Arkadaşlar Windows başlat barı neden böyle gözüküyor

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
DaemonTools
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Arkadaşlar Windows başlat barı neden böyle gözüküyor

Mesaj gönderen DaemonTools »

oyunu pencere modunda oynuyorum yıllardırda böyle oynardım ama son zamanlarda bar öne çıkmaya başladı.
bilgisi olan var mı?
Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Re: Arkadaşlar Windows başlat barı neden böyle gözüküyor

Mesaj gönderen TOLGA »

Selam dostum, Windows 7 kullanıyorum umarım sizde de aynı işlemleri yapınca kapanır. Şu özellik kapanmış olabilir:
Başlat menüsüne sağ tıkla > Özellikler > Görev Çubuğu menüsü > Görev Çubuğunu Otomatik Olarak Gizle seçeneğini işaretlemek gerekiyor.
Resim
DaemonTools
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

TOLGA yazdı: 30 Haz 2017 10:24 Selam dostum, Windows 7 kullanıyorum umarım sizde de aynı işlemleri yapınca kapanır. Şu özellik kapanmış olabilir:
Başlat menüsüne sağ tıkla > Özellikler > Görev Çubuğu menüsü > Görev Çubuğunu Otomatik Olarak Gizle seçeneğini işaretlemek gerekiyor.

hocam gizlemek pek işime gelmez hep kullanıyorum (tamam mousu yaklaştırınca açılıyor ama uğraştırıcı)
eskiden böyle bi sorun yoktu
Kullanıcı avatarı
TOLGA
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen TOLGA »

DaemonTools yazdı: 30 Haz 2017 10:33
TOLGA yazdı: 30 Haz 2017 10:24 Selam dostum, Windows 7 kullanıyorum umarım sizde de aynı işlemleri yapınca kapanır. Şu özellik kapanmış olabilir:

hocam gizlemek pek işime gelmez hep kullanıyorum (tamam mousu yaklaştırınca açılıyor ama uğraştırıcı)

Ben de bu kadar biliyorum. :slightly_smiling_face:
Resim
DaemonTools
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

TOLGA yazdı: 30 Haz 2017 10:40
DaemonTools yazdı: 30 Haz 2017 10:33

Ben de bu kadar biliyorum. :slightly_smiling_face:

çok teşekkür ederim :)
DaemonTools
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

yardımcı olacak yok mu ?
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

görev çubuğunu sabitlemiş ya da öne almış olabilirsin, başka oyunlarda da ya da filmlerde de böyle oluyor mu hocam tahminim bu yönde hani umarım doğrudur
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
DaemonTools
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 20:07 görev çubuğunu sabitlemiş ya da öne almış olabilirsin, başka oyunlarda da ya da filmlerde de böyle oluyor mu hocam tahminim bu yönde hani umarım doğrudur
hocam kilitli değil görev çubuğu. ayarlara tıkladım ne var ne yok resmini çektim

Resim
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

DaemonTools yazdı: 30 Haz 2017 23:16
pankuscagiz yazdı: 30 Haz 2017 20:07 görev çubuğunu sabitlemiş ya da öne almış olabilirsin, başka oyunlarda da ya da filmlerde de böyle oluyor mu hocam tahminim bu yönde hani umarım doğrudur
hocam kilitli değil görev çubuğu. ayarlara tıkladım ne var ne yok resmini çektim

Resim
gerçekten fikrim yok hocam o zaman, aklıma bir şey gelirse yazacağım O:-)
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

windows orjinal mi? driverları güncellemeyi deneyin?

Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Wimdows 7 için geçerli.
1 . Görev Çubuğuna Sağ Tıkla
2. Görev Yöneticisi
3. Ayrıntılar Kısmına Tıkla
4. ''Explorer.exe '' yazısını Bul ve Seç
5. Delete Tuşuna Bas, Çıkan Soruya Evet de.
6. Dosya Seçeneğine Tıkla
7. Yeni Görev Çalıştır
8. Explorer.exe Yaz
9. Enter Tuşuna Bas
Eğer bu yöntemle düzelmediyse durum daha ciddi demektir. Şimdi daha ciddi bir diğer yöntemi anlatacağım.
1 . Görev Çubuğuna Sağ Tıklayıp Görev Yöneticisini Seçiyoruz
2. Dosya, Yeni Görev Çalıştır
3. Çıkan Arama Barına '' poweshell '' yazıyoruz ve alttaki kutucuğu işaretleyip Tamam diyoruz.

Mavi ekran geldiğinde buraya kadar doğru adımlarla gelmişiz demektir, devam ediyoruz.

4.Mavi Ekran Geldiğinde 10 saniye bekleyelim Sonra Aynı Yazıyı Bir Daha Yazalım ( poweshell ) sonra enter tuşuna basıyoruz.
5. Şimdi Bilgisayar Bizden Emir Almaya Hazır . Vereceğim Kodu Kopyalayıp Mavi Ekrana (ctrl + v ) Kombinasyonu ile Yapıştırın, Kod ;
Kod:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Yapıştırdıktan sonra ENTER tuşuna basıyoruz ve bekliyoruz. Bu İşlem Bilgisayarınızın Hızına Bağlı Olarak Birkaç Dakika Sürmektedir. Bilgisayarınızı Fişten Çekmeyiniz.
6. En Sonra Mavi Ekranda c:/ windows / system32> yazı gelecektir. Buraya exit yazıp bitiriyoruz.
7. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

kaynak https://www.technopat.net/sosyal/konu/g ... 473/page-2

hiç olmazsa görev çubuğunu gizle yapın bence de, korsan yazılım kullanıyorsanız en kısa sürede orjinal sürümü kullanmanızı tavsiye ederim iyi günler O:-) O:-) umarım çözülür probleminiz
ANADOLUZUN
aimable