Directx 9 Bug'ı (Lütfen ilk önce okuyun)

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
sadeddintt
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Eminönü

Directx 9 Bug'ı (Lütfen ilk önce okuyun)

Mesaj gönderen sadeddintt »

Selamun Aleyküm,
İlk olarak bu konunun forumda olduğunun farkındayım lakin hiçbirşekilde bilgili bir insan tarafından doğru cevap verilmediği için bu konuyu açma gereği hissettim çünkü yüzlerce forumda konusu açılan bu hataya bir çözüm gelmedi.Ben ikv ye bu sene başlamaya niyetlenen bi insanım hikayesinden etkilendim lakin oyunu açarken şöyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum.

Eğer ayarları varsayılana alırsam oyun açılıyor lakin grafikler çok kötü hepsini en yükseğe çekersemde (ekran kartınız directd 9 desteklemiyor veya sürücüsü yüklü değil) hatası alıyorum.Ekran kartım Nvidia GeForce GTX 1050 Tİ ve eminimki directx 9 destekliyor directx 9 unda birçok farklı versiyonuna tekrar tekrar kurdum lakin bir sonuç gelmedi? Acaba bu hatayı atlamak için 3.Parti bir launcher varmı yada bu konuda yardımcı olabilceğiniz bir bilginiz varmı ?

Sistem:
Windows 10 64Bit
İntel Core i5 6500 3.20 Ghz
Nvidia GeForce GTX 1050 Tİ
16 Gb Ram
Mortar Arctic b150m
Kullanıcı avatarı
THilaR
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Örgülü
İletişim:

Re: Directx 9 Bug'ı (Lütfen ilk önce okuyun)

Mesaj gönderen THilaR »

oyunun varsayılan grafik bağdaştırıcısını değiştirdiniz mi bide öyle deneyin intelin grafik işlemcisi ile oyuna giriyor olabilirsiniz varsayılan olarak nvidia yı seç başlangıçta bir de öyle dene
''Sorun aslında ne olduğun değil.Yaptığın şeyler seni diğerlerinden ayırır.''

Resim

Steam Adresim:http://steamcommunity.com/id/thilar

●●● ÖRGÜLÜ LONCASI ™ ●●●
SİNCE 2008 © GÜNEŞİN ÖNCÜLERİ
sadeddintt
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen sadeddintt »

İntelin grafik işlemcisi yüklü değil doğal olarak direk nvidia ya atıyor oyunu gerçi sorunu çözdüm sanırım 1440-900 çözünürlüğünde tüm ayarları en yükseğe çekebiliyorum daha yükseğe gelmiyor çözünürlük ama sanırım küçük bir kodlama hatası genede ilginiz için Teşekkür Ederim
Kullanıcı avatarı
Baskent06
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Baskent06 »

Masaüstü ekran çözünürlüğünden daha yüksek bir çözünürlükle oynamaya çalışırsan bu hatayı alıyorsun. Masaüstünde hangi ayarı kullanıyorsan oyunda da o çözünürlük ayarını seç. Ekran kartın gayet güçlü FullHD (1920*1080) oynamanı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Baskent06 yazdı: 24 Nis 2017 15:17 Masaüstü ekran çözünürlüğünden daha yüksek bir çözünürlükle oynamaya çalışırsan bu hatayı alıyorsun. Masaüstünde hangi ayarı kullanıyorsan oyunda da o çözünürlük ayarını seç. Ekran kartın gayet güçlü FullHD (1920*1080) oynamanı tavsiye ederim.
Aynen daha önce ben de yaşadım, çözümü böyleydi çünkü directx zaten vardı.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: