[OKO Taktikleri] Büyücü-Şifacıya karşı

Yetenek sahipleri elemental değerlerini yargılıyor, en iyi olmanın yollarını arıyorlar
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Meran
Klan: Lodos
Lonca: Kardes

Re: [OKO Taktikleri] Büyücü-Şifacıya karşı

Mesaj gönderen Shizune »

Refresh yazdı: Doğru dizilimli dediğin büyücülerin tılsımları neler çok merak ediyorum.
Her neyse meteorit gayet etkili rahat asitçi şifa kesilebiliyor.
Full solucan ve cent itemleri takarsan hasarın ve kritiğin düşecek bunları hiç hesaba katmıyorsun.
Ayrıca solucan iksir içersen büyücü de vahşi vadi iksir içer.

Gazap 1 II takılı çarımdan örnek vermek gerekirse üstümü full siyanür set takıp gazabımı açtığımda zehrin 3309 oluyor ve bunun üstüne 3 parça paracelsus solucan ve cent zırh giydiğimde zehrin 3100lere düşüyor bunun haricinde solucan iksiri içip içmemek benim lüksüm .. şayet karşı taraftaki büyücünün iki direncini birden 1000 leyemeyeceğine göre ikisine 120/120 eşit verip vahşi vadi iksir bile içse olacağı en fazla 420/420 bir direnç..zehrim sıfır dirençli kişiye bile 4.5k vururken %50 oranında bir dirence sahip olan büyüceyede 2.2-2.5k arası hasar vericek ve bunun haricinde kangalım ve asitim var.kardeşim açıkca artık belirteyim büyücünün şifacı kesmesi d.k kırma element vurma işidir..demiyorumki meteoritle kesemezsin,herkez benim gibi item yapmaz evet çoğu şifacı hasarım eksilmesin diye 56 zırha tamam diyebilir .. bu kişiler çok rahat meteroitle kesilebilir.. fakat benim dediğim kombine ile bir büyücü bana kritik bile atsa ilk zırh kırılmasında benim zırhım hala %70te kalıyor üstüne kons açıp vurduğunda bile hasarın ilk vuruşta 3k ikincide 6-7kları bulucak taki bu zamana kadar zaten zehir+asit+kangaldan büyücü ölücek..bunları geçtim bir şifa kons açan büyücünün üstüne üstüne gideceğini pek sanmıyorum..benim zevk aldığım fikri görüşüm kişiye zehir atıp kangal salmakta.. bilirsinki zehrin menzili meteroitten 1-2m daha uzun.. yani sen meteroit atma mesafesine gelene kadar ben sana zehir atıp geri çekilebiliyorum..şu anda zehirci şifayla uğraşabilecek tek karakter büyücü bu doğru onunda tek koşulu üzerinde büyü bozma tılsımının olmasından..işin özü zehrimi bozamayan büyücü bir kaç saniye içinde ölecektir :D
Bu arada zehir hakkında kısa bir bilgi vereyim:
zehir diğer bütün sınıfların yeteneklerindeki kritik sistemi gibi çalışmıyor..misal 0 direçli kişiye düz zehrim 4000-4200 civarı vururken, yine aynı kişiye kritikli zehir attığımda hasar 4500-5000 arasında bir değişkenlik gösteriyor full siyanür olmama rağmen kritik şifacıda sadece 500 hasar oynatıyor.
Meran'ın benzersiz Zehir Gazabı..

Meran - The Cursed Priests Wars (Korku-Gerilim)
Kullanıcı avatarı
Refresh
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Guardians Of İstanbul

Mesaj gönderen Refresh »

Shizune yazdı:
Refresh yazdı: Doğru dizilimli dediğin büyücülerin tılsımları neler çok merak ediyorum.
Full solucan ve cent itemleri takarsan hasarın ve kritiğin düşecek bunları hiç hesaba katmıyorsun.

Gazap 1 II takılı çarımdan örnek vermek gerekirse üstümü full siyanür set takıp gazabımı açtığımda zehrin 3309 oluyor ve bunun üstüne 3 parça paracelsus solucan ve cent zırh giydiğimde zehrin 3100lere düşüyor bunun haricinde solucan iksiri içip içmemek benim lüksüm .. şayet karşı taraftaki büyücünün iki direncini birden 1000 leyemeyeceğine göre ikisine 120/120 eşit verip vahşi vadi iksir bile içse olacağı en fazla 420/420 bir direnç..zehrim sıfır dirençli kişiye bile 4.5k vururken %50 oranında bir dirence sahip olan büyüceyede 2.2-2.5k arası hasar vericek ve bunun haricinde kangalım ve asitim var.kardeşim açıkca artık belirteyim büyücünün şifacı kesmesi d.k kırma element vurma işidir..demiyorumki meteoritle kesemezsin,herkez benim gibi item yapmaz evet çoğu şifacı hasarım eksilmesin diye 56 zırha tamam diyebilir .. bu kişiler çok rahat meteroitle kesilebilir.. fakat benim dediğim kombine ile bir büyücü bana kritik bile atsa ilk zırh kırılmasında benim zırhım hala %70te kalıyor üstüne kons açıp vurduğunda bile hasarın ilk vuruşta 3k ikincide 6-7kları bulucak taki bu zamana kadar zaten zehir+asit+kangaldan büyücü ölücek..bunları geçtim bir şifa kons açan büyücünün üstüne üstüne gideceğini pek sanmıyorum..benim zevk aldığım fikri görüşüm kişiye zehir atıp kangal salmakta.. bilirsinki zehrin menzili meteroitten 1-2m daha uzun.. yani sen meteroit atma mesafesine gelene kadar ben sana zehir atıp geri çekilebiliyorum..şu anda zehirci şifayla uğraşabilecek tek karakter büyücü bu doğru onunda tek koşulu üzerinde büyü bozma tılsımının olmasından..işin özü zehrimi bozamayan büyücü bir kaç saniye içinde ölecektir :D
zehir diğer bütün sınıfların yeteneklerindeki kritik sistemi gibi çalışmıyor..misal 0 direçli kişiye düz zehrim 4000-4200 civarı vururken, yine aynı kişiye kritikli zehir attığımda hasar 4500-5000 arasında bir değişkenlik gösteriyor full siyanür olmama rağmen kritik şifacıda sadece 500 hasar oynatıyor.
İlk kritikten sonra zırhın nasıl 70 oluyor anlamadım % 30 zırh düşürüyor kritiğim ki III seviye üretsem % 35 düşürecek yani sen zırhını % 100 yapabilmen lazım.Bunu yapmak içinde solucan iksir artı full cent ve diğerleri de solucan olmalı asa hariç.Böyle yaparsan zırhın anca 100 olabilir.Bu şekilde hasarın epey bi düşecektir.
Kangalı geç bi kere buz vuracağıma kangala zihin atarım pek bi işe yaramaz yani.
Sen beni zehirle kesebilmen için 10 sn den fazla zaman gerekiyor.
Ben 10 sn de 4 tane rahat meteorit atarım.
Hesabını sen yap ilk attığım kritik olursa ve konstada 2 kritik attığımda % 100 zırhın olsa bile zırhın -%5e düşüyor.
Kıyametin göbeğinde, İstanbul'da ya Kıyametin Efendisi olursun ya kölesi!

GuardianS of İstanbuL
Kullanıcı avatarı
VoYaGE
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Karargah

Mesaj gönderen VoYaGE »

Boşuna dil döküyorsun direnci 0 olan savaşçıya 4600 vurup direnci 240 diyen bir şifacıdan bahsediyoruz :)
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Shizune »

VoYaGE yazdı:Boşuna dil döküyorsun direnci 0 olan savaşçıya 4600 vurup direnci 240 diyen bir şifacıdan bahsediyoruz :)
Beni yalanlaya suçlayan kişini kendini er meydanında görebilirmiyiz ? :) müsait olduğun her vakit istediğin karakterle meranda vs'ye beklerim ozaman görürsün 0 mı 240mı :)

bu arada gazap full setle açıldıktan sonra üstünde hiç bir item bırakmasan bile 1000 hasar etkisi bırakır..ki itemlerimde takılı olacağından hasarım maksimum verim (3309 zehir hasarı) yerine 2800-3100 arasında itemlere göre değişkenlik gösterecek..

burda belirttiğim şeyler büyücü aşağılamak değil tam aksi şifacının size karşı olan kozlarını sunmamda ve sizin buna göre savunmanızı vs taktiğini yapmanızdır..ancak görüyorumki bazı arkadaşlar ben bilgi verdikçe sanki kendi oyunun en iyisi herşeyi bileni gibi bana garez yapmaya çalışıyor..bunları geçin lütf konu taktik bölümüdür birbirinize laf atmayı bırakın konu dışına çıkmayın

Kullanıcı avatarı
acarrr
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Elite

Mesaj gönderen acarrr »

Bir büyücü şifacı kesmek istiyorsa ruh kalkanlı şifacıyı öncelıkle gereklı olanlar;
YETENEKLER: 15 FİZİK, 15 BİLGİSİ, 15 BÜYÜ BOZMA, 15 MEDİTASYON, 15 ZİHİN, KONSANTRASYON 15. Geri kalanını teslaya yapıştırın atıcak adamın kangan, evcil hayvanı var ise :)

Gerekli Olan Tılsımlar: Meteorit 1 , Meteorit 2 III, ( Adamda zehırleme 3 varsa MAJOR BB 3 TAKIN ZEHİRİ BOZARSINIZ ;) )
Meteorit III, Meditasyon 1 III.

DİRENÇLER: Zehir atarsa zaten bozucaksınız o yüzden karakter direncının 240 puanınıda ASİT'E verin.

Kesim için bide benden taktik :) İlk başlarken Full fızık tılsımlarla beraber meditasyon tılsımı ve medi 15 vaziyette fızk atın sonra kons kons bıtene kadar fzık ıle konsları yapıştırın :) , daha sonra ise zihinizi atıp oturun acılmasına snler kala kendınız ayarlayıp erken kalkıp asıt menzılı dısında durmanızda fayda var ( FZIK MENZILI ASITTEN DAHA UZUNDUR O SIZE 1 ASIT ATMAYA KALKANA KADAR M1 ILE SIZ ONA 2 FIZK ÇAKARSINIZ :D ) Zihin acıldıkdan sonra ha yakalandınız veya aldıgınız asıt hasarı azalması ıcın tek hasar veren KIYAMET ayakkabı, Eldiven, Pantolon yerıne FEVZİ VAHŞİ; Pantolon, Eldiven, Ayakkabı kullanın. İlk ziihnden önce konsla yardırmanızda fayda var canınız azalınca kons ıcın fırsatınız olmaya bilir ;) Aksini İdda eden varsa karakterıme ulasıp BEYAZKÖŞKDE BÜYÜCÜMLE ŞİFACI Ws si atabılırler.
ADUKET
BünyaminACAR
AzBekleGeliyorum
SHuTDowN
xSwiNDLeRx
SCHATTEN
Üfürükçüx
AzbekleGeliyorum
HowTHoRN
xSCHLAGE
xLUCIFERx
Schlagee
IıISCHLAGEIıl
Kullanıcı avatarı
Symbian
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Kurtuluş

Mesaj gönderen Symbian »

Refresh yazdı:
Shizune yazdı:

İlk kritikten sonra zırhın nasıl 70 oluyor anlamadım % 30 zırh düşürüyor kritiğim ki III seviye üretsem % 35 düşürecek yani sen zırhını % 100 yapabilmen lazım.Bunu yapmak içinde solucan iksir artı full cent ve diğerleri de solucan olmalı asa hariç.Böyle yaparsan zırhın anca 100 olabilir.Bu şekilde hasarın epey bi düşecektir.
Kangalı geç bi kere buz vuracağıma kangala zihin atarım pek bi işe yaramaz yani.
Sen beni zehirle kesebilmen için 10 sn den fazla zaman gerekiyor.
Ben 10 sn de 4 tane rahat meteorit atarım.
Hesabını sen yap ilk attığım kritik olursa ve konstada 2 kritik attığımda % 100 zırhın olsa bile zırhın -%5e düşüyor.
Şifacının zırhı hiç bir zaman %100 olamaz.
Kullanıcı avatarı
Refresh
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Guardians Of İstanbul

Mesaj gönderen Refresh »

Symbian yazdı: Şifacının zırhı hiç bir zaman %100 olamaz.
İlk kritikten sonra zırhı %70 oluyormuş ondan bahsediyorum.
Kıyametin göbeğinde, İstanbul'da ya Kıyametin Efendisi olursun ya kölesi!

GuardianS of İstanbuL
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Shizune »

Refresh yazdı:
Hiçbir karakterin zırhı %70ten fazlasına çıkamaz bu zaten oyunun kuralı fakat limit ne kadar sınırlı olursa olsun misal vermek gerekirse bir şifacıda %68 / %70 oranında bir zırh var ve bu zırhın üstüne solucan iksir çektiğiniz vakit zırhınız %70 / %70 görünür.
Bu doğru bir görüntü ve alacağınız ilk hasarlar savaşçı şifacı büyücü veya mob farketmeksizin %70 zırh üzerinden hasar yersiniz.
Ama olay şudurki %68 oranında olan zırhın üzerine (%kaç verdiğini bilmiyorum ama tahminim %20 zırh veriyordu) solucan iksir içerseniz zırhınız %88 / %70 olur ama bu karakter penceresinde %70 olarak gözükür.Bunun sebebi limitin %70 olmasından kaynaklanıyor.Fakat bir büyücüden zırh kırma yani meteorit yendiği vakit tılsımıda varsa kritikle 35 zırh kırılacaksa %70 üzerinden değil %88 üzerinden kırılır.Yani ;
ilk hamlede vurduğun kritikli ilk fizik %70 zırh üzerinden ->
ikinci hamlede vuracağın fizik ise %88-%35=%53 zırha vuracaktır.
Burdaki önemli nokta zırh kırma III tılsımınızla zırhını limitin üzerine çıkarmış bir şifacının zırhını ilk kritikli fizikle %70-%35=%35 yapamayacağınızdır.
Tekrar ediyorum limit 70 gibi görünebilir ama zırh kırılırken, zırhını limitinin üzerine çıkarmış birisine 70 üzerinden değil o anda üzerinde ne kadar zırh varsa okadar %den düşer.
arkadaşın dediğine gelicek olursak oyunda herhangi bir itemle dahi Sobenin gazabı hediyesi itemi bile olsa zırhınızı %100 yapamazsınız sadece zırhınızı yükselttiğiniz için zırhınız kırılsa dahi %70ten aşağı zor düşer bu kadar basit :)

Kullanıcı avatarı
Symbian
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Kurtuluş

Mesaj gönderen Symbian »

Shizune yazdı:
Refresh yazdı:
Hiçbir karakterin zırhı %70ten fazlasına çıkamaz
Tank savaşcının zırhı 75 e kadar çıkıyor.
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Shizune »

Symbian yazdı:
Shizune yazdı:
Refresh yazdı:
Hiçbir karakterin zırhı %70ten fazlasına çıkamaz
Tank savaşcının zırhı 75 e kadar çıkıyor.
kardeş bu engin bilgin için tekrardan teşekkür ederim :D yalnız benim kastetmiş olduğum şey HİÇBİRŞİFACI KARAKTERİNİN zırhının %70ten fazlasına çıkamayağı okadar anlatımdan sonra bunu söylemek için cevap yazıyorsan bişey demiyeceğim