Savaşcı Rehberi

Kılıç ustaları hünerlerini birbirleriyle paylaşıp daha sert ve kritik vurmanın yollarını arıyorlar
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Lonca: ...

Re: Savaşcı Rehberi

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

Konuyu yeni başlayan arkadaşlar için tekrar güncelliyorum. Eklemek istediğim bişeyler var.
Semiha Hanım'a ayı 74 canda değil 70 Canda salınmalıdır. 69 Canda Can basar.

Dybykatliam.. Teşekkür Ederim. :arrow:
Kullanıcı avatarı
XxDyBLeGeNDxX
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Gölge Haramileri

Mesaj gönderen XxDyBLeGeNDxX »

ellerine sağlık bnm için çok faydalı oldu :D
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

XxxChesTeRxxX yazdı:Bazı Yerlerde Yazmayı Unuttuğum Şeyler Var.

Dışardaki Semihada
Yanılmıyorsam 76 canlarda Ayı salmalısın.

Gaffar Bey Kesiminde : :arrow:
Semiha Bir kişiyi yanına Çeker o kişiye hemen bozmalısın .

hemen salsak ayı ölür ztn olsun ii :D
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
jokerkaan
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Al Dem

Mesaj gönderen jokerkaan »

Çok Bilmişlik Gibi Olmasın ama Yazdıklarının Yarısından Fazlası Hatalı Özellikle Çemberlitaş Kısmının Büyük Bir Bölümü. Sana Tavsiyem Bilmiyorsan Yorumda Yapma. SAYGILAR... :|
FaLaNFeLaN
FaLaNFeLaNII
FaLaNFeLaNIII
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

jokerkaan yazdı:Çok Bilmişlik Gibi Olmasın ama Yazdıklarının Yarısından Fazlası Hatalı Özellikle Çemberlitaş Kısmının Büyük Bir Bölümü. Sana Tavsiyem Bilmiyorsan Yorumda Yapma. SAYGILAR... :|
Çoğunun hatalı olduğunu biliyorum. Evet Savaşcı ile Çemberlitaşa girmedim. Hataları rapor ederek düzeltecektim zaten yorum için tşkler. :arrow:
Kullanıcı avatarı
jokerkaan
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Al Dem

Mesaj gönderen jokerkaan »

XxxChesTeRxxX yazdı:
jokerkaan yazdı:Çok Bilmişlik Gibi Olmasın ama Yazdıklarının Yarısından Fazlası Hatalı Özellikle Çemberlitaş Kısmının Büyük Bir Bölümü. Sana Tavsiyem Bilmiyorsan Yorumda Yapma. SAYGILAR... :|
Çoğunun hatalı olduğunu biliyorum. Evet Savaşcı ile Çemberlitaşa girmedim. Hataları rapor ederek düzeltecektim zaten yorum için tşkler. :arrow:
Rica Ederim.

Sormak İstediğiniz Kafanıza Takılan Sorular Varsa Cevaplayabilirim :arrow:
FaLaNFeLaN
FaLaNFeLaNII
FaLaNFeLaNIII
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Yeni başlayan arkadaşların görmesi için konuyu güncelliyorum.
Kullanıcı avatarı
itachi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Iıosmanlı Nefesiıı

Mesaj gönderen itachi »

Benim anlamadigim sey yeteneklerde hic hedef saptirmaya vermemissin. Ve sonra hep hs verin demissin. Nasil vercez :D
Bizde kardeşlik nedir bilir misin? Nefesin kesildiğinde; al bu can senindir.
Yolun sonu uçurum olsa; çekil ilk adım benimdir.

Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.
(Mevlâna Celâleddin-i Rûmî)
Kullanıcı avatarı
Ecellli
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Ecellli »

XxxChesTeRxxX yazdı:Yeni Başlayan Arkadaşlar İçin Konuyu Açıyorum. :arrow:
Yetenekleri 15 Ofansif Dövüş 15 Sert Vuruş 15 Depar yapın. Sonra durdurmaya verin. Ayı yüklediyseniz Ayı'ya puan verin.
Kasma İşlemi:
13 Lvlden itibaren Anlatacağım.
Antrepo'da kasılıcaksınız. Azulun bölgesinde sağ tarafta bir kapı var oraya gidin kapının dibinde oturun. Cinleri sırayla çekip kesin. 16 Lvl e kadar bu şekilde bu yerde kasın. 16 Lvlde konuşma görevleri ıvır zıvır görevleri yapın. 19 Lvl Olunca Fareadamların orda kasın. (Sahildeki Fareadamlar). Çoğu Görevi Yaptıktan Sonra Labirenttesiniz. Labirentte Kasma yerleri => Antik Mızrak Madeni , Salon , Salon Yolu , Kitabe. Çoğu Görevi yaptıktan Sonra 30 Lvle Kadar Dediğim Yerlerde kasın.(Sarrafınız 23 İse Kasarken Menekşe Elmas veya Akik Çekip Para Yapabilirsiniz. ) 30 Lvl Olunca Meteor Bölgesindeyiz. Görevleri Yaptıktan Sonra 33 Olana Kadar Yılanlar ve Cinlerde Kasın. Lokman'a 30 verdiyseniz hem Kasıp hemde Ganoderma Çekebilirsiniz. Buda Size üst dizme parası olabilir. :)
33 Lvl Olunca Çeteci Mağarası Görevlerini Yaptıktan Sonra Deli ve Sultan Kesin. Çeteci Muhafızı'na göre daha çok Tecrübe verir. Çeteci Mağarası'ndaki Ganoderma Madenini Çekin. Bu arada Parada yapabilirsiniz. 35 Lvl Olunca Kurt Mağarası Görevlerini Yapın. Karakürkü Yaptıktan Sonra Sivri Ada'ya gidin orda Kemikkafa,Ruh Çalan ve Fare Adam Terbiyecilerde Kasın. 40 Lvle Kadar Kasmanızı Tercih Ediyorum. Artık Yeraltı'ndayız. (Sarrafı 40 Yaparsanız Kasarken Mavi Topaz adlı Madeni Çekerek Para Yapabilirsiniz. )40 Lvl Olunca Yetenekler:

Ofansif Dövüş 15
Sert Vuruş 15
Ağır Vuruş 15
Depar 15
Geri kalanlarıda kafanıza göre dağıtın.
Sarsılmaza 1 vermeniz iyi olur Bkz. Bombacı.

Kasılma :
Solucan Yolu , Akrepler (Karacin Bölgesindeki Yer) , Solucan'ın Bulunduğu Mağara , U Dönüşündeki Yer.
44 Lvl olunca Meran Labirentine Girmek İçin Gerekli Görevleri Yaptıktan Sonra Meran Labirentindeyiz. Meran Şehri Görevlerini Yaptıktan Sonra
Kasılıcak Yaratıklar => Meran Muhafızı , Uçan Muhafız , Buz Büyücüsü ,Lanetli Meran ,Bekçi Kobra ...
49 Olana Kadar Kasın.
49 Olunca Yetenekler.

Tank Olucaksanız :
15 Defansif Dövüşme
15 Sakınma
15 Savaş Narası
15 Kışkırtma
5 Ayı (+5 varsa 10 yapın.)
15 Zihin Toplama
10 Sarsılmaz

8 Kalıyor.
Bunun 5 İni Durdurmaya Verin.
3 ünüde Süpürmeye Verin.

Tank Kıyafetleri :
Üstünüzü Farabi Solucan Dizmenizi Tavsiye Ederim. Sığınak Ve Miğrat'a Girmek için öncelikle Çevre Yapmalısınız.
Sığınaktan Farabi Farabi Yüzük ,Evocati Kolye (Yüzükte Olabilir Kenan'dan hangisi düşüyorsa) ,Farabi Plevne Ayakkabı ve Görevden Gelen Farabi Solucan Eldiveni Giyin.
Görev Alabileceğiniz NPC'Ler
Lamia ( Kenan'a Giderken Sağdaki Odada Bulunur.)
Neşe ( Kenan'a Giderken Soldaki Koğuşta Yerde Yatan Kişidir. )
Bergin (Düşünen Adam'ı Geçtikten Sonra Sağdaki Koridorda Pislik Yığınının İçinde Oturan NPC'dir.)

Tank Savaşcının Düşünen Adam'daki Yapacakları :
Bu Bossu Büyücüler Keser. Bir Büyücünün üstünde kalırsa ve diğer büyücüler onun üstünden alamazlarsa Hemen Nara Atıp Düşünen Adam'ı üstüne Al. En yüksek Hasarlı büyücüye arada Hs at. Arada Kışkırtma At.

Motorin :

Bu Bossuda Büyücülere bırak. Yine aynı şekilde arada üstüne al. Kışkırtma at.

Kenan :
Şalterde Duracaksın. Şalteri Sakın Kaçırma Aksi Takdirde Kenan Kendine Can Basar.

Gelelim Miğrata.. :arrow:
Yine Aynı Kıyafetlerle Girebilirsin. (Çevren Olması iyidir).

İşi büyücülere Bırak. İmmunelerde 50 cana yakın olursa hemen narayla üstüne al. Veya en yüksek hasarlı büyücüye hs verip kışkırtma ile çek. Sonra Sarsılmaz Aç Gerisini Büyücüler Halleder.

Boss Kesimlerinde Yapılacaklar :arrow:

Centurion :

Bunuda Büyücüler Aralarında Paslaşarak Keserler . Senin Yapacağın İş Centurion Kime Zihin Atarsa Ona Boz. Birinin üstünde kalırsa Centurionu Nara İle çek. Arada Kışkırtma At. Kesildikten Sonra Bu Bosstan Alacağın Tanklık İçin Farabi Solucan Pantolondur. Bu Pantolonu Giyin .

Junon :
Burada İş Savaşcıya Düşer.
Elektrik Direncini 1000 Lemen Gerekir. 1000 Lemek İçin Karakter Penceresindeki 240 Direnci Elektriğe ver.
1 Adet Shen İksir ve 1 Adet Shen İtem İle Elektrik Direncin 1000 Lenir. Gelelim Kesime :arrow:

Tank Büyücüye Hs (Hedef Saptırma ) At. Büyücülere Dönerse Nara ile üstüne al. Zindana Yollanırsan Tank Büyücü Üstüne Alır Endişelenme. Junon Tsss'larsa Sarsılmaz Aç. Arada Kışkırtma At. Bunları Uygulayarak Devam Et. Junondan Alacağın Tank İtemi Evocati Kolye veya Yüzük (Hangisi Junon'dan DÜşüyorsa) ve Evocati Zırhtır.

Üstünü Dizdikten Sonra Artık Çemberlitaş İçin Tank Olabilirsin. (Ofansif olma Çoğunlukla 4+1+1 Girilir . ( 4 Büyücü 1 Şifacı 1 Tank. )
Çemberlitaş İçin : M2,5 Element Gözlük ve Farabi Shen Silah Al Silahını parlat. )
Yetenekler Yine Aynı Yap.
Taarruz Aygıtları Korteks Atıyor Bu Öldürücüdür Sadece Sen bozabilirsin. O yüzden kime atarsa hemen boz.
Sıhhiyede Yapacağın Bişe Yok sadece üstünde tut.
Makine'de (4 1 1 Gidiyorsanız) En yüksek büyücüye Hs at. Onlar Keser 75 Can Civarı Konsantrasyon Açmalarını söyle.
Kalfada Elektrik Dirençlerini 1000 Lemen Gerekiyor. 240 Puanı Hiçbir şeye verme. Kalsın. Elektriğini 1000lemek için 2 Parça Shen İtem Al. (M2,5 Element +Farabi Shen (^) Silah ve 2 Parça Shen İtem. ) Burda Yapacakların İlk Başta (4 1 1 Giriş) En yüksek Hasarlı büyücüye Hs At. Onlar Keser . Kalfa Arada Erg Atıyor. Sen buna karışma Büyücüler Bozar. Depremde Ölmezsin. Büyücüler Kutup Açar Ve Kesersiniz.

Yol Savaşcısı Boss'unda Yapacakların:
Plevne İksir içmeni Tavsiye Ederim.
En Yüksek Hasarlı Büyücüye Hs At.
74 Candan İtibaren Mermi Atıyor. Bunu Büyücüler Kutupla Halleder.
62 Can Civarı Ayı Sal . Salmazsan Yol Savaşcısı İksir İçer.
Sonra Yol Savaşcısı Kesilir. Yol Savaşcısında Alacağın Tank İtemi Taşkanat Zırhtır.

GBM X kesimi :
Ateş ve Asit Direncini 1000 lemen Gerekiyor.
240 Direncinin 120sini Ateş'e 120 Sini Asit'e Ver.
3 Parça Vahşi ve Aramit item Bul.
Ateş ve Asit Direncin 1000 Lenir.
Gelelim Kesime :arrow:
(4 1 1 İse)
En Yüksek Büyücüye Hs At. GBM X Hiddet Sıfırlayıp başkasına dönerse hemen kışkırtma at Dönmezse Nara at.
Hs Ata Ata Kesin. Arada Dirençleri Düşürür Bunu Büyücüler Bozar.
Burdan Alabileceğin Tank İtemi Taşkanat Ayakkabıdır.

Stuart Efendi Kesimi :arrow:
Makineye Gir . Yetenekleri Aynı Yap Direncin 240ınıda Buz'a ver. M2,5 Element Gözlükten gelen 65 Direnç + İksir+ Şifacı Direnci İle Buzun 1000lenir. Stuart 'da ( 4 1 1ise ) Buzu Yüksek Olana Hs At. 89 Canda Enerji Alır. Bunu Büyücüler Kutupla Halleder Eğer Halledilmezse Stuart 40 Civarı Canını Doldurur. Stuart 50 Candan sonra Kudret Çeker . Senin İksir İçmene Gerek yoktur burda. Sonra Kesilir. Burda Alacağın İtemler Taşkanat Eldiven Ve Taşkanat Zırh'tır.

Dışardaki Semiha Kesimi. :arrow:
( 4 1 1 İse )
Ateşini 1000 lemen gerekir. Buzu Yüksek Olana Hs At. Semiha Akılsız Teşkilat Uşakları Deyip Birine Döner Burada Hemen üstüne al. 50 Canda Gaffarın Yanına Kaçar.

Gaffar Bey ve Semiha Hanım Kesimi. :arrow:
Semiha Hanım Burada Vurmaz Ateş Çemberi Yeteneğini kullanır. 4+1+1 Girdiyseniz ilk Semiha Kesilir. Hasarcı büyücüye Hs at. 90 Can yapınca Dur. Büyücüler Semihayı 10 Cana İndirir 10 Canda Kons Açıp Semiha Kesilir. Burdan Alacağın Taşkanat Pantolon ve Zırhtır. Semiha Kesildikten Sonra Gaffar Kaçırılır dışarıda oturun.

Gaffar Bey :arrow:
Burada Elektrik Ve Buz Direncini 1000 Lemen Gerekiyor.
Kesime Başladıktan Sonra Sürekli Hasarcı Büyücüye Hs ver.
Gaffar Bey Arada Kaos Atar Bunu Kendine Boz.
Depremde Büyücüler Kutup AÇar.
Hasarcıya Hs verilerek Gaffar Bey Kesilir.
Burada Alacağın Tnk itemleri Taşkanat Ceket ,Taşkanat Tabanca ve Taşkanat Balta 'dır.

Çemberlitaşta Bıçak Sırtı itemlerini Düşürdükten Sonra Ofans Geziceksen
Yetenekler :
15 Ofansif Dövüş
15 Depar
15 Ağır Vuruş
15 Durdurma
15 Zihin Toplama
Geriye Kalanı Kafana Göre Dağıt.

Hadi Kolay Gelsin..

Not : Saçma Sapan Yorum Yapacak olanlar girmesin.

Helal olsun bu kadar bilgiyi derleyip toplayıp yazman büyük bir emek...
Bence birilerinin böyle bilgi verici metinler yazması oyuna yeni başlıyan arkadaşarımız ve bilmeyenler için çok güzel bir yazı
Benim için çok yararlı oldu.Ama oyunu 3 yıldır oynuyorum :cry: oOoOo :D :) ;) 8-) :lol: :P :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Ecellli
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Ecellli »

Chest bide ben konu açtım 'Savaşçı ve Tılsımlar ' diye bi göz atar msın...Yorumlarınızı bekliyorum :idea: :arrow: :geek: