[Rehber] Sistem Bakımı

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Cevapla
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Mesajlar: 102
Kayıt: 22 Mar 2016 20:16
Sunucu: Beyaz Köşk
Konum: Türkiye

[Rehber] Sistem Bakımı

Mesaj gönderen KarakuleGFB » 06 Mar 2018 01:57

Wise Disk Cleaner

Wise Disk Cleaner, kolay ve hızlı bir disk temizleme aracı. Wise Disk Cleaner çöp dosyaları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tarar ve sisteminizden kaldırabilir. Dilerseniz bir hariç tutma listesi ile bazı dosyaları hariç tutabilirsiniz. Türkçe desteği de kurulum sırasında seçilebilen bu uygulama ile sisteminizi şişiren fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

İndirme Bağlantısı:
Wise Disk Cleaner


Önemli: Kullandığınız tarayıcıdaki oturumların kapanmaması için tarama işlemi yaparken tarayıcıyı açık bırakın. Size tarayıcıyı kapatıp kapatmak istemediğinizi soracaktır. Buna hayır diyerek kullanıcı hesaplarının giriş kayıtlarının silinmemesini sağlayabilirsiniz.

Resim

ResimWise Registry Cleaner

Wise Registry Cleaner, Türkçe arayüzüyle Windows kayıt defterlerindeki hatalı, bozuk, gereksiz kayıtları temizleminize, gerekli olanları birleştirmenize yardımcı olan kullanımı kolay, etkili ve ücretsiz programdır. Wise Registry Cleaner tüm işlemlerini yerine getirirken verilenizin yedeğini almayı da ihmal etmez.

İndirme Bağlantısı:
Wise Registry Cleaner

Önemli: İlk açılışta Sistem yedekleme ve Kayıt Defteri yedekleme yapmanızı isteyecektir. Tavsiye olarak Tüm Kayıt defterini yedekleme yaptırın.

Sistem Ayarlama kısmındaki ayarları optimize etmeyi unutmayın.!

Resim

ResimPatch My PC

Patch My PC, kurulu olan programları ve sisteminizi tarayarak güncel olmayan programları ve eksik Windows güncellemelerini tespit etmenizi sağlayan, kurulum gerektirmeyen ücretsiz bir programdır.

Taramadan sonra sonuçlar şu renklerle ifade ediliyor:
Yeşil: Güncel, Kırmızı: Güncelleme Gerekli, Siyah: Kurulu Değil.

İndirme Bağlantısı:
Patch My PC

Dipnot: Bazı uygulamalar en güncel versiyonda olmasına rağmen Kırmızı renk ile gösteriliyorsa, Büyük ihtimalle aynı anda Bilgisayarda kurulu eski bir sürümü vardır. Eski sürümü kaldırdığınızda normal haline gelecektir.

Resim


Resimİyi günler efendim.

Cevapla

“Donanım / Teknik Sorunlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir