[OKO Taktikleri] Şifacı-Savaşçıya karşı

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: [OKO Taktikleri] Şifacı-Savaşçıya karşı

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

Şifacıyı küçümsüyorsunuz hem de çok savaşçının her türlü sistemine karşı dayanabilcek yetemeklri var iyi inceleyin.

Etolford
Etolford ///// Eminönü //// Fierce
Kullanıcı avatarı
veym2
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Kara Deniz Yıldızları

Mesaj gönderen veym2 »

Nerull yazdı:Savaşçıya karşı birebir dövüşlerdeki tecrübelerinizi, kritik noktaları ve ipuçlarını buradan diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz.
pes edip oyunda çıkkmak :)
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

Petcarar yazdı:Burada KESİNLİKLE yakın dövüş kullanılmamalıdır.Güçlü olan yanınızı, yani CASTER'lığınızı konuşturmalısınız.Fakat şifacı casterlığı büyücü casterlığından bariz farklar taşır.Birincisi DURMAZSINIZ dolayısıyla dikkat dağıtma yemediğiniz sürece yakalanmazsınız.Dikkat dağıtma bile yeseniz yakalanma süreniz bayağı uzun sürer.Ayrıca anti büyücü casterlığında önemli olan iyileştirme özelliği savaşçıda tanklamaya bırakır kendini.Çünkü büyücünün başarılı olduğu yanı hasarıdır.Şifacı hasarından ödünç verip tanklama büyüleri kazanır.İyi tanklamayı bilirseniz, ve büyücüdeki meranmuhafızı savunmatekniğini kullanabiliyorsanız savaşçılar size dakkada bir vururlar.İşi kısa sürede halledip dönbabadönelimhacılaragidelim yapmalısınız.Hasar geliştirmek için summoner'da olmanız gerekebilir.600 hasar yine hasardır.

Bu söylediklerini birçok kimse anlamıyor bundan eminim...Daha açık yazmayı düşündün mü burası herkesin faydalanması için bu terimleri bilenlerin zaten bu yorumlara ihtiyacı yok önemli olan bilmediklerimizi öğrenmek anlamışsındır umarım...
Kullanıcı avatarı
contr
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen contr »

Senın savascını kımse kesemez ha ??
Sen onları biyerlerınden atmıs olmayasın .Şifacı için suan 49 lwllerdeki Mesmer Ardenler disse yenemeyecegi savascı yoktuR bunu beynıne Sok . Ama yeterli parası vaRsa dizeBiLiR . Benım 2,49 şifacım war Birisi HASAR DİRENÇ Dieri Hasar SaldıRı HasaR savunmaM waR . 3 187 ıtemım war hasaR salDIRI Dıerı ıse savunma 177 ^^^ben Savascıları rahatlıkla kESEBİLİYORUM. HASAR direnç ise tek ıtem element olanları yenıyorum . Brnim ws için 2 setım waR Hasr direnç hasr saldırı savunma . İşi bilen şifacının saavscıyı kesme ihtimaLi 100 100 düR .
Kullanıcı avatarı
Petcarar
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Petcarar »

1EngiN1 yazdı:
Petcarar yazdı:Burada KESİNLİKLE yakın dövüş kullanılmamalıdır.Güçlü olan yanınızı, yani CASTER'lığınızı konuşturmalısınız.Fakat şifacı casterlığı büyücü casterlığından bariz farklar taşır.Birincisi DURMAZSINIZ dolayısıyla dikkat dağıtma yemediğiniz sürece yakalanmazsınız.Dikkat dağıtma bile yeseniz yakalanma süreniz bayağı uzun sürer.Ayrıca anti büyücü casterlığında önemli olan iyileştirme özelliği savaşçıda tanklamaya bırakır kendini.Çünkü büyücünün başarılı olduğu yanı hasarıdır.Şifacı hasarından ödünç verip tanklama büyüleri kazanır.İyi tanklamayı bilirseniz, ve büyücüdeki meranmuhafızı savunmatekniğini kullanabiliyorsanız savaşçılar size dakkada bir vururlar.İşi kısa sürede halledip dönbabadönelimhacılaragidelim yapmalısınız.Hasar geliştirmek için summoner'da olmanız gerekebilir.600 hasar yine hasardır.

Bu söylediklerini birçok kimse anlamıyor bundan eminim...Daha açık yazmayı düşündün mü burası herkesin faydalanması için bu terimleri bilenlerin zaten bu yorumlara ihtiyacı yok önemli olan bilmediklerimizi öğrenmek anlamışsındır umarım...
Aslında düşündüm ama sonra bu terimleri bilmeden adam olanların bana ezik demesini istemediğim için yapmadım =)
Kullanıcı avatarı
bbsnake
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
İletişim:

Mesaj gönderen bbsnake »

Senın savascını kımse kesemez ha ??
Sen onları biyerlerınden atmıs olmayasın .Şifacı için suan 49 lwllerdeki Mesmer Ardenler disse yenemeyecegi savascı yoktuR bunu beynıne Sok . Ama yeterli parası vaRsa dizeBiLiR . Benım 2,49 şifacım war Birisi HASAR DİRENÇ Dieri Hasar SaldıRı HasaR savunmaM waR . 3 187 ıtemım war hasaR salDIRI Dıerı ıse savunma 177 ^^^ben Savascıları rahatlıkla kESEBİLİYORUM. HASAR direnç ise tek ıtem element olanları yenıyorum . Brnim ws için 2 setım waR Hasr direnç hasr saldırı savunma . İşi bilen şifacının saavscıyı kesme ihtimaLi 100 100 düR

EminCan 3 hasar saLdırı savunMa 187 iTem snDe vaRmı xD
Hayattaki tek pişmanlığım yersiz yere iyi olduğum anlardır..

Euronymous
Behexen
Watain
bestone
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen bestone »

savaşçılar bilindiği üzere artık baya güçlü oldu , bunula birlikte artık eskisi gibi üstünde ne olursa olsun savaşçıyı alabilme gibi bi lüksümüz yok , maalesef :D . Bununla birlikte yetenek kombinasyonlarının çeşitleri artmış durumda. ama şuanlık söylenebilecek garanti yetenek kombinasyonu ;
15 şifa ve bilgisi
15 ruh kalkanı
15 can kurtaran
15 meditasyon
15 dirençlerden biri
diyebiliriz . tabiki bu yetenekleri yapmanız size artık eskisi kadar kazanç sağlamıyor . EKONOMİNİZ ÇOK ÖNEMLİ . Kendinize bir hedef koyarak ona göre şekillenmeniz lazım. Örneğin ben element savaşçıları yenicem derseniz farklı , max savaşçıları yenicem derseniz farklı tipte item dizmeye mecbursunuz . Çünkü karışık dizmek kurtarmıyor artıkkk ...
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

bestone yazdı:savaşçılar bilindiği üzere artık baya güçlü oldu , bunula birlikte artık eskisi gibi üstünde ne olursa olsun savaşçıyı alabilme gibi bi lüksümüz yok , maalesef :D . Bununla birlikte yetenek kombinasyonlarının çeşitleri artmış durumda. ama şuanlık söylenebilecek garanti yetenek kombinasyonu ;
15 şifa ve bilgisi
15 ruh kalkanı
15 can kurtaran
15 meditasyon
15 dirençlerden biri
diyebiliriz . tabiki bu yetenekleri yapmanız size artık eskisi kadar kazanç sağlamıyor . EKONOMİNİZ ÇOK ÖNEMLİ . Kendinize bir hedef koyarak ona göre şekillenmeniz lazım. Örneğin ben element savaşçıları yenicem derseniz farklı , max savaşçıları yenicem derseniz farklı tipte item dizmeye mecbursunuz . Çünkü karışık dizmek kurtarmıyor artıkkk ...

Eğer tek bir sınıfa göre ayarlıcaksan yetenek sistemini o zaman burda bir yanlışlık var bence itemler farklı olucaksa yetenekler de farklı olmalıdır...Örneğin element savaşçıyla ws atıyosam bana c.k çok işe yarıyacağını sanmıyorum...Onun yerine fiziksel dirence basarım daha mantıklı olur.
bestone
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen bestone »

artık savaşçılarla yapılan wslerde ck şart . Element de olsa max da olsa her türlü enerjimizin %5inden fazlasını götürmüyorlar mı , o zaman hesap yaparsak eğer
187 hasar asit bi savaşçıyla ws attığını düşün , full element olsa kalkanla beraber 187x8=1496 hasar puanı olur . Sen 2 direncede 15 verirsen 400 direnç asit olduğunu düşünelim . buda %40 hasar emilimi demek o zaman da 598 emersin yani 1496-598=898 hasar puanı yersin anlamına geliyor.
bide ck 15 iken denersek . Ben genelde element direncine veririm kalanları da asit zehir eşit paylaştırırım . 49x5=245 direnç puanından 123ünü asit 122 zehir verirsek bide element dirençten gelen 100 puanla beraber 223 ve 222 olurlar . Buda %22 hasar emilimi demek o zaman da 329 hasar puanı emersin yani 1496-329=1167 hasar puanı yerim anlamına geliyor . CK 3 kudret yiyor ve 15 saniyede bi doluyor . Hasar yeme miktarım %10 oluyor . yani 116.7 hasar yedim .
Vs boyunca savaşçının 4 vuruşunu ele alırsak 898x4=3592 hasar yedin , 1167x3=3501 3501+116.7=3617 hasar yedim ama senin giden kudretin 2 dirence verdiğin için 26 , benim giden kudretim 13 element + 3 ck ile toplam 16 . Kısacası aramızda hemen hemen meditasyonla beraber 1 şifalık kudret farkı var . Umarım yararlı olmuşumdur . Ha bide şunu söylememde de yarar var . Direnç açıklarını itemlerinizle kapatabilirsiniz ama ck açığını kapatmanız imkansız

ESALET
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

bestone yazdı:artık savaşçılarla yapılan wslerde ck şart . Element de olsa max da olsa her türlü enerjimizin %5inden fazlasını #@!? mı , o zaman hesap yaparsak eğer
187 hasar asit bi savaşçıyla ws attığını düşün , full element olsa kalkanla beraber 187x8=1496 hasar puanı olur . Sen 2 direncede 15 verirsen 400 direnç asit olduğunu düşünelim . buda %40 hasar emilimi demek o zaman da 598 emersin yani 1496-598=898 hasar puanı yersin anlamına geliyor.
bide ck 15 iken denersek . Ben genelde element direncine veririm kalanları da asit zehir eşit paylaştırırım . 49x5=245 direnç puanından 123ünü asit 122 zehir verirsek bide element dirençten gelen 100 puanla beraber 223 ve 222 olurlar . Buda %22 hasar emilimi demek o zaman da 329 hasar puanı emersin yani 1496-329=1167 hasar puanı yerim anlamına geliyor . CK 3 kudret yiyor ve 15 saniyede bi doluyor . Hasar yeme miktarım %10 oluyor . yani 116.7 hasar yedim .
Vs boyunca savaşçının 4 vuruşunu ele alırsak 898x4=3592 hasar yedin , 1167x3=3501 3501+116.7=3617 hasar yedim ama senin giden kudretin 2 dirence verdiğin için 26 , benim giden kudretim 13 element + 3 ck ile toplam 16 . Kısacası aramızda hemen hemen meditasyonla beraber 1 şifalık kudret farkı var . Umarım yararlı olmuşumdur . Ha bide şunu söylememde de yarar var . Direnç açıklarını itemlerinizle kapatabilirsiniz ama ck açığını kapatmanız imkansız

ESALET

c.k amacı ws sonunda kudret kalmasından çok sert + ağır vuruşlarını belli bir can limitinden sonra seri vurarak kesmemeleri için ama karşımdaki savaşçı bana 1000-1200 vuruyosa zaten beni öyle kesmesi imkansız yani boş yere 3 kudret harcamam ben 1000 hasardan kendimi kurtarıcam diye.Ayrıca bize yukarda tek dirençle ws atmamızı söylüyosun ama hesaplamalara gelince 2 direnç oluyo bunu da hesaba kat.