Hol Bölgesinde Oyundan Düşmek

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
maliii85
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: Hol Bölgesinde Oyundan Düşmek

Mesaj gönderen maliii85 »

yaptım onu yine hata yiyorum
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Acelikerk »

Görev için mi girmeye çalışıyorsun?
maliii85
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen maliii85 »

hayır maden kasmak için ama ne mümkün
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Acelikerk »

Görev için olsaydı yönetimle iletişime geçsen yardımcı olurlardı belki, neticede görev için işletim sistemini değiştirmek saçma. Maden için böyle bir şansın da yok. Sağlık olsun.
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen IFonQzrail »

Oyunu xp , win7 , win8, win10 isletim sistemlerinde hemen hemen oynadim. xxxxxx buyuk hol her zaman hata verdi bozuk bu bölge :')

Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

2020'de bu konuya hiç bakmadığımızı fark ettim. Hala sorunu çözemedim. Yardımcı olabilecek olan var mı? Beş yıldır hole giremiyorum.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Arzın Çocukları
İletişim:

Mesaj gönderen IFonQzrail »

Bu sorunu bende çok yaşadım kritik hatayı bir nebze çözdüm ama halen ara ara holde düşüyorum. Bilgisayarımı hızlandırmak amaçlı SSD sipariş etmiştim ve gelince hemen takıp kullandım. Holde tılsım malzemesi kasarken hiç hata almamaya başladım ve birden aklıma acaba hard disk'ten mi diye kendi kendime söyleniyordum. Hemen eski HDD'mi başka bir bilgisayarıma bağladım ve 2 hesap açarak holde kasmaya başladım. Ne hikmetse HDD'li olan bilgisayarımda 3 defa düştüm SSD'li bilgisayarımda 1 kere düştüm. Meteordan hole giriş yerinde her zaman düşerdim şuan düşmüyorum. HDD takılı olan bilgisayarım ise hole giriş yerinde düşüyor. Sorun tam olarak ne bilmiyorum fakat işine yararsa diye yazdım :relieved:

Resim
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

IFonQzrail yazdı: 26 Mar 2020 03:15 Bu sorunu bende çok yaşadım kritik hatayı bir nebze çözdüm ama halen ara ara holde düşüyorum. Bilgisayarımı hızlandırmak amaçlı SSD sipariş etmiştim ve gelince hemen takıp kullandım. Holde tılsım malzemesi kasarken hiç hata almamaya başladım ve birden aklıma acaba hard disk'ten mi diye kendi kendime söyleniyordum. Hemen eski HDD'mi başka bir bilgisayarıma bağladım ve 2 hesap açarak holde kasmaya başladım. Ne hikmetse HDD'li olan bilgisayarımda 3 defa düştüm SSD'li bilgisayarımda 1 kere düştüm. Meteordan hole giriş yerinde her zaman düşerdim şuan düşmüyorum. HDD takılı olan bilgisayarım ise hole giriş yerinde düşüyor. Sorun tam olarak ne bilmiyorum fakat işine yararsa diye yazdım :relieved:
Hocam sorunu bilmiyoruz, bugün çözünürlüğü arttırınca daha az hata almaya başladım ama bir yerden sonra o da işe yaramamaya başladı.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

İstanbul Kıyamet Vakti Uyumsuzluk - WIN10

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Öncelikle konunun yeri burası değil edebiyatı yapmayalım. Günlerdir hızlı destekten de diğer destek kanalından da yazıyorum. Ayrıca artık forumdaki tüm topluluk sadece "Genel Etkileşim" konusunda bulunuyor. Diğer konulara giren çıkan yok.

Konumuza gelince; Windows 10 işletim sisteminde yaşanan İstanbul Kıyamet Vakti grafik uyumsuzlukları hakkında 2018 Şubat ayında Naveran bunları söylemiş:
Merhaba

Tarafımıza gelen bildirimler neticesinde Windows 10 kullanıcılarının "kritik hata" sorunu yaşadıkları görülmektedir. İlgili sorun geliştirici ekibimizin bilgisi dahilinde olup, gelecek olan ilk güncelleme ile ortadan kaldırılacaktır. İstanbul Kıyamet Vakti'nin gelişim sürecine baktığımızda; bu gibi oluşan küçük/büyük hataların tek tek değil, yapılan ilk güncelleme ile toplu bir şekilde giderildiğini söyleyebiliriz.

Sorun çözülene dek yaşanan aksaklıklardan dolayı siz değerli oyuncularımızdan özür diliyor, anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

İyi forumlar
Ne tesadüftür ki tam bu tarihlerde oyuna en büyük genişleme paketlerinden biri geldi. Fakat üzerinden 2 sene geçmesine rağmen hala Windows10 kullanıcıları olarak FPS sorunları yaşamaya, kritik hatalar almaya devam ediyoruz. Hızlı destek, web sitesi destek tüm kanallardan yardım istedim ama tam bir çözüm alamıyoruz ne yazık ki.

Bu sebeple trajikomik bir şekilde Büyük Hol'de bulunan karakterime giriş sağlayamıyorum. Girdiğim anda kritik hata verdiği için de Büyük Hol'den çıkamıyorum. Şaka gibi ama karakterim o şekilde duruyor, arttırıcılar, plus paketler yüklediğim karakterim 1 haftadır Büyük Hol'de karantinada :)

Ben 2020 yılında yeni topladığım son model donanımlar bulunan bilgisayarım ile 2000 model oyun motoruyla yazılmış oyunu oynayamayacağım anladığım kadarıyla. Bu cihaza sırf İKV için win7 yüklemek gibi bir önerisi olmuştu geçenlerde bir arkadaşın :)

Neyse, yaşanan sorun sadece kritik hata da değil, son model grafik işlemci ile dona dona, FPS droplarla oyun oynamaya çalışıyorum. Gerçekten bir uyumsuzluk problemine çözümü yok mu bu ekibin?
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: İstanbul Kıyamet Vakti Uyumsuzluk - WIN10

Mesaj gönderen Skull »

Senin bu isteğin ölüyü diriltmek gibi bir şey olmuş. :D Yine söylüyorum İKV'nin son model oyun motoruyla yenilenmesi şart. Aksi halde Windows 10 uyumluluğu hiç bir zaman için olmayacaktır. Çünkü sorun sadece yazılımsal değil, aynı zamanda donanımsal da.