[OKO Taktikleri] Şifacı-Savaşçıya karşı

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
goktanri
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Thelodos Of Ottoman

Re: [OKO Taktikleri] Şifacı-Savaşçıya karşı

Mesaj gönderen goktanri »

goktanri yazdı:Merhabalar
Öncelikle yeni itemleri dizmiş ve ayısı olan bir savaşçıyı kesmemiz çok zor ve şans işi.
Yetenkeler şöyle
15 iyileştirme
15 iyileştirme bilgisi
15 ruh kalkanı
15 cankurtaran
15 çağrı (kangal)
15 büyü bozma
8 iyileştirm çemberi
5 meditasyon (toplam 103 puan +5 yetenekle beraber)
meditasyon hiçte vermeyebilirsiniz çünkü savaşçı şifacının kudretini bitiremez.
büyü bozma şart çünkü dikkat dağıtma ve durdurmayı bozabilir.
Cent zırh ve cent takılardan birini takıp bir parçada yücelen solcan takı ile zırhı 70 liyoruz. geri kalan itemler full yücelen ardenneler giyiyoruz. Ashab varsa kullanın ama ben ashabım olmasına rağmen bu tür vs lerde yücelen ardener baş ağrısı kullanıyorum. Şans yanınızda olursa kesersiniz. Başkada yapacağımız birşey yok. Benim taktiğim bu. Full artı latiflide yatırdığım henüz yok.Ama full artı ecellide 10 da 2 gibi kesebiliyoruz.
Saygılar
ek yapmak istiyorum.
full hidro ve oksi olan şifacı şavaşçıyı zorlayacaktır.
^^KARAŞEYH^^Şeyh^^BARBAR^^göklerinşifacısı^^Ahuramazda

The Lodos Of Ottoman
(TURAN)
Kullanıcı avatarı
MADENCHI
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen MADENCHI »

Graretoco yazdı:neden oyun yapımcısı (GM değil) savaşçı peki ??? (Zwartan)
Game Master'lar sınıf seçseler bile her özelliği kullanabilirler.Bundan önceki oyun maceralarımda böyleydi.Adam savaşçı görünümünde olsun hem ejder takabilir yanındada urban zırh giyer mesela.O sadece görünüşüdür.Yeteneklerini kodlarla vs kendisi ayarlar.Hasarlarını kendi seçer.Game Masterlardan şikayet ediyorlar çok fazla vuruyor 1 milyon vuruyor vs vs.Fotosunu paylaşmışlardı google da buldum.O adam seninle ws atmak istemiyor sen kaşınıyorsun.Game Master ws atınca kendi isterse hep yener.GM'nin gücü sonsuzdur oyunda herkesi yener.Bir GM Arz da ise arz lodos savaşırsa arz yener.Bu da dengeleri alt üst eder ondan GM ler savaşmamalıdır.GM yenilsede denge bozulur.GM yi yere serersin fazlada kp kazanırsın.Çok yanlış.Ama şunu merak ediyorum GM ler dövüşü olsa nasıl olurdu.Hatta DEV lerinki daha bir merak uyandırıcı.Kodları yazanlar o olduğu için belki adam kimsenin bilmediği diğer DEV ve GM lerinde bilmediği güçte ve görünüşte silah kullanacak?Alt üstü bu silahın datasını servera yerleştirecek ve kodunu kafasında tutacak sadece kendi kullanacak.GM ler sonsuz güçse DEV ler 2 kere sonsuz :D Onun için bu karşılatırmalar yapılırken GM ve DEV ler dışarıda kalmalı.Ayrıca çakma GM lerden uzak durun şifre mifre isteyenlerden.Bu yalandır.Bir GM ve ya DEV eğer size birşey vericekse serverlara giriş yapabildiğinden sizin envanterinize kendi isteğiyle girebilir.Ve hiçbir GM ve ya DEV çakma server olmadığı sürece size sen benim dayımın oğlusun ve ya seni sevdim koçum diyerek bir şey vermez.Bunu yapacaksa gerekli kişilerden izin alır ve verdiği kişiye bunu söyletmez ki GM yolsuzluk yaptı denilmesin.Herkesin böyle şeyleri vardı ufak bi torpili herkes yapar :D Ama; gidipte kimse Transformatör Asa yı akrabasına vermez dikkat çeker :D
Kullanıcı avatarı
BiLGeKaGaN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen BiLGeKaGaN »

kerim73 yazdı:Yorum atanların çogu bakıyorumda sadece yetenekte iş söylemiş birde şu açıdan yaklaşalım.
1)Yeni gelen çemberlitaş bölgesi ile savaşçıların max hasarları sanki bir şarap içmiş kadar yükselicek ve o oranda kritik ve saldırısıda yükselicek.
2)Bir latifle bile o max hasarla en az 1800 üstü geçirebilicek şifacıya.
3)Bir de durdurma ve ayısı var hadi ayısız ws attı dielim o şifacı savaşçıya nasıl vurucak?
4)Bi kendi vuruşu (ecel olarak) birde sert ,ağır zaten o ara 1 vuruş daha peki bu sn içerisinde şifacı napabilir?
5)Hadi şifa itemlerini takıp şifaladı dielim peki bu şifa itemlerini takarken ve geri ruh dövenleri takarken bu şifacı hangi ara vurmayı düşünücek savaşçının 22 bin üstü canı olunca?

Asıl konumuza gelirsek yönetimin bu savaşçıları üstün kılma çabaları neden?Neden en çok savaşçı güçlü oldurmaya çalışılıyor?Yeni cıkıcak itemlerle bile büyüyü tabanca ile rahatça kesebilicek bi kapasiteye geldi savaşçılar,neden hep savaşçıyı bi üstünlük yapma cabasındalar onu anlamış değilim.Gelmiş bana 5000 max üstü setli savaşçıyı ortalama olarak 1600 vuruşla kes dior peki hiç düşündü mü o şifacı nereye kadar dayanıcak ağır sertlerine?Burdan yönetime sesleniyorum şuan halimizle bile savaşçıların işi bilenine yani şifacısı olanına dayanmak imkansız.Siz daha savaşçıların hasarını yükseltin bakayım nereye kadar.
Biz şifalar Artık yakın dövüşü bırakıp uzak dövüşe geçmeliyiz . malum savaşçının max hasarı ortada :)
FuLL Hidroflrorik ve FuLL Siyanur takımı olan bir şifayı eminim ki hiçbir savaşçı kesemez yaklaşamıcaklar bile :o
Ne Sevene Düşmanım
Ne De Sevdiğime Pişmanım.
Sadece Senle Olmak Varken Sensizliğe İsyanım...
Kullanıcı avatarı
KoNSuLTaSYoN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen KoNSuLTaSYoN »

BiLGeKaGaN yazdı:
kerim73 yazdı:Yorum atanların çogu bakıyorumda sadece yetenekte iş söylemiş birde şu açıdan yaklaşalım.
1)Yeni gelen çemberlitaş bölgesi ile savaşçıların max hasarları sanki bir şarap içmiş kadar yükselicek ve o oranda kritik ve saldırısıda yükselicek.
3)Bir de durdurma ve ayısı var hadi ayısız ws attı dielim o şifacı savaşçıya nasıl vurucak?
4)Bi kendi vuruşu (ecel olarak) birde sert ,ağır zaten o ara 1 vuruş daha peki bu sn içerisinde şifacı napabilir?
5)Hadi şifa itemlerini takıp şifaladı dielim peki bu şifa itemlerini takarken ve geri ruh dövenleri takarken bu şifacı hangi ara vurmayı düşünücek savaşçının 22 bin üstü canı olunca?

Asıl konumuza gelirsek yönetimin bu savaşçıları üstün kılma çabaları neden?Neden en çok savaşçı güçlü oldurmaya çalışılıyor?Yeni cıkıcak itemlerle bile büyüyü tabanca ile rahatça kesebilicek bi kapasiteye geldi savaşçılar,neden hep savaşçıyı bi üstünlük yapma cabasındalar onu anlamış değilim.Gelmiş bana 5000 max üstü setli savaşçıyı ortalama olarak 1600 vuruşla kes dior peki hiç düşündü mü o şifacı nereye kadar dayanıcak ağır sertlerine?Burdan yönetime sesleniyorum şuan halimizle bile savaşçıların işi bilenine yani şifacısı olanına dayanmak imkansız.Siz daha savaşçıların hasarını yükseltin bakayım nereye kadar.
Biz şifalar Artık yakın dövüşü bırakıp uzak dövüşe geçmeliyiz . malum savaşçının max hasarı ortada :)
FuLL Hidroflrorik ve FuLL Siyanur takımı olan bir şifayı eminim ki hiçbir savaşçı kesemez yaklaşamıcaklar bile :o
Ustad onuda denedim ondada kesme ihtimalimiz çok düşük
VaRLıĞıN NeYDiKi YoKLuĞuN Ne oLSuN..!
goktanri
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Thelodos Of Ottoman

Mesaj gönderen goktanri »

KoNSuLTaSYoN yazdı:
BiLGeKaGaN yazdı:

Ustad onuda denedim ondada kesme ihtimalimiz çok düşük
Şu an asit ve zehirle savaşçı kesemiyoruz çünkü kudret yetmiyor.
^^KARAŞEYH^^Şeyh^^BARBAR^^göklerinşifacısı^^Ahuramazda

The Lodos Of Ottoman
(TURAN)
Kullanıcı avatarı
Lestrange
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü
İletişim:

Mesaj gönderen Lestrange »

Son yorumlara şu cevabı vermek istiyorum arkadaş full hidroflorik ve full siyanürle savaşçı keseriz demiş katılmıyorum diğer arkadaşımızında dediği gibi kudret yetmiyor. Ben buna şöyle bir çözüm getirmeyi denedim +4500 max'lı savaşçıyı rahatlıkla kesiyorum zehir ve max karışımı bi yöntemle.
Emekli İKV Oyuncusu...
xDaNGeRxTRoJeNx - Eminönü
Saffet Yılmaz
Kullanıcı avatarı
kerim73
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen kerim73 »

4 sette var. Yakın ve uzak dövüş vs si de yaptım. Full bıçak savaşcıyı 10 da 3 kesebildim o da savaşcı zihin tutmadığı için oldu.. Ayrıca savaşcı başlangıçta max kudret itemleri giyip yetenek kullanıp tekrar bıcakları takmamış haliyle.. Uzak dövüş ws sinde ise hic bir şekilde kazanamadım.. savaşcı bana vuramıyor kactıgımdan dolayı ancak ben de onun canını azaltamıyorum kudret yetmediğinden dolayı. Ayrıca hiç bir savaşcı hem yakın dövüş hem de uzak dövüş ws si bir arada kabul etmiyor.. Bu anlamda eğer sadece uzak dövüş vs si yapcaksan kudretten , yakın dövüş ws si yapcaksan da şifa yetmeyeceğinden karşılayamıyor şifacı bu durumu..

İyi forumlar..
KeRiMBeY [Büyücü] [Y2,M1]
KeRiMBeYII [Şifacı] [G3,Ş3]
Kullanıcı avatarı
xxxYaKuPBeYxxx
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen xxxYaKuPBeYxxx »

15 Ruh kalkanı
15 Meditasyon
15 Şifalama
15 şİfa bilgisi
15 can Kurtaran
5 büyü bozma
+ Tecrübe gerekLi çemberLi itemLerinden oLursa iyi ama Olmassa cent zırh mutlaka takıLmaLı + SoLucan Ne varsa FuL takıLmalı Karşıdaki 4100 max farzedeLim 2500 maxın oLsun yeter Birde ''Şİfana qüven'' En önemLisi ... :)
THeSiNeRxAsLnBeY
Kullanıcı avatarı
kerim73
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen kerim73 »

xxxYaKuPBeYxxx yazdı:15 Ruh kalkanı
15 Meditasyon
15 Şifalama
15 şİfa bilgisi
15 can Kurtaran
5 büyü bozma
+ Tecrübe gerekLi çemberLi itemLerinden oLursa iyi ama Olmassa cent zırh mutlaka takıLmaLı + SoLucan Ne varsa FuL takıLmalı Karşıdaki 4100 max farzedeLim 2500 maxın oLsun yeter Birde ''Şİfana qüven'' En önemLisi ... :)

Beyin bedava dağılın :D
KeRiMBeY [Büyücü] [Y2,M1]
KeRiMBeYII [Şifacı] [G3,Ş3]
Katekuli
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Katekuli »

Selamın Aleyküm ;

Direk konuya giriyorum yetenekler;

15 Can 15 Bilgisi
15 ruh 15 meditasyon
10 bb 15 c.k
15 kangal 3 çember

Gelelim vs esnasında yapacaklarınız 15 kangal olduğu için direk kangalı salarak başlarız ardından ruh ve c.k birleştirme ile vurursa direk 5 bin yemeyin meditasyon ve çember açarız canınızı 65 70 gördünüz mü direk can basın çünkü durdurmayı atıp zihin tutarsa kesmesi normal çember ortalama sizin kudretiniz 40 50 arası biticek ve tekrar açın savaşçıya bu sırada 300 kangal sizde 700 800 arası vuracaksınız ne item takacağınızı en son yazıcam bu yöntemle ecel ve balyozluları zihin tutmadığı sürece kesebiliyorum diceksiniz ki ilk kangalı keserse sizde ruh veya max itemleri takıp hem kangala can basıp hemde vuruş yapacaksınız yaklaşık krtiksiz 2000 krtikle 2500 vurabiliyorum itemlerimi yine en son yazıcam kangal ölürken birde bakacaksınız ki savaşçının kudreti 50 60 ve canıda 40 50 savaşçı panik içinde size abanmaya başlıcaktır ve siz o sırada iyileştirme itemlerini takıp caınızı 65 70 in altına düşürmemeye uğraşacaksınız bu sırada kudreti bitmiş olacak ve sizde onun canını en az 15 20 arasına getireceksiniz gelelim ne itemler takabiliriz ;

Öncelikle benim itemlerimi söyliyim ;

Full Mevlana , Full Ruh Döven set
Centrion set ,yücelen solucan takı seti ve yücelen plevne ceket ,

Centrion zırh,1 adet centrion takı,1 adet yücelen solucan takı (tabi ikisi kolye veya ikisi yüzük olmıcak birbirini tamamlayan takılar olacak bu kadarını yazmiyim desemde parazitler çıkmasın devreye ) ve yücelen solucan mor pantolonumuz önemli bunları düşürmeniz gerekli ve üstünüzden sakın çıkarmayın bunlar zırhınızı 70 yapacaktır

M2.5 Hedef mor gözlüğü pek takmanızı önermem M2.5 şifa gözlüğü takarsanız şifa basarken 300 500 arası can basıyor buda küçümsenmiyecek bir rakam her defasında fazla basarsanız o kadar iyi 821 max 524 zehir 1700 1800 küsür büyü şifa bunları benim itemlerim ile yazıyorum latiflileri kesmekte zorlanıyorum çünkü hem seri ve çok krtik vurabiliyorlar onları kesmeniz şansa kalmış durdurmadan sonra en az 2 krtik can basmanız gerekir ki hem onun kudreti az hem bizim canımız yüksek olsun diğer türlü ecel ve balyozluları kesme ihtimaliniz yüksek ve şurayı vurguluyorum balyozlular ile vs atarken düz vuruşuna c.k tutturun çünkü sert ağır az düz vuruşu fazla vuruyorlar vuruş aralıklarınıda yazayım full bıçak set ile attığım savaşçılarda balyozlular 4200 düz 5000 e yakın krtik sert 1800 ağır 2100 ecelliler düz 2600 2700 krtik 3400 sert 2100 ağır 2300 latif düz 1200 1300 krtik 1800 2100 sert 1800 ağır 2100 arası vuruşlar vurabiliyorlar.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu