Directx 9 HATASI ! [KRİTİK HATA]

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
cixlord77
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Sheqilx

Directx 9 HATASI ! [KRİTİK HATA]

Mesaj gönderen cixlord77 »

Öncelikle MArhaba,
Arkadaşlar oyuna yeni başladım,yeni inidirdim.Yanlız oyuna girdikten sonra bir hata oluyor bunu açıklarsam ;

" Direct3d 9 'u desteklemediğinden veya sürücüsü (driver)'ı yuklu olmadıgından dolayı oyun başlatılarmıyor"
Oyuna giriş yaptıktan sonra bu hata ile karısılasıyorum,bu sorunu acmak ve çözmek ıcın ugrastım yanlız cozum bulamadım.eN SON SIGINACAK yerburası olacak dıye dusundum.Sizlere guvenıyorum,yardımlarınızı beklıyorum.

İYİ FORUMLAR ...
Kullanıcı avatarı
Erdogan
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
İletişim:

Re: Directx 9 HATASI ! [KRİTİK HATA]

Mesaj gönderen Erdogan »

Buraya tıklayarak "Ekran kartınız Direct 3D 9 desteklemediği için veya sürücüsü Driver olmadığı için oyun başlatılamıyor." hata mesajını alıyorum. Ne yapabilirim?"

başlığını inceleyebilirsiniz.
cixlord77
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Teşşekür Ederim.
cixlord77
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Olmadı Benm sürücü Markam RealTek nasıl olucak :S ? :?:
cixlord77
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Neredeyse genel etkılesımdekı tüm konuları teker , teker okudum ve oyun tam bir fiyasko oldugunun gorusundeyım tabi, oyunu oynamadan anlayamam. Lütfen ARTK BİR ARKADAS VEYA BİR YETKILI YARDIMCI OLSUN NE YAPTIYSAM OLMADI.ZATEN PCDEN ANLAMAM.
ELENTARi
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen ELENTARi »

Realtek ekran değil ses sürücüsüdür. Oyunu çalıştırabilmeniz için en az bu sayfadaki sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekmektedir. Öncelikle aynı sayfada bulunan bilgisayar sınayıcıyı indirerek sisteminizin oyunu çalıştırmaya uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sistem gereksinimlerine sahip değilseniz oyunu açamazsınız.

Ekran kartınız hakkında bilgi sahibi olmak için bilgisayar özelliklerden Aygıt Yöneticisine girip buradan ekran bağdaştırıcıları seçeneğini seçtiğinizde ekran kartınızın modelini görebilirsiniz. Eğer belirtilen özelliklere sahip ekran kartına sahip olmanıza rağmen bu hata mesajını alıyorsanız, ekran kartınızın sürücüsü kurulu olmayabilir, güncel sürücü yüklü olmayabilir yada DirectX'in olmamasından kaynaklanabilir.

Ekran kartınızın driverı yoksa yada güncel değilse aşağıda yer alan bağlantılardan ekran kartınıza uyumlu olan güncel sürücüyü indirerek kurunuz:

ATI Nvidia Intel

DirectX'in güncel sürümünü indirmek için tıklayınız.

Güvendiğiniz bir siteden de DirectX güncel sürümünü yükleyebilirsiniz.

Bilginize.
Kullanıcı avatarı
EscapisT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Nemesis

Mesaj gönderen EscapisT »

cixlord77 yazdı:Neredeyse genel etkılesımdekı tüm konuları teker , teker okudum ve oyun tam bir fiyasko oldugunun gorusundeyım tabi, oyunu oynamadan anlayamam. Lütfen ARTK BİR ARKADAS VEYA BİR YETKILI YARDIMCI OLSUN NE YAPTIYSAM OLMADI.ZATEN PCDEN ANLAMAM.
Her platformda olduğu gibi burada da bizim milletimiz yerer söver hoşnutsuzluğunu belirtir saldırır kızar ama yine oyuna devam eder. Oyunda anket yapılsa %90 oyundan memnun değildir ama her ay oyuna 20 30 TL yatırır. Kulak ardı edip oyunu yükle bir rehber arkadaş yardımıyla oyna zamanla seveceksindir. Forumda oyunun hikayesinin incelendiği konuları ve istanbuloyun.com daki hikayeyi okumanı tavsiye ediyorum.

Bence bu oyunun en önemli özelliği sürükleyici hikayesidir. Ne olduğunu anlayamadan kendini saatlerce oyun hikayesini görev hikayelerini oyun araştırmalarını okurken bulursun.
Bunun dışında bu oyunda aynı kategorideki diğer oyunlar gibi ortam yoktur. Şahsen oyuncu sayısı azlığından kaynaklanan samîmi ortam da vardır ki birkaç çürük elma da mevcut :)
Diğer oyunlardaki gibi bot yardımcı program hile bulamazsın.

Bunlar zamanla anlayacağın noktalar. Umarım oyuna başlar ve devam edersin. Çevre yapmaya çalış yoksa çok sıkılırsın
cixlord77
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Tamam buldum İntel yanlız çok karısık nereden ındırecegımı bıle zor buldum.

Sununnu ındırme sıtesını versenız yada nasıl yapacagımı nalatsanız cok guzel olur bir aydınlatın benı ?
cixlord77
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Ya lütfen arkadaşlar şu oyunu artık oynamak ıstıyorum sabahtan beri cevap beklemekten, verilse bile verilen cevaplardakı talımatları yapsamda sorun cıkması sıktı artık.Düzgün bir site verılse yada güvenilir birisi ile teamwiewer baglantısı kursakda olabılır ? :| :| :idea:
Kullanıcı avatarı
EscapisT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Nemesis

Mesaj gönderen EscapisT »

Burada öyle işlerden anlayan sayılı insan var bence donanımhaber ya da frmtr ye bakmalısın