Macbook ile nasıl İstanbul Kiyamet Vakti oynanır?

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Son Kaptan
İletişim:

Macbook ile nasıl İstanbul Kiyamet Vakti oynanır?

Mesaj gönderen noctiluca »

Merhaba arkadaslar,

Bu konuya değinmek istedim Macbook ile İstanbul Kiyamet Vakti oyununu oynamak için Mac cihazınıza BOOTCAMP yazılımını kurmalısınız, bu yazilim Apple tarafından ücretsiz sağlanıyor.

BOOTCAMP Ne işe yarar?

BOOTCAMP Yazılımı Macbook cihazinizi baslattiginizda alt tusuna basili tuttuğunuzda size Windows olarak mi yoksa OS X olarak mi baslatmak istediginizi soruyor. Windowsu sectiginizde Macbook cihaziniz diger windows cihazlarindan farksiz oluyor (arayuz olarak)

Bir diger secenek ise Paralel Windows yazilimi, bu yazilim ise OS X ve Windows’u ayni anda başlatıyor hem exe uygulamasini hem de dwg yani OS X tabanli uygulamalarinizi acmaya yarıyor, fakat bu yazilim ucretli, ogrenci surumu, profesyonel surumu gibi secenekleri var.
Ogrenci surumu yaklasik 120₺ civarıydı. Bu Paralel windows programi bayagi kullanışlı fakat bir eksi yönü var bilgisayarinizin RAM’ini tahmin edeceginiz uzere daha fazla kullaniyor cunku hem Windows hem de OS X arkaplanda calisiyor.

Bu yüzden BOOTCAMP’i öneriyorum. Ben de BOOTCAMP kullanıyorum, ayrica İstanbul Kiyamet Vakti oyununu Macbook Pro’dan oynuyorum performans ve grafikler cok daha iyi

Umarim sorulariniza cevap olmusumdur :slightly_smiling_face:

Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
Marco34
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Re: Macbook ile nasıl İstanbul Kiyamet Vakti oynanır?

Mesaj gönderen Marco34 »

MacbookAir M1 chip 2020 aldım İkv kuramadım lütfen yardımcı olun isterseniz ücret karşılığı ama mutlaka yardımcı olun
Kullanıcı avatarı
aydineray
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Türk Harekat Timi

Re: Macbook ile nasıl İstanbul Kiyamet Vakti oynanır?

Mesaj gönderen aydineray »

Marco34 yazdı: 12 Nis 2021 22:29 MacbookAir M1 chip 2020 aldım İkv kuramadım lütfen yardımcı olun isterseniz ücret karşılığı ama mutlaka yardımcı olun
M1 cihazları sadece WMWare Fusion ve Parallels destekliyor. Fusion ücretsiz lakin kurarken ben şahsen sorun yaşadım. Son kullanıcı olarak Parallels satın alıp Windows kurabilirsiniz. Sorunsuz çalıştırması lazım. 15 günlük bir deneme sürümü bulunuyor, o şekilde deneyebilirsiniz.
Beyazköşk: Raun, Raunn, Raunxşifa, Bagatur

Eminönü: Raun

Projeler: IKVNefer (Durduruldu) - IKVNefer Mobil (Durduruldu)