Oyun Baştan Sona Hata

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
muymutr
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Lonca Görünümlü Lonca

Oyun Baştan Sona Hata

Mesaj gönderen muymutr »

Merhaba arkadaşlar . Uzun zamandır ikvye girmiyordum yaklaşık 1-2 ay önce tekrar başladım. Keşke başlamasaydım dedirten sorunlarım var.
İlk sorunum sunucu listesiyle alakalı, launcherı 5-6 kere kapatıp açtıktan sonra anca liste geliyor.
İkinci olarak büyük holde oyniyamıyorum. Ocakta kasa açamıyorum direk kritik hata alıyorum. 10-15 dk oynadıktan sonra grafikler karışıyor vs.vs sonra oyun çöküyor. Yada anlamsız kasmalar oluyor ardında oyun çöküyor.
Genel olarak sorunların bunlar. Bilgisayarın ve internet bağlantımın özelliklerini alta yazıyorum. Cevaplarınızı bekliyorum. İyi oyunlar.

Msi Ge60 2QE
Intel® Core™ i7-4720HQ
NVIDIA Geforce GTX 960M
16Gb Ram
1TB Hdd
256GB Ssd(oyun burda kurulu.)
WİN10

Uydunet
25Mbps Hız - 9ms Ping

*Not= Küçümseme gibi olmasın ancak hesapmakinesi gibi bilgisayarda oyniyan tanıdıklarım var. Adamların hiçbir sorunu yok, ancak ben oyunu minimum ayarlarda bile onlar kadar akışkan bir şekilde oyniyamıyorum.
Kullanıcı avatarı
Meqan
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Academy Of War

Re: Oyun Baştan Sona Hata

Mesaj gönderen Meqan »

Kardeşim Windows 10 mu kullanıyorsun ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Meqan
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Meqan »

Özür dilerim yazmışsın zaten şimdi gördüm. Windows 10 ise çok normal. Benim de aynı sorunlarım vardı 7'ye geçtim gayet iyi şimdi. Yani sorun oyunun 10 ile uyumsuzluğu gibi geliyor. Senin bilgisayar ve internetin gayet iyi onlarla alakası yok. İstersen ekran kartı sürücüsünü sil tekrar yükle ve güncellemesini yapma belki bir işe yarar. Çünkü eski sürücüyü kurmuş olacaksın.
Resim
Kullanıcı avatarı
muymutr
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen muymutr »

Meqan yazdı:Özür dilerim yazmışsın zaten şimdi gördüm. Windows 10 ise çok normal. Benim de aynı sorunlarım vardı 7'ye geçtim gayet iyi şimdi. Yani sorun oyunun 10 ile uyumsuzluğu gibi geliyor. Senin bilgisayar ve internetin gayet iyi onlarla alakası yok. İstersen ekran kartı sürücüsünü sil tekrar yükle ve güncellemesini yapma belki bir işe yarar. Çünkü eski sürücüyü kurmuş olacaksın.
Sorunun windows 10 ile alakalı olduğu düşünüyordum bende ancak tekrar sürüm düşüremem boş yere. Başka bir çözüm bilen varsa cevapları bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Meqan
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Meqan »

Madem sürüm düşüremiyorsun o zaman şunu önereyim; bilgisayarı yeni açtığında görev yöneticisinden disk yüzdesini takip et, sıfır seviyelerine inince gir oyuna. Hemen girersen fps sorunu da baş gösteriyor. 16 veya 32 ye kilitleniyor çok sinir bozucu bu da :)
Resim
Kullanıcı avatarı
muymutr
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen muymutr »

Meqan yazdı:Madem sürüm düşüremiyorsun o zaman şunu önereyim; bilgisayarı yeni açtığında görev yöneticisinden disk yüzdesini takip et, sıfır seviyelerine inince gir oyuna. Hemen girersen fps sorunu da baş gösteriyor. 16 veya 32 ye kilitleniyor çok sinir bozucu bu da :)
Hmm deniyeceyim :) Şimdi birkaç ayar yaptım holde kasa açmada sorun yok ancak tren yoluna indiğinde kritik yiyorum 2 kere başıma geldi şimdi.
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Dediğin sorunları yaşayan çok kişi var, çözümü yok. Ben çift sistem yapıp ubuntu kurdum. Oyunu emulator ile açıyorum.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
XxXJoKeRXxX
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Lonca: Joker Ve Yandaşları
İletişim:

Mesaj gönderen XxXJoKeRXxX »

oyun efso olm ne hatası
Toz pembe hayaller vardı tozunu çekdim kafa yaptı. [ Joker ] [Ucube ]

Pembeşєутαη ©

[Pembe Stayla] PEMBEYLE YAZDIM KENDİ TARZIMI YANSITSIN DİYE
;) ;) ;)
ZIPKIN
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen ZIPKIN »

XxXJoKeRXxX yazdı:oyun efso olm ne hatası
:D :D :D :D :D
Kullanıcı avatarı
theanstar
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen theanstar »

Windows 10 kullanan birisi olarak söylüyorum yükseltme yaparak kurulum yaptıysan eğer sistemini sıfırlayarak temiz bir kurulum yapmanı öneririm çünkü sistem dosyaları yükseltme işlemi yapılırken zarar görebiliyor ve bazı hatalar ortaya çıkıyor.
İkinci olarak da sistem driver'larını guncellemeni söyleyebilirim buda büyük olasılıkla sorununu çözecektir.