Bilgisayar dili ve ikv senkronizasyonu ( teknik yardım )

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kolcu
İskele Babası
İskele Babası

Bilgisayar dili ve ikv senkronizasyonu ( teknik yardım )

Mesaj gönderen Kolcu »

Merhaba arkadaşlar 3-4 aydir canavar gibi bir notebook kullanıyorum(reklam yapmayalım :') ). Her şey iyi hoş, ama bilgisayarımın kurulum dili İngilizce ( klavyem Türkçe ve hiçbir sorun olmuyor ). Türkçe secenegim olmadığı icin bilgisayarı böyle kurdum ve böyle devam ediyor. Hiçbir oyunda sıkıntı yaratmıyor lakin ikvde sohbet penceresinde ve kullanıcı nicklerindeki Türkçe karakterleri göremiyorum. Örnek vermek gerekirse bir dostum bana, 'şaşırdım' yazdığında ben bunu 'ardm' olarak görüyorum ve bayağı sinir bozucu bir şey haline geliyor bu durum. Başka hiçbir oyunda bu sıkıntının olmaması da sıkıntının bizim oyunda olduğunu düşündürmüyor değil... oyun hevesimin kaçmaması icin ne yapabilirim, bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu ?
Kolcu
İskele Babası
İskele Babası

Re: Bilgisayar dili ve ikv senkronizasyonu ( teknik yardım )

Mesaj gönderen Kolcu »

Teknik bölümüne açacağım konuyu buraya açmışım. Konu taşınabilir.
Adidas
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Adidas »

Çalıştır > Dxdiag komutuyla açacağın Directx Tanı Aracında Sistem sekmesinde yer alan İşletim Sistemi bilgisini paylaşabilir misin? Sahip olduğun lisansın harici dil paketi kurmaya müsait olup olmadığını öğrenelim.
Kolcu
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen Kolcu »

https://puu.sh/yt9ds/8d0832949f.png

ilgili linkte istediğiniz sayfa mevcut hocam buyurun.
Adidas yazdı: 25 Kas 2017 11:52 Çalıştır > Dxdiag komutuyla açacağın Directx Tanı Aracında Sistem sekmesinde yer alan İşletim Sistemi bilgisini paylaşabilir misin? Sahip olduğun lisansın harici dil paketi kurmaya müsait olup olmadığını öğrenelim.
Adidas
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Adidas »

Lisansın dil paketi için uygun. Aşağıdaki bağlantıyı inceleyip senin durumun için belirlenmiş adımları takip edebilir misin? Teknik bir birikim gerektirmiyor, bir bak bakalım cihazına Türkçe'yi eklersin.

https://social.technet.microsoft.com/wi ... tr-tr.aspx
Kullanıcı avatarı
CIZIK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Bedr-in Aslanları

Mesaj gönderen CIZIK »

Oyun klasörü içindeki \base\fonts adresine gidip oradaki sobee ,verdana ,verdanab dosyalarını istediginiz herhangi bir türkçe karakter destekleyen fontla isimleri aynı kalmak şartıyla degiştirip problemi aşabilirsiniz.

alternatif olarak windows klasörü içindede fonts adında bir klasör mevcut kaynak sıkıntısı çekerseniz oradakilerdende kullanabilirsiniz.
Resim
leones non capit muscas