BÜYÜCÜ YOL HARİTASI

Yetenek sahipleri elemental değerlerini yargılıyor, en iyi olmanın yollarını arıyorlar
Kullanıcı avatarı
Kartalavcisi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: HAREM

Re: BÜYÜCÜ YOL HARİTASI

Mesaj gönderen Kartalavcisi »

turkneferi yazdı: 26 Oca 2018 23:13 Yazınızı baştan sona okudum. Azminizi takdir ettim, başkası gibi pes etmemişsiniz bir MMORPG oyun için 3 ayda en üst seviyeye gelmek gayet makul bir süre. Ancak aklıma bir şey takıldı. 2 haftada m1 i nasıl ürettiniz ? Şuan güncel piyasası 300m civarlarında. Günde 6 saat oynamak ile tanesi yanlış bilmiyorsan 500 bin olan klorotoksinden günlük kaç adet düştü ? 300m için günde 20m gibi bir para yapmak gerekiyor. Çanta satarak ben şuan büyücüm ile 4 saatte 5m zor topluyorum y2 ile neyi yanlış yapıyorum öğrenmek için soruyorum.
O zamanlar bende y2 veya m1 tılsımları yoktu.Cinlerde torba kasarak saatte 1,5m civarı para kasıyordum.Günde 7 8 saat üşenmeden kastıgımda yaklasık 8m para sadece torba satarak yapabiliyordum.Gümüş akreplerdende satte 3 kloro düşürebiliyordum.O dönem kloralar 750 bin ile 1m civarındaydı. 750 binden sattıgımızı dusunursek 2m de saatte klorolardan gelse günde yaklasık 14m para kasabiliyordum.Ben abimle ortak oynuyordum oyunu 2 tane hesabımız vardı. Full azat tılsımsız büyücülerdik.O da para kasıyordu.Ortalama günde 10m+ para kasıyorduk.Char kasıp 49 yapıp görev itemlerinide alıyorduk.O dönem görev itemerini 40m e satıyordum.Char kasıp 49 yapmak 2 günümü alıyordu görevlerle beraber.Charlarıda taskanatlarda kasıyorduk.Günde yaklasık 15 deri düşürüyordum char kasarken onlarıda 500 binden satınca 7,5m gelir oluyordu.3 günde 1 char kastıgımızı düşünürsek 40m+15m= 55m civarı bir para yapabiliyorduk. 3 günde 55m haftada 120m civarı bir para yapabiliyorduk.Sadece bu yöntemler ile önemli olan hedef koymak.Şuan y2 bb3 m1 m23 tılsımlarım var ve hedefim olmadıgı için para kasamıyorum ama o dönem ticarette yapıyordum 1m den yüklü miktarda saf altın alıp 1,25 veya 1,5m e satıyordum ticaretlede o parayı kullanıyordum.Çok efectif şekilde para kasıyorduk.Bana kalsa o para kasma yöntemini devam ettirseydim.Bütün kıyamet setlerini üretebilirdim ama uzun sure hep aynı şeyleri yapmak insanı sıkıyor bir süre sonra.
Kullanıcı avatarı
Tolgacan108
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen Tolgacan108 »

Pluslu o kadar saatte 20 m plussuz 15 m kasıcaksın bi gir bakalım oyuna plussuz o kadar kasabilecekmisin.
BenKutto yazdı: 23 Oca 2018 21:57
Agafbey850 yazdı: 23 Oca 2018 00:07
Kartalavcisi yazdı: 31 Mar 2017 23:45 Evet arkadaşlar bu konuda yaşadığım deneyimleri ve ne yapılması gerektiğini anlatacağım.
Oyunu beta döneminden beri oynuyordum.Fakat şanssızlıklardan dolayı sıgınakların ve migratın geldiği zaman bırakmıştım.Sonra çemberlitaş döneminde geri döndüm şifacı oynadım o dönem fakat junondan zırhı alamadığım ve o dönem 1300+ şifa gerektiği için çemberlitaşa giremedim ve 2013 yılında bir daha bıraktım oyunu.3 ay önce oyuna yeniden başladım.Bu kadar yıl sonra bir karakter dizmek ve oyunu bitirmek amacıyla kolları sıvadım.
Yaklaşık 3 ay önce, 1 seviye bir büyücü ile oyuna başladım.Eminönü'nde oynayanlar belki bilir ismim 'Sansiro'.
Başladığım gibi öncelikle Çemberlitaş kutu aldım.3 aylık plusum bitmeden, 1 hafta önce bütün setlerimi tamamladım ve yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmak adına bu konuyu açmak istedim.

Öncelikle büyücü olarak 49 seviye olmam 2-3 günümü aldı.Bu süreç içinde bir sürü dost edindim.Beraber babı-ali de cin kestiğimiz arkadaşlarla dostluğu ilerlettim ve şuan halen beraber oynuyoruz. 49 olunca tavsiyem sığınak ve junon da vakit kaybetmemeniz.Birçok kişi size sığınaklardan junondan takı ve zırhınızı tamamlamanızı söyleyecektir.Bana göre bu tamamen vakit kaybı.Ortalama olarak bir junon 45dk sıgınakta 20 dk sürüyor.Eğer takıları tamamlamaya çalışırsanız 1 2 haftanızı alabilir şansınıza göre.Ben grup bölgeleri yerine Kıyamet asa üretmekle uğraştım.Migrat ve sığınaklarda kaybedeceğim zamanı yeraltında cin keserek torba satarak geçirdim.Akreplerde klorotoksin düşürüp sattım günde ortalama 5-6m civarı bir para yaptım.1 hafta içinde Kıyamet asa mı üretmiştim.Daha sonra çemberlitaşın büyücü için olmazsa olmaz olan tılsımı m1 için para yapmaya başladım.Öncelikle belli bir sermaye oluşturdum 40-50m civarı daha sonrada ticaretle al-sat yaparak o parayı çoğalttım.Yeraltında cin keserek ve torbaları satarak, kolorotoksin düşürerek ve yeni karakter açıp 49 seviyeye getirip görev itemlerini satarak 300m civarı bir para biriktirdim ve 2 haftanın sonunda m1 tılsımımı almış bulundum.Eğer arkadaşlarınız varsa bu şekilde bile çemberlitaş bölgesine girebilirsiniz.Fakat benim hiçbir tanıdığım olmadığı için öncelikle hasarım az diye beni grup bölgelerine almadılar.Millete dil dökmektense biraz daha biriktirip dediğim yollarla kıyamet zırh ve kıyamet ceket ürettim.Bunlarda yaklaşık olarak 150m civarı bir para tuttu.Bu şekilde 1800'e yakın hasarım oldu.Ve kolaylıkla grup bulmaya başladım.İlk girdiğiniz zaman loncanızla veya tanıdıklarınızla girerseniz daha olumlu olur.Ben ilk çemberlitaşa loncamdaki kişilerle girip bölgeyi öğrenmeye çalıştım.Şunu da farketmişim ben çemberlitaşı o kadar gözümde büyütmüşüm ki ilk zamanlar girmeye korkuyordum ya beceremezsem diye.Hatta bütün setleri para kasıp üretmeyi bile düşündüm çemberlitaşa girmektense ama düşündüğüm gibi olmadı.Öyle gruplara denk geldim ki bu süreç içinde bazen 1 bucuk saatte anca çıktık bazen köpeği bile kesemedik ama yılmadım her girişimde daha fazla zevk aldım çemberlitaştan ve kendimi geliştirdim.İlk girdiğim zamanlar gbm-x bölgesine girdim.9-10 seferde bütün ayakkabılarımı düşürmüştüm ama benim size tavsiyem orda vakit kaybetmemeniz ve 2. bölgeye girmeniz devamlı olarak.Ben ayakkabılarımı düşürdükten sonra 2. bölgeye yöneldim.M23 tılsımım olmadığı için ortalama 40 dakikada 1 bölge atıyordum.Şansıma ilk bölgemde kıyamet eldiven düşürdüm.Daha sonra m23 tılsımı olmadan çok yavaş kaldığımı ve vakit kaybettiğimi düşünüp tekrar para yapmaya başladım.2-3 Hafta dediğim yollardan para yapıp kendime 1 tane M23 tılsım satın aldım yaklaşık 550m civarı.Benim size tavsiyem sizinde bu tılsımı almanız gerektiği.M1 ve m23 tılsımlarım ve 1900'e yakın hasarım olduğu için kolaylıkla grup bulmaya başladım.Ve bulduğum gruplarda 15-20 dk süreyle bölgeleri bitirip zamandan tasarruf ettim.Günde ortalama 10 kere bölgeye girdim.
Ve 900 madalyada tüm setlerimi tamamladım.En son 5 gün önce trans asamı düşürüp çemberlitaşa veda ettim.Aslında çemberlitaş para kasma konusunda da epey yardımcı oldu bana çünkü günde 10 kere girip yaklasık 90 iksir kazanıyordum.Bu iksirleri 100 binden satıp günde 9m civarı para yapıyordum hem de bölgeye girip item düşürüyordum.Bu arada unuttuğum birşey ise bu süreç içinde 5+1 junon grup bulursa girmeniz.15 dk içinde junonu rahatlıkla kesip takınızı düşürebilirsiniz.Ben şansıma 2. girişimde nucleus yüzüğümü düşürmüştüm.Daha sonra çemberlitaş şaheşerlerini düşürünce m1 ile y2 takas edip sığınaklara girmeye başladım.Çemberlitaştan sonra sığınaklara girmeniz daha mantıklı grup arama derdi olmadan kendi grubunuzu kurup yüzük ve kolyelerinizi düşürebilirsiniz.Dediğim gibi bunlar benim yaşadıklarım ve yaptıklarım belki size fazla yorucu gelebilir.Zırh ve ceket neden ürettin ne gereği var ben onları üretmeden girdim diyenlerde olabilir.Tamamen kendi karakterimden ve başkalarına muhtaç olmamak için ben bu yolu seçtim.Bazen forumda görüyorum yardım isteyen arkadaşlar oluyor onlara da örnek olabilmek adına bu konuyu açtım.Bol şans herkese, umarım bu konu size de faydalı olur.
Bende plus paket yok ben nasıl yol izlemeliyim günde 6 saat oyunda oluyorum Bir Tavsiyeniz varmı
Plus olmayınca taktikte değişen bir şey olmaz.Tek değişen şey plusla 6 saatte 20m kasıyorsan,plussuz 13-15m kasarsın.Plussuz ticareti bir hayli zor yaparsın belki de yapamazsın.Durumun varsa çemberlitaş kutu almanı tavsiye ederim,hem +5 yetenek,kasa,lonca lisansı ve plus pakete sahip olursun.Eğer oyuna para yatırmak istemiyorum diyorsan,1 ayda alacağın tılsımı 1.5-2 ayda alırsın.Şimdiden sana bol şans.Umarım emeklerinin karşılıklarını alırsın.Aklında takılan sorular olursa özelden veya buradan rahatlıkla sorabilirsin.
TETRADOX
Kullanıcı avatarı
xANARCHYx
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen xANARCHYx »

Merhaba ;

Beni para kasma taktiğimi başkası da uyguluyormuş :) Duygulandım gerçekten.