Şifacılar yetenek ve tılsım kombinasyonu için önerileriniz nelerdir bu işe bi el atın :)

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Cevapla
GuardianTR61
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Mesajlar: 3
Kayıt: 22 Eyl 2017 19:39
Sunucu: Eminönü

Şifacılar yetenek ve tılsım kombinasyonu için önerileriniz nelerdir bu işe bi el atın :)

Mesaj gönderen GuardianTR61 » 28 Eyl 2017 20:57

Konu başlığında belirttiğim gibi arkadaşlar kendi fikrimce tılsım kombinasyonu yaptım doğru yada yanlış fikrinizi önerilerinizi paylaşırsanız veya kendi oynadıgınız şifacı tılsımlı ile tecrübenizi paylaşırsanız makbule geçer..

( Kırmızı ) Gazap13 ///// ( Kırmızı ) Gazap13 ///// ( Kırmızı ) Zehirleme13
( Kırmızı ) Ruh Kalkanı3 ///// ( Kırmızı ) İyileştirme13 ///// ( Kırmızı ) Çağrı3
( Mavi ) Büyü Bozma3 ///// ( Mavi ) Gazap ///// ( Mavi ) Ruh kalkanı yada Gazap13
( Mavi ) Asit3 ///// ( Mavi ) Ruh Kalkanı ///// ( Mavi ) Zehirleme3

HakanErdogan
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Mesajlar: 12
Kayıt: 24 Eyl 2017 13:14
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Çalışanlar

Re: Şifacılar yetenek ve tılsım kombinasyonu için önerileriniz nelerdir bu işe bi el atın :)

Mesaj gönderen HakanErdogan » 29 Eyl 2017 11:47

Diğer karakterlerde de olduğu gibi şifacı karakterinde de çeşitli kombinasyonlar ile oynanabilmektedir. Ancak burada sormamız gereken soru ne tür bir şifacı istendiği olacaktır. Zehir alanında mı, asit alanında mı, maksimum hasar verebilmek için gerekli kombinasyonları oluşturmak mı? Bunların dışında birebir karşılaşmada mı öneri isteniyor? Öyle ise hangi karakter sınıfına karşı öneri isteniyor? Yok birebir değil ise klan savaşı mı yoksa ırklarda şifacı ile xenotim kasmak gibi bir amaç mı güdülüyor? Belki de şifacı grubuyla sığınak-migrat tamamlamak istiyorsunuzdur. Nerede ne tarz şifacı istediğinizi belirtirseniz yardım etmemiz o kadar kolaylaşacaktır.
Kraliyet | Sanalcinayet | Sanalşifa | Sanal | Sanalkatil | Sessizce | Sanalbanka

GuardianTR61
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Mesajlar: 3
Kayıt: 22 Eyl 2017 19:39
Sunucu: Eminönü

Re: Şifacılar yetenek ve tılsım kombinasyonu için önerileriniz nelerdir bu işe bi el atın :)

Mesaj gönderen GuardianTR61 » 29 Eyl 2017 20:35

Klan savaşı,tek tılsım kasmak ve vsde genel olarak kullanabilecegimiz yetenek ve tılsım kombinasyonu en iyi şekilde hangisidir ? Bir Bireye karşı yani ( savaşcı,büyücü,şifacı ) olarak onlara karşı ayarladığımızda çok daha iyi sonuç alabiliriz fakat ben genel olarak en iyi şekilde kullanabileciğim yetenek dağılımı ve tılsımlar nasıl olur ?

HakanErdogan
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Mesajlar: 12
Kayıt: 24 Eyl 2017 13:14
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Çalışanlar

Re: Şifacılar yetenek ve tılsım kombinasyonu için önerileriniz nelerdir bu işe bi el atın :)

Mesaj gönderen HakanErdogan » 30 Eyl 2017 00:54

Dediğim gibi fazlasıyla kombinasyon ve hasar çeşidi var. Bazılarını inceleyelim. Arada klan savaşına katılan, zaman zaman holde tılsım malzemesi kasmak isteyen (şifacı karakteri bu rol için ilk tercih olmamalı) asitçi bir şifa olabiliriz.

+5 yetenek puanı ürünü ile birlikte
Gazap 15
Zehirleme 15
Ruh kalkanı 15
Asit saldırısı 15
Asit bilgisi 15
Fiziksel ya da element direnç 15
Çağrı 1
Büyü bozma 10
Meditasyon 2
+5 yetenek puanı ürünü yok ise büyü bozma 5 yapılabilir.

Yukarıdaki yetenek dağılımında dirençlerden birine verdiğimiz 15 puanı
vermeyip büyü bozma yeteneğini 15 yapmakta mümkün.

Böyle bir yetenek dizilimi ile
Gazap 1 (III) (Kırmızı)
Asit bilgisi (III) (Kırmızı)
Ruh kalkanı (Mavi)
Asit bilgisi (III) (Mavi)
tılsımları kullanılabilir. Çağrı (III) tılsımı iyidir ancak daha fazla yatırım gerektireceğini ve takabileceğimiz tılsım sayıları iki adet kırmızı, iki adet mavi ile sınırlı olduğundan Gazap 1 (III) veya Asit bilgisi (III) tılsımından feragat edeceğimizi unutmamak lazım.

Belki yukarıda özelliklerini saydığımız şifamız zehirci olup zehir attıktan sonra yakın dövüşe girmeyi seviyor olabilir.Böyle bir durumda asit atmak zorunda olmadığından oradaki otuz puanı alma imkanımız var.
Zehir 1 (III) (Kırmızı)
Gazap 1 (III) (Kırmızı)
Ruh kalkanı (Mavi)
Gazap (Mavi) ya da Büyü bozma (III) (Mavi) ya da Zehirleme (III) (Mavi) kullanılabilir.

Ruh kalkanı (III) tılsımına -bütçe sınırlıysa- yatırım yapmadan önce bir daha düşünmek lazım.

Gazap şifası olmayacağım diyorsanız gazap açmadan hasar vermeniz mümkün. Verilecek hasar düşecektir ancak kendinize kayıpsız şifa basabilme imkanınız olacaktır. Bu yol, yanında iyileştirme şifacısı olmadan tek başına dolaşan şifacılar için bir alternatif olabilir.

viewtopic.php?f=17&t=6362&start=150 burada Shizune adlı kullanıcının belirttiği gibi (ilgili kısmı aşağıda spoiler içine ekliyorum) sadece savaşçı ile bire bir savaşmak için bile bolca kombinasyon var.

Yazının başında da söylediğim gibi hem yetenek hem tılsım konusunda bolca kombinasyon yapılabilir ve buradan varsayımlar dışında yardım isteniyorsa ne tür bir şifacı olunmak istendiği iyi açıklanmalıdır diye düşünüyorum. Nokta atışı yapılacağı için daha fazla yardımcı olacak iletiler almanızda da faydası olacaktır.
Göster
yeni gelen tılsımlarla birlikte savaşçıya karşı olan gazaplı gazapsız şifalar birçok güç elde ettiler..şöyleki gazapsız bir şifacının iyileştirme 1 III - çağrı I varsa II III kombinasyonu ile ruh döven / mevlana set ile çok rahat biçimde ofansifi kesebilir.Ofansifin şifacı üzerindeki tek büyük etkisi düz vuruşlarıdır! Cklarınızı mümkün olduğunca düz vuruşlarına denk getirmeye çalışarak savaşın.Yalnız göreceğiniz gibi bu vs 1v1 için uygundur çoklu savaşta kullanamazsınız.Bu iyileştirme şifacının yeteneklerini söyliyeyim:
15 şifa/bilgi
15 ck
15 meditasyon
15 ruh kalkanı
15 bozma
3 kangal
10 çember
bu yetenekler ile ofansif keserken zorlanmazsınız lakin defansif 1 III lü kanatmasını ayısız kullanan savaşçılara karşı zorlanabilirsiniz..Attığı kanatmayı 15 puan bozmanız olmasına karşın 3-4 sefer bozmadığınız vakit belli kudretinizi yer, hasar verir ve büyü şifanı belli oranda azaltır böylece kendinize zorunlu olarak en az 1-2 sefer şifa basmak zorunda kalırsınız.şimdi gelelim gazap vssine:
Gazap şifacı modu tamamı ile birçok farklı kombinasyonu barındırır.Tılsım çeşitliliğiniz ne kadar yüksek ve olanaklı ise okadar çok farklı kesim taktiğiniz olacaktır.Detaylarla anlatmayacağım ofansifler için kullanacağımız gazap methodları:
1- Zehir Gazabı + kangal (Zehirleme 1 III -Gazap 1 III Meditasyon 2 - Ruh Kalkanı)
Rakibe vs başlar başlamaz zehir atılıp maraton itemlerimizi takıp kangalla beraber rakibi slot edasıyla döndürerek kesme taktiğidir :) (Rakibe işkence çektirir)
2- Zehir Gazabı + asit (Zehirleme 1 III - Gazap 1 III Asit bilgisi II - Ruh Kalkanı)
Rakibe vs başlar başlamaz zehir atılıp maraton itemlerimizi ve varsa hidro ve hayyan solucan parçalarımızı takıp rakibi ağır zehir hasarının altında ekstradan 3 snde bir 1500-2000 hasarlık bir asit etkisinde bırakarak keseriz.(Hızlı Öldürme)
3- Asit Gazabı + zehir + kangal (Asit Bilgisi III - Gazap 1 III Zehirleme I- Ruh Kalkanı)
Bu taktik asite dayalıdır.Başlarken daima asit ile başlayın (diğer yetenekleri asitin dolum süresine kadar açabilirsiniz.)
Asiti attıktan hemen sonra kangal ve zehrinizi kullanın ve maraton itemlerinizi takıp rakibi turlayarak asite boğun.Yalnız bu taktik rakibin atacağı zihin ile ters tepebilir.(Bu yüzden zehirleme siz dursanız ölseniz çıksanız dahi rakip bozamadığı sürece devam eder.)
4- Zehir Gazabı + Max Gazabı + Kangal (Zehirleme 1 III - Gazap 1 III Gazap - Ruh Kalkanı)
Gazap şifacımızın ofansiften kaçmadan yapabileceği tek olanaklı vsdir.Vsye mevlana itemlerimizi giyip çember açarak başlarız.zehir itemlerine geri dönüp zehrimizi atıp rakibe kangal salarken max itemlerimizi giyip rakibe saldırı moduna geçeriz.burada dikkat edilmesi gereken olay canınızın asla 50den aşağıya inmesine izin vermemenizdir.canınız 50ye yaklaştığında birkaç parça mevlana item giyip can basıp tekrar ruh dövenleri elinize alın.Bu vsnin bir garantisi yok çok hızlı sürer %70~%80 vsyi siz kazanırsınız ama rakibinizden çok büyük hasar almadan bu vsden kurtulamazsınız.
Kraliyet | Sanalcinayet | Sanalşifa | Sanal | Sanalkatil | Sessizce | Sanalbanka

Cevapla

“Şifacı” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir