60+ FPS'de oynatabilecek bir bilgisayar

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
Makinaci
İskele Babası
İskele Babası

60+ FPS'de oynatabilecek bir bilgisayar

Mesaj gönderen Makinaci »

Selam millet. Bilgisayarım oyun içerisinde kötü sonuçlar veriyor. Ortalama FPS 30 iken, Meteor Bölgesinde, Sığınak ve Miğratta 25, hatta 20 ve hatta 15 FPS'lere kadar düşebiliyor. Oyunun arayüzünün optimasyonunun çok kötü olduğunu düşünüyorum çünkü F7 tuşuna basarak arayüzü kapattığınız zaman akıcılığı siz de fark edebilirsiniz. Sistem özelliklerim;

Radeon HD 6670 1GB Ekran Kartı
1GB DDR2 Ram
AMD Athlon X2 Dual Core Processor 4200+

Ayrıca, ekran mozaiklenme sorunu var ki düşman başına. Oyunda bazı anlarda ekranın ortasından en kenarara doğru beliren çizgiler oluşuyor, NPC'ler kayboluyor. Oyuncular neredeyse gözükmüyor. Tüm bu sorunları aşıp, 60 FPS dolaylarında oynatabilecek bir sistem önerisi istiyorum. Çok fazla para da vermek istemiyorum çünkü alacağım sistemi sadece İstanbul Kıyamet Vakti oynamak için alacağım. Halihazırda bir konsolum var.
Ekran kartını değiştirmek istemiyorum fakat ATI'nin ekran kartlarında oluyormuş sanırım bu mozaiklenme olayı. İşlemci ile olan kombinasyonundan dolayı. Anakartı DDR3'e çıkarsak, ona uygun bir ram ve işlemci taksak alacağım performans nasıl olur?