Mavi Ekran Hatası

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mavi Ekran Hatası

Mesaj gönderen TOLGA »

Uzun bir aradan sonra selamın aleyküm. Teknik bir problemim var, bilgili arkadaşlardan yardımcı olmalarını temenni ediyorum.
Bilgisayarım Asus'un dizüstü modellerindendir. Orijinali Windows 8 olmasına rağmen performans arttırmak açısından Windows 7 Ultimate sürümü mevcuttur. Ayrıca bilgisayar ilk açıldığında masaüstü tamamen gelmesine rağmen ben Chrome'a girdikten çok sonralarda Windows'un açılış sesini duymaktayım.
Bu bilgiler ışığında yardımcı olabilirseniz memnun olurum dostlar.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
NeWTRoBLe
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Mavi Ekran Hatası

Mesaj gönderen NeWTRoBLe »

TOLGA yazdı: 30 Mar 2019 15:10 Uzun bir aradan sonra selamın aleyküm. Teknik bir problemim var, bilgili arkadaşlardan yardımcı olmalarını temenni ediyorum.
Bilgisayarım Asus'un dizüstü modellerindendir. Orijinali Windows 8 olmasına rağmen performans arttırmak açısından Windows 7 Ultimate sürümü mevcuttur. Ayrıca bilgisayar ilk açıldığında masaüstü tamamen gelmesine rağmen ben Chrome'a girdikten çok sonralarda Windows'un açılış sesini duymaktayım.
Bu bilgiler ışığında yardımcı olabilirseniz memnun olurum dostlar.

Resim
Bilgisayarın'ın ram'i düşük ise ondan kaynaklanıp mavi ekran veriyor olabilir.Chrome'a gelince onun yerine Mozilla kullanmanı tavsiye ederim Chrome aşırı Ram kullanıyor.
Anti hetero
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: Mavi Ekran Hatası

Mesaj gönderen TOLGA »

NeWTRoBLe yazdı: 03 Nis 2019 13:34 Bilgisayarın'ın ram'i düşük ise ondan kaynaklanıp mavi ekran veriyor olabilir.Chrome'a gelince onun yerine Mozilla kullanmanı tavsiye ederim Chrome aşırı Ram kullanıyor.
8 gigabyte ram donanımı var. Bilgisayar yaklaşık 3-4 yıldır bana ait. Ağabeyim 2-3 ay önce Windows 7 Ultimate formatı attırdı ve şehir dışına götürdü. Geri döndüğünde tekrar aldım ve bu sorunla birlikte bana vermiş sanırım. :) Demem o ki bilgisayarımda ilk defa böyle bir problem yaşıyorum sürücülerde mi bir problem var bilemiyorum. Biliyorsanız siz söyleyin lütfen.
Resim