büyücüye karşı

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Kullanıcı avatarı
daywalker
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak

Re: [OKO Taktikleri] Şifacı-Büyücüye karşı

Mesaj gönderen daywalker »

Petcarar yazdı:15 küre 15 büyü bozma yeter bunu kesmek için.
sen bir büyücü olarak 15 puanını büyü bozmaya yatırıp bide şifacı kesebileceğinimi zannediyosun ??
Darthwader
Ataxfilozof

Resim

"Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker. Unutma, kazanmak koca bir ömür ister, kaybetmeye ise anlık gaflet yeter !" "Hz. Mevlana"
Kullanıcı avatarı
Petcarar
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Petcarar »

daywalker yazdı:
sen bir büyücü olarak 15 puanını büyü bozmaya yatırıp bide şifacı kesebileceğinimi zannediyosun ??
Şimdiye kadar her tür sınıfı kestiğimi gözlemledim 15 büyü bozmayla o kadar da boru bir yetenek değil :D Bi tek asitcide gözlemleyemedim sunucuda yok malum =)
Kullanıcı avatarı
daywalker
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Petcarar yazdı:
daywalker yazdı:
Şimdiye kadar her tür sınıfı kestiğimi gözlemledim 15 büyü bozmayla o kadar da boru bir yetenek değil :D Bi tek asitcide gözlemleyemedim sunucuda yok malum =)
inan bana 15 büyü bozmayı verip konfüçyüsün yazdığı tarzda bi şifacıyla karşılaşmak istemezsin :mrgreen:

dipnot: ayrıca ben büyü bozmaya verilen 15 puanı çöp sayanlardanım
sonuçta herkesin kendine göre bi taktiği var, sen ona alışmışsın bende başka bi yönteme :)
Darthwader
Ataxfilozof

Resim

"Eden kendisine eder. Yapan bulur ve çeker. Unutma, kazanmak koca bir ömür ister, kaybetmeye ise anlık gaflet yeter !" "Hz. Mevlana"
Kullanıcı avatarı
Petcarar
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

daywalker yazdı:
Petcarar yazdı:
daywalker yazdı:
inan bana 15 büyü bozmayı verip konfüçyüsün yazdığı tarzda bi şifacıyla karşılaşmak istemezsin :mrgreen:

dipnot: ayrıca ben büyü bozmaya verilen 15 puanı çöp sayanlardanım
sonuçta herkesin kendine göre bi taktiği var, sen ona alışmışsın bende başka bi yönteme :)
Meteorit kritikten kurtulduğunda pek öyle demiyorsun ama =)
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

Sana söle bir soru soruyım bu büyü bozmanın malum %25 gibi bir bozma ihtimali var karşında asitçi bir şifacı yani canını çok seri götüren bir karakter varken sen onun canını büyülerle hemen götürüp onu yok etmeyi mi düşünürsün yoksa adamın sana attığı zehiri bozmaya mı çalışırsın ?
Etolford ///// Eminönü //// Fierce
Kullanıcı avatarı
daywalker
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Petcarar yazdı:Meteorit kritikten kurtulduğunda pek öyle demiyorsun ama =)
meteoritten veya diğer tüm büyücü hasarlarından kurtulmak için 1 puan büyü bozma yeterli ;)
1EngiN1 yazdı:Sana söle bir soru soruyım bu büyü bozmanın malum %25 gibi bir bozma ihtimali var karşında asitçi bir şifacı yani canını çok seri götüren bir karakter varken sen onun canını büyülerle hemen götürüp onu yok etmeyi mi düşünürsün yoksa adamın sana attığı zehiri bozmaya mı çalışırsın ?
aynen katılıyorum
Darthwader
Ataxfilozof

Resim

Kullanıcı avatarı
konfucyus
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen konfucyus »

asitle diğer yaratıklara 1000i geçemeyen vuruşlar yapabilirsin.

lakin yaratıklarla büyücüler arasında fark var. hangi büyücü direnç puanını asit'e yatırır yada zehire ?

bunu yapacak oyunda hiçbir büyücü yoktur. varsa bile ben ona aptal derim(klan dışında kalanlar hariç.). cünkü oyun içerisinde asit ve zehir direnci ile uğraşmazlar genelde herkes element eşyta düzdüğü için element dirençlere verir. büyücüler klanda diğer büyücülere yem olmamak için elektrik buz ve ateşe basar.
buda asit puanlarının boşa çıkması anlamına gelir. bu bağlamda bir asitçi şifacı büyücüye 1000 üzerinde rakamlarla öpücük atar. bunun aksini idda eden eminönündeyim buyursun. hemde hayyan cevriyelerle değil sadece cevriyelerle karşısına cıkıcam.

onun haricinde karşında full hayyan cevriye şifacı çıkarsa bence direk zihini atıp kaçmaya başla yoksa işin cidden cok zor. senin vuracağın kritik büyüler ck ya denk gelecektir. ve sen büyü bozma ile en fazla 2 asit büyüsünü bozabilirsin. nitekim ki hesaplama yapalım şimdi.

şifacının canı 10 bin diyelim 1 şifası minimum 2000 maksimum 12600 (denenmiş ispatlanmıştır. resmi laptopta yollayacam)

büyücünün canı ise keza 10 bin civarı olduğunu varsayalım

şifacının 1 asiti 9 kudret alır 1 can basması ise 11 kudret

1 asiti de 1000 hasar götürdüğünü varsayalım ( büyücünün üzerinde kalan etkileri hari
9 asit attımı büyücüyü öldürecek kadar canını alır geriye kalan 19 kudretle cankurtaran ve can basmayı halleder.

büyücü ne yapabilir ? zihin atar ve oturur ama küre ve büyü bozmayı 15 yapan büyücünün zihnide yoktur.

nitekim kıssadan hissesi asitci bir şifacı kullanan biri olaraktan sana tavsiyem asitci bir şifacı gördünmöü arkanı dönüp kaç yoksa çok fena madara olabilirsin.

konfüçyüs

kazanılmış hiçbir başarı tesadüf değildir.

Cahiller; cehaletlerini kendilerine verilen yetkiyi kullanarak örtbas etmeye çalışırlar....
Kullanıcı avatarı
Petcarar
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

daywalker yazdı:
meteoritten veya diğer tüm büyücü hasarlarından kurtulmak için 1 puan büyü bozma yeterli ;)
1EngiN1 yazdı:Sana söle bir soru soruyım bu büyü bozmanın malum %25 gibi bir bozma ihtimali var karşında asitçi bir şifacı yani canını çok seri götüren bir karakter varken sen onun canını büyülerle hemen götürüp onu yok etmeyi mi düşünürsün yoksa adamın sana attığı zehiri bozmaya mı çalışırsın ?
aynen katılıyorum

1 büyü bozma verdiğinde.4 büyüde bir kurtulursun.
15 büyü bozma verdiğinde,adam sana hiç vuramaz 1 büyüsüyle.Sen de en güçlü büyüsünü tespit edip iptal edebilirsin.

Konfüçyüs sağol =) Klanda düz 1000 geçiliyorsa benim için başka sorun yoktur.
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

Petcarar yazdı:
daywalker yazdı:
aynen katılıyorum

15 büyü bozma verdiğinde,adam sana hiç vuramaz 1 büyüsüyle.Sen de en güçlü büyüsünü tespit edip iptal edebilirsin.

Atladığın bir nokta var büyü bozma sadece büyücü büyülerini tek seferde bozar ŞİFACI büyülerini değil ayrıca o 4 sefer şansa bağlıdır bazen 3 kere üst üste bozar bazen 10 kere bozmaz...
Etolford ///// Eminönü //// Fierce
Kullanıcı avatarı
Petcarar
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü

1EngiN1 yazdı:
Petcarar yazdı:
daywalker yazdı:
aynen katılıyorum

Atladığın bir nokta var büyü bozma sadece büyücü büyülerini tek seferde bozar ŞİFACI büyülerini değil ayrıca o 4 sefer şansa bağlıdır bazen 3 kere üst üste bozar bazen 10 kere bozmaz...
Adam meteoriti bozmak için 1 puan yeter demiş.Ben de demişim ki 1 puanda 10sn dolma süresi olduğu için 4 büyüde bir bozarsın.Ama 15 büyü bozmada hiç meteorit yemezsin.